Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 15:01   #21
Stigla kutija u 13:30
Na žalost nije došla ona lijepa drvena nego kartonska. Isto relativno čvrsta, ali nije to to. Odmah sam išla provjerit na stranicu i promijenili su opis, još nekidan je zasigurno stajala drvena. Požalila sam im se na to i rekli su imali problema s dobavljačem, a nisu htjeli kasniti, ali da će se moći do nje preko vinskog kluba za koji se dobila šifra i koji kreće s radom 23.11. kad se sve kutije isporuče. Vidjet ćemo.
Što se tiče ostalog sve ok, kutija je dobro složena, kartice su zanimljive, 10% popusta na iduću kutiju (obećali su mi 20% na račun kutije).

Sad najvažniji dio - vina
Mocira 2012 – Vinarija Baraka
Poleis Borgonja 2016
Vinolog Éclat Chardonnay 2013.

O tome kakva su... naknadno na vinima koja ste pili...


tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:40   #22
Ne znam što reći, kakvu posluku porati osim da nisam pila niti jedno gore navedeno i veselim se izvještaju. Ovako odokativno, cijena kutije je mooožda ipak mrvicu previsoka.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 08:58   #23
Eclat sam pila i njemu se veselim, sviđa mi se, Mocira vidim da je tu u rangu do 100kn, ali nema komentara, a Borgonja ne znam cijenu, komentari samo za ranije berbe, loši, a 2016 našla samo na popisima Vinistra, nagrađeno je srebrnom nagradom, dobre ocjene... koliko tu ima realne kvalitete vidit ćemo. Uglavnom, dobro sam ih oprala zbog kutije jer realno za vina sam znala da može bit svašta, ali kutija je isto činila dio te cijene od 270 kn. Vidit ćemo što će biti s tim članskim klubom i hoće li se kutija dobiti ipak naknadno itd... Što se tiče komunikacije stvarno su ok, pa ... čekamo razvoj događanja.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:40   #24
Meni je strašno drago što si se upustila u to I još nas izvještavaš. Veliki Respect!
OregicaO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:19   #25
Vina volimo i ja i mm, a ovo mi se učinilo baš zanimljivo. 270kn nije bila tako strašna cijena da se ne isplati riskirat (nije da se i do sad nismo znali razočarat u neko vino gdje je butelja bila te ili više cijene).
Evo kartice što su došle s vinom...
Nadam se da nisu prevelike slike jer s Tapatalka pišem...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:12   #26
Javili su mi se da će mi poslat kutiju ako sam zainteresirana, da platim samo poštarinu, zahvalili na komentarima i kritikama itd...... Poslikam kutiju kad stigne. Što se tiče vinskog kluba krenulo, to je više nekakav tip vinskog bloga koliko mi se zasad čini. Stavili su razne kartice sa savjetima o vinu, skladištenju, dekantiranju, kombiniranju, ocjenjivanju, popis i tekst o vinima iz prve kutije... Ako zaživi i ne odustanu bit će zanimljivo pratit. Imaju popust za članove u Bistro & Wine Pod Zidom, 10% na ukupan račun od 27.11 do 20.12. Treba zatražit kupon na mail. 10% na vinsku kutiju i 15% na vina iz vinske kutije (neograničen broj boca i kupnji) u prosincu...

Ne znam koliko sad ovo već zadire u reklamu pa kao smeta neka mod pobriše ove popuste...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 15:23   #27
Stigla kutija jako je lijepa i kvalitetna. Ispunili su obećano.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:51   #28
Najs. Kad možemo očekivati komentare na vina?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:58   #29
Nekidan smo strusili Eclat, komentirala sam na vinima a crna čekaju neku težu spizu i jači ručak/večeru... Sredit ćemo i njih idućih dana...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:57   #30
hm, nekako imam dojam da ti je kutija važnija od onoga što je u flaši
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 15:08   #31
Haha 😂 naravno da ne, al mi je važno da mi se isporuči ono što mi je prodano.
Nije poanta kutije... Mogla su bit i vina 2 umjesto 3 isl...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:29   #32
Chardonnay odličan, borgonja je očito tu samo da bi popunila kutiju. Jel probao tko mociru? Ne znam uopće što očekivati od cuveea plavine i merlota.
jure31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:08   #33
U planu je u subotu pa javim jel čemu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 20:32   #34
Razočarala i mocira, slabo tijelo i bez karaktera. Čini mi se da winedose neće dugo. Ova 3 vina definitivno ne vrijede 300 kn. Dobra ideja, loša realizacija...
jure31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 21:10   #35
I kod mene danas mocira stradala. Radila pašticadu za ručak. Slažem se da nije butelja od 100kn, al ne mogu reć da je razočarala. Lagano pitko crno vino. Fino je klizilo i strusili smo bocu uz dobar ručak bez muke i želje za vodom/mineralnom. Općenito nisam baš za crna vina, bijela su mi draža, ali Mocira je u krugu onih koje ne bi odbila. Nema gorčine koja ostaje poslije u grlu. Aroma je dosta snažna i jačina okusa je baš ne prati. Meni to odgovara, ali ljubitelji crnjaka bi vjerojatno rekli da je pretanko. Ipak, ne bi rekla da je nešto puno bolja od butelje za 30-40kn. Pili smo malo hladnije od preporučene temperature i dekantirali samo pola sata, al ne mislim da je to presudilo ocjeni.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 21:27   #36
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Fino je klizilo i strusili smo bocu uz dobar ručak bez muke i želje za vodom/mineralnom. Općenito nisam baš za crna vina, bijela su mi draža
jel ti inače piješ vino?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 21:34   #37
Naravno, al ne više od čaše dnevno danas smo bocu dokrajčili ja i muž popola i nismo se opili... To što glava ne boli dobar je znak. To što nas nije bar malo puklo, baš i nije
Ako misliš zbog komentara za vodu/mineralnu, ja ulijem malo vode jedino ako mi netko podvali domaće nepitko... Muž voli gemišt ponekad, al isto ne miješa ako je vino pitko samo.
Nikad nisam rekla da sam enolog i vodim se isključivo ukusom i nepcem, volim vino (pivo mi recimo nikad nije ležalo), volim probati razna i mislim da sasvim dobro mogu razlučiti odlično, pitko i kvasinu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Zadnje uređivanje tiluriumm : 10.12.2017. at 21:53.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:05   #38
Nije Mocira loša, jednostavno ne opravdava tu cijenu. Mislim da bi 50-60 kn bila realno za takvu butelja. A što se tiče glavobolje, i kad pijem vina od 30 kn ne očekujem da me boli glava. Vodu obavezno, ali sa strane
jure31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:28   #39
Slažem se, mada mislim da i za 60kn ima dosta boljih izbora. Slažem se i za glavobolju, ne povezujem je s cijenom uopće, ali kao žensko od 60kg imam nižu toleranciju i unatoč pijenju vode neka crna vina me pošteno zarumene i "udru u glavu". Valjda mi količina histamina bude previsoka. Nisam primijetila intoleranciju na sumpor (sulfite) i zato na feštama i pirevima crno vino izbjegavam. Bijelog mogu obično puno više popiti.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 20:45   #40
Jel uzimao tko kutiju za 12. mjesec?
jure31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.