Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 08:30   #1
Klub razočaranih

Prije svega,želim reći da nismo svi isti niti izvana niti iznutra.Ovo je tema za slične ljude,za neke oslobođenje i izbacivanje iz sebe da mi bude malo lakše.MOgu saslušai klasične savjete,ali budimo realni,nismo svi isti.Netko je spreman i sposoban podnijeti poprilična opterećenja i izaći kao pobjednik,drugi pokleknu prije.Godine smanjivanja i već ionako malo samopuzdanja su donijele svoje i nisam siguran se mogu tako lako osloboditi svega.

Eh,sada ide tema,ali priča gdje će biti smo neki dijelovi mojih smetnji,jer vjerovatno niti forum nebi sve podnio .

Vizualna smo bića,i htjeli mi to priznati svi mi prvo odmjeravamo očima i gradimo dojam,sviđanje ,gađenje upravo prema onome što vidimo očima.Biramo prijatelje,poslovne suradnike,ljubavne partnere u velikoj mjeri prema tom kriteriju.Izuzevši ljubavi,čak i u ovom prvome navedenom u velikoj mjeri dolazi ta ugoda oku,a ne isključivo stručnost (a izgled i samopouzadnje-na kraju učenje,građenje sebe su povezani)-nemojte se samo ovoga uhvatiti u temi,jer bi mogli.

Kao što sam već napisao,tema je za autorovo oslobađanje od tuge,možda će biti malo lakše nekome se povjeriti,ali i za sve ljude sličnih problema,da malo se jadamo.

Naravno,nisam se pomirio s time i teško se je pomiriti dauz moje slabo samopuzdanje,nedruštvenost,je u velikoj mjeri odgovoran izgled.Ne govorim tu o bivanju među nekih 60% prosječnih,niti možda onih 20% stvarno lijepih,ili koji će to postati ili su bili-donekle se mijenjamo.Nego o onih 20% ,na neki način hendikepirani i ružnih-uz poštovanje onime koji zaiata jesu tjelesno ili mentalno(iako bi se u ovo mogao već početi ubrajati) hendikepirani.

Imam 26,i u zadnjih 10 godina,a pogotovo zadnjih 4-5 to me počelo uništavati.Da ja u velikoj mjeri upravo zbog svog izgleda sam označen kao neželjeni,od društva muškog dijela populacije,a o ženskom dijelu populacije da niti ne pričam.Od kraja osnovne škole izgubio sam svaki kontakt s ženama,naravno nisam niti tada imao neke šanse.

Sva ta društvena zbivanja,šikaniranja,praktični direktna govorenja da sam ružan,loša financijska slika,manjak prijatleja,ljudi za druženja,nikkava potpora u ničemu od obitelji,neka glupa uvjernja da nisam za ništa uspjela su!

Neznam u što osoba može vjerovati kada neke stvari na koje ne može utjecati,od imovinskog stanja,roditelja,obitelji a na kraju i izgleda koji te spječava da baš zbog te jedne jedine stvari ti nemožeš biti nečiji dečko,nečiji omiljeni,nečiji tko radi tolike normalne stvari mladih ljudi koji su drugi dobili,eto,zato što su se rodili takvi.

Nastojim se pomiriti,ali ne ide,i to je vezani problem koji se prenosi na sve ostale stvari u ovome mome jadnome životu.

Neću više pisati,počeo sam plakati-postao sam još osjetljivi u zadnje vrijeme,a i bilo bi predugo sve to.
Notmylife is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 09:02   #2
Kad je izgled u pitanju i/ili fizičke mane i nedostaci koje je teško popraviti (iako se sigurno do neke mjere može), radiš i razvijaš aspekte osobnosti - na onome čime ćeš se istaknuti i dokazati, također i na ponašanju i stilu života, načinu razmišljanja i svemu ostalome što će od tebe učiniti zanimljivu osobu (moguće i popularnu), svakako cijenjenu, nekoga koga će ljudi rado imati za znanca i prijatelja a žene za partnera.
Ne padaju žene toliko na izgled, koliko na šarm, finoću, uglađenost, samouvjerenost. Puno je toga što se računa, ne samo jel tip zgodan.
Razvijaj duh, stil, osobnost, intelekt.

