Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2009., 13:11   #61
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Sam ti odi na jesen u Velebit, vjerujem da nećeš požalit. Za 21-godišnju (pretpostavljam) studenticu ekšuali najlogičniji izbor.
Da, da. PO PDS Velebit jest vrlo logičan izbor za studenta. Nepenzionerske ture i Sodoma & Gomora po planinarskim domovima. Čuh da ljubazni mladići peru čarape koleginicama na osobit način. Naime, žvaču ih u alkoholnoj otopini.

Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Moramo osnovat' Planinarsko društvo Forum.hr
More! Ti'š bit' precjednik, a jać' bit' blagajnik.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:16   #62
Volim te zbjegove u divljinu i samocu sa ..hm.. busom punim ljudi . Planinarska drustva su dobra za proci tecaj, upoznat rulju i uzest iskaznicu ali ici na masovke bas i nije po mojem ukusu. Manja , odabranija ekipa mi vise odgovara. Ionako nije vazno kud se ide nego s kim
__________________
13/22 na Z skali
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 23:48   #63
bjesomučno tražim di se mogu učlanit u planinarsko drustvo u splitu ili okolici, pa ako ima ko kakav savjet..?
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 11:02   #64
Odi na stranice HPS-a gdje mozes naci popis Drustava po gradovima sa tel brojevima.
jabuka008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 18:55   #65
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
bjesomučno tražim di se mogu učlanit u planinarsko drustvo u splitu ili okolici, pa ako ima ko kakav savjet..?
Znam za PK Split, PK Mosor, a sad šta se tiče okolice ne znam što te zanima.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 15:36   #66
Bok ljudi,

mene zanima koja je škola ok i kada je ako želim slijedeće:

- planinariti po zahtjevnijim planinama tipa triglav i slični
- planinariti i zimi i ljeti, naglasak na zimi, dakle da se znam kak spada služiti derezama, cepinima i ostalom opremom, a i da me nauče pravilima ponašanja na vezu, vezanje zamke i sl.
- da imaju izlete tj. školu koju može pohađati netko ko radi preko tjedna

eto toliko za sada.
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 21:27   #67
Ovo kaj ti hoćeš je visokogorska, a ne planinarska škola.

Uglavnom su sve škole koncipirane upravo tako da ih pohađaju radni ljudi ter građani, predavanja navečer, izleti vikendom i to.

Željezničar ima dobru visokogorsku školu.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 10:47   #68
Quote:
StetoCina kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

mene zanima koja je škola ok i kada je ako želim slijedeće:

- planinariti po zahtjevnijim planinama tipa triglav i slični
- planinariti i zimi i ljeti, naglasak na zimi, dakle da se znam kak spada služiti derezama, cepinima i ostalom opremom, a i da me nauče pravilima ponašanja na vezu, vezanje zamke i sl.
- da imaju izlete tj. školu koju može pohađati netko ko radi preko tjedna

eto toliko za sada.
jel imaš iskustva u niskim planinama? Ak nemaš bolje prvo obiđi medvednicu, ivanščicu, kalnik itd pa onda odi malo više. Jer za više planine trebaš kondicije ko konj a u nižim planinama vidiš da svako poskliznuće na blatu ili snijegu u višim planinama može bit i kobno. Na medvednici opizdiš i natučeš se a na triglavu sletiš u neku provaliju. Kad imaš iskustva u nižim planinama odi u više ali ljeti. Zimsko visokogorsko odgodi za nekoliko godina.
Što se tiče škola ja bi ih izbjegavao. Čim vidiš da te luđaci iz matice vode na najteže ferrate odma moš mislit kak su bistri
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 20:58   #69
Ja bih isto postala član planinarskog društva, samo što me nerviraju ta svrstavanja po sekcijama. Upisala sam se prošle godine u Maticu pod planinarsko ekološku sekciju međutim nisu mi sve ture toliko interesantne. E sada ako želim otići na neki izlet s gorskom sekcijom pretpostavljam da kod predbilježbi za nadolazeći izlet neću imati toliko prednosti kao što će imati njihovi članovi?
Na kraće izlete inače krećem samostalno, dok bih na višednevne i zahtjevnije zaista bih voljela poći s društom.
__________________
No guru, no method, no teacher
macavrtiguza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 10:54   #70
Quote:
macavrtiguza kaže: Pogledaj post
...Na kraće izlete inače krećem samostalno, dok bih na višednevne i zahtjevnije zaista bih voljela poći s društom.
Zašto se ne upišeš u visokogorsku sekciju
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 17:44   #71
Glupo mi je to što možeš postati članom određene sekcije, ali ne i društva! Mislim kakva je to logika? Možeš upisati gorsku ili bilo koju drugu sekciju, ali to te ne čini članom tog pl.društva. Čemu onda sve to?
__________________
No guru, no method, no teacher
macavrtiguza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 00:22   #72
Ne kužim.

U Matici plaćaš društvenu članarinu tam kod činovnika (od 50 do 80 kn mislim da iznosi, ovisi o soc. statusu).

