Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2010., 09:53   #61
aha, svih 150 i kusur točaka, mislim da ih u Hrvatskoj ima nekolicina

(ili se možda varam?)
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 17:25   #62
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
aha, svih 150 i kusur točaka, mislim da ih u Hrvatskoj ima nekolicina

(ili se možda varam?)
Procjeni sam


http://www.plsavez.hr/hr/Hrvatska_pl...ica/Obilaznici
nicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 19:39   #63
Molim?! Željko Poljak nije na popisu?! :Shocked:
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 13:50   #64
u međuvremenu sam i ja došao do popisa... a kaj ja znam, što više gledam te kontrolne točke, ne čini mi se tak nemoguće...
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 21:01   #65
obišao sam koprivnički planinarski put danas. a ono, dosada, 95% se hoda po cesti, totalno me muče tetive sad. tko god to misli obilazit, preporučujem bicikl.
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:14   #66
Quote:
carrera_verde kaže: Pogledaj post
obišao sam koprivnički planinarski put danas. a ono, dosada, 95% se hoda po cesti, totalno me muče tetive sad. tko god to misli obilazit, preporučujem bicikl.

zaista?
složila bih se, bicikl je idealan.
ja sam koprivnički obišla prije više od deset godina. tada je vjerojatno bilo manje asfalta nego danas. mogu podnijeti put bez vidika, ali toliko hoda asfaltom...
ima obilaznica za koje je stvarno prigodniji bicikl.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:21   #67
Quote:
carrera_verde kaže: Pogledaj post
kupio sam dnevnik hrvatske planinarske obilaznice i baš se jako veselim što ću obići neke destinacije o kojima nisam ni sanjao da postoje. ima netko ovdje tko ju je obišao?
ja imam nekih 115kt.
fali mi uglavnom sve ono što je daleko, i naravno skupo (biokovo, otoci, slavonija), pa bi radije odlazila u deželu.
počela sam ju obilaziti kad je otvorena, dakle prije deset godina.
khm, mislim stvarno, deset godina mi je trebalo da obiđem slovensku, hrvatska će se još načekati.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:27   #68
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Molim?! Željko Poljak nije na popisu?! :Shocked:

ja uopće ne kužim ovaj tvoj komentar.
čovjek ima 84 godine, dakle, kada je hpo otvorena imao je deset manje.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:41   #69
Quote:
carrera_verde kaže: Pogledaj post
kupio sam dnevnik hrvatske planinarske obilaznice i baš se jako veselim što ću obići neke destinacije o kojima nisam ni sanjao da postoje. ima netko ovdje tko ju je obišao?
ak si već odlučio obilaziti hpo, kupi i dnevnik hrvatske planinarske kuće.
a ne ko slovenci, prije koju godinu izdali "planinske koče", ima ih negdje 150 i za razliku od naših stupnjeva mora se za značku obići sve. kako sam po sloveniji puno mlatila prije deset i više godina, obišla sam 90% te nove obilaznice, ali u dnevniku imam samo 40-tak žigova.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 16:26   #70
ovaj vikend idem u sloveniju pa bih kupio i slovenski dnevnik. inač mi se čini prezanimljiv ovaj HPO, fora mi je čitat u vodiču o nekim destinacijama, onda ih obići. Ne idem na izlete radi žigova naravno, ali oni su mi nekak razlog više za posjetunekoj destinaciji. INače hodam po principu "bitno da se negdje ide", jer mrzim vikendima sjediti doma.
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 19:49   #71
Quote:
carrera_verde kaže: Pogledaj post
ovaj vikend idem u sloveniju pa bih kupio i slovenski dnevnik. inač mi se čini prezanimljiv ovaj HPO, fora mi je čitat u vodiču o nekim destinacijama, onda ih obići. Ne idem na izlete radi žigova naravno, ali oni su mi nekak razlog više za posjetunekoj destinaciji. INače hodam po principu "bitno da se negdje ide", jer mrzim vikendima sjediti doma.
planinarske obilaznice su dobar način upoznavanja planina i vrhova koje ne obuhvaćaju nacionalne obilaznice. često mi se dešava da ostanem očarana planinom/vrhom koja nije toliko razvikan/a i manje je poznat/a, a da nema planinarskih obilaznica ne bi za nju/njega nikad ni čula, a kamoli obišla.
mnogi krivo misle da ljudi koji vole obilaznice trče za žigovima, ma ima i takvih okorjelih, ali znam dosta planinara koji obiđu neke atraktivnije i tu se zaustave.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 20:00   #72
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post

