Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2009., 16:31   #61
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Kakve su ti težživine
živa amalgam!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 16:43   #62
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
su bijele blombe kvalitetnije od živinih?
Navodno su amalgamske čvršće, ali i otrovnije.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:24   #63
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Navodno su amalgamske čvršće, ali i otrovnije.
a udišem i zatrovan zrak, hrana je puna pesticida i antibioitlka, tak da su ove malo plombe malo otrovnije pada u vodu.

svaki lijek je otrov
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 20:54   #64
hm.. ja sam danas bla kod zubara.. naplatio mi je bijelu plombu na dvojci, i to 150 kn.. nisam znala da imamo pravo na besplatne plombe za prva tri zuba.. i sta sad? kako mi je sestra mogla to naplatiti??? jos mi se i onako fino smjeskala...
narucila sam se za 2 tjedna opet, i bas me zanima kaj je sljedece..
150 kn - jos bi bilo ok da se radi o nekom vecem zubu..platila bi, nije bed..ali ta jadna dvojcica.. mislim stvarno...
i tko to odreduje cijene.. citam tu, neki placaju samo 50 kn..
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 00:55   #65
corinne --> pitaj idući put kako ti je mogla naplatiti kad jedinicu, dvojku i trojku gore i dolje pokriva HZZO....jesi dobila račun? ak jesi, odi na HZZO da ti daju povrat novca....tak sam ja jednom napravila kad mi je u laboratoriju naplatila nešto što nije trebala, pogotovo jer sam ja imala još i karticu za oslobođenje od participacije....tada sam tražila od nje račun o usluzi i otišla na HZZO vidjeti zašto ja to moram platiti...na kraju ispalo da me žena prevarila pa su mi vratili novac....

btw. uvijek traži račun za sve usluge koje platiš, pa i ove zdravstvene...jer ljudima je nekako neugodno tražiti od doktora račun (ne znam zašto )
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 02:43   #66
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
corinne --> pitaj idući put kako ti je mogla naplatiti kad jedinicu, dvojku i trojku gore i dolje pokriva HZZO....jesi dobila račun? ak jesi, odi na HZZO da ti daju povrat novca....tak sam ja jednom napravila kad mi je u laboratoriju naplatila nešto što nije trebala, pogotovo jer sam ja imala još i karticu za oslobođenje od participacije....tada sam tražila od nje račun o usluzi i otišla na HZZO vidjeti zašto ja to moram platiti...na kraju ispalo da me žena prevarila pa su mi vratili novac....

btw. uvijek traži račun za sve usluge koje platiš, pa i ove zdravstvene...jer ljudima je nekako neugodno tražiti od doktora račun (ne znam zašto )
zato jer se radi o mom tijelu i ne želim se zamjeriti doktoru da me kasnije ne zajebe!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 04:13   #67
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
zato jer se radi o mom tijelu i ne želim se zamjeriti doktoru da me kasnije ne zajebe!
Kak bi se zamjerila traženjem računa?!?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 04:16   #68
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Ne kužim ovaj tvoj komentar...?
Ak se ne varam,bila je rijeć o dodatnim uslugama koje bi trebali obavljati stomatolozi da uštede uputnice i pri tom naplate taj dio od HZZO-a....

Ovaj primjer sa uputnicama sam ti napisao,tek kao primjer na što stomatolozi u velikom broju troše uputnice i ne vidim gdje što bi ja trebao dodatno raditi uz ovo svoje(rado bi ja postavljao ortodontske aparatiće,al ćist sumljam da bi u mojoj komori bili presretni i brzo bi ostao bez licence...,a RTG nemam,jer npr digitalni ortophan košta ccca milju kunića,a HZZO uopće u ugovoru ne nudi da ja to mogu slikati i od njih to naplatiti,a i nisu predvidjeli nikakvu dodatnu naplatu,sam fiksnu glavarinu kao i do sad).
Pa u tome i jest apsurd reforme. Liječnici primarne zaštite ne mogu raditi stvari koje rade specijalisti, a potiče ih se da rješavaju sve u svojoj ordinaciji tj. da ne daju uputnice za specijaliste! Da otpire pacijente!

A inače sam samo rekla da liječnici primarne zaštite (obiteljske medicije, dr. stom i ginekolozi) osim glavarina, naplaćuju i svoje usluge, koje mogu obavljati.

Tako natuku normalno 40-a iljada kunića/mj, a specijalisti po bolnicama plaće imaju max 10.000 kn. Mala disproporcijica, no ovom reformom neće se to poboljšati, samo će se pacijenti oštetiti.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 08:42   #69
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Pa u tome i jest apsurd reforme. Liječnici primarne zaštite ne mogu raditi stvari koje rade specijalisti, a potiče ih se da rješavaju sve u svojoj ordinaciji tj. da ne daju uputnice za specijaliste! Da otpire pacijente!

A inače sam samo rekla da liječnici primarne zaštite (obiteljske medicije, dr. stom i ginekolozi) osim glavarina, naplaćuju i svoje usluge, koje mogu obavljati.

