Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 10:49   #5861
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Njušice, nisam ni ja znao tu informaciju do pred neki dan. Kada sam sasvim slučajno guglao "orgasm" "amigdala" jer je amigdala dio mozga odgovoran za temeljne nagone poput sna, odbrane, razmnožavanja, hranjenja, udari-ili-bježi taktike... i tako to. Pa sam mislio da se amigdala uzbuđuje također pri orgazmu. I onda sam naletio na tu info o cortexu.
Posalji mi malo link ako bis o tome.....
Evo bila relativno dobro pod terapijom, sad dozivila malo veci stres i djeluje isto na mene da umrtvi sve u meni i osnovne potrebe. Nesto sam lose i nemam volje ni jest, okupat se....bas nista....svi nagoni u meni umrli
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:58   #5862
Ne znam ali ja pokusao sa hamajlijom. Malo sada lakse. Nisam praznovjeran i slicno ali mi naumpalo da probam.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:36   #5863
Nastavlja se....mrtvilo......bez zivota.....
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:19   #5864
Quote:
Njušica kaže: Pogledaj post
Nastavlja se....mrtvilo......bez zivota.....
NJušice; neznam kolko imaš i dal imaš u stvarnom životu nekog u kog bi se mogla zaljubiti i dati mu se jer vjeruj znam po sebi a prije sam bio nek sam se zaljubio u prijateljicu totalo u depresiji i pokopan , ona me vratila u život i savjetima i druženjem. volim je iako nismo imali spolne odnose i nikad nebih zamjenio spolni odnos za gubitak prijateljstva jer mi je velika podrška i razumije me a ja nju razumijem i pomažem kolko god mogu, mislim da između muškog i ženskog baš zapravo mogu nasati prava prijateljstva, znam po sebi jer me pokreće upravo snažna spolna potreba prema njoj a ja je kanaliziram u održavanje našeg prijateljstva. ona je moj pokretać. često sam na rubu samoubojstva ali druženje s njom izvadi me iz tog stanja jer se osječam odgovornim ako ostane bez mene kad bih se ubio. živim za trenutak da bude samnom svaki dan , volim je i postala je smisao mog života. ZALJUBI SE U NEKOG , DAJ MU SEBE JER DATI LJUBAV NEŠTO JE NAJLJEPŠE, uz antidepresive i pravi prijatelj puno znaći .

Zadnje uređivanje Eugen C : 15.01.2018. at 22:24.
AlexandraLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:29   #5865
Aleksandrat neznam koliko imas godina i dal si svjestan da si samo ludo zaljubljen. Zaljubljenost u tvom slucaju ne prolazi
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:43   #5866
Quote:
Njušica kaže: Pogledaj post
Aleksandrat neznam koliko imas godina i dal si svjestan da si samo ludo zaljubljen. Zaljubljenost u tvom slucaju ne prolazi
Prešao sam pol stoljeća,,, imam i interes osim zaljubljenosti , prije bih rekao ljubav i ovisnost o toj ženi. ne mogu više bez nje, ne mogu zamisliti dan bez nje
__________________
AlexandarLuna
AlexandraLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 00:40   #5867
Meni danas, mislim vec sada juce je bilo lose. Tek zaspao ujutro kada je crkva zvonila oko 6 sati. Naumpalo mi nekih stvari kada sam legao i kako nemam diktafona ni opreme da snimim u snu ili pri povremenom budzenju zaboravim ih. Mislim da je bila neka ideja. Citavo vrijeme spavao pokusavajuci se sjetiti sta sam to zaboravio. 13 sati spavao a kada sam ustao nikako nisam bio dobro. Ankciozan i neraspolozen bio, pogotovo do maloprije, i sada drmnem jedan apaurin da me smiri, na svoju ruku.

Citav dan jb-n.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:18   #5868
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Meni danas, mislim vec sada juce je bilo lose. Tek zaspao ujutro kada je crkva zvonila oko 6 sati. Naumpalo mi nekih stvari kada sam legao i kako nemam diktafona ni opreme da snimim u snu ili pri povremenom budzenju zaboravim ih. Mislim da je bila neka ideja. Citavo vrijeme spavao pokusavajuci se sjetiti sta sam to zaboravio. 13 sati spavao a kada sam ustao nikako nisam bio dobro. Ankciozan i neraspolozen bio, pogotovo do maloprije, i sada drmnem jedan apaurin da me smiri, na svoju ruku.