Mogla bih navesti puno primjera, no manje je više pa ću spomenuti samo Rohatinskog. Razmisli.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 09:17   #3
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Kad je izgled u pitanju i/ili fizičke mane i nedostaci koje je teško popraviti (iako se sigurno do neke mjere može), radiš i razvijaš aspekte osobnosti - na onome čime ćeš se istaknuti i dokazati, također i na ponašanju i stilu života, načinu razmišljanja i svemu ostalome što će od tebe učiniti zanimljivu osobu (moguće i popularnu), svakako cijenjenu, nekoga koga će ljudi rado imati za znanca i prijatelja a žene za partnera.
Ne padaju žene toliko na izgled, koliko na šarm, finoću, uglađenost, samouvjerenost. Puno je toga što se računa, ne samo jel tip zgodan.
Razvijaj duh, stil, osobnost, intelekt.

Mogla bih navesti puno primjera, no manje je više pa ću spomenuti samo Rohatinskog. Razmisli.
Čemu ove prozirne laži?
Puno bliže istini je da ste se vi uvjerile da padate na finoću, šarm i samopouzdanje, no nema te finoće i šarma koji će anulirati manjak fizičke privlačnosti.

Rohatinski kao prvo uopće nije ružan, mislim čovjek ima skoro 70 godina, ono wtf, a kao drugo teško je potkožen.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 09:46   #4
svi smo mi ono što napravimo od sebe. Dobiješ limun, napravi limunadu.


edit: a možeš i kukat nad sobom, krivit cijeli svijet, boga, vraga, žene, gene, život i sudbinu. Sam biraš.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:01   #5
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
svi smo mi ono što napravimo od sebe. Dobiješ limun, napravi limunadu.


edit: a možeš i kukat nad sobom, krivit cijeli svijet, boga, vraga, žene, gene, život i sudbinu. Sam biraš.
Ne, puno većim dijelom nas naprave okolnosti.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:30   #6
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ne, puno većim dijelom nas naprave okolnosti.
Okolnosti su limun od kojeg treba napraviti limunadu. Lako? Nije. Ne ide to bez puno truda i rada na sebi i na promjeni okolnosti. Ne ide preko noći. Ne pada s neba.
Ali donosi rezultate.
Radi se samo o tome hoćeš li gledati sebe kao jadnika i izgubljen slučaj ili ćeš se prestati sažalijevati i okrivljavati cijeli svijet (uključujući i okolnosti) za svoju tešku sudbinu, i izboriti se za sebe.

Pogledajmo samo invalide sportaše. Neki osvajaju i medalje. Kakve su oni karte dobili? I što su učinili s njima?

A imali su sve objektivne razloge za slegnuti ramenima i pisati postove poput ovoga koji je autor napisao.


edit: Rohatinski nije postao potkožen tako što je sjedio i kukao nad sobom. Niti je stigao dokle je stigao zato što se držao manje vrijednim te podilazio svojim kompleksima i do neba ih napuhavao kao izgovor zašto nešto ne može. Ima tešku govornu manu. I nije da je baš neki jako privlačan muškarac. Nikad to nije bio.
Stavi se malo u njegove cipele i zamisli ga prije 40-50 godina. Što misliš, s čime se sve morao boriti da bi stigao dokle je stigao? Misliš da mu je bilo lako i jednostavno? Da mu se u djetinjstvu i mladosti nisu rugali? Da su ženske u srednjoj i na faksu bile jednostavno lude za njim?

E, moj blorte. Najlakše je naći izgovore zašto se nešto ne može. Puno je teže dokazati da se može. I postati pobjednikom. Za to ipak treba imati hrabrosti i ponosa.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.

Zadnje uređivanje Coeli : 30.11.2017. at 10:41.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:43   #7
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Okolnosti su limun od kojeg treba napraviti limunadu. Lako? Nije. Ne ide to bez puno truda i rada na sebi i na promjeni okolnosti. Ne ide preko noći. Ne pada s neba.
Ali donosi rezultate.
Radi se samo o tome hoćeš li gledati sebe kao jadnika i izgubljen slučaj ili ćeš se prestati sažalijevati i okrivljavati cijeli svijet (uključujući i okolnosti) za svoju tešku sudbinu, i izboriti se za sebe.

Pogledajmo samo invalide sportaše. Neki osvajaju i medalje. Kakve su oni karte dobili? I što su učinili s njima?

A imali su sve objektivne razloge za slegnuti ramenima i pisati postove poput ovoga koji je autor napisao.

