Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 19:00   #1
NP Risnjak

Disclaimer u topicu "Plitvička Jezera"

Za ovaj se sramim i najviše me interesiraju informacije. Cijena, staze, ponuda?
Blizu mi je, ali zadnji put sam bio kad smo išli sa školom

Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 00:00   #2
cijena ulaznice: 30 kuna. to je podatak od prosle godine, ako je netko bio ove i promjenilo se neka javi
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 01:11   #3
informacije o nacionalnom parku:

http://www.risnjak.hr/
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 12:34   #4
Nikog ne zanima Risnjak? E baš me briga, ja idem ovaj vikend
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 00:18   #5
Risnjak je cool. Ja sam svaki vikend na Risnjaku kao planini ili Risnjaku kao parku. Staza imaš jako puno. Ovisi od kud krećeš i kamo. U Hotelu je klopa strava, uvijek svježe i jako dobro. Dom na Risnjaku je meni osobno dobar i imaš sve - jest,pit,spavat

U parku obiđi vrh Snježnik, Risnjak i izvor Kupe.
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 23:05   #6
Bio i bilo je super, sad još moram jednom i po zimi
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 04:20   #7
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 14:09   #8
Quote:
marlboro men kaže: Pogledaj post
Risnjak je cool. Ja sam svaki vikend na Risnjaku kao planini ili Risnjaku kao parku. Staza imaš jako puno. Ovisi od kud krećeš i kamo. U Hotelu je klopa strava, uvijek svježe i jako dobro. Dom na Risnjaku je meni osobno dobar i imaš sve - jest,pit,spavat

U parku obiđi vrh Snježnik, Risnjak i izvor Kupe.
nije fora ić tako u divljinu i biti u hotelu. bolje je u domu. doduše, sada je uglavnom sve privatizirano i ne vrijede više planinarske iskaznice. al taj dom na risnjaku( schlosser) nije. trebala sam trenutno biti tamo al je došlo do promjene plana. cijena noćenja je (otpriike) 60 kn + 20 kn doručak. možeš si i sam ponjeti hranu, a u domovima uglavnom možeš i sam kuhati. jedino što ne možeš tamo autom, nego moraš pjehaka. a cijena ulaznica u NP uglavnom ovise o tome koliko ćeš dana biti... itd
maya13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 14:10   #9
Quote:
Skejt kaže: Pogledaj post
to je dom na snježniku... ako se dobro sjećam
maya13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 20:09   #10
aha
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 12:46   #11
Malo dižem temu, možda negdje postoji opširnije, ali nisam našao.

Ukratko išao bi do Risnjaka u pratnji sa psom, obzirom da nikada nisam bio zanima me koju bi mi stazu preporučili obzirom na činjenicu da ide i pas.

Pas je poveči i ima dosta kila pa pitam zato da nema dijelova na kojima bih ga morao primit pod ruku i teglit po stijenama ako takav dio postoji.

Unaprijed hvala.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 13:11   #12
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Malo dižem temu, možda negdje postoji opširnije, ali nisam našao.

Ukratko išao bi do Risnjaka u pratnji sa psom, obzirom da nikada nisam bio zanima me koju bi mi stazu preporučili obzirom na činjenicu da ide i pas.

Pas je poveči i ima dosta kila pa pitam zato da nema dijelova na kojima bih ga morao primit pod ruku i teglit po stijenama ako takav dio postoji.

Unaprijed hvala.
Takav stjenovit je tek zadnji uspon (50 m?) na Risnjak od Schlosserovog doma. A do doma možeš doći npr. Horvatovom stazom od ulaza u Crnom Lugu. Ako hoćeš na vrh, može te pas pričekati tih par desetaka minuta da se popneš.
no!name is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 22:51   #13
Fala ti, ak je cirka 50-100 m takav teren, morala bu to odradit jer opcija da ju ostavim nije opcija tj. iscupala bu to di je vezana i ionak dosla gore.

Jos jednom fala na uputama.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 07:33   #14
Evo ti fotografije sa mog prošlogodišnjeg planinarenja po Risnjaku: Crni lug - Risnjak - Snježnik - Platak.
Planinarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 08:41   #15
Super fotke, fala.