Tako natuku normalno 40-a iljada kunića/mj, a specijalisti po bolnicama plaće imaju max 10.000 kn. Mala disproporcijica, no ovom reformom neće se to poboljšati, samo će se pacijenti oštetiti.
samo sa jednom malom razlikom, a to je da u tih 40 000 kn/ a takvi su rijetki...prosječno je to 30 000 kn/. spada i plača i doprinosi sestre, jubilarne, božičnice, regresi,zamjene za godišnji, bolovanja, mjesečni najam, pa režije, osiguranja, knjigovođa,održavanje prostora, kupovina inventara, lijekova, edukacija......sigurno sam još dosta toga izostavila...i kad to sve skupa zbrojiš i oduzmeš....koliko ti na kraju ostane......7-9 ooo kn...to ti je plača lijećnička a ne glavarina
__________________
obožavateljica durice,desetke,male,slave,karla i ostalih šušai drage pingu i naravno moje spasiteljice bleki i inke i tenkice i alsinije i maripose.i.:misli:...ima još neko?? ..naravno da nema...

Zadnje uređivanje maderica : 07.02.2009. at 09:02.
maderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 10:56   #70
Quote:
maderica kaže: Pogledaj post
samo sa jednom malom razlikom, a to je da u tih 40 000 kn/ a takvi su rijetki...prosječno je to 30 000 kn/. spada i plača i doprinosi sestre, jubilarne, božičnice, regresi,zamjene za godišnji, bolovanja, mjesečni najam, pa režije, osiguranja, knjigovođa,održavanje prostora, kupovina inventara, lijekova, edukacija......sigurno sam još dosta toga izostavila...i kad to sve skupa zbrojiš i oduzmeš....koliko ti na kraju ostane......7-9 ooo kn...to ti je plača lijećnička a ne glavarina
isto tako i kod stomatologa! a to nitko neče reći!

i kod moje zubarke se naplačuju bijele blombe,ali mi je na 8-cu dala bijelu, jer živina ne bi dobro držala. bijelu samo dobio besplatno!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 16:08   #71
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
corinne --> pitaj idući put kako ti je mogla naplatiti kad jedinicu, dvojku i trojku gore i dolje pokriva HZZO....jesi dobila račun? ak jesi, odi na HZZO da ti daju povrat novca....tak sam ja jednom napravila kad mi je u laboratoriju naplatila nešto što nije trebala, pogotovo jer sam ja imala još i karticu za oslobođenje od participacije....tada sam tražila od nje račun o usluzi i otišla na HZZO vidjeti zašto ja to moram platiti...na kraju ispalo da me žena prevarila pa su mi vratili novac....

btw. uvijek traži račun za sve usluge koje platiš, pa i ove zdravstvene...jer ljudima je nekako neugodno tražiti od doktora račun (ne znam zašto )

ah.. naravno, na racunu pise samo participacija 15 kn.. i to zato jer mi se nije dalo ici to napravit dan prije, sto je nebitno..ali nije mi dala racun za plombu ...pffff... sad cu sljedeci put kad budem morala plati..(joj nadam se da ce mi se pokvarit neki prednji zub... ma ne..ipak ne bi..) ugl.. sljedeci put, pitat cu ju kako to da mi je to naplatila a nije trebala.. idem opet 25.2. brzo ce to pa cemo vidjet..
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:33   #72
Quote:
maderica kaže: Pogledaj post
samo sa jednom malom razlikom, a to je da u tih 40 000 kn/ a takvi su rijetki...prosječno je to 30 000 kn/. spada i plača i doprinosi sestre, jubilarne, božičnice, regresi,zamjene za godišnji, bolovanja, mjesečni najam, pa režije, osiguranja, knjigovođa,održavanje prostora, kupovina inventara, lijekova, edukacija......sigurno sam još dosta toga izostavila...i kad to sve skupa zbrojiš i oduzmeš....koliko ti na kraju ostane......7-9 ooo kn...to ti je plača lijećnička a ne glavarina
Ma jok. Na same glavarine (recimo 500 pacijenata) hzzo uplati 200 kn x 500 = 100.000 kn mjesečno. Naravno, neki od tih pacijenata ne dolaze u ambulantu nikad, ali na njih se ipak dobija glavarina. Oni koji dođu, a ambulante su stalno pune, njima se učini i neka usluga koja se naplati od hzzo-a. Kad se odbiju troškovi, liječnicima primarne zaštite ostaje čistih cca 40.000 kn plaće.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:31   #73
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ma jok. Na same glavarine (recimo 500 pacijenata) hzzo uplati 200 kn x 500 = 100.000 kn mjesečno. Naravno, neki od tih pacijenata ne dolaze u ambulantu nikad, ali na njih se ipak dobija glavarina. Oni koji dođu, a ambulante su stalno pune, njima se učini i neka usluga koja se naplati od hzzo-a. Kad se odbiju troškovi, liječnicima primarne zaštite ostaje čistih cca 40.000 kn plaće.
žao mi je šta te moram demantirat....ja radim u jednoj takvoj ambulanti...i to kao med. sestra i znam iz prve ruke..meni na ruke idu svi računi....šta bi lagala...nije mi u interesu ....i nisam liječnik da skrivam svoje prihode
__________________
obožavateljica durice,desetke,male,slave,karla i ostalih šušai drage pingu i naravno moje spasiteljice bleki i inke i tenkice i alsinije i maripose.i.:misli:...ima još neko?? ..naravno da nema...
maderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:34   #74
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ma jok. Na same glavarine (recimo 500 pacijenata) hzzo uplati 200 kn x 500 = 100.000 kn mjesečno. Naravno, neki od tih pacijenata ne dolaze u ambulantu nikad, ali na njih se ipak dobija glavarina. Oni koji dođu, a ambulante su stalno pune, njima se učini i neka usluga koja se naplati od hzzo-a. Kad se odbiju troškovi, liječnicima primarne zaštite ostaje čistih cca 40.000 kn plaće.
hzzo toliko u prosjeku daje za cijelu godinu......a ne za mjesec dana.....
__________________
obožavateljica durice,desetke,male,slave,karla i ostalih šušai drage pingu i naravno moje spasiteljice bleki i inke i tenkice i alsinije i maripose.i.:misli:...ima još neko?? ..naravno da nema...
maderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:35   #75
i ja imam 2000 pacijenata....koliko je to po tvome kuna mjesečno......400 000
__________________
obožavateljica durice,desetke,male,slave,karla i ostalih šušai drage pingu i naravno moje spasiteljice bleki i inke i tenkice i alsinije i maripose.i.:misli:...ima još neko?? ..naravno da nema...
maderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 21:35   #76
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Kak bi se zamjerila traženjem računa?!?
pa jednostavno - oni očekuju da NE tražiš račun tako da imaju čistu lovu, bez traga!!! zato doktori i imaju toliko materijalnih stvari (mito, darovi i sl.)

