Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 14:49   #6581
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Svakako bi bilo dobro da ode na pregled doktoru, a društvo? Da nije upao u kakve krugove gdje su isprobavali droge? I to je isto jedna od mogućnosti.



Čak i kada bi papir bio kontaminiran, ne može biti dugo, jer nije pogodan za dugotrajan život mikroba i bakterija, tako da se ne moraš brinuti zbog papira. Kažem, čak i da je bio (a sigurno nije bio jer si čista i uredna osoba), do drugog dana bi opet bio čist.
Uostalom, kako reče Chemgirl;

Ovo nije klišej. Kada osoba diše duboko, povećeva se volumen izmjenjenog zraka, a time se poboljšava i izmjena plinova. Većina ljudi diše preplitko, a dubokim disanjem se povećava količina kisika u sustavu, a kisik ima povoljan utjecaj na mozak.



Uopce ne mogu definirati tu vrstu prljavosti.Nije ni virus,
ni bakterija...Nego neka nevidljiva,ljepljiva prljavost.
emma 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:42   #6582
Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Uopce ne mogu definirati tu vrstu prljavosti.Nije ni virus,
ni bakterija...Nego neka nevidljiva,ljepljiva prljavost.
Takva prljavost koja se uvuce u tkaninu.

Pa sve bi se trebalo moci oprati.
emma 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:44   #6583
Koji sam ja pacijent.Sad sam htjela jos dopisati na poruku,
i onda odgovorim samoj sebi.
haha
emma 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:03   #6584
Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Uopce ne mogu definirati tu vrstu prljavosti. Nije ni virus, ni bakterija... Nego neka nevidljiva, ljepljiva prljavost.
Moraš probati uvjeriti se da to nije realno, pa ćeš kroz neko vrijeme vidjeti da zapravo nije uopće prljavo.
Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Takva prljavost koja se uvuce u tkaninu.
Pa sve bi se trebalo moci oprati.
A čak i ako kojim slučajem je, baciš stvari u mašinu i sve je riješeno.

Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Koji sam ja pacijent.Sad sam htjela jos dopisati na poruku,
i onda odgovorim samoj sebi.
haha
Čitao sam davno jednu knjigu, na žalost ne znam više ni naziv ni autora, uglavnom, neki tip se kroz prozor penjao ženi na malo akcije Ali nije se mogao popeti, pa je morao nešto podstaviti da dobije visinu, a ova ga je sa prozora navigirala, pa je on - u jednom momentu - rekao; "Čekaj malo da primaknem ovo bačvice..." Meni se taj dio tako usjekao u pamćenje, od svega sam zapamtio samo taj komadić i još jedan u nastavku, kada nije mogao obaviti posao zbog kojeg se penjao kroz prozor, pa mu je ova rekla; "Uža se to trefit i mlajima, a di ne će tebi..."
Pa zato, ne zamaraj se time što si sama sebe quotala, desi se i mlajima, a di ne će nama
BTW, ako netko zna o kojoj je knjiz riječ, neka slobodno kaže, isplatilo bi se ponovo pročitati ju.
Također i "Škola u zvoniku" također nemam blage veze tko je pisao i je li riječ o samo jednoj pripovijetci u sklopu knjige.
Malo sam otišao u
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 16:14   #6585
uh,nije me bilo tri dana i evo novosti.. hehe
(nije da se veselim nasim problemima, nego se veselim sto ima ljudi koji su uvijek tu da ti daju podrsku )
idem dio po dio, pa sto uhvatim…

Quote:
Niska Grana kaže: Pogledaj post
Jer ja se uopće ne bojim zaraze u smislu bolesti. Zato mogu staviti prljavi prst u usta bez problema, a opet ne mogu tim prstima proći kroz kosu bez da uletim naknadno pod tuš.
U biti stavljanje prsta u usta je neko vrijeme kod mene bila kompulzija.
Dodirnula bih nešto prljavo i ako ne bih odmah mogla staviti ruke pod vodu onda bih stavila prst u usta prije nego bih nastavila dalje.
ma daaaaaaaj?? prst u usta nakon neceg prljavog?? ti si moj idol
a zasto ne mozes proci prstima kroz kosu?


Quote:
Niska Grana kaže: Pogledaj post
Ja znam i prihvaćam da mi se ništa neće dogoditi, a opet mi se gadi do očaja da mi npr. bilo koji dio tijela/odjeće dotakne bilo koji dio bilo čijeg kupatila.
ajme znam.... javni wc-i


Quote:
Niska Grana kaže: Pogledaj post
Recimo, meni je oduvijek bilo lakše funkcionirati vani nego u mom domu.
Zašto?
Jer je vani jednostavno bilo previše faktora koje nisam mogla kontrolirati. I tada bi mozak od previše podražaja, previše stvari koje nije mogao kontrolirati jednostavno odustao.
Ali kad bi došla doma, horror. Jer dom je bio mjesto gdje sam mogla stvari koliko toliko kontrolirati.
u potpunosti se slazem!! ista stvar kod mene i to je ono strasno….


