Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2007., 17:27   #41
Quote:
chica mexicana kaže: Pogledaj post
a kak je tebi bilo na engleskom? jel težak za studirat?
ja recimo ne znam tu gramatiku pa ne znam jel bi mi bilo teško za studirat... mislim znam ju... znam kak nesto ide i kak se nesto kaže... ali ne znam zasto to tak ide i ne kužim ona nikakva gramatička pravila i tak to...
a znam bome i zabrljat... jer... kažem.. ne kužim tu gramatiku uopće, pa me strah da ako upadnem na taj engleski budem imala poslije problema s tim...
e to ti je malo duža priča..
engleski u globalu u zd nije težak, učit moraš i to dosta no na svakoj godini se nađe tu i tamo koji profesor kod kojeg je lakše proći pa je sve u nekom relativnom balansu - dakle srednje teško. no kad kao moja generacija dopadneš kod lektorice maximiliane barančić (koja btw vodi generaciju koja ove godine upisuje) onda je engleski u zd STVARNO TEŽAK!
ona je dosta zahtjevan profesor, predaje jezične vježbe sve 4 godine (ako sve daješ u roku, što je bio slučaj sa mnom) - dakle, baš ono što tebi najslabije ide - gramatiku, općenito je dosta mušičava, ima neka svoja pravila, ne smiješ joj falit i gledaš ju najmanje 2 puta tjedno po sat ipo, a da ne spominjem kako je nas na 1. godini debelo driblala i držala na faksu i petkom navečer i subotom ujutro! uf, kad se toga sjetim!
jezične vježbe su inače na svakoj godini uvjet tako da ako nju ne prođeš, padaš godinu, a nju tako lako nije proći. doduše, na 3. i 4. godini je lakše, ali na 1. i 2. godini bome griješ sidalicu i pišaš krv od učenja za dvicu, ako si sreće tricu! mislim, nije to nesavladivo ništa, ako stvarno dovoljno želiš i učiš proći ćeš, a i ona je dosta popustila u svojim "mjerama" od onih dana kada smo mi bili brucoši, valjda je i njoj više puna kapa, ali vjeruj mi da sam malo odahnula otkad ju ne viđam tako često
eto, vaša generacija ima tu "sreću", baš kao i moja, da im predaje FAMOUS BARA!
__________________
*.*.* Let's go to sleep in Paris, wake up in Tokyo... *.*.*
anything but angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 17:55   #42
Cestitke svima koji su upali!
Engelski uopce nije tezak,. treba se raditi, i to prve dvije godine najvise, a kasnije se naucis i postanu laksi predmeti (pogotovo na 4. godini gdje imas samo sjesti i nauciti gradivo koje je zbilja zanimljivo). Mene je dopala prof. Barancic za jezicne i prve dvije godine sam se zblja naradila i tresla se kao prut prije svakog predavanja i nisam uopce mislila da cu ikada proci njezin ispit, ali eto, uspjela sam dati sve u roku. Prve dvije godine zena stvarno maltretira i natjera te da sam radis. A ostali prof. su ok, jako dragi.
A sto se tice iznad i ispod crte. Stvar je u tome da oni koji su upali iznad crte, odmah idu na upis, a oni koji su ispod crte moraju ici na prozivku bez obzira koliko ljudi prije njih odustalo i koliko se crta pomakla. Znaci, ako se recimo na eng. prima 30 oni idu odmah na upis. Jos njih 15 se prima uz placanje, ali oni moraju ici na prozivku gdje im se zbrajaju bodovi s engleskog i drugog predmeta kojeg su polagali. Opet ponavljam, nije vazno koliko se crta pomakla i koliko je ljudi odustalo. Znam neke ljude koji su prosle godine bili 32, na eng. (a prima ih se 30 i 15 uz placanje) koji nisu uspjeli upasti jer su imali premalo bodova. Sretno svima!
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 19:10   #43
a ne znam baš da ću upast na engleski pošto sam 101. na rang listi...
__________________
Sólo podrás conocer la fuerza de un viento tratando de caminar contra él, no dejándote llevar.
chica mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 19:15   #44
Quote:
chica mexicana kaže: Pogledaj post
a ne znam baš da ću upast na engleski pošto sam 101. na rang listi...
ako si na španjolskom visoko pozicionirana na listi, na prozivci je sve moguće jer se zbrajaju bodovi, tako da... vidjet ćeš... good luck!
__________________
*.*.* Let's go to sleep in Paris, wake up in Tokyo... *.*.*
anything but angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 19:16   #45
hvala
__________________
Sólo podrás conocer la fuerza de un viento tratando de caminar contra él, no dejándote llevar.
chica mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 20:10   #46
zna li netko sto je sa predskolskim?
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 00:28   #47
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
kažeš ispod mene si, ha?



