Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 18:50   #201
Poz..jel mi moze tko reci nesto o smjeru racunarstva..je lu jako tezak, ima li zeznutih profwrsora, kakav je smjer sam po sebi?
hruscov is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:44   #202
Je li "tezak" je jako relativno. Upisao si ETF, sve na njemu je tesko
Kao i na svakom faksu, ima zeznutih, ali ako imas volje i želje za završiti, nece te nitko zaustaviti.
Smjer je odlican, rade se dosta zanimljive vjezbe, a nakon završenog tog smjera, bez posla ne mozes biti, kako u RH, tako i vani.
warenschreib is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 00:59   #203
Na koliko si ti to fakulteta studirao kad ostavljaš više manje iste postoje na par različitih fakulteta?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 20:17   #204
Quote:
hruscov kaže: Pogledaj post
Poz..jel mi moze tko reci nesto o smjeru racunarstva..je lu jako tezak, ima li zeznutih profwrsora, kakav je smjer sam po sebi?
Evo kako ti nitko ne odgovara, napisat cu ti kako stvari stoje.
Kao sto ti je forumas iznad rekao, "tezak" je relativan pojam. Nekome ce biti tezi, nekome ce pak biti lagan. Sve u svemu proci mozes sa veoma malo ( skoro nista) ucenja. Ako te to zadovoljava, nemas problema uopce. Uostalom, ako ga upises i sam ces vidjeti kakav je to fakultet. Moj savjet ti je ako zelis nesto nauciti ili barem biti prisiljen da nesto naucis, upisi nesto drugo. Osim ako ti treba samo taj papir da si nesto zavrsio, onda ce ti ovo biti idealno. Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 23:35   #205
Ima netko iskustva sa smjerom Informatika, stručni studij? Koliko je to "lošije" zato sto je strucni a ne sveucilisni?
Razzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:00   #206
Iskustva sa smjerom automatika/elektroenergeitka nez koji odabrati a na netu nisam nist konkretno naso.
kotip is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 02:45   #207
Quote:
kotip kaže: Pogledaj post
Iskustva sa smjerom automatika/elektroenergeitka nez koji odabrati a na netu nisam nist konkretno naso.
I mene to zanima...pa ako neko moze odgovoriti
terma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2018., 18:35   #208
Quote:
Razzzy kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva sa smjerom Informatika, stručni studij? Koliko je to "lošije" zato sto je strucni a ne sveucilisni?
"losije" je jedino u smislu sto traje 3 godine, a fakultet ne nudi specijalisticki diplomski nakon 3 godine. Naravno da nece nikad ni ponuditi jer postoji razlikovna godina koja te kosta cca 2k eura, pa nastavljas na diplomski kao da si bio na sveucilisnom preddiplomskom.
Quote:
kotip kaže: Pogledaj post
Iskustva sa smjerom automatika/elektroenergeitka nez koji odabrati a na netu nisam nist konkretno naso.
Svejedno koji, ovisi sto te vise zanima.
Quote:
terma kaže: Pogledaj post
I mene to zanima...pa ako neko moze odgovoriti
Kasno ovo citam, vjerovatno je vec sve odluceno.
Ako nekoga zanima bilo sto vezano za ovaj fakultet i/ili studije neka slobodno pita.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 16:50   #209
Kad sam se vec odlucio za automatiku umjesto sveucilisnog elektrotehnike, imas li neke opcenite savjete da u te 3 godine uspijem sto vise izvuci iz faksa?(praksa,aktivnosti ne vezane za predavanja itd.)
kotip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 20:17   #210
Pozdrav, zanima me stigne li se raditi studentski posao na prvoj godini računarstva(sveučilisni studij) uz učenje, poneki izlazak i tako to?
Razzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 22:13   #211
Quote:
Razzzy kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me stigne li se raditi studentski posao na prvoj godini računarstva(sveučilisni studij) uz učenje, poneki izlazak i tako to?
Pozdrav, nećeš imat vremena da radiš, barem na prvoj i drugoj godini.
Za neke kolegije ćeš trebat puno radit i uložit puno truda da ih položiš. Naravno vremena za izlaske i druženje po kavama sa kolegama ćeš uvijek imat
pakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 17:13   #212
Pozdrav ljudi, zanima me ima li na osjeku smjer elektrotehnika - automatizacija?
Gledao sam po stranici faksa i koliko vidim samo preddiplomski stručni studiji ima automatizaciju dok diplomski i sveučilišni preddiplomski nemaju.
Završavam TVZ pa bih sljedeće godine upisao razliku, ali ako nemaju automatike onda izgleda da je bolje u Rijeku ili tako nešto upisati. Čudi me kada znam da jedna strana firma dolazi se prezentirati na faks ovaj mjesec, a oni se bave industrijskom automatikom nešto kao naš Montelektro.
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2019., 18:32   #213
Pozdrav zanima me kakvo je danas stanje na FERIT-u. Čuo sam da su napravili cirkus od fakulteta. Ja sam ove godine maturant pa ako ima tko da bi malo pojasnio kakav je trenutno fakultet.
Kikindo213 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2019., 20:04   #214
Quote:
Kikindo213 kaže: Pogledaj post
Pozdrav zanima me kakvo je danas stanje na FERIT-u. Čuo sam da su napravili cirkus od fakulteta. Ja sam ove godine maturant pa ako ima tko da bi malo pojasnio kakav je trenutno fakultet.
Dobro si cuo, tu se jos treba puno toga promijeniti da bi bilo DONEKLE dobro. Ovisi kakva su tvoja ocekivanja od fakulteta, ali ako nemas nekih velikih ambicija i ocekivanja, slobodno upisi
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 12:53   #215
Što točno znači to da su napravili cirkus od fakulteta?
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 23:56   #216
Ali ako ćemo realno, većina fakulteta u Hrvatskoj su jedan kolektivni cirkus. Jedino što sam čuo je da bi se FER mogao nazvati baš Fakultetom elektrotehnike i računarstva.
Kikindo213 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2019., 13:47   #217
Quote:
Kikindo213 kaže: Pogledaj post
Ali ako ćemo realno, većina fakulteta u Hrvatskoj su jedan kolektivni cirkus. Jedino što sam čuo je da bi se FER mogao nazvati baš Fakultetom elektrotehnike i računarstva.
Nije ni FER kao sto je nekad bio, ali u svakom slucaju jos uvijek puno bolji izbor od ETF-a.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 22:04   #218
Pozdrav!

može netko tko je na ovom faksu, točnije na računarstvu reći je li matematika jako zahtjevna? Trebamo li imati ono nešto da bismo je prošli ili je potrebno koliko-toliko vježbanja?

I zanima me koje ste vi ili vaše kolege srednje završili? Čisto da znam na čemu sam
yenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2020., 20:07   #219
@yenx, ako te zanima bilo sto oko fakulteta, slobodno se javi u private.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2020., 16:01   #220
FERIT

Zanima me koliko je teško zapravo upasti na FERIT u Osijeku. U srednjoj nisam imao nešto pretjerano dobre ocjene, ali matematiku sam dosta dobro napisao na maturi. Trenutno sam na listi 96 (upisna kvota 30) a kada idem na kalkulator bodova na srednja.hr imam oko 480 bodova, dok je prošle godine na svakom smjeru minimalan broj bodova bio oko 420. Kolike su mi zapravo šanse da ću upasti?
Koka14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.