Citav dan jb-n.
Dobro je što si uzeo sedativ, nekada sam često imao imao ideje dok nisam bio na xepilonu , tekih je 5 posto urodilo inovacijama i patentima i bile su kvalitetne , ostalo šrot, sad sam skroz bez ideja ali u globalu sam bolje jer su psihotični simptomi nestali koji su bili primjesa idejama pa sam znao često predaleko odlutati da se sve na kraju sve manifestiralo zbrkanošću pa su bile potrebne hospitalizacije,. mislim da iako mi je mozak usporen daje mi mogučnost da se kolko tolko usredotočim na realne obaveze, neznam jel si samo na apaurinima ili primaš po preporuci još sto* problem je što svi antipsihotici režu i dobre jednako i one loše neuronske poveznice u mozgu pa ostaje dilema biti kreativni luđek bez ljekova ili debil s ljekovima tak je to kod mene,, o tome da je kompromis najbolje rešenje davno sam shvatio pa uzimam samo xepilon bez nečeg drugog što me totalno disfunkcionira trpim nuspojave i funkcioniram unatoć ograničenoj svijesti i kao debil funkcioniram ali NEMA HOSPITALIZACIJE JER TO MIJE PRIORITET
__________________
AlexandarLuna
AlexandraLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 02:59   #5869
Quote:
AlexandraLuna kaže: Pogledaj post
Dobro je što si uzeo sedativ, nekada sam često imao imao ideje dok nisam bio na xepilonu , tekih je 5 posto urodilo inovacijama i patentima i bile su kvalitetne , ostalo šrot, sad sam skroz bez ideja ali u globalu sam bolje jer su psihotični simptomi nestali koji su bili primjesa idejama pa sam znao često predaleko odlutati da se sve na kraju sve manifestiralo zbrkanošću pa su bile potrebne hospitalizacije,. mislim da iako mi je mozak usporen daje mi mogučnost da se kolko tolko usredotočim na realne obaveze, neznam jel si samo na apaurinima ili primaš po preporuci još sto* problem je što svi antipsihotici režu i dobre jednako i one loše neuronske poveznice u mozgu pa ostaje dilema biti kreativni luđek bez ljekova ili debil s ljekovima tak je to kod mene,, o tome da je kompromis najbolje rešenje davno sam shvatio pa uzimam samo xepilon bez nečeg drugog što me totalno disfunkcionira trpim nuspojave i funkcioniram unatoć ograničenoj svijesti i kao debil funkcioniram ali NEMA HOSPITALIZACIJE JER TO MIJE PRIORITET
Apaurin mi je propisan za spavanje iako sapavam i bez njega. Znam i nespavat i sa njim i bez njega kao sto znam i spavat i sa njim i bez njega.

Metoten za halucinacije slusne iako ih nisam imao nego upisano u bolnici da se mene i moje stare rijese jer sam im pravio probleme, usao u raspravu itd. a moja stara nije bas vjerovala zbog tada soka pretrpljenog sa nekim posljedicama danas od soka koje ima.

A imam viska jednu kutiju, eventualno dvije pa po potrebi kada mi ankciozost radi zaboravljanja nekih ideja itd. naleti ja na svoju ruku popijem apaurin.

Cak sam znao ga piti i sa metotenom kada me nasikiraju moji a ne smiju se mijesati. Lose pravo bilo od sikiracija tih, svadza i njih dvoje pomijesanih, pucao jos gore, nervne slomove imao radi svadza, sikiracije i mijesanja. A imao sam ih i bez mijesanja metotena i apaurina pa tako ne znam je li ovo dodatno izazivalo nervni slom ili samo svadze, sikiracija.

Nemam dobro pamcenje nikako a nemam opreme nikakve da zabiljezim lako ideje itd. Meni rad na idejama itd. dodze kao hobi i mozda me cak odmara i da nema toga posto sam nezaposlen, bolestan i fizicki i psihicki, da nema ovog rada na idejama itd. ko zna kako bi do sada zavrsio. Mozda kobno a opet i ne jer imam suicidalne misli ali sam pasivan u tome.

Vecinu ni ne zavrsim od ovih radova nego samo malo pribiljezim. Jb-ga umno opterecuju pravo a moram se i ja malo opustiti. Samo sto se sada sve vise opustam a sve manje na njima radim odkako imam kompjuter i mobitel.