Quote:
Niska Grana kaže: Pogledaj post
Rekla sam mužu da seks nije problem kod mog OKP-a. Problem je što je dupe preblizu genitalijama.
hahahahaahahhahahhhahahha vristim na ovo!!!!!! dooobaar!!!!!!
Ps. – jesi pogodila na sto je emma mislila?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???

Zadnje uređivanje mejan : 13.01.2018. at 16:31.
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 16:25   #6586
Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Ja cu totalno poludjeti.

Lose mi je.
inbox

Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Sun will rise and tommorow you will try again...

Neces poludjeti. Disi duboko i ostali kliseji koji mi sad padaju na pamet.
draga moja chemgirl, nekad me bas dobro nasmijes

Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Uopce ne mogu definirati tu vrstu prljavosti.Nije ni virus,
ni bakterija...Nego neka nevidljiva,ljepljiva prljavost.
uf... gore nego bakterije i virusi... njih barem sapun opere.. a tek alkohol...
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 16:29   #6587
Quote:
Dreamer-ica kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dragi ljudi.
Malo googlam i dosla sam do ovih stranica i vasih komentara. Radi se o tome da sam jako zabrinuta za svog petnaestogodisnjeg brata. On je jedno divno osjecajno, nesebicno, marljivo dijete. Malo drukciji od svojih vrsnjaka.
U zadnje vrijeme primjecujem njegove cudne navike. Inace vodi racuna o nekim stvarima, npr da neke uredaje ne palimo odmah ako ih prenesemo iz hladne u toplu prostoriju, provjerava vodu ako negdje zna teci i tako. Oprezan je. Ali navecer kad ide spavati ima cijelu proceduru provjeravanja kuce. Nije problem ni sto ima tu proceduru nego ga muce neke cudne misli. Ude u sobu pa mora ponovno izaci i opet uci. Ili pogleda kroz prozor pa se odmakne onda nije siguran je li pogledao ili kaze da mora opet kad ga pitam, jer ima neki cudan osjecaj kad se odmakne. Ponekad je malo paranoican i muci ga savjest za gluposti. U zadnje vrijeme ga cujem kako prica sam sa sobom, nekad glasnije pa tise, a vidim ga i dok gleda televiziju ili bilo sto drugo kao da nesto nabraja ili mozga pa zbunjeno gleda, klima glavom... Ne znam. Obecao mi je da cemo razgovarati o tome jer sam ga pitala da mi isprica sto ga muci.
Citajuci sve vise mi se cini da ima OKP.
jeste razgovarali?

Slazem se s Niskom Granom - mozda je OKP a mozda nesto drugo.
svakako potraziti strucni savjet..
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 19:11   #6588
Niska grana.pitala si za depresivne epizode.
ja ih imam.pojacaju se kad me okp dobro trese.

Sada sam koma,a nemam volje za nista.

Ovaj tjedan sam jos na GO.

Uopce ne znam kako cu funkcionirati na poslu u ponedjelhak.

I da imam strah od straha.strah unaprijed da ce me biti
strah.

Nikako si dokazatu da je sve cisto.

Prokleta moja glava.
emma 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 19:30   #6589
Hasnfefer,ako se sjetis te
knjige javi kak se zove.


Zvuci zanimljivo.😂
emma 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:12   #6590
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
draga moja chemgirl, nekad me bas dobro nasmijes
Je l' da? Šteta što ne piše više


Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
uf... gore nego bakterije i virusi... njih barem sapun opere.. a tek alkohol...
Dvosmjerna dezinfekcija, malo vani, malo unutra

Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Hasnfefer,ako se sjetis te
knjige javi kak se zove.


Zvuci zanimljivo.😂
Svakako, odmah idem na književnost Možda će netko znati
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:29   #6591
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Dvosmjerna dezinfekcija, malo vani, malo unutra
ne kuzim
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 21:28   #6592
Mejan,pa vidis da bi on malo unutra,malo van.☺
To su ti dva smjera.😂
emma 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 10:37   #6593
Nutra - van je uvijek dobro

@mejan, uzmeš dobru rakiju, malo kapneš na šape, i izmasiraš se, a ono što nisi kapnula na ruke popiješ
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 21:43   #6594
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
@mejan, uzmeš dobru rakiju, malo kapneš na šape, i izmasiraš se, a ono što nisi kapnula na ruke popiješ


Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Mejan,pa vidis da bi on malo unutra,malo van.☺
To su ti dva smjera.��
dooobaaar!!! to je svakako dvosmjerno...
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:58   #6595
Kod mene je klasičan OKP. Počelo u osnovnoj, kad bi se vraćao 50ak metara nazad na putu do škole "jer nisam prošao pored šahta kako treba" i sl. Kasnije je isparilo u teen i nešto kasnijoj dobi (valjda jer je to bilo najbezbrižnije doba, druženja, izlasci, cure, cuganje). Sad u srednjim godinama dolazi s valunzima (pritisak kredita, djeca, posao). Ali se sve svodi na provjeru jel sam zaključao vrata auta, stana (provala), štednjak (vatra), jel su kuhinjski noževi spremljeni u ladici "ne nadohvat djece" koja su btw već dovoljno stara da znaju da se s njima ne igra. i sl. Nekad su mi dosta 2-3 provjere, nekad potraje 10 puta pa mi uzme 15 min života (prije spavanja). Naracvno to sve ide u kompi sa mislima u smisli ako ne provjerim ili ako nešto nije okrenuto kako misli da treba onda će netko u obiteji najebati i sl. budalaštine.
Ima večeri kad "vraga" pošaljem u pm i onda zaspem bez ijednog ponavljanja.
Najbolje od svega što sam potpuno svjestan (a koliko čitam i svi OKP bolesnici) da je to sve kaj se vrti po glavi čista glupost i umišljanje.
Danas sam odlučio krećem samo s provjerom vrata..jednom. Pa javim kako je prošlo.
Inače ova "bolest" je specifična jel je izvor bolesti ujedno i instrument za izlječenje (mozak).
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:40   #6596
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
@mejan, uzmeš dobru rakiju, malo kapneš na šape, i izmasiraš se, a ono što nisi kapnula na ruke popiješ
zaboravih jucer napisati da sam ja mislila na medicinski alkohol.. ali svidja mi se nacin na koji razmisljas
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:47   #6597
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Počelo u osnovnoj, kad bi se vraćao 50ak metara nazad na putu do škole "jer nisam prošao pored šahta kako treba" i sl.
hehe, mene je sad to uhvatilo (u odrasloj dobi).. ali ne da nisam "prosla kraj toga kako treba" nego "tamo je nesto sto mi moze nauditi" ili "to kraj cega sam prosla ce mi nauditi ako se ne vratim i ne uvjerim se da mi nece nauditi". nekad je to kanta za smece, nekad rupa na cesti, nekad papiric, nekad opusak cigarete.... you name it!

Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Kasnije je isparilo u teen i nešto kasnijoj dobi (valjda jer je to bilo najbezbrižnije doba, druženja, izlasci, cure, cuganje). Sad u srednjim godinama dolazi s valunzima (pritisak kredita, djeca, posao). Ali se sve svodi na provjeru jel sam zaključao vrata auta, stana (provala), štednjak (vatra), jel su kuhinjski noževi spremljeni u ladici "ne nadohvat djece" koja su btw već dovoljno stara da znaju da se s njima ne igra. i sl. Nekad su mi dosta 2-3 provjere, nekad potraje 10 puta pa mi uzme 15 min života (prije spavanja). Naracvno to sve ide u kompi sa mislima u smisli ako ne provjerim ili ako nešto nije okrenuto kako misli da treba onda će netko u obiteji najebati i sl. budalaštine.
yup,ista stvar... je l' grijalica iskljucena? a pecnica? jesu vrata od frizidera zatvorena? svjetlo ugaseno?
(nekidan sam se sokirala kad sam dosla doma a svjetlo u hodniku upaljeno... kako?? meni??? )

Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Danas sam odlučio krećem samo s provjerom vrata..jednom. Pa javim kako je prošlo.
woohooo
javi!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:00   #6598
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Ima večeri kad "vraga" pošaljem u pm i onda zaspem bez ijednog ponavljanja.
Najbolje od svega što sam potpuno svjestan (a koliko čitam i svi OKP bolesnici) da je to sve kaj se vrti po glavi čista glupost i umišljanje.
Danas sam odlučio krećem samo s provjerom vrata..jednom. Pa javim kako je prošlo.
Inače ova "bolest" je specifična jel je izvor bolesti ujedno i instrument za izlječenje (mozak).
Možeš li si pomoći s nekakvom listom u digitalnom formatu? Tipa, imaš listu stvari koje te živciraju s ponavljanjima, pa onda staviš kvačicu kraj toga. Riješeno, the kraj.

Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
zaboravih jucer napisati da sam ja mislila na medicinski alkohol.. ali svidja mi se nacin na koji razmisljas
Ma medicinski je precijenjen, platiš ga i doslovno baciš, ovaj je bolji jer se može provući kroz sistem

Ako ne rakija, onda barem čokoladno mlijeko
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:37   #6599
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Možeš li si pomoći s nekakvom listom u digitalnom formatu? Tipa, imaš listu stvari koje te živciraju s ponavljanjima, pa onda staviš kvačicu kraj toga. Riješeno, the kraj.
fora



Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ma medicinski je precijenjen, platiš ga i doslovno baciš, ovaj je bolji jer se može provući kroz sistem

Ako ne rakija, onda barem čokoladno mlijeko
yup!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:49   #6600
Bok svima.Sama sam si povecala moditen na 2mg.
U ponedjeljak imam kontrolu i mislim da ce me dr. ubiti.

Nikaj ne perem jer sam umorna od pranja.
Tesko je nekompulzirati.

One stvari izbjegavam nositi.Nazalost i to je neka
vrsta kompulziranja.

E da ,malo mi je bolje od 2 mg moditena.
Samo me malo cini lijenkastom.Danas mi se nije dalo ici
na bazen.
emma 88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.