Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 11:27   #8301
Quote:
D & D kaže: Pogledaj post
Nadam se da mi netko može pomoći svojim osobnim iskustvom ili stručnim znanjem.
Kupujemo nove madrace ( 2 kom - 90×190)
Za sad su opcije:
Meblo lux hard
Perfecta stella exclusive ili royal silk.
S tim da za meblo madrace imam odličnu akciju (40%) a perfecta mi je nekoliko tisuća kn skuplja. Želimo dobar madrac, pa ako treba i malo više platiti.
Trenutno imamo dormeo- dakle stravično
Puno hvala unaprijed
Muž mi se vrti oko 100kg a ja oko 60kg i imam problema sa kraljeznicom
Na Vasem mjestu bih razmisljao u smjeru Meblo Lux Hard madraca.
Svakako isprobajte i ako Vam odgovara radje to nego Stellu


Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 18.01.2018., 10:14   #8302
U Jysku je rasprodaja. Interesantan mi je nadmadrac 140x200 GOLD T65 WELLPUR visune 8cm, (jezgra 6 cm i 30kg/m3), memorijska pjena.
Ima li tko iskustva s takvim nadmadracom?

Dvoumim se između tog i Dormeo Renew Eucalyptus 7 zona nadmadraca.

Zadnje uređivanje lggg : 18.01.2018. at 10:40.
lggg is offline  
Old 18.01.2018., 19:50   #8303
Svidio mi se u Jysku Gold F110, cca 3300 kuna za moju dimenziju. Jel vrijedi to tih para.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 18.01.2018., 22:43   #8304
Isprobao sam ovaj madrac: https://www.emmezeta.hr/namjestaj/ma...remont-madrac/

I odusevio me u trgovini. Medjutim odusevio me i prosli madrac kojeg sam kupio pa nakon godinu dana svako jutro me ledja ubijaju.

Ima li netko te "hotelske" madrace? Postoji li neki razlog zasto se ne preporucuju?

Stavio bi ga na trenutnu podnicu koja je flexi.
lakoime is offline  
Old 19.01.2018., 00:04   #8305
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Svidio mi se u Jysku Gold F110, cca 3300 kuna za moju dimenziju. Jel vrijedi to tih para.
Da li vrijedi.. osobno bih rekao ne, ali to je manje bitno ako Vam madrac odgovara.
Gold varijanta je prilicno dobar izbor jer imate 100 dana testni period... mozete ga u roku od 100 dana vratiti ako Vam ne odgovara.


Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 19.01.2018., 00:08   #8306
Quote:
lakoime kaže: Pogledaj post
Isprobao sam ovaj madrac: https://www.emmezeta.hr/namjestaj/ma...remont-madrac/

I odusevio me u trgovini. Medjutim odusevio me i prosli madrac kojeg sam kupio pa nakon godinu dana svako jutro me ledja ubijaju.

Ima li netko te "hotelske" madrace? Postoji li neki razlog zasto se ne preporucuju?

Stavio bi ga na trenutnu podnicu koja je flexi.
Osobno mi taj madrac izgleda ok. Svidja mi se i osjecaj dok legnem na njega.

Imajte samo u vidu da po statistikama ljudi obicno izaberu preudoban madrac, pa im s vremenom bude premekan.

Svaki madrac s koristenjem izgubi 10-15% svoje cvrstoce... jos ako su podnice mekse, u tom slucaju bude jos veca razlika.
Pokusajte vidjeti na kakvoj je podlozi u trgovini, bit ce Vam lakse napraviti usporedbu.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 19.01.2018., 21:30   #8307
Pozdrav svima, ima li netko iskustva sa Sleep&Dreams madracima?
U potrazi sam za madracem pa kao i obicno kad kupujes nesto novo, ogroman izbor, 500 opcija i varijante istih me izlude...Sleep&Dreams ducan mi je blizu za isprobati pa me zanima unaprijed da li valjaju uopce..
Hvala!
noisee is offline  
Old 20.01.2018., 12:34   #8308
Quote:
noisee kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ima li netko iskustva sa Sleep&Dreams madracima?
U potrazi sam za madracem pa kao i obicno kad kupujes nesto novo, ogroman izbor, 500 opcija i varijante istih me izlude...Sleep&Dreams ducan mi je blizu za isprobati pa me zanima unaprijed da li valjaju uopce..
Hvala!
Sleep&dream je novi igrac na trzistu. Kolega koji je to otvorio je dugo godina radio u prodaji madraca tako da ima prilicno iskustva.

Pjene su standard kao i sve druge na trzistu.
Idealno bi bilo zbog udobnosti i dugotrajnosti da isprobate HR pjenu, ili djepicaste modele koje nude.
Osobno bih bonel izbjegao, ali to je moja osobna preferenca.


Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 20.01.2018., 15:40   #8309
Puno hvala na odgovoru! Bas sam danas isla isprobati pa su mi najbolje odgovarala 2 madraca: Compact- od poliuretanske pjene i Lovely- od HR pjene. Compact je dosta tvrd sto mi u principu na prvu i odgovara samo ne znam da li ce biti s vremenom to problem kod spavanja. Zbog cega je HR pjena bolja ako nije problem da objasnite?
noisee is offline  
Old 20.01.2018., 15:45   #8310
Quote:
noisee kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru! Bas sam danas isla isprobati pa su mi najbolje odgovarala 2 madraca: Compact- od poliuretanske pjene i Lovely- od HR pjene. Compact je dosta tvrd sto mi u principu na prvu i odgovara samo ne znam da li ce biti s vremenom to problem kod spavanja. Zbog cega je HR pjena bolja ako nije problem da objasnite?
Compact je 30kg poliuretanska pjena... to nije los izbor da budem iskren. Pjena dolazi iz tvornice Vitafoam madjarska, tako da nema problema sa kvalitetom.
Ako Vam odgovara, necete pogrijesiti. Uzmite u obzir samo da madrac s koristenjem izgubi malo na tvrdoci.

HR pjena je malo dugotrajnija od PU pjene, tj obicne pjene... u biti duze zadrzava elasticnost...

Compact je u redu

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 20.01.2018., 17:17   #8311
pitanje:

kakav madrac preporucate kupiti za osobu koja ima dvije zarisne tocke na kraljeznici- C6 i T12/L1 + problem sa kukovima (oba gluteusa cesto "odrvene" i pristiscu zivac).
Mene sve te silne informacije na netu zbunjuju, jedini kazu da kupim super tvrdi, drugi medicinski, treci ovo-ono...u bila sam dana u dvije trgovine i ponudili su mi odmah najskuplje.
Trebam hitno novi madrac jer je on trigger vecine bolova, pa sam malo zivac na prodavace.
LepaMilena is offline  
Old 20.01.2018., 21:51   #8312
Quote:
Medico kaže: Pogledaj post
Sleep&dream je novi igrac na trzistu. Kolega koji je to otvorio je dugo godina radio u prodaji madraca tako da ima prilicno iskustva.

Pjene su standard kao i sve druge na trzistu.
Idealno bi bilo zbog udobnosti i dugotrajnosti da isprobate HR pjenu, ili djepicaste modele koje nude.
Osobno bih bonel izbjegao, ali to je moja osobna preferenca.


Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Quote:
Medico kaže: Pogledaj post
Compact je 30kg poliuretanska pjena... to nije los izbor da budem iskren. Pjena dolazi iz tvornice Vitafoam madjarska, tako da nema problema sa kvalitetom.
Ako Vam odgovara, necete pogrijesiti. Uzmite u obzir samo da madrac s koristenjem izgubi malo na tvrdoci.

HR pjena je malo dugotrajnija od PU pjene, tj obicne pjene... u biti duze zadrzava elasticnost...

Compact je u redu

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Super, hvala na pomoci!
noisee is offline  
Old 21.01.2018., 23:51   #8313
Pozdrav svima, imamo veliku dvojbu oko nekoliko madaraca. Gledamo https://www.harveynorman.hr/odjeli/s...80-123017.html i https://www.vitapur.hr/spavaca-soba/...dditional-info.
Čini mi se kako oba radi ista tvornica u Turskoj,ovaj u Harvey Normana ne znam tko je kupovao po staroj cijeni od nepunih 16000 kn. Budući su nam leđa otišla odlučili smo kupiti malo bolje madarace. E sad,u moru modela nemoguće se odlučiti. Također smo gledali Latex Hevea natural u Ergoactiva,ali nismo sigurni kako bi nam se lateks svidio.Dali netko zna što je zajedničko američkoj i turskoj Serti, budući su i tamo modeli po 2000 dolara (tehnologija i sl?). Na kraju ne čini nam se loš niti Indigo lux od Medica (gospodin sa foruma).
Rezime je da ne želimo gledati u 1000 kn s obzirom na nešto što svakodnevno koristimo. Dali Vam je bolji Kingsbury ili Hitex?
luckyluka is offline  
Old 22.01.2018., 06:29   #8314
Quote:
luckyluka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imamo veliku dvojbu oko nekoliko madaraca. Gledamo https://www.harveynorman.hr/odjeli/s...80-123017.html i https://www.vitapur.hr/spavaca-soba/...dditional-info.
Čini mi se kako oba radi ista tvornica u Turskoj,ovaj u Harvey Normana ne znam tko je kupovao po staroj cijeni od nepunih 16000 kn. Budući su nam leđa otišla odlučili smo kupiti malo bolje madarace. E sad,u moru modela nemoguće se odlučiti. Također smo gledali Latex Hevea natural u Ergoactiva,ali nismo sigurni kako bi nam se lateks svidio.Dali netko zna što je zajedničko američkoj i turskoj Serti, budući su i tamo modeli po 2000 dolara (tehnologija i sl?). Na kraju ne čini nam se loš niti Indigo lux od Medica (gospodin sa foruma).
Rezime je da ne želimo gledati u 1000 kn s obzirom na nešto što svakodnevno koristimo. Dali Vam je bolji Kingsbury ili Hitex?
Iznenadilo bi Vas koliko Harvey proda tih skupih madraca u Zagrebu mjesecno... znam da bi jer i mene je iznenadilo

