Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 20:59   #1
Imam 15g jeli dobro da pocnem variti?

Moj tata je bio varioc jedno vrijeme te svaki put bi gledao kako on to radi. Nedavno je radio na cjepacu te sam posudio masku od susjeda te gledao kako on to "žbuka" var itd. Zaista sam se zainteresirao za ovo, no ne znam jesam li premlad? Sutra na staru godinu 2017. ću po prvi put napraviti luk...imate li koji savjet da se smirim malo jer sam vrlo uzbuđen...Unaprijed hvala.
LP
AntonioDivljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 23:45   #2
pročitam naslov, pomislim "ovaj ima 15 godina, a već bi jebao, ajde da ga malo sprdam", otvorim temu i lik bi stvarno vario. ne bi "vario", već vario

inače, da ne budem cijeli offtopic, mogu ti reći da je korisno znati tako neko strukovno zanimanje, a da li si premlad za to, e to nemam pojma. uglavnom, mislim da sve manje ljudi se bavi takvim zanimanjima, te samim time cijena rada raste, odnosno ako te netko pozove da mu nešto zavariš, možeš mu nabiti cijenu koliku hoćeš, baš zato jer si ti jedan od rijetkih koji bi to mogao napraviti (zavariti).
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 23:50   #3
Ja sam procitala "varati"

Kako Scorpione kaze, strukovna zanimanja su korisna.
Sto se tice toga jesi li premlad... to samo ti i tvoji roditelji mozete odgovoriti.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 02:24   #4
Al kako ćeš joj reć da variš?
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 04:43   #5
Quote:
AntonioDivljak kaže: Pogledaj post
Moj tata je bio varioc jedno vrijeme te svaki put bi gledao kako on to radi. Nedavno je radio na cjepacu te sam posudio masku od susjeda te gledao kako on to "žbuka" var itd. Zaista sam se zainteresirao za ovo, no ne znam jesam li premlad? Sutra na staru godinu 2017. ću po prvi put napraviti luk...imate li koji savjet da se smirim malo jer sam vrlo uzbuđen...Unaprijed hvala.
LP
OK ti je to posao, ima kruha od toga i ako si dobar placa je izrazito dobra. Recimo da sam ti roditelj, radije bih te potako da radis nesta drugo, ovaj posao ti je izrazito stetan za zdravlje. Tek ti je 15 godina, nije preporucljivo raditi takve poslove ako nije nužno.
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 05:07   #6
dobro je znati razne skillove pogotovo iz tehnickih struka, no kak je receno nemoj da ti to postane posao, long term efekti na zdravlje su dosta losi, kao hobi povremeno samo naprijed, sa 15 sigurno nisi premlad raditi tako nesto, pohvalno je da se zelis necim korisnim bavit, a ne ko vecina klinaca danas visit na fejsu i instagramu
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 05:20   #7
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
dobro je znati razne skillove pogotovo iz tehnickih struka, no kak je receno nemoj da ti to postane posao, long term efekti na zdravlje su dosta losi, kao hobi povremeno samo naprijed, sa 15 sigurno nisi premlad raditi tako nesto, pohvalno je da se zelis necim korisnim bavit, a ne ko vecina klinaca danas visit na fejsu i instagramu
Definitivno je dobro znati, ali svedno možda bolje ne. Za napraviti dobar zavar treba iskustva, a za to treba dosta vremena, a ako uložiš dosta vremena, mozes si zeznut zdravlje, sad da li je to vrijedno toga, upitno je.
A biti kvazi varioc i recimo variti dio na motoru i napraviti ga loše i ugroziti sebi i drugima život, nije vrijedno, ako se mene pita.
(možda malo pretjerujem, ali za neke stvari je dobar zavar izrazito bitan)
Ali možemo se složiti da nije toliko loše isprobati, za neke stvari ce to biti dovoljno.
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 09:21   #8
Na Stanovanju - Sam svoj majstor -Aparati za zavarivanje......imaš dosta toga!
Moj želudac vari i kad provari izađe drek!
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.