ja uopće ne kužim ovaj tvoj komentar.
čovjek ima 84 godine, dakle, kada je hpo otvorena imao je deset manje.
Zahebavam se
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 10:46   #73
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
planinarske obilaznice su dobar način upoznavanja planina i vrhova koje ne obuhvaćaju nacionalne obilaznice. često mi se dešava da ostanem očarana planinom/vrhom koja nije toliko razvikan/a i manje je poznat/a, a da nema planinarskih obilaznica ne bi za nju/njega nikad ni čula, a kamoli obišla.
mnogi krivo misle da ljudi koji vole obilaznice trče za žigovima, ma ima i takvih okorjelih, ali znam dosta planinara koji obiđu neke atraktivnije i tu se zaustave.
e pa baš to! cilj obilaznice je upoznati neki kraj.
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 22:46   #74
da dignem ovu temu...

nedavno je otvorena nova planinarska obilaznica - pola stoljeća pd kamenjak.
45 vrhova po svom izboru i 5 kt su obavezne kamenjak, planinarska kuća frbežari, rudnik ili sokolske stijene i dva memorijalna pohoda "učka" i "žene u planini"

pa eto, ako nekoga zanima.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 00:04   #75
Ja sam već prošao 4 obavezne kt nedostaje mi samo memorijalni pohod na Učku a kaj se tiče ovih 45 vrhova i to sam skoro sve riješio
GURKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 07:59   #76
Quote:
GURKY kaže: Pogledaj post
Ja sam već prošao 4 obavezne kt nedostaje mi samo memorijalni pohod na Učku a kaj se tiče ovih 45 vrhova i to sam skoro sve riješio
ja sam dnevnik dobila u petak i mislila sam da je to svježa obilaznica.
pretpostavljam da znaš da se 29. 05. otvara nova obilaznica, tam oko kamenih svata. RR i ja planiramo doći.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:57   #77
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ja sam dnevnik dobila u petak i mislila sam da je to svježa obilaznica.
pretpostavljam da znaš da se 29. 05. otvara nova obilaznica, tam oko kamenih svata. RR i ja planiramo doći.
Službeno predstavljanje obilaznice bilo je na pohodu Žene u planinu 06.03 a 29.05 znam za tu malu obilaznicu vidjet ću još nisam 100 % siguran ali zato namjeravam ići 23 i 24.07 na otvaranje Opatijske obilaznice.
GURKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 22:52   #78
Quote:
GURKY kaže: Pogledaj post
Službeno predstavljanje obilaznice bilo je na pohodu Žene u planinu 06.03 a 29.05 znam za tu malu obilaznicu vidjet ću još nisam 100 % siguran ali zato namjeravam ići 23 i 24.07 na otvaranje Opatijske obilaznice.
dobro si obaviješten vidim.
čula sam za opatijsku samo nisam znala kada se otvara. ne vjerujem da ću ići na otvorenje, a na ovu oko kamenih svatova ću svakako doći.

nego, taj pohod žene u planini se održao gdje? koja je bila ruta i dal' je svake godine ista? pretpostavljam da se pohod održava jedanput godišnje.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 19:26   #79
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
nego, taj pohod žene u planini se održao gdje? koja je bila ruta i dal' je svake godine ista? pretpostavljam da se pohod održava jedanput godišnje.
Pohod se održao na trasi Križišće-Tribalj mislim da nije ista tura svake godine i da održava se jednom godišnje.
GURKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 18:51   #80
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
da dignem ovu temu...

nedavno je otvorena nova planinarska obilaznica - pola stoljeća pd kamenjak.
45 vrhova po svom izboru i 5 kt su obavezne kamenjak, planinarska kuća frbežari, rudnik ili sokolske stijene i dva memorijalna pohoda "učka" i "žene u planini"

pa eto, ako nekoga zanima.
Pd Kamenjak otvara još jednu obilaznicu 29.05 "Podgorskim stazama" kod novog skloništa na Skorpovcu više informacija na http://pd-kamenjak.hr/izleti.htm#Podgorske_staze
GURKY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.