kad se već spominje žicanje računa za ono što bi samo po sebi bilo razumljivo, i kod zlatara isti slučaj!! treba ga moliti za račun, često puta ljudi i ne traže račun jer zlatar svaku reklamaciju primi (zna on zašto, ostaje mu tako čista lova - bez tragova!!!)
__________________
--ja vas vidim, uvijek--
anđeo čuvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:30   #77
meni je nekako uvijek bilo normalno da dobijem račun za sve....kod zubara sam uvijek doma išla privatno i uvijek mi je pisala račun na mamu zbog odbitka poreza, isto kod ginekologa, dermatologa i bilo kojeg privatnika...

sad u zg ista stvar meni...a nikad nisam ni pitala račun...valjda sam naletila na one koji daju račune pod normalno...i to ne samo na doktore, već i frizerku, kozmetičarku....

jedini put kad sam inzistirala na računu je bilo u laboratoriju kad mi naplatila nešto za što sam smatrala da pokriva HZZO - i bila sam u pravu pa su mi na zavodu vratili novce...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 02:54   #78
Quote:
maderica kaže: Pogledaj post
hzzo toliko u prosjeku daje za cijelu godinu......a ne za mjesec dana.....
Je,je "sekica" u potpunosti si u pravu....
I to ne za 500 pacijenata ,neg skoro za 1500..
Ne kužim od kuda ljudi vade i lupaju te astronomske cifre ???
Cijelo se vrijeme prica o glavarinama,a da ljudi zapravo ne znaju koliko ona iznosi..?
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 03:36   #79
Quote:
maderica kaže: Pogledaj post
i ja imam 2000 pacijenata....koliko je to po tvome kuna mjesečno......400 000
Zanimljivo. Koliko je to po tvome tj. koliko mjesečno primaš glavarine za svakog od svojih 2000 pacijenata? Po 10 kn?!? To je tek LOL

Ok, ako je tako onda ja imam krive informacije od svoje rođakinje dr.med. i svog zubara koji je otvorio novu ordinaciju uređenu da ti mozak stane. Ne znam od koje love, jer do sada je radio u skromnoj ordinaciji u okviru doma zdravlja kao ugovorni djelatnik hzzo-a. Od tih 10 kn/mj po pacijentu?
Pa izjava zubarice koja je netom otišla u penziju - na pitanje kak je: možeš misliti kako kad sam s 40.000 spala na 4000 penzije mjesečno. Čula vlastitim ušima.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 03:38   #80
Quote:
anđeo čuvar kaže: Pogledaj post
pa jednostavno - oni očekuju da NE tražiš račun tako da imaju čistu lovu, bez traga!!! zato doktori i imaju toliko materijalnih stvari (mito, darovi i sl.)

kad se već spominje žicanje računa za ono što bi samo po sebi bilo razumljivo, i kod zlatara isti slučaj!! treba ga moliti za račun, često puta ljudi i ne traže račun jer zlatar svaku reklamaciju primi (zna on zašto, ostaje mu tako čista lova - bez tragova!!!)
Bahati su, a ne bi trebali biti. Ima besplatni broj Porezne na koji anonimno prijaviš da netko ne izdaje račun.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.