Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2008., 01:36   #41
što stvarno nitko ne zna????
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 16:59   #42
Hm, izgleda da ne ili oni koji znaju ne posjećuju ovo..najbolje otić direktno tamo i raspitati se o svemu..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 00:56   #43
Kao sto je vec u nekoliko navrata receno prijemni nije tezak, a na stranicama faksa je za svako usmjerenje stavljena literatura.
Isto tako imate sve lijepo objasnjeno i o prelascima sa drugih fakulteta.
Faks sam po sebi nije pretjerano tezak, ali nije niti da je bas toliko strahovito lagan kao sto je netko implicirao guseci se na usporedbu sa ekonomijom.
Konkretno mogu pricati o smjeru MK jer taj i pohadjam, te smatram da po izboru predmeta se i stice neko elementarno znanje i kultura koje bi bilo nuzno za taj vid posla, a s obzirom da mi ovo nije prvi faks i vise sam nego zadovoljna.
Cafe Mlle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 18:39   #44
Da li bi možda mogao netko napisati koliko ljudi konkurira za jedno mjesto iliti kolika je prosječna navala, zainteresiranost za taj faks, školu?
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 19:31   #45
Prosle godine na prvom roku i nije bila neka. Ja sam bila na samom vrhu liste i samo oni koji nisu polozili prijemni se nisu upisali, ipak je skolarina 15 000kn.
Cafe Mlle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 09:13   #46
Prijemni

Ove godine upisujem PEF na Visokoj poslovnoj školi zaprešić, i potrebne su mi skripte za prijemni ispit.Molim, ako netko ima skripte da mi se javi na broj telefona 095/800-9026.Hvala
Lana1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 10:00   #47
Quote:
Cafe Mlle kaže: Pogledaj post
Prosle godine na prvom roku i nije bila neka. Ja sam bila na samom vrhu liste i samo oni koji nisu polozili prijemni se nisu upisali, ipak je skolarina 15 000kn.
Imas li možda skripte?Prijamni mi je za petnaestak dana pa bi mi trebale
Lana1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 10:39   #48
Quote:
Lana1 kaže: Pogledaj post
Imas li možda skripte?Prijamni mi je za petnaestak dana pa bi mi trebale
Ja sam MK, a ne PEF tako da sam imala sociologiju kao dodatni predmet. Opcu kulturu nemas od kuda ucit, to se pretpostavlja da jednostavno znas i prosle godine je bila posve lagana, a hrvatski sam ucila iz knjige sa ispitnim pitanjima za maturu i povijest iz srednjoskolskih udžbenika. Preporucila bih ti da se ne oslanjas na skripte jer je meni pisalo da imamo udžbenik za 4. razred iz povijesti, a na prijemnom je bila rana hrvatska povijest. E, da, imas i Ustav koji si isprintaj s neta.
Cafe Mlle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 10:54   #49
Quote:
Cafe Mlle kaže: Pogledaj post
Ja sam MK, a ne PEF tako da sam imala sociologiju kao dodatni predmet. Opcu kulturu nemas od kuda ucit, to se pretpostavlja da jednostavno znas i prosle godine je bila posve lagana, a hrvatski sam ucila iz knjige sa ispitnim pitanjima za maturu i povijest iz srednjoskolskih udžbenika. Preporucila bih ti da se ne oslanjas na skripte jer je meni pisalo da imamo udžbenik za 4. razred iz povijesti, a na prijemnom je bila rana hrvatska povijest. E, da, imas i Ustav koji si isprintaj s neta.