Povrh toga, posebno plaćaš sekcijsku članarinu kod pročelnika ili nekog drugog zaduženog za tu sekciju i ona iznosi oko 30 kn. Možeš istodobno platiti više sekcijskih članarina i time postaješ punopravni član dotične sekcije.

Sekcijsku članarinu ne možeš platiti ako nisi platio društvenu, odn. ako nisi prije svega član Matice.

Ne kužim i dalje gdje je problem.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 17:00   #73
Kako ne, ja sam platila sekcijsku članarinu, ali ne i društvenu! Šta im to znači?
__________________
No guru, no method, no teacher
macavrtiguza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 19:38   #74
Quote:
macavrtiguza kaže: Pogledaj post
Kako ne, ja sam platila sekcijsku članarinu, ali ne i društvenu! Šta im to znači?
To znaci da nisu provjeravali jel si platila drustvenu.
Za mnom! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 20:45   #75
Ne, voditelj sekcije je bio upoznat time da nisam članica društva te mi je rekao da mogu postati član sekcije ukoliko uplatim 30 kn godišnje članarine, a ukoliko se odlučim za punopravno članstvo neka se javim u upravu. Nebitno, nego ne razumijem čemu dvije upisnine? Zar više nije dovoljno uplatiti jednu članarinu, a ne još zasebno sekcijske.
__________________
No guru, no method, no teacher
macavrtiguza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:29   #76
Quote:
macavrtiguza kaže: Pogledaj post
Ne, voditelj sekcije je bio upoznat time da nisam članica društva te mi je rekao da mogu postati član sekcije ukoliko uplatim 30 kn godišnje članarine, a ukoliko se odlučim za punopravno članstvo neka se javim u upravu. Nebitno, nego ne razumijem čemu dvije upisnine? Zar više nije dovoljno uplatiti jednu članarinu, a ne još zasebno sekcijske.
Ocigledno ne. Ne znam kaj se sad cudis toliko. Uvijek su se u svim drustvima placale clanrine u drustvu i jos u sekciji. Samo sto je obicno uvjet za placanje clanarine u sekciji placena clanarina u drustvu. Plati jos 100 kn drustvu i to je to.
Za mnom! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:28   #77
Pozdrav svima, ja nova na forumu!!! No to ne znači da vas redovito ne pročitam. Iz VŽ-a sam, član PD Dugi Vrh. Na Ivanščici sam skoro pa doma pa mi više i nije tak interesantna ali za nakupljanje kondicije dobro dođe. Što se tiće PD-a, iskreno nikad nisam s ekipom išla na neke organizirane "izlete" jer mi se ne sviđa ideja da hodam sa grupom od 50-ak ljudi. Čini mi se prebučno, ipak idemo u planine odmoriti mozak i napuniti baterije. Ne????
Volimo par puta godišnje otiči nam na dragi Velebit, ode nas par iz ekipe i lunjamo po 4-5 dana. E, godišnjeg!!!!
DrDolittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:26   #78
Quote:
DrDolittle kaže: Pogledaj post
" jer mi se ne sviđa ideja da hodam sa grupom od 50-ak ljudi. Čini mi se prebučno, ipak idemo u planine odmoriti mozak i napuniti baterije. Ne????
!
Da! I ja isto ne volim masovke. Mora se spavati u skupnom leziscu, mora se sporo hodati, ako potegnes onda odmah krenu price da si pozer koji ne uziva u planinama nego se pravi vazan, hoces neces moras slusati razgovore ljudi oko sebe od kojih ti se bljuje...
Za mnom! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:11   #79

Što je ekipa manja to je bolje. Recimo meni je najljepše bilo prošle godine u Paklenici. Bila sa dragim i burazom, otišli na Sv.Brdo, Vaganski Vrh te se vratili dole. Postavili u kampu šatore i brija!!! Malo se pokupali, malo prohodali opet do Doma, do Ramića na rakiju ia tak.
Ma godišnji za 100!!!
Ove godine ponavljamo, jedino kaj idemo na 3 dana na južni Velebit (neke manje ture) a onda na 3 dana do Prpe
Jedva čekam kraj 6 mjeseca!!!
DrDolittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 16:24   #80
ekipe iz Rijeke

Quote:
grgica kaže: Pogledaj post
Opet ja, helou? Ima li koga??
Pozdrav!

Novi sam na ovom forumu.
U biti, tu sam jer planinarski forum od pl. saveza trenutno ne radi

Nadam se da si u međuvremenu našla ekipu sa kojom možeš voditi i klince.

Vidio sam da u pd obruč iz d. jelenja ima mlađe ekipe.

Ja sam u PD Kailash, riječka podružnica. Ima nas kako na kojem izletu.
Nekad vodimo klince od 6+ do 15, nekad ide samo tvrda jezgra od 30 do 45.

Možeš pogledati naš blog www.pdkailash.blog.hr pa vidi sviđa li ti se što radimo. Inače, upravo se vratismo sa premužičke, ubrzo ću staviti slike.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.