Prije dok nisam to imao i dok sam u sveske pisao ovo sve sam mnogo vise na njima radio.

PS. Ja nemam inovacija, patenata itd. Samo ideje, a mozda su inovacije jer meni je to isto, ali nisu patenti i to su tekstualno objasnjene sa par skrabotina. Jer ne znam dobro da crtam, i slazem se sa tobom za sve sta si napisao.

Mozda najbolje samo apaurin uzimati i da mi apaurin samo propisu. Samo njega da uzimam za smirenje itd. Ali jb-ga niko me ni ne slusa niti pita bilo sta, niti se imam ovdje kome da se obratim.

Pozdrav.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:26   #5870
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Apaurin mi je propisan za spavanje iako sapavam i bez njega. Znam i nespavat i sa njim i bez njega kao sto znam i spavat i sa njim i bez njega.

Metoten za halucinacije slusne iako ih nisam imao nego upisano u bolnici da se mene i moje stare rijese jer sam im pravio probleme, usao u raspravu itd. a moja stara nije bas vjerovala zbog tada soka pretrpljenog sa nekim posljedicama danas od soka koje ima.

A imam viska jednu kutiju, eventualno dvije pa po potrebi kada mi ankciozost radi zaboravljanja nekih ideja itd. naleti ja na svoju ruku popijem apaurin.

Cak sam znao ga piti i sa metotenom kada me nasikiraju moji a ne smiju se mijesati. Lose pravo bilo od sikiracija tih, svadza i njih dvoje pomijesanih, pucao jos gore, nervne slomove imao radi svadza, sikiracije i mijesanja. A imao sam ih i bez mijesanja metotena i apaurina pa tako ne znam je li ovo dodatno izazivalo nervni slom ili samo svadze, sikiracija.

Nemam dobro pamcenje nikako a nemam opreme nikakve da zabiljezim lako ideje itd. Meni rad na idejama itd. dodze kao hobi i mozda me cak odmara i da nema toga posto sam nezaposlen, bolestan i fizicki i psihicki, da nema ovog rada na idejama itd. ko zna kako bi do sada zavrsio. Mozda kobno a opet i ne jer imam suicidalne misli ali sam pasivan u tome.

Vecinu ni ne zavrsim od ovih radova nego samo malo pribiljezim. Jb-ga umno opterecuju pravo a moram se i ja malo opustiti. Samo sto se sada sve vise opustam a sve manje na njima radim odkako imam kompjuter i mobitel.

Prije dok nisam to imao i dok sam u sveske pisao ovo sve sam mnogo vise na njima radio.

PS. Ja nemam inovacija, patenata itd. Samo ideje, a mozda su inovacije jer meni je to isto, ali nisu patenti i to su tekstualno objasnjene sa par skrabotina. Jer ne znam dobro da crtam, i slazem se sa tobom za sve sta si napisao.

Mozda najbolje samo apaurin uzimati i da mi apaurin samo propisu. Samo njega da uzimam za smirenje itd. Ali jb-ga niko me ni ne slusa niti pita bilo sta, niti se imam ovdje kome da se obratim.

Pozdrav.
Niam stručnjak ali iz iskustva bih ti predložio da uzimaš što manje ljekova . u principu ponekad je najbolji ljek nikakav ljek a nekad je ljek odnosno gomila njih neophodna. isto je sa svim psihotarmacima različitog djelovanja na pojedine strukture mozga tako da je odgovor svakog pacijenta različit na sve to. nebih ulazio u kompetenciju ne uzimanja kompletne terapije jer ne mogu procjeniti stanje s obzirom na sturost informacija ali ipak podržavamte u naumu jer ako nisi imao halucinacije , depersonalizacije , deluzije možda da samo budeš na apaurinu. no siguran sam u jedno a to je da ponovo moraš se vratiti bilježnici i idejama jer te one opuštaju ipotkrepljuju . ponekad samo ideja može bit genijalna i vrijedna na burzi ideja a već če se naći netko ko će je bit u stanju materijalizirati, zato bilježnicu ponovo u ruke. No neka ti prioritet ispred svega bude dobar odnos s okolinom id ne upadaš u svađe i prepirke jer ne zadržavanje misaonog akcenta na spomenutom ponovo če te dovesti u tešku situaciju, tolerancija svega i rad na samokontroli je veoma važan . PS: ovo je samo moje mišljenje i nemoj uzeti ga zdravo za gotovo
__________________
AlexandarLuna
AlexandraLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:09   #5871
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Apaurin mi je propisan za spavanje iako sapavam i bez njega. Znam i nespavat i sa njim i bez njega kao sto znam i spavat i sa njim i bez njega.

