Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2011., 23:08   #21
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Idi autocestom, skineš se za Otočac, pratiš znakove za nacionalni park Sjeverni Velebit, i također pratiš table za Krasno. Nakon što ćeš se voziti nekih pola sata vidjeti ćeš skretanje za Kuterevo, kad već hoćeš ići u Kuterevo...
Nemam ti ja auta isla bih busem....
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 07:16   #22
Onda iz Otočca imaš bus koji vozi za Krasno.
Nazovi kolodvor tamo, pa pitaj dali vozi kroz Kutarevo.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 10:17   #23
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
A čuj neznam jel se zajebavaš ovo sa crikvenom ili si ozbiljan, pa ta crikvena je obična stijena, hop hop i gore si bez beda za 3 min, dole ostaviš ruksak i .....

A što to preuređuju na rosiju, to ne znam, unutra one daske, onu peć, što, ili okolo?
.

Spustih se sa Crikvene,a tamo slovenke, vrhunska oprema, na rukama rukavice za feratu, i pitaju nas da zasto je tu skinuta sajla, kako ce one sad gore bez sajle?? Na nase pokusaje objasnjenja da tu nikada nije bila sajla jos su se i naljutile, pa bile su one vec tu prije i bila je sajla.
Eto, i dr. Poljak je za svaki slučaj napisao da za Crikvenu trebaju osnovne alpinističke sposobnosti

Rossijeva se potpuno restaurira, kompletna unutrašnjost, bice novi interijer, novi kreveti, pod, strop, stol i klupa, peć, očišćena cisterna, obnavljaju se zidovi. Takvi radovi se uvijek otegnu, hvala planinarima na strpljenju
__________________
Vjetar planine odnosi brige poput jesenjeg lišća.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 10:28   #24
Hoćete reći da još nisu završili Rossijevu?! Pa to je još prošlo ljeto trebalo biti gotovo...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 12:18   #25
Ok. Koliko je Kutarevo udaljeno od Otočca i Krasnog? U kilometrima ?
Ja sam planinar mozda bih mogla i pjesice? I da li neko zna na kojoj je nadmorskoj visini to planinsko selo? Sta se sve moze vidjeti u blizini tog sela?
Najvisi vrh a najbliži koji je?

Hvala na odgovorima.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:18   #26
klik
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 16:05   #27
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Hoćete reći da još nisu završili Rossijevu?! Pa to je još prošlo ljeto trebalo biti gotovo...
e ovo i mene zanima, dali se može spavati sada u njoj?, nisam nikad bio u tom skloništu, a u 4mj radim transverzalu po velebitu
__________________
Where The Wild Things Are....
Milko63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 16:59   #28
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Ok. Koliko je Kutarevo udaljeno od Otočca i Krasnog? U kilometrima ?
Ja sam planinar mozda bih mogla i pjesice? I da li neko zna na kojoj je nadmorskoj visini to planinsko selo? Sta se sve moze vidjeti u blizini tog sela?
Najvisi vrh a najbliži koji je?

Hvala na odgovorima.
Kuterevu je najbliži Korenski vrh.
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 19:12   #29
Quote:
Milko63 kaže: Pogledaj post
e ovo i mene zanima, dali se može spavati sada u njoj?, nisam nikad bio u tom skloništu, a u 4mj radim transverzalu po velebitu
Eto još nije završena
Za hitnu potrebu se može prespavati u njoj, na improviziranoj klupi, ali bolje ti je da prespavaš na Zavižanu, pa na Alanu.

Također, ako radiš transverzalu u 4 mjesecu, po premužički se snijeg zna zadržati do svibnja, znaju biti zapusi po dva metra, (makar zna biti i bez mrve snijega). Zovi Antu na Zavižanu i ljude iz NP S.Velebit da provjeriš stanje neposredno prije nego kreneš, čisto da nebi bilo "nismo znali"
__________________
Vjetar planine odnosi brige poput jesenjeg lišća.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 12:41   #30
kad vozi bus od senja do oltara? kolko puta na dan? nikako da dođem do te informacije
__________________
Where The Wild Things Are....
Milko63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 12:52   #31
bus Senj - Oltare - Krasno

Quote:
Milko63 kaže: Pogledaj post
kad vozi bus od senja do oltara? kolko puta na dan? nikako da dođem do te informacije
Probaj se raspitati ovdje:
(To je linija Senj - Krasno)