Osobno vise naginjem Kingsbury madracu. Turski proizvodjac proizvodi po licenci Serta madrace za ovaj dio Europe... mozda i za cijeku Europu sad, nisam vec neko vrijeme provjeravao. Tako da mozete biti sigurni da su madraci identicni u Americi i kod nas... dapace, ide tako daleko da turci kupuju jezgru u Hrvatskoj (LPT tvrtka, jer amerikanci kupuju u Lpt Amerika)...

Hitexove madrace sam isprobao, nisu isto losi, ali ako usporedjujete njih dvoje, ipak bi za Sertu, posebno dok je jos akcija

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 22.01.2018., 20:02   #8315
Quote:
Medico kaže: Pogledaj post
Iznenadilo bi Vas koliko Harvey proda tih skupih madraca u Zagrebu mjesecno... znam da bi jer i mene je iznenadilo

Osobno vise naginjem Kingsbury madracu. Turski proizvodjac proizvodi po licenci Serta madrace za ovaj dio Europe... mozda i za cijeku Europu sad, nisam vec neko vrijeme provjeravao. Tako da mozete biti sigurni da su madraci identicni u Americi i kod nas... dapace, ide tako daleko da turci kupuju jezgru u Hrvatskoj (LPT tvrtka, jer amerikanci kupuju u Lpt Amerika)...

Hitexove madrace sam isprobao, nisu isto losi, ali ako usporedjujete njih dvoje, ipak bi za Sertu, posebno dok je jos akcija

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Kupio sam u IKEI madrac Hövag, srednje tvrd u dimenziji 180x200. Nakon prve noći jako loše iskustvo. Budio sam se svako malo i cijeli dan me boli kuk. Visok sam 186 cm i težak 90 kg. Spavam na boku.
Ima li netko iskustva s tim madracem? Hoće li to s vremenom biti bolje ili da ga vratim?
marram is offline  
Old 22.01.2018., 21:22   #8316
Quote:
marram kaže: Pogledaj post
Kupio sam u IKEI madrac Hövag, srednje tvrd u dimenziji 180x200. Nakon prve noći jako loše iskustvo. Budio sam se svako malo i cijeli dan me boli kuk. Visok sam 186 cm i težak 90 kg. Spavam na boku.
Ima li netko iskustva s tim madracem? Hoće li to s vremenom biti bolje ili da ga vratim?
Nemam iskustva osim sto sam pokusao leci.
Racunajte da tijelu treba do 4 tjedna da se navikne na madrac. Ako do onda nece biti bolje, ili ako ne primjetite neko poboljsanje kroz tjedan dva, barem da ide na bolje, vratite madrac ili ga zamjenite za prikladniji.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 23.01.2018., 10:54   #8317
Molim savjet.190 cm i 135 kg.Podnica kreveta ravna s izbušenim rupama za ventilaciju.Kakav madrac bi preporučili?
Zike2 is offline  
Old 23.01.2018., 12:35   #8318
Ima li netko Ergoactiv Optimal New madrac i iskustva ?

I kakvi su njihovi Ergo kreveti ako netko ima iz prve ruke?
europe2seoul is offline  
Old 23.01.2018., 18:22   #8319
Quote:
Zike2 kaže: Pogledaj post
Molim savjet.190 cm i 135 kg.Podnica kreveta ravna s izbušenim rupama za ventilaciju.Kakav madrac bi preporučili?
Neki djepic i to pojacani model. Nemojte pjenu na to osim ako bas nema drugog izbora.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Old 24.01.2018., 10:40   #8320
Quote:
Medico kaže: Pogledaj post
Neki djepic i to pojacani model. Nemojte pjenu na to osim ako bas nema drugog izbora.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Znači nešto kao hespo exclusiv ne a bernarda welnes da ?
Ako sam dobro razumio?
Zike2 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.