Metoten za halucinacije slusne iako ih nisam imao nego upisano u bolnici da se mene i moje stare rijese jer sam im pravio probleme, usao u raspravu itd. a moja stara nije bas vjerovala zbog tada soka pretrpljenog sa nekim posljedicama danas od soka koje ima.

A imam viska jednu kutiju, eventualno dvije pa po potrebi kada mi ankciozost radi zaboravljanja nekih ideja itd. naleti ja na svoju ruku popijem apaurin.

Cak sam znao ga piti i sa metotenom kada me nasikiraju moji a ne smiju se mijesati. Lose pravo bilo od sikiracija tih, svadza i njih dvoje pomijesanih, pucao jos gore, nervne slomove imao radi svadza, sikiracije i mijesanja. A imao sam ih i bez mijesanja metotena i apaurina pa tako ne znam je li ovo dodatno izazivalo nervni slom ili samo svadze, sikiracija.

Nemam dobro pamcenje nikako a nemam opreme nikakve da zabiljezim lako ideje itd. Meni rad na idejama itd. dodze kao hobi i mozda me cak odmara i da nema toga posto sam nezaposlen, bolestan i fizicki i psihicki, da nema ovog rada na idejama itd. ko zna kako bi do sada zavrsio. Mozda kobno a opet i ne jer imam suicidalne misli ali sam pasivan u tome.

Vecinu ni ne zavrsim od ovih radova nego samo malo pribiljezim. Jb-ga umno opterecuju pravo a moram se i ja malo opustiti. Samo sto se sada sve vise opustam a sve manje na njima radim odkako imam kompjuter i mobitel.

Prije dok nisam to imao i dok sam u sveske pisao ovo sve sam mnogo vise na njima radio.

PS. Ja nemam inovacija, patenata itd. Samo ideje, a mozda su inovacije jer meni je to isto, ali nisu patenti i to su tekstualno objasnjene sa par skrabotina. Jer ne znam dobro da crtam, i slazem se sa tobom za sve sta si napisao.

Mozda najbolje samo apaurin uzimati i da mi apaurin samo propisu. Samo njega da uzimam za smirenje itd. Ali jb-ga niko me ni ne slusa niti pita bilo sta, niti se imam ovdje kome da se obratim.