Rohatinski nije postao potkožen tako što je sjedio i kukao nad sobom. Niti je stigao dokle je stigao zato što se držao manje vrijednim te podilazio svojim kompleksima i do neba ih napuhavao kao izgovor zašto nešto ne može. Ima tešku govornu manu. I nije da je baš neki jako privlačan muškarac. Nikad to nije bio.
Stavi se malo u njegove cipele i zamisli ga prije 40-50 godina. Što misliš, s čime se sve morao boriti da bi stigao dokle je stigao? Misliš da mu je bilo lako i jednostavno? Da mu se u djetinjstvu i mladosti nisu rugali? Da su ženske u srednjoj i na faksu bile jednostavno lude za njim?
Analogija s limunom je debilna(s obzirom da isti ima određenu vrijednost), puno bolja je s govnima, jer od govana ne možeš napravit pitu.

A šta ako ne donese?

To kako ćeš ti na sebe gledati svijet ni najmanje ne zanima, bitan je samo krajnji rezultat i da se do njega dođe s što manje truda.

Zašto misliš da se ti ljudi ne raspadaju iznutra i da nisu žešće u kurcu?
To što se netko bavi nekim kvazi sportom ne znači da nije na korak do samoubojstva.

Što se tiče Rohatinskog, kao prvo lik je korumpirano smeće i jedan od grobara ove države, kao drugo očito ima određene intelektualne sposobnosti koje ga stavljaju jako daleko od govnjivih okolnosti.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:52   #8
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Analogija s limunom je debilna(s obzirom da isti ima određenu vrijednost), puno bolja je s govnima, jer od govana ne možeš napravit pitu.

A šta ako ne donese?

To kako ćeš ti na sebe gledati svijet ni najmanje ne zanima, bitan je samo krajnji rezultat i da se do njega dođe s što manje truda.

Zašto misliš da se ti ljudi ne raspadaju iznutra i da nisu žešće u kurcu?
To što se netko bavi nekim kvazi sportom ne znači da nije na korak do samoubojstva.
Istina, ako na sebe gledaš kao na govno onda od toga pouzdano ne možeš napraviti pitu.

Svijet uopće ne zanima što ćeš ti napraviti od sebe i hoćeš li ili nećeš. To je tvoj posao. Nije svijet/život vila čarobnica koja ti ispunjava želje. Za to se ipak moraš sam potruditi.
Mislio ti da možeš ili ne možeš, u svakom slučaju si u pravu.

Za sve što si napisao vrijedi i obrnuto. Lijepi i bogati isto tako iz niza razloga mogu biti u kurcu i raspadati se iznutra.

Dakle, treba gledati sebe a ne druge. Drugi te se ne tiču.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:56   #9
Oprosti mi što po tome kopam, ali moram pitati jer si naveo da ti je to izvor svih problema. O kakvoj vrsti fizičkog problema se radi? Tijelo, lice, visina?

Puno toga možeš popraviti vježbanjem, razviti tijelo, a li i puno ovisi o stavu, stilu odijevanja i tome slično.
Sve to skupa čini nešto privlačnijeg čovjeka.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:57   #10
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Istina, ako na sebe gledaš kao na govno onda od toga pouzdano ne možeš napraviti pitu.

Svijet uopće ne zanima što ćeš ti napraviti od sebe i hoćeš li ili nećeš. To je tvoj posao. Nije svijet/život vila čarobnica koja ti ispunjava želje. Za to se ipak moraš sam potruditi.
Mislio ti da možeš ili ne možeš, u svakom slučaju si u pravu.

Za sve što si napisao vrijedi i obrnuto. Lijepi i bogati isto tako iz niza razloga mogu biti u kurcu i raspadati se iznutra.

Dakle, treba gledati sebe a ne druge. Drugi te se ne tiču.
Okolnosti su te koje su govnjive.

Nije bitno što misliš nego krajnji rezultat.

Mogu, ali su u takvim stanjima nemjerljivo manje, što je dokazano priličnim brojem istraživanja.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:02   #11
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Što se tiče Rohatinskog, kao prvo lik je korumpirano smeće i jedan od grobara ove države, kao drugo očito ima određene intelektualne sposobnosti koje ga stavljaju jako daleko od govnjivih okolnosti.
ne ulazim u njegov karakter niti u tom smislu imam imam namjeru analizirati njegov lik i djelo.