Da li možda imaš nešto od te literature, naime ja sam zaposlena pa nemam udžbenika iz srednje škole.Još nešto me zanima, da li su nam predavanja prilagođena radnom vremenom,znači da li se odvijaju popodne i jesu li redovita svaki dan, Upisuju se svi izvanredni ili postoji mogućnost da se ne upišeš, ipak je to privatni faks... Hvala ti puno
Lana1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 11:07   #50
Quote:
Lana1 kaže: Pogledaj post
Da li možda imaš nešto od te literature, naime ja sam zaposlena pa nemam udžbenika iz srednje škole.Još nešto me zanima, da li su nam predavanja prilagođena radnom vremenom,znači da li se odvijaju popodne i jesu li redovita svaki dan, Upisuju se svi izvanredni ili postoji mogućnost da se ne upišeš, ipak je to privatni faks... Hvala ti puno
Nisam izvanredni nego redovni student tako da nisam sigurna, ali na stranicama faksa imas broj studentske referade i mozes se o svemu raspitat. Literaturu mozes nabaviti u antikvarijatu ili u bilo kojoj knjizari, ja sam svoju posudila i sto mi je trebalo nadokupila, jer sam ovaj faks upisivala nakon odustajanja od drugog faksa. Prijemni je tu sa razlogom i naravno da se mora poloziti. Nitko ne moze upisat samo zato sto ima novac, osim ako imas vezu. Nemoj misliti da upisivanjem faksa koji se placa da ce ti biti drugacije nego da si upisala drzavni. Meni taj faks nije tezak, jer su mi to jako bliski predmeti, ali ima ljudi kojima jest i neovisno tome sto ga placas moras uciti.
Cafe Mlle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 11:17   #51
[QUOTE=Cafe Mlle;14691451]Nisam izvanredni nego redovni student tako da nisam sigurna, ali na stranicama faksa imas broj studentske referade i mozes se o svemu raspitat. Literaturu mozes nabaviti u antikvarijatu ili u bilo kojoj knjizari, ja sam svoju posudila i sto mi je trebalo nadokupila, jer sam ovaj faks upisivala nakon odustajanja od drugog faksa. Prijemni je tu sa razlogom i naravno da se mora poloziti. Nitko ne moze upisat samo zato sto ima novac, osim ako imas vezu. Nemoj misliti da upisivanjem faksa koji se placa da ce ti biti drugacije nego da si upisala drzavni. Meni taj faks nije tezak, jer su mi to jako bliski predmeti, ali ima ljudi kojima jest i neovisno tome sto ga placas moras uciti.[/QUOT

Ok, puno ti hvala
Lana1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 01:32   #52
može meni neko obasniti,za prijavu,piše na njihovo stranici preuzmi obrazac i uplatnicu,jel to znači da moram isprintat na njihovoj stranici ili što?
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 16:45   #53
Ma joj, samo ti odi tam u Zaprešić u školu i svi papiri za prijavu su ti tamo, samo uplatnicu moraš uplatiti u pošti ili Fini to ti je negdje u centru Zaprešića.
A meni ako netko može reći ko je završio ili studira VŠPU kakav je ugled te škole i stečene diplome kod traženja posla kasnije, ja već sad radim za jednu vrlo jaku stranu firmi pa što mislite kakve su šanse kad ovo završim da se "penjem gore"?Maloprije sam čitao topic o zšem-u i nisu baš blistavi uvjeti onima koji to završe?!
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 19:32   #54
I mene zanima kakve su mogućnosti zaposlenja nakon završetka VŠPU-a?
Koliko polodavci cijene ovu diplomu?
stereo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 20:33   #55
Quote:
Boreia Proasteia kaže: Pogledaj post
Ma joj, samo ti odi tam u Zaprešić u školu i svi papiri za prijavu su ti tamo, samo uplatnicu moraš uplatiti u pošti ili Fini to ti je negdje u centru Zaprešića.
A meni ako netko može reći ko je završio ili studira VŠPU kakav je ugled te škole i stečene diplome kod traženja posla kasnije, ja već sad radim za jednu vrlo jaku stranu firmi pa što mislite kakve su šanse kad ovo završim da se "penjem gore"?Maloprije sam čitao topic o zšem-u i nisu baš blistavi uvjeti onima koji to završe?!
