Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2011., 21:11   #61
A glej, ne baš pametnome nije lakše pročitati uputstva, lakše mu je guglati po glupostima. Ili to rade namjerno da šire paniku.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 10:26   #62
Cure jel ima kakvih novosti kod vas?
Ja cerazette pijem sad vec vise od 6 mjeseci i mogu vam reci da su mi odlicne. Nemam nikakvih nuspojava, osjecam se odlicno, a mengu uopce nemam, sto mi je preko ljeta doslo kao spas jer se nisam morala boriti sa uloscima, znojenjem i planiranjem kad mogu, a kad ne ici na kupanje. Ja sam odusevljena cerazettama
Tina4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 12:41   #63
ja ih pijem vec 7 mj i sve mi je isto...krvarenje ako se pojavi je kao da ga ni nemam tih par kapi a ostalih nuspojava uopce nemam ja sretna i zadovoljna...
pi-pikachu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 12:44   #64
Quote:
Tina4 kaže: Pogledaj post
Ne zelim biti uvredljiva, ali ovakvi ljudi mi nikad nisu bili jasni. Sve pijemo cerazette i imamo uz kutiju uputstva u kojima lijepo pise da se smije kasniti 12h, ali se uvijek nadje netko tko je "procitao negdje, nacuo od druge susjede" ili nesto slicno i onda ide okolo to govoriti. Kak moze netko nacuti nesto kad ima pored sebe uputstva i treba samo procitati sto pise?
Ne zelim da se uvrijedis, samo mi to nikad nije bilo jasno kod ljudi.
procitala i moja ginekologica potvrdila...jer se te tablete ne mogu usporedjivat s kombiniranima...
pi-pikachu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 17:01   #65
-nuspojava nemam,osim što imam malkoc prištića...
-m. ne dolazi što je više nego super
-i počela sam zaboravljat ju popit(bolesni smo) al nema veze -mm ima zabranu pristupa mi
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 10:30   #66
prestala ih piti oko 01.09. i dobila 27.09.........mogu vam reći da se osjećam bolje...nisam umorna kao što sam bila,i da...nisam napisala razlog prestanka.....imala sam stalno povišenu temperaturu pa mi je moja dok.opće prakse rekla da ih prestanem piti pa da vidimo da li je možda od tableta....i naravno.......temperatura je nestala.Inače temp. je bila od 6-tog mjeseca pa sve do 9-tog mjeseca ove godine....i to stalno oko 37,5-37,8.Bila sam strašno umorna......kaže dok. da su mi je temp.bila od tableta jer kao i kada si trudan imaš povišenu temp. a one kao da simuliraju trudnoću.........ja sam sretna sada, ali i dalje nemam rješenje za kontracepciju osim....gumi,gumi......a to je sr.....
__________________
_______________________________________________Ogl edalo je najvjerniji prijatelj – nikad se ne smije tvojim suzama
ndninanino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 21:21   #67
Ja sam ih počela piti 14.9 i mengu dobila 25.9 trajala dobrih desetak dana, a inače nisam imala nikad duže od 4dana i evo dns opet dobila s tim da sam rodila prije 4mj i dojim, tako da meni očito ne pašu :-(((
nataly20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 11:54   #68
Pozdrav..zanima me da li je neka od vas cura imala možda neke nuspojave psihičke naravi dok ste pile ove tablete? Naime, propisane su mi zbog endometrioze, ali od kada ih pijem strašno sam nervozna, imam promjene raspoloženja, anksiozna..itd. Iako u nuspojavama piše da su promjene raspoloženja moguće..ovo me već strašno zabrinjava, i smanjuje mi kvalitetu života ..i stvarno ne znam što ću..netko sa sličnim iskustvom?
ivančica985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:07   #69
Quote:
suncobran eve kaže: Pogledaj post
ja cerazette pijem od badnjaka - dakle skoro pola godine .. ja se UOPĆE nisam udebljala - dapače smršavila sam nekih 5-6 kg . a nije da sam se posvetila vježbanju i zdravoj prehrani. i ono što je najbolje - prije sam dosta skupljala vodu - ono na kraju dana su mi noge znale biti ful naotečene, pune vode... čini mi se da se s cerazettama to smanjilo
Uh ovo mi zvuči dost dobro