Uzimam ga samo kao primjer čovjeka koji je dobio karte kakve je dobio i s njima odigrao najbolje što može.
Dakle, može se.
Ako ti on nije po ukusu, možemo pronaći i niz drugih likova koji nisu imali sreće roditi se kao fizički privlačni, u dobrim obiteljima, financijski osigurani i slično, a ipak su uspjeli biti i cijenjeni i prihvaćeni.
Znaš to.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:08   #12
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
ne ulazim u njegov karakter niti u tom smislu imam imam namjeru analizirati njegov lik i djelo.

Uzimam ga samo kao primjer čovjeka koji je dobio karte kakve je dobio i s njima odigrao najbolje što može.
Dakle, može se.
Ako ti on nije po ukusu, možemo pronaći i niz drugih likova koji nisu imali sreće roditi se kao fizički privlačni, u dobrim obiteljima, financijski osigurani i slično, a ipak su uspjeli biti i cijenjeni i prihvaćeni.
Znaš to.
Samo što je on dobio izvrsne karte.

Da, i?
Svi do jednoga imaju određene intelektualne sposobnosti i talente, pomoću kojih su postigli to što su postigli i anulirali stvari koje im nisu išle u prilog.
A relativizirati visok IQ ili određene talente je više nego smiješno, jer tako šta je često veći jack pot nego roditi se bogat i fizički ne znam kako privlačan.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:18   #13
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Okolnosti su te koje su govnjive.

Nije bitno što misliš nego krajnji rezultat.

Mogu, ali su u takvim stanjima nemjerljivo manje, što je dokazano priličnim brojem istraživanja.
Okolnosti su takve kakve jesu a na osobi je da se izvuče iz govana. Može i ostati u njima, nema problema. Kako god hoće. Na čovjeku je, nije na okolnostima.

Do rezultata se dolazi radom i zalaganjem. Drugačije ne ide. Početne okolnosti mog biti loše, mogu biti i katastrofalno loše ali pouzdano ih je moguće promijeniti.

Gdje su ta istraživanja kojima se dokazuje da su lijepi i bogati manje u kurcu od onih koji to nisu? Naime, poznato je da lijepi i bogati počesto obilaze psihijatre. Bit će zato što nisu u kurcu?

Čak i kad bismo uzeli da je to točno i da su takvi manje u kurcu, kakve to veze uopće ima s tobom ili s bilo kim tko je dobio lošije karte?
Na igraču je. Tko zna i hoće, može dobro odigrati. Tko ne zna i neće, predaje partiju i žali se na sudbinu.

I to je cijela priča.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:24   #14
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Okolnosti su takve kakve jesu a na osobi je da se izvuče iz govana. Može i ostati u njima, nema problema. Kako god hoće. Na čovjeku je, nije na okolnostima.

Do rezultata se dolazi radom i zalaganjem. Drugačije ne ide. Početne okolnosti mog biti loše, mogu biti i katastrofalno loše ali pouzdano ih je moguće promijeniti.

Gdje su ta istraživanja kojima se dokazuje da su lijepi i bogati manje u kurcu od onih koji to nisu? Naime, poznato je da lijepi i bogati počesto obilaze psihijatre. Bit će zato što nisu u kurcu?

Čak i kad bismo uzeli da je to točno i da su takvi manje u kurcu, kakve to veze uopće ima s tobom ili s bilo kim tko je dobio lošije karte?
Na igraču je. Tko zna i hoće, može dobro odigrati. Tko ne zna i neće, predaje partiju i žali se na sudbinu.

I to je cijela priča.
Tvoj problem je što pod okolnostima misliš samo na vanjske stvari tipa izgled, porijeklo i slično.

Onaj tko ima određene talente nema loše početne okolnosti, to ti je fundamentalna zabluda na kojoj temeljiš sve ostale zablude.

Nema tog igrača koji može stalno igrati dobro s lošim kartama, da si ikada igrala poker to bi znala.
Samo što poker nije kao život, jer u pokeru kad tad moraš dobiti dobre karte dok u životu i ne baš.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:50   #15
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Tvoj problem je što pod okolnostima misliš samo na vanjske stvari tipa izgled, porijeklo i slično.

Onaj tko ima određene talente nema loše početne okolnosti, to ti je fundamentalna zabluda na kojoj temeljiš sve ostale zablude.