Autobusni kolodvor Senj
Tel: +385 53 881-235
e-mail: [email protected]
__________________
Vjetar planine odnosi brige poput jesenjeg lišća.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 14:51   #32
pozdrav ljudi, do sada sam planinario samo na Klek, ali sada mene i moju ekipu zanima Velebit. Išli bi u 4. ili 5. mjesecu. Tražimo nekoga tko također planira u to vrijeme ići a iskusan je, poznaje putove i to, ili jel zna netko možda da netko od planinarskih društava u tom razdoblju organizira planinarenje na velebit??? bilo kakva info dobro došla
redchilli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 16:34   #33
Quote:
redchilli kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi, do sada sam planinario samo na Klek, ali sada mene i moju ekipu zanima Velebit. Išli bi u 4. ili 5. mjesecu. Tražimo nekoga tko također planira u to vrijeme ići a iskusan je, poznaje putove i to, ili jel zna netko možda da netko od planinarskih društava u tom razdoblju organizira planinarenje na velebit??? bilo kakva info dobro došla
Znam nekoliko društava koji imaju izlete na Velebit u tom razdoblju, ali ipak bi preporučila da vidiš društva u tvojoj blizini imaju li to u planu i programu. Više manje svi stave lnove online.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 17:09   #34
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Znam nekoliko društava koji imaju izlete na Velebit u tom razdoblju, ali ipak bi preporučila da vidiš društva u tvojoj blizini imaju li to u planu i programu. Više manje svi stave lnove online.
super, hvala ti
redchilli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 17:32   #35
Quote:
kailash kaže: Pogledaj post
Probaj se raspitati ovdje:
(To je linija Senj - Krasno)

Autobusni kolodvor Senj
Tel: +385 53 881-235
e-mail: [email protected]
zovem taj broj već 3 dana i niko mi se nejavlja, mail nisam slao. neznam kome da se obratim, možda domaru u zavižanu?
__________________
Where The Wild Things Are....
Milko63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 17:35   #36
jel zna itko kako radi planinarska kuća Alan? upast ću tamo usred tjedna nakon Uskrsa pa neznam dal je tad otvoren, čuo sam da ima neka zimska soba za prespavat, i neznam koliko dođe noćenje.
i kakvo je sklonište Ograđenica? znam da je to nekakav maleni kontejner, za malo ljudi, al nije mi baš to napeto...

svaki odgovor dobro dođe
__________________
Where The Wild Things Are....

Zadnje uređivanje Milko63 : 17.03.2011. at 17:42.
Milko63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 17:56   #37
Za Alan nazovi HPS, oni će ti dat broj od mr. Hapača ili tko je već tada tamo. Ako se ne varam, uvijek bi trebao biti otvoren.. pogotovo oko Uskrsa .. Noćenje je u domovima 40kn sa iskaznicom planinarskog društva ili 80 bez.

Ograđenica je na predobroj poziciji, i unutrašnjost je skroz u redu.. ima peć pa se može i zagrijati. Loše je to kaj je to metalni kontejner, pa baš ne drži toplinu najbolje.. po meni jedno od ljepših skloništa.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 17:59   #38
kolko mi vremenski treba od alana do ograđenice? i koliko ljudi stane u ograđenici?
__________________
Where The Wild Things Are....
Milko63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:23   #39
Quote:
Milko63 kaže: Pogledaj post
zovem taj broj već 3 dana i niko mi se nejavlja, mail nisam slao. neznam kome da se obratim, možda domaru u zavižanu?
Probaj domara u Zavižanu.

Evo ti broj jednog taxista iz Senja, koji vozi planinare do Zavižana:
091/512-4363 (g. Vlade)
Nazovi ga pa pitaj koliko bi te koštalo taxijem do Oltara, ili do Siče.

Također, evo ti odmah i broj od jednog od dežurnih na Alanu:
099/515-4999 (g. Hapač Ivan), od njega možeš saznati kad radi pl.kuća Alan

Pozdrav!
__________________
Vjetar planine odnosi brige poput jesenjeg lišća.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:31   #40
Stari, ti zaista daješ prave informacije u pravom trenutku. Ljudi, početnici.. nije toliki problem preći taj dio, od Zavižana do Rossijeve, i do Alana.. možda u jednom danu i jest, ako računate i put iz Sv.Jurja ili slično.. ali, tko nema auto, bolje platiti taksi.. pozdrav
FRANC-JOSEF is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.