Ima neko možda kakvu preporuku gdje bi se u okolici moglo kampirati, koliko vidim kampova nema, a na divlje?
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 11:58   #16
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Fala ti, ak je cirka 50-100 m takav teren, morala bu to odradit jer opcija da ju ostavim nije opcija tj. iscupala bu to di je vezana i ionak dosla gore.

Jos jednom fala na uputama.
ja velikog psa nikad ne bi vodila na vrh risnjaka. moj mali skače sve u 16 po stijenama, ali veliki pas...
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 14:45   #17
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ja velikog psa nikad ne bi vodila na vrh risnjaka. moj mali skače sve u 16 po stijenama, ali veliki pas...
Budem vidio kada dođem do tog dijela, inače je ona ekstra spretna, ali ukoliko je tvoja procjena točna tj. da je za psa preusko, nespretno...onda ćemo morat supruga i ja naizmjence na sami vrh.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 17:35   #18
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Budem vidio kada dođem do tog dijela, inače je ona ekstra spretna, ali ukoliko je tvoja procjena točna tj. da je za psa preusko, nespretno...onda ćemo morat supruga i ja naizmjence na sami vrh.
Na jednom dijelu imate sajlu i onda još na samom vrhu treba proći preko nekoliko kamenih ploči. Mislim da bi psu to moglo biti dosta zeznuto. Čak i da je spretna možda ozlijedi šape, a do nazad imate 8 km ako se ne varam.

Ovo je pod pretpostavkom da mi je sjećanje u redu. Zadnjih par puta sam samo (doslovno) protrčao pored Schlosserovog doma prem Snježniku.
no!name is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 13:23   #19
Evo javljam da smo uspješno odradili Risnjak, gore išli Horvatovom, a dole preko Medvjeđih vrata na Lesku.

Karta 45kn, vrijedi navodno 3 dana, ali nam je mlada dama na ulazu rekla da ih možemo iskoristiti tokom cijele sezone, lupila štambilj sa datumom, kad ćemo ići prema moru stanemo pa odradimo još jednom istu turu.

Klopa u domu oblina i fina, gđa. nam je čak otvorila zasebnu prostoriju kako bi mogli ući sa psom jer je poštenski puhalo pa da ne jedemo na toj vjetrometini, ovim putem joj se još jednom zahvaljujem na izuzetnoj ljubaznosti i uslužnosti.

Sve u svemu jako zadovoljni, priroda prekrasna, zapravo se čudim koliko malo ljudi tamo odlazi i koliko se slabo Risnjak oglašava za razliko od recimo Plitvica i slapova Krke, nismo sreli puno ljudi, zapavo samo dole na ulazu i gore kod doma, ali i to što smo sreli velikom većinom stranici, ukratko za nas je taj park podcijenjen kao turistička destinacija, negdje vani bi bio krcat.

Što se tiče psa, sve je uspješno odradila iako se slažem da su neki dijelovi malo zahebani obzirom na njenu kilažu, staza zna biti uska, ima dosta oštrog kamenja i porušenog drveća, ali sve je fino odradila, na dijelu od doma do vrha joj je tu i tamo trebalo malo pogurati rit, ali sve je fino vidla.

Još jednom fala svima.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 13:38   #20
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Karta 45kn, vrijedi navodno 3 dana, ali nam je mlada dama na ulazu rekla da ih možemo iskoristiti tokom cijele sezone, lupila štambilj sa datumom, kad ćemo ići prema moru stanemo pa odradimo još jednom istu turu.
Nama je jucer cura na ulazu na izvor Kupe rekla da vrijede 2 dana. Steta da nije spomenula ovo za cijelu sezonu jer nam je Risnjak blizu i cesto smo tamo. I nekako ga cesto izbjegavamo upravo zbog ulaznica

Inace, poucna staza po Kupi i do izvora je jaaaako lijepa i ugodna (ima jedino jedan strmiji dio ako se zeli direkt do izvora od Razloga). Ali onaj dio koji je od Kupara do izvora je zbilja caroban.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.