Nema tog igrača koji može stalno igrati dobro s lošim kartama, da si ikada igrala poker to bi znala.
Samo što poker nije kao život, jer u pokeru kad tad moraš dobiti dobre karte dok u životu i ne baš.
Gle, svatko ima nekakve sposobnosti.
Radnice Kamenskog znaju šivati. Jesu se predale? Nisu. Uspjele su se izvući iz govana.
Ne mora se raditi o talentima. Dovoljan je zdrav razum, želja i volja.

Igrati poker me je 10 godina stariji brat naučio kad mi je bilo 7 godina, otad sam ga često igrala, sve u svemu, neloše. I šah me je naučio. Štošta se korisnoga za život nauči iz tih igara. Doduše, neki nikad ne shvate poantu.

Imam susjeda, muškarca koji je u startu dobio jako loše karte. Rođen je u jako siromašnoj obitelji, rano je ostao bez oca. On, brat i majka živjeli su u ruševnoj stračari, ona je radila kao čistačica ... život im je bio jad i bijeda, katkad su se hranili u javnoj kuhinji.
A bome, sudbina ga nije obdarila ni fizičkom privlačnošću.

Rezultat?

Nije se predao, iako je od najranije mladosti bio ponižavan na tisuću načina. Ismijavali su ga, maltretirali, svačega je bilo.
Radio je svašta, kao dostavljač, skladištar ... No usput se školavao. Završio je fakultet, čak je uspio daleko dogurati u struci.

Danas kad ga pogledaš ... ne, nije zgodan muškarac u smislu fizičke privlačnosti. Nikada to nije bio niti će biti. No ženama je svejedno privlačan. Kulturan je, uglađen, ima stila. Sportski se odjeva, sve je na njemu sa stilom, svaki detalj. Uski srebrni lančić s osobito lijepim pleterom i malim privjeskom u obliku bizonove glave. Srebrni prsten s okolo-naokolo ugraviranim očenašem na gotici.

Detalji. Duh i stil. Osobnost. Ništa od toga nije dobio na pladnju. No jest dobio jezivo loše početne uvjete. I dugo mu je trebalo da dođe tu gdje je danas. Ali došao je.

Tko hoće, pronađe način. Tko neće, pronađe izgovor.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:56   #16
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Gle, svatko ima nekakve sposobnosti.

Tko hoće, pronađe način. Tko neće, pronađe izgovor.
Što ne znači ništa, jer bitno je imati sposobnosti koje imaju tržišnu vrijednost.

Tko ne može podnijeti stvarnost utapa se u oceanu racionalizacija.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 12:05   #17
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Što ne znači ništa, jer bitno je imati sposobnosti koje imaju tržišnu vrijednost.

Tko ne može podnijeti stvarnost utapa se u oceanu racionalizacija.
Tržišna vrijednost može se stvoriti od bilo čega. Dokazano u brojnim slučajevima. Stara je uzrečica da svaka roba ima kupca.

No da, ne može svatko. Ne zato što to objektivno nije moguće nego zato što subjektivno nije sposoban za to.

U vezi sa subjektivnom pričom se ama baš ništa ne može. No u tom slučaju nećemo kriviti okolnosti.
Nema izgovaranja za vlastite slabosti. Niš od toga. U tom slučaju, svatko može kriviti jedino sebe.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 12:12   #18
dobro, nemojmo se sad zavaravati, itekako postoji ružno i lijepo, a to što nam je draže i lakše smatrati se produhovljenim i uzvišenim dušama kojima to ne igra ulogu je sasvim druga stvar. iz nekog razloga površnost, plitkost i prizemnost nose negativnu konotaciju iako su to potpuno normalne ljudske osobine i samim time mi je nejasno zašto su ljudi uglavnom alergični kad im pripišeš nešto od navedenog.

ja ću prvi priznati da sam takav i poludio bih kad bih se konstantno morao truditi da se prikažem drugačijim. ne znam kakvu iskupljujuću osobinu može imati žena koja mi je fizički odbojna, nema je. dakle, prvo izgled, tek onda "skriveni talenti", što god to značilo.

autoru samo savjetujem da si sreću pokuša ne poistovjećivati s time je li u vezi/braku ili ne, osobito u današnje vrijeme. za jedan dio zadovoljstava ćeš uvijek biti uskraćen i to je jednostavno tako. vrijedi to za sve nas iako te to vjerojatno neće utješiti.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 12:23   #19
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
dobro, nemojmo se sad zavaravati, itekako postoji ružno i lijepo, a to što nam je draže i lakše smatrati se produhovljenim i uzvišenim dušama kojima to ne igra ulogu je sasvim druga stvar. iz nekog razloga površnost, plitkost i prizemnost nose negativnu konotaciju iako su to potpuno normalne ljudske osobine i samim time mi je nejasno zašto su ljudi uglavnom alergični kad im pripišeš nešto od navedenog.
Jasno da postoji ružno i lijepo no što je kome ružno ili lijepo, jako je relativno osim u nekim apsolutnim kategorijama.