To su oni zbog koje sam ja čekao 5 sati.

e pa jesi li ti zano da su ti zbog kojih si cekao pet sat se mucili cijelu proslu godinu i polozili po 7 predmeta i da ti ljudi velikim dijelom uopce nisu bili ispitivani a ako su i bili trajalo je krace nego sa ostalima?


n-wayz ...vidjeh da se prica o francuskom , definitivno ce ljudi odustat i na to se upadne bez placanja i na drugom roku tako a se nemate za sto brinuti ...barem ne za prvi rok ...mislim da nitko nece upast a da mora placat

nadalje ...sta se tice ljudi koji idu na prozivku ..stvar funkcionira ovako ...ako imas vise od 150 bodova sanse da ces na prozivci upast su ti 30%, ako imas iznad 160 onda su vec sanse pristojne ...najvise vam na tome profitiraju ljudi koji za drugi predmet uzmu sociologiju, pedagogiju, filozofiju jer se na tome nabije i po 90 bodova pa ih to punkne na vrh kod prozivke...ako vam je slucajno kombinacija englesi/ francuski i da fran. niste prije ucili, nemojte se ni nadati ....sustav je totalno fakedup i tu se nista ne moze ....ak imate neki treci predmet u rezervi probajte s njim pa dogodine mijenjajte program ...ak se npr radi o engleskom i da ga s nekim trecim predmetom uspijete upast ...a ak ne ...a uvijek vam ostaju ostala sveucilista ili dogodine ,.....nije kraj svijetu good luck svima koji se moraju hvatat u kostac sa prozivkom
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 00:45   #48
Ček, ja sam na francuskom 67. i imam 52 boda.
Na španjolskom sam 29. i imam 74. boda, zajedno 126. Kaj to znači da ne bum upal ni na jedno il samo na fr. koji nisam učio?
Ne kužim...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 00:57   #49
ma spanjolski si medu prvih 40 koji upadaju bez placanja i tu ti nema nikakve prozivke a za francuski kao ima prozivke ali fora ti je i s prozivkom sta ce ti dosta ljudi odustat tako da ako si 67 upast ces na kraju bez placanja ...garantiram ...znam po statistikama od prije
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 00:59   #50
Prozivka? Zvuči mi ko nešto što su uvezli iz Rusije, za vrijeme SSSR-a.
Znači, ipak ima šanse da ću studirat?
Divno. Što god to bilo, važno mi je samo da studiram...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 01:03   #51
gle nemoj ici za tim da ti je samo vazno da studiras ma sto god da jest jer vidjet ces da ako nisi dovoljno uzivljen u to nema sanse da stignes do kraja..e prozivka ti je stvar koja postoji samo u zadru ..a di drugdje ,...no da, a gle spanj. si vec upal i svaka ti cast jer je bilo ove godine ak nisi od onih koji su ove godine slusali i polozili vecinu ispita, nisu imali sanse .....
a drugo doci ces na prozivku, pise ti u na stranici faksa kad je za one ispod crte i ljepo bus pricekal kad ti vele koliko imas bodova i koje mjesto zauzimas i onda budu te upisali sam tak ...dakle bez placanja
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 01:12   #52
OK, super, puno fala...
Španjolski sam na pismenom, di je trebalo znat hrvatsku i španjolsku književnost, bolesno loše napisal.
Valjda sam test na španjolskom, onu gramatiku, dobro napisal...