Naime, ja isto već par mjeseci razmatram počet piti Cerazette, dobila sam recept isto iz razloga pušač + 36 god itd. Prestala sam piti Yasmin pred godinu dana i od onda se zdebljala 3-4 kg što doktorica kaže da je vrlo moguće zbog prestanka Yasmina koje su bile dijuretik. Imam osjećaj podivljalih hormona + mood swings BEZ tableta .

Ovaj me post od suncobranke potaknuo da probam pa vam prijavim nuspojave.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 19:14   #70
Quote:
ndninanino kaže: Pogledaj post
prestala ih piti oko 01.09. i dobila 27.09.........mogu vam reći da se osjećam bolje...nisam umorna kao što sam bila,i da...nisam napisala razlog prestanka.....imala sam stalno povišenu temperaturu pa mi je moja dok.opće prakse rekla da ih prestanem piti pa da vidimo da li je možda od tableta....i naravno.......temperatura je nestala.Inače temp. je bila od 6-tog mjeseca pa sve do 9-tog mjeseca ove godine....i to stalno oko 37,5-37,8.Bila sam strašno umorna......kaže dok. da su mi je temp.bila od tableta jer kao i kada si trudan imaš povišenu temp. a one kao da simuliraju trudnoću.........ja sam sretna sada, ali i dalje nemam rješenje za kontracepciju osim....gumi,gumi......a to je sr.....
O da. Ja nisam imala temperaturu, ali sam u vise navrata bila "sigurna" da sam trudna. Potrosila novaca i novaca na testove za trudnocu. Ekspert sam postala u raznim markama istih, najdrazi mi je Clearblue digital, hahaha..
Naravno, nisam bila trudna, dapace, moj ginekolog kaze da mi je endometrij tako tanak, da nema sanse da ostanem trudna..

Quote:
nataly20 kaže: Pogledaj post
Ja sam ih počela piti 14.9 i mengu dobila 25.9 trajala dobrih desetak dana, a inače nisam imala nikad duže od 4dana i evo dns opet dobila s tim da sam rodila prije 4mj i dojim, tako da meni očito ne pašu :-(((
Nije stvar u tome. Faza prilagodbe moze trajati i do 6 mjeseci! Ja na primjer, nemam mengu vec mjesecima, ali prvih par mjeseci sam imala svaka dva tjedna..doduse oskudno, ali je bila tu. Nakon 6 mjeseci, apsolutno nista.
Ginekolog mi je bas naglasio da mi daje 6 mjeseci- pokusnih, kako bismo tek onda vidjeli da li ce se ciklus ustabiliti, odnosno nestati.