Stari, zšem je najcjenjeniji od svih tih privatnih škola, a mislim da nude čak i ponešto znanja za te novce. Ako sa zšem-om nisu blistavi uvjeti, sa VŠPU-om su ti puuuno manji.
krčmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 20:44   #56
Jel može netko napisati koji su sve predmeti u smjeru Poslovni Tajnik jer ja jednostavno na njihovoj stranici to nemogu nać
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 20:56   #58
Našla sam, nevermind..thx na linkovima
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 21:09   #59
Quote:
krčmar kaže: Pogledaj post
Stari, zšem je najcjenjeniji od svih tih privatnih škola, a mislim da nude čak i ponešto znanja za te novce. Ako sa zšem-om nisu blistavi uvjeti, sa VŠPU-om su ti puuuno manji.
Nisam ja ništa rekao protiv zšem-a da se razumijemo , nego ekipa pljuje po njemu.
Ne želim odgovore tipa: nijedna jaka firma te neće s njihovom diplomom, ta diploma ništa ne vrijedi, ništa te neće naučit itd.
Nego recite konkretno šta je "plafon" za one s višom školom tj. diplomom zšem, zšm, všpu, verna, vaše mišljenje?
Moje je mišljenje da ga nema, nego su važne reference...ako radiš na nižem mjestu i sprečava te diploma da napreduješ više i još više, a direktor je svjestan tebe, zalaganja i znanja, mislim da te neće sprečavati da li je diploma sa efzg ili neznam zšem-a
Viša škola je viša škola, i s njom završenom si bacc. oec., isti k. ko i sa efzg ili nekim drugim trogodišnjim(neznam jel ga na efzg ima?) državnim studijem.
Problemi sa zaposlenjem se stvaraju kad nemaš ništa iza sebe, nego ideš na recimo prvi razgovor za posao, neznaš nikoga i ništa, daleko su veće šanse da će uzet nekoga sa diplomom efzg-a, a ne recimo zšem-a
Tu se stvara ta razlika između trogodišnjih državnih i trogodišnjih privatnih studija...
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 01:36   #60
Quote:
Boreia Proasteia kaže: Pogledaj post
Nisam ja ništa rekao protiv zšem-a da se razumijemo , nego ekipa pljuje po njemu.
Ne želim odgovore tipa: nijedna jaka firma te neće s njihovom diplomom, ta diploma ništa ne vrijedi, ništa te neće naučit itd.
Nego recite konkretno šta je "plafon" za one s višom školom tj. diplomom zšem, zšm, všpu, verna, vaše mišljenje?
Moje je mišljenje da ga nema, nego su važne reference...ako radiš na nižem mjestu i sprečava te diploma da napreduješ više i još više, a direktor je svjestan tebe, zalaganja i znanja, mislim da te neće sprečavati da li je diploma sa efzg ili neznam zšem-a
Viša škola je viša škola, i s njom završenom si bacc. oec., isti k. ko i sa efzg ili nekim drugim trogodišnjim(neznam jel ga na efzg ima?) državnim studijem.
Problemi sa zaposlenjem se stvaraju kad nemaš ništa iza sebe, nego ideš na recimo prvi razgovor za posao, neznaš nikoga i ništa, daleko su veće šanse da će uzet nekoga sa diplomom efzg-a, a ne recimo zšem-a
Tu se stvara ta razlika između trogodišnjih državnih i trogodišnjih privatnih studija...
Prvo, viša i visoka stručna sprema nisu isto
Drugo, treba voditi računa o smjerovima; s nekim razlogom odista i postoje.
Uspoređivat EFZG i VŠPU odista nema smisla. Moj smjer je MK iliti Menadžment u kulturi i odista nemam nikakve niti najmanje veze sa ekonomijom. Predmeti se na prvoj godini baziraju na humanističkim znanostima, a od onih koje bih mogla usporediti sa EFZG je nešto malo statistike i malo kvazi ekonomije.
Poslovni tajnik je posve profitabilno zanimanje pa što god tko rekao i čini mi se da ga jedino na VŠPU ima. U PEF neću ulazit jer nisam s njihovim programom upoznata.
Cafe Mlle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.