Pozdrav.
a šta te ubiti jebe. to kaj nemaš para? ili?
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:57   #5872
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
a šta te ubiti jebe. to kaj nemaš para? ili?
Kad nemaš para, nemaš ni žena.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:45   #5873
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Kad nemaš para, nemaš ni žena.
true.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 23:43   #5874
Najvise besparica. Ubi me citav zivot ali posebno ovu deceniju od one krize. Gore stanje od tada samo, i sve gore i gore. A onda mi ona utice na zdravlje, odnos sa mojima itd. Iako i odnos los sa mojima me ubi. Stalno svadze. Evo danas ponovo bila svadza. A ja nisam dobro ni fizicki ni psihicki. Samo spavam. Po pola dana i vise nekad rijetkost da manje ili nikako ne spavam, i onda do jutra budan dok ne svane a ustajem kada smrkava.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:34   #5875
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Najvise besparica. Ubi me citav zivot ali posebno ovu deceniju od one krize. Gore stanje od tada samo, i sve gore i gore. A onda mi ona utice na zdravlje, odnos sa mojima itd. Iako i odnos los sa mojima me ubi. Stalno svadze. Evo danas ponovo bila svadza. A ja nisam dobro ni fizicki ni psihicki. Samo spavam. Po pola dana i vise nekad rijetkost da manje ili nikako ne spavam, i onda do jutra budan dok ne svane a ustajem kada smrkava.
zamjenio si dan za noć.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:35   #5876
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
zamjenio si dan za noć.
Znam jb-ga. Nesto svojom krivicom, nesto tudzom mozda itd. Nesto zbog bolesti itd. Pokusavao sam preokrenuti ali ne ide. Cak sad razmisljam da budem skroz skoro ujutru budan do podne skoro pa da spavam cijelo podne do noci, pa da sam barem ujutru u po noci aktivan. Trenutno sam samo aktivan vecinom po noci. Malo skroz preko dana.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:16   #5877
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Znam jb-ga. Nesto svojom krivicom, nesto tudzom mozda itd. Nesto zbog bolesti itd. Pokusavao sam preokrenuti ali ne ide. Cak sad razmisljam da budem skroz skoro ujutru budan do podne skoro pa da spavam cijelo podne do noci, pa da sam barem ujutru u po noci aktivan. Trenutno sam samo aktivan vecinom po noci. Malo skroz preko dana.
ma naš sta bi trebo napravit. pošto ti ne piješ neke opasne tablete tj. bombe koje mi pijemo ovdje. ti bi trebo lijepo bit cijelo jutro i podne budan i onda da te rokne navečer na spavanje. mislim da bi spavo ko beba. možda ne prvu noć, jer ipak dulje ti to traje, ta zamjena noć za dan, ali teća četvrta. mislim da bi te sam preokrenulo. mozak je fleksibilan ko žvaka i brzo se navikne na nove situacije. kak se veli plastičan je. stalno se prilagođava.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 16:14   #5878
Quote:
AlexandraLuna kaže: Pogledaj post
raspoloženje mi se mjenja , ujutro je depresivno , uveće manje depresivno ali bez euforije uz konstantno slabu memoriju i ograničene kongnitivne sposobnosti. Znima ma dali je to od bolesti ili dugogodišnjeg korištenja psihofarmaka .Nisam trol molim vas za savjet.
To može biti teška depresija. Moj najdraži liječnik mi jwe neki dan rekao da moe biti uzrok i štitnjača, manjak d vitamina i željeza,, a možda i depresija. Nemam snage nizašta. Nemam crnih misli nego samo sem iscrpljena i sve mi je teško.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:25   #5879
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
To može biti teška depresija. Moj najdraži liječnik mi jwe neki dan rekao da moe biti uzrok i štitnjača, manjak d vitamina i željeza,, a možda i depresija. Nemam snage nizašta. Nemam crnih misli nego samo sem iscrpljena i sve mi je teško.
Hvala Kleopatre, nemam ni ja crnih misli jer samoubojstvo ništ ne rješava ali nedostak snege i volje je očit a najviše zbog lakog zamaranja, nisam napomenul da sam imal prije desetak dana učestalo znojenje po noći , unatrag kak velim 10 tak dana jeprestalo a trajalo je skoro mjesec dana , malo se i umor i smanjio sada odkad nema znojenja i mislim da se malo i spavanje popravilo ali uzmem ponekad 10 mg dijatepana ali onda se drufi dan još bolje osječam umornim i inezainteresiranim i svjedno onda i popodne odspavam 2 do 3 sata plus i to kad me lupi umor i bezizglednost pa klonem,,, dabns sam odspaval bez ljekova skoro 7 sati i nedelja mi prošla donekle dobro. skužil sam da najbolje funkcioniram kad sam na sredini tretmana mjesečne inekcije Xepilona uz bar 7 sati sna dnevno ali bez ljekova za spavanje sve ostale kombinacije me srozaju na nulu, hvala ti na odgovoru
__________________
AlexandarLuna
AlexandraLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 02:10   #5880
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
ma naš sta bi trebo napravit. pošto ti ne piješ neke opasne tablete tj. bombe koje mi pijemo ovdje. ti bi trebo lijepo bit cijelo jutro i podne budan i onda da te rokne navečer na spavanje. mislim da bi spavo ko beba. možda ne prvu noć, jer ipak dulje ti to traje, ta zamjena noć za dan, ali teća četvrta. mislim da bi te sam preokrenulo. mozak je fleksibilan ko žvaka i brzo se navikne na nove situacije. kak se veli plastičan je. stalno se prilagođava.
Znam uradio slicno nesto sada. Neko mi rekao lezi navece u 8 pa spavaj do 8 ujutro a posto nemogu da okrenem sada legnem oko 8, 9, 10 ujutro pa spavam do 6, 7 navece. Miran sada. Ne uznemiravaju me toliko moji itd. Malo vise dana vidim i slicno. Jos da je neki posao naci, neku nocnu smjenu za nesto.

Da mi ovo nije spomenula ova osoba ne bi mi naumpalo da ovo radim. Cak vise sada sam izgleda aktivniji mozda, ili mi se cini.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.