Osobine poput površnosti, plitkosti, prizemnosti i tako dalje, možda jesu normalne (ljudske), no to ne znači da su dobre i poželjne.

No i to je nebitno ako se dobro osjećaš u vlastitoj koži. Sami sebi smo jedino mjerilo.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:07   #20
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Kad je izgled u pitanju i/ili fizičke mane i nedostaci koje je teško popraviti (iako se sigurno do neke mjere može), radiš i razvijaš aspekte osobnosti - na onome čime ćeš se istaknuti i dokazati, također i na ponašanju i stilu života, načinu razmišljanja i svemu ostalome što će od tebe učiniti zanimljivu osobu (moguće i popularnu), svakako cijenjenu, nekoga koga će ljudi rado imati za znanca i prijatelja a žene za partnera.
Ne padaju žene toliko na izgled, koliko na šarm, finoću, uglađenost, samouvjerenost. Puno je toga što se računa, ne samo jel tip zgodan.
Razvijaj duh, stil, osobnost, intelekt.

Mogla bih navesti puno primjera, no manje je više pa ću spomenuti samo Rohatinskog. Razmisli.
Kao što sam rekao,odmah na početku.Nismo svi isti,i jako je teško kada startaš s iste crte kao netko tko ima puno bolji motor (kad smo već kod usporedbi).

Naravno da sam svejstan da trebam krenuti u nekome smjeru i probati se ostvariti u najboljem mogućem svjetlu.Međutim,uz sve druge hendikepe i s obzirom na prvo napisano,da nismo svi isti i da se nemože svi dignuti iz pepela samo tako...

Što se tiče konkretnog primjera,nisam siguran jel muca od rane mladosti ili je to posljedica moždanog udara (čak bi rekao ovo drugo).

Ali,ta usporedba je glupa jer eto on je uspio,ali deseci slični nisu.Koja je poanta ?
Zdravko Marić je jedan primjer,uspješnog čovjeka,lijep,lijepu ženu,obitelj,dobra primanja.Jel to primjer 1000 ljudi koji su upisali ekonomiju s njime te godine ?

Ako ćemo konkretizirati,od 1000 ljudi koji godišnje upišu ekonomiju,neki žive odlični,neki prosječno,a neki (završen diplomski s dobrim ocjenima) završe u radeći u skladištu da bi zarađivali za život.Hoćemo malo o njima ?

Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
svi smo mi ono što napravimo od sebe. Dobiješ limun, napravi limunadu.


edit: a možeš i kukat nad sobom, krivit cijeli svijet, boga, vraga, žene, gene, život i sudbinu. Sam biraš.
Tvoj stav je vidljiv odmah na početku i ne trebaš pisati 100 postova da to dokažeš

Ali,kad vućeš usporedbe,možemo s tim limunima.

Problem je što netko dobije zdrave limune,a drugi trule.Teško da će limunada biti fina i od jednog i drugog

Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Oprosti mi što po tome kopam, ali moram pitati jer si naveo da ti je to izvor svih problema. O kakvoj vrsti fizičkog problema se radi? Tijelo, lice, visina?

Puno toga možeš popraviti vježbanjem, razviti tijelo, a li i puno ovisi o stavu, stilu odijevanja i tome slično.
Sve to skupa čini nešto privlačnijeg čovjeka.
Nije izbor baš svih problema,daleko od toga,ali je veliki uzrok koji je napravio mnogo problema i smetnje u životu.

Nažalost,najgore moguće.Visina je ok.Tijelo je donekle problematično,teško da se može napraviti nešto,može se ali uz poprilično truda i novca.

Lice je najveći problem,malo sam i čitao o tome.Jednostavno sama konfiguracija je takva da je potpuno neprivlačno.Tu je još povećani nos,a šećer na kraju je sve manje kose koji pridonosi još gorem efektu svega.Ukratko.
Notmylife is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.