Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 17:20   #1
Priraslice nakon operacije mioma

Cure..

izgleda da imam priraslice.. koje me jako smetaju, a za neke sumnjaju i da me ometaju u životu potpuno..

Naime, nisu sigurni jer se one ne vide UZV osim u posebnim okolnostima (neposredno pred mengu, ako ima slobodne tekućine, i to se ne vide sve priraslice - samo one gdje ima slobodne tekućine..). One koje me smetaju (ako su uopće one u pitanju ) njih ne mogu vidjeti..

Ima li koja od Vas tih problema..? Kako se to rješava??
Čula sam - samo operacijom. E sad - tko operira?? Abdominalni kirurg, ili ginekolog koji je operirao miome? Da li on smije dirati priraslice na crijevima, mjehuru i sl.?

Puno Vam unaprijed hvala na odgovoru!
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 20:22   #2
Kako znaš da su u pitanju priraslice?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:44   #3
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Kako znaš da su u pitanju priraslice?
I ne znam. Imala sam laparo miomektomiju. Problemi su bili i prije, pa su nestali. Opet se pojavili nakon opracije, netom. Doktori sumnjaju jer UZV i ostalo ne pokazuje ništa. Možda je i nešto drugo, što se vidi samo operacijom. Što? Nemam pojma.

Mene samo zanimaju opcije: ako je problem nastao nakon ginekološke operacije, a može biti neginekološki (npr priraslice se zalijepe za neke druge organe), kako to danas doktori rješavaju (kod laparoskopske dijagnostike)? Pa neće valjda bušiti, veni, vidi, pa zatvori! Pa valjda će odmah i riješiti stvar, a ne ponovo bušiti na gin. stolu za gin. stvari, pa onda bušiti na stolu abdominalnog kirurga za npr. priraslice koje su negdje drugdje..?? Kako to ide kod rješavanja priraslica?

Buni me kirurška jurisdikcija i da me ne buše 6 puta za istu stvar, koja je na 6 različitih mjesta. Karikirano.

Hipotetsko pitanje (jer bi se htjela što prije naručiti kod nadležnog kirurga - univerzalnog po mogućnosti, na mišljenje i razgovor, pošto se na red čeka mjesecima, a ja dr. House situacija, svi mi kažu - nemam pojma šta ti je , a meni iz dana u dan gore i gore!

Molim Vas, ljudi moji, jedan konkretan odgovor osobe koja je prošla skidanje priraslica operacijom.. Hvala!
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:52   #4
Bok, mene isto zanima sve vezano za priraslice- one mogu nastati i na druge načine- ne samo operacijom: zbog endometrioze npr., ili ozljede trbuha i naravno zbog UPALNIH bolesti u zdjelici- mjehur, jajnici, jajovodi- mogu biti oštećeni od raznih bakterija- a to se sve ne mora godinama vidjeti na ultrazvuku. Osobno patim od bolova u abdomenu, tj. zdjelici- i kada se krećem ti bolovi su jači- to sam čitala da je tipično za priraslice
Swantastic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.