Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2004., 14:05   #81
Meni je to super teza...

..iako mi je u pocetku bila glupa, sto vise razmisljam o tome to mi se cini bolja.....

uglavnom, kazu da je debljina - potreba za zastitom, osjecaj ugrozenosti, nesigurnosti

Svaki put kad sam se selila, mijenjala skolu ili posao bi se obavezno udebljala. Apsolutno se slazem da je to potreba za zastitom!
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 14:05   #82
Quote:
violent_femmes9 kaže:
Zato sto je lako reci.

Ja ne znam sto radi vecina, da li radije uzme tabletu ili si pomogne citajuci self-help prirucnike. No, ne pada mi na pamet rjesavati istinske probleme uljujkujuci se jeftinom pop-psihologijom, za taj pristup nemam vremena.
gledaj, a da li tebe netko tjera na to ?

Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 14:18   #83
a tko tebe tjera da me citas, MAJKETI
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 14:20   #84
Quote:
violent_femmes9 kaže:
a tko tebe tjera da me citas, MAJKETI
nitko, ja to dobrovoljno.

Ovo je Forum. Dobro dodje i za ispucati se, kako vidim.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 14:23   #85
a dobro dodje i za pretvarati se da o svemu znas sve, biti svakom loncu poklopac, to nekima daje osjecaj vaznosti
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 14:26   #86
eto sad kad si iskreno priznala zasto si ti zapravo na Forumu, sve je opet u redu

Idem isprintati tekst, hvala Ipanema
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 14:28   #87
Quote:
Winona kaže:
Idem isprintati tekst, hvala Ipanema
Molim.
Bit ce jos nekih citata i tako...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 14:32   #88
pa ne znam bas da li sam ja ta koja ima preko 7000 postova.... a i o stvarima o kojima pisem gle cuda znam ponesto....
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 14:42   #89
Quote:
violent_femmes9 kaže:
a tko tebe tjera da me citas, MAJKETI
TATETI!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 14:48   #90
Winona i violent - molim vas, stavite jedna drugu na ignore.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 14:59   #91
Quote:
mudrica kaže:
evo mojih favorita
očalinci, vi jednostavno ne žele vidjeti.
Auuu

pa super frau i zastupnik ove metode Winchi ima cvikere - sta cemo sad ?!?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 15:01   #92
Quote:
1. NEPLODNOST
2. Strah i odbacivanje zivota. Ili ne zelimo iskusiti roditeljstvo.
3. Vjerujem u zivot. Uvijek sam u pravo vrijeme i na pravom mjestu i radim prave stvari. Volim i prihvacam sebe.
Zanima me što bi na ovo rekle žene koje se liječe od neplodnosti i idu na potpomognutu oplodnju.

U stvari, nadam se da ni jedna takva žena neće ovo vidjeti
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 15:03   #93
Quote:
lahor kaže:
Winona i violent - molim vas, stavite jedna drugu na ignore.
zelis mi uskratiti vrelo mudrosti

verice,
pa cijela prica se vrti da par nas koje slucajno imamo iskustva s pravim lijecenjem pravih bolesti smatramo ovakav pristup blago receno diletantskim, no zagovornice istoga tvrde da nas nitko ni na sto ne tjera

dakle, u redu je nametati osjecaj krivnje onima koji imaju stvarne probleme, a nije u redu reci da "psi'oloski" pristup bas i ne pali uvijek... i da je pojednostavljivanje nekih problema blago receno uvredljivo
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 15:10   #94
Quote:
verica kaže:
Zanima me što bi na ovo rekle žene koje se liječe od neplodnosti i idu na potpomognutu oplodnju.

U stvari, nadam se da ni jedna takva žena neće ovo vidjeti
Zaboga, pa u cijeloj tablici su samo moguci razlozi odredjene bolesti ili poremecaja.
Moze biti neki taj razlog, a i ne mora.
A mozda bas i je, ali sami sebe uvjeravamo da smo drukciji, a u sustini nismo.
Ne kuzim zasto se neki od vas drze tih rijeci ko pijan plota.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 15:12   #95
Quote:
Winona kaže:
eto sad kad si iskreno priznala zasto si ti zapravo na Forumu, sve je opet u redu

Idem isprintati tekst, hvala Ipanema
joj fore - ma koliko je tebi godina - pa to su fore iz osnovne skole


margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 15:14   #96
Quote:
violent_femmes9 kaže:
dakle, u redu je nametati osjecaj krivnje onima koji imaju stvarne probleme, a nije u redu reci da "psi'oloski" pristup bas i ne pali uvijek... i da je pojednostavljivanje nekih problema blago receno uvredljivo
Osjecaj krivnje?
Zasto se osjecas krivom ako se lijecis na nacin koji ti najbolje odgovara?
Vidim da tebe itekako diraju neke stvari ovdje napisane, ali nije mi jasno zasto.
Ja sam to prepisala, ali nemam neko ekstra misljenje o tome, vec svakome po volji.
To niti sama ne upraznjavam, mada se u dosta objasnjenja odredjenih bolesti ili poremecaja nalazi i previse ljudi.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 15:15   #97
Quote:
Ipanema kaže:
Zaboga, pa u cijeloj tablici su samo moguci razlozi odredjene bolesti ili poremecaja.
Moze biti neki taj razlog, a i ne mora.
A mozda bas i je, ali sami sebe uvjeravamo da smo drukciji, a u sustini nismo.
Ne kuzim zasto se neki od vas drze tih rijeci ko pijan plota.
mozda zato sto nam zagovornici takvih metoda konstatno pokusavaju reci da s nama sustinski nesto nije u redu i da je "
lakse popiti tabletu" - nego "preispitati sam sebe"

ma kako neko moze znati sta je nekome drugom lakse

mislim od kuda vam takva arogancija i hrabrost da tvrdite da su bolesti, teske bolesti posljedica "problema s psihom"

jel uopce stanete da razmislite kako takve tvrdnje i generaliziranja utjecu na ljude koji su stvarno bolesni
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 15:16   #98
Quote:
Ipanema kaže:
Osjecaj krivnje?
Zasto se osjecas krivom ako se lijecis na nacin koji ti najbolje odgovara?
Vidim da tebe itekako diraju neke stvari ovdje napisane, ali nije mi jasno zasto.
Ja sam to prepisala, ali nemam neko ekstra misljenje o tome, vec svakome po volji.
To niti sama ne upraznjavam, mada se u dosta objasnjenja odredjenih bolesti ili poremecaja nalazi i previse ljudi.
pa zato sto joj se ovakvim stavom gura u glavu misljenje da je ona svjesno ili nesvjesno izazvala tu bolest - nije vishe u pitanju lijecenje

zasto je tesko to shvatiti?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 15:25   #99
Quote:
margarita kaže:
mozda zato sto nam zagovornici takvih metoda konstatno pokusavaju reci da s nama sustinski nesto nije u redu i da je "
lakse popiti tabletu" - nego "preispitati sam sebe"

ma kako neko moze znati sta je nekome drugom lakse

mislim od kuda vam takva arogancija i hrabrost da tvrdite da su bolesti, teske bolesti posljedica "problema s psihom"

jel uopce stanete da razmislite kako takve tvrdnje i generaliziranja utjecu na ljude koji su stvarno bolesni
Znam na sto mislis.... ja ne podnosim napasnike iliti zagrizljive zagovornike bilo cega... fanatike ... tako da te potpuno razumijem.
Ne znam tko ovdje tvrdi da su teske bolesti posljedica psihickih problema, ali ja nisam