Quote:
ivančica985 kaže: Pogledaj post
Pozdrav..zanima me da li je neka od vas cura imala možda neke nuspojave psihičke naravi dok ste pile ove tablete? Naime, propisane su mi zbog endometrioze, ali od kada ih pijem strašno sam nervozna, imam promjene raspoloženja, anksiozna..itd. Iako u nuspojavama piše da su promjene raspoloženja moguće..ovo me već strašno zabrinjava, i smanjuje mi kvalitetu života ..i stvarno ne znam što ću..netko sa sličnim iskustvom?
Ok. Vec sam ranije pisala kako sam prilicno umorna na ovim tabletama.
To se malo smanjilo. Bilo je i drugih simptoma, razdrazljivost, depresija, plac za svaku sitnicu..
Nakon godine dana uzimanja, malo je bolje. Dosla sam k sebi.
Ali, ako malo prodjes druge forume na net-u, vidjet ces kako Cerazette moze jako cesto uzrokovati upravo ovakve probleme, dapace, isto pise i u uputstvu u kutiji. Mnoge su bas zbog toga prestale s uzimanjem.
Ja sam dugo dvoumila da li da prestanem, jer se nisam osjecala kao ona prava "ja"..ali uspjela sam izdrzati i sada sam bolje.
Ako ti smanjuje kvalitetu zivota, onemogucava te u svakodnenvim aktivnostima, razmisli o prestanku uzimanja. Ili sacekaj, pa vidi da li ce se tegobe smanjiti.
Znak za uzbunu neka ti bude okolina. Ako ti oni pocnu govoriti da "nisi svoja", ukazivati na tvoje reakcije, svakako prekini. Puno srece!
KatrinRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 19:20   #71
I napomena o kilogramima. Na pocetku sam dobila cca 4-5 kilograma. Apetit nepodnosljiv, zadrzavanje vode..
Ali, unazad tri mjeseca, apetita nema..izgubila sam 6 kilograma. I previse.
KatrinRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 18:54   #72
ja sam zaboravila otici po nove recepte jer sam imala drugih problema
i naravno m.se vratila opet neredovita
-pod hitno moram po novi recept i nastavit

nikakve nuspojave nisam imala,nit se debljala,i super mi bilo sto m. nisam uopce dobivala
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 14:38   #73
jel imao netko proljev, da bi ga povezao s cerazette?
ili su vjerojatniji drugi razlozi (kojih ima kod mene)?

ja ih pijem par dana, apetit za slatkim mi se pojačao...
to je sve zasad što primjećujem.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 13:57   #74
Nema pauze kod uzimanja?

Bok svima! drago mi je da ima i ova tema naime prije tjedan sam počela piti Cerazette zbog policističnih jajnika, problema s prištićima, itd. Doktorica me nije previše uputila u način uzimanja, ali koliko sam shvatila, one se uzimaju neprekidno?? nema pauza kao kod kombiniranih?
Počela sam ih piti čim sam dobila menstruaciju (dakle prije tjedan dana) i ona i dalje traje, prvih 5 dana intezivno, zadnja 2 nešto malo, al još uvijek krvavrim tako da nosim uložak..
ChoksaRules is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:33   #75
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Uh ovo mi zvuči dost dobro

Naime, ja isto već par mjeseci razmatram počet piti Cerazette, dobila sam recept isto iz razloga pušač + 36 god itd. Prestala sam piti Yasmin pred godinu dana i od onda se zdebljala 3-4 kg što doktorica kaže da je vrlo moguće zbog prestanka Yasmina koje su bile dijuretik. Imam osjećaj podivljalih hormona + mood swings BEZ tableta .

Ovaj me post od suncobranke potaknuo da probam pa vam prijavim nuspojave.
Evo da prijavim iskustvo nakon 3 mjeseca na Cerazette, super sam zadovoljna. Krvarenje se javi na dan-dva i nije niš strašno, a inače nikakvih nuspojava, moram priznati da mi je ovo preporod nakon Yasmina i Yaza -
+ 3 kg manje , + cice ne bole, nema PMS nadutosti, ma super
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 15:33   #76
cerazette su mi prve kontracepcijske koje trebam počet pit, preporučila mi ginekologica zbog migrena. zaboravila sam je pitat da li uz cerazette treba koristit i neku drugu metodu kontracepcije (sa stalnim partnerom)? zna netko?

našla sam uputstvo na netu - piše da nije potrebno ali svejedno bih ja čula i vas ako znate. trudnoća ne dolazi u obzir trenutno
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!