Ma, nije mi cilj samo studirat bezveze, ovo mi je baš super, i ako upišem, bit ću prezadovoljan.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 01:13   #53
E, samo još jedno pitanje, za slučaj da upadnem s plaćanjem, što je velika vjerojatnost...
Kolko bih plaćao taj francuski, ako je dvopredmetni? S tim da nemam nikakav poseban status,nego samo redovni student.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 01:17   #54
aj ak nis drugo kolege cemo biti a ne, pricaj mi o onom defektnom testu iz hrv. gramatike i opcenitosti...ja sam se krizala kad sam van izisla , ono totalna koma , mislila sam da bum zadnja na listi a kad onaj ispit na spanjolskom ...pa totalno lagano i onda mi se samopouzdanje diglo ...kak ti je proslo kod paua na usmenom ?
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 01:52   #55
Uf...takav razgovor vodit na hrvatskom bi mi bilo neugodno, al ovo je ipak španjolski...tako da je prošlo OK.
On je španjolac. Jel zna išta hrvatskog il su ga doveli samo zbog onih studenata koji već znaju španjolski? Mislim, pitam zbog toga što smo i na hodniku razgovarali na španjolskom, a mislim da niti u jednom trenutku nije reko ni jednu riječ na hrvatskom.
A ona ženska?
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 11:08   #56
ne, ni pau ni maria ne znaju hrvatski, on je iz valencije a ona iz madrida ...on ce drzat katalonski jezicne i kasnije knjizevnost i civilizaciju katalonije ...uglavnom lik je predobar , stvarno je dusa od covjeka...izgleda da je 99% ljudi onih koji imaju podlogu iz spanjolskog tako da ce biti puno lakse i njima a i studentima radit jer se nece morat prilagodavat po programu za one koji ga nisu ucili ..inace za sad su na katedri njih dvoje i demetrio koji drzi kulturu i civilizaciju i knjizevnost vjerojatno.
e da a sta se tice marie, ona je predobra, koliko trazi toliko i daje tako da je fer...ak ti stagod jos treba reci il upotrijebi pm
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 12:05   #57
Onda super...valjda će bit jako ugodno studirat.

Evo, još samo jedno pitanje, kak ide plaćanje? Piše u onoj brošuri, al ne kužim kak je za koje studije. Recimo da upadnem na fr. s plaćanjem, a šp. bez plaćanja. Piše da je cijena dvopredmetnih studija 50% od cijene jednopredmetnih. I po kojoj cijeni onda ja plaćam?
Unaprijed fala...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:34   #58
mislim da ces placat onda 1250 za jedan semestar i kasnije toliko za drugi ... ..mislim da ako npr upadnes na oba faksa uz placanje da placas 5000kn a ak samo onda 2500 za godinu i s tim da ako prvu godinu das uz prosjek 4.0 ili vise oslobode te placanja iduce godine ..al ziher sam da ces fran bez placanja..ruku u vatru stavljam
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 17:36   #59
pau je super
maria mi se isto ne čini loša...

samo što ću ja najvjerojatnije morat na jesenski rok... jer sam španjolski definitivno upala, a engleski definitivno nisam
a ne kužim kak sam prekjučer iz engleskog bila 101. na listi, a jučer 100
__________________
Sólo podrás conocer la fuerza de un viento tratando de caminar contra él, no dejándote llevar.
chica mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 19:13   #60
kaj su obnovili listu?
idem opet provjerit...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.