Zadnje uređivanje Hairdo : 23.05.2012. at 15:39.
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 21:43   #77
Quote:
Hairdo kaže: Pogledaj post
cerazette su mi prve kontracepcijske koje trebam počet pit, preporučila mi ginekologica zbog migrena. zaboravila sam je pitat da li uz cerazette treba koristit i neku drugu metodu kontracepcije (sa stalnim partnerom)? zna netko?

našla sam uputstvo na netu - piše da nije potrebno ali svejedno bih ja čula i vas ako znate. trudnoća ne dolazi u obzir trenutno
Za samu zaštitu od trudnoće su dovoljne.
Moram reći da zavidim svima vama koje ste zadovoljne s Cerazettama.
Ja sam ih također dobila zbog migrena,pušač,godine...i kao takve su bile najbolji izbor za mene.
I stvarno sam se trudila,jer naravno treba proći vrijeme prilagodbe.
Deset mjeseci nije bilo menge,što im je dobra strana,ali deset mjeseci gotovo nije bilo ni seksa,što je gotovo dovelo do raspada braka.
Katastrofa!
Jednostavno su me umrtvile i psihički i fizički!
Naravno da sam odustala,mjesecima bila na Durexu,sad sam na Lindinette prva kutija pa ću vidjeti.
Osobno su mi najbolje odgovarale Yasmin,ali zbog navedenog sam prije dvije godine morala odustati od njih.
Dobro je pročitati iskustva ali nikako ne uzimati zdravo za gotovo nečije iskustvo ili mišljenje.
Svaka žena je drugačija pa tako sama mora uz svog gin naći najbolju pilulu za sebe.
Neke sretnice uspiju od prve,a neke su prisiljene isprobati više njih dok ne nađu onu pravu za sebe.
Sretno vam...
onlyblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:33   #78
vidim da nitko nije bio aktivan od 6.mjeseca, ali eto komentirati cu.. kako vam ide s tim tabletama?
naime, vec 2 godine, mozda i vise, pijem yasmin, bile su mi super, m. mi je dolazila u dan
prestala sam ih piti jer sam pocela vise pusiti, i odmah mi se poremetio ciklus i kad mi dode iduca mjesecnica pocinjem piti cerazette..
zanima me da li je istina da su to jedine kon.pilule koje mogu piti pusaci? tako mi je gin rekla. isto tako mi je rekla da 25% osoba ima stalno mjesecnicu, 25%nema uopce,a 50% da ima ciklus kao sto imale i prije, ako vas ta informacija imalo tjesi

sve smo drugacije tako da na svaku drugacije djeluje, nadam se da cu imati pozitivan feedback..
mare2203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 12:49   #79
I ja ih planiram početi piti od idućeg mjeseca, trenutno sam na lindynettama 20, ali mi je ginekolog preporučio ove (zbog endometrioze), jer su lindynette kombinirani kontraceptiv.

Vidim da se u praksi baš i ne koriste kod nas, nadam se da će se ipak netko javiti da razmijenimo iskustva
Pozdrav
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 19:44   #80
Quote:
mare2203 kaže: Pogledaj post
vidim da nitko nije bio aktivan od 6.mjeseca, ali eto komentirati cu.. kako vam ide s tim tabletama?
naime, vec 2 godine, mozda i vise, pijem yasmin, bile su mi super, m. mi je dolazila u dan
prestala sam ih piti jer sam pocela vise pusiti, i odmah mi se poremetio ciklus i kad mi dode iduca mjesecnica pocinjem piti cerazette..
zanima me da li je istina da su to jedine kon.pilule koje mogu piti pusaci? tako mi je gin rekla. isto tako mi je rekla da 25% osoba ima stalno mjesecnicu, 25%nema uopce,a 50% da ima ciklus kao sto imale i prije, ako vas ta informacija imalo tjesi

sve smo drugacije tako da na svaku drugacije djeluje, nadam se da cu imati pozitivan feedback..
što ovo boldano znači? misliš na prolazno točkasto krvarenje? tu se nikako ne radi o mjesečnici. to nije isto. a ako nije prolazno onda je to dokaz da pilule ne odgovaraju. nitko ne može krvariti non stop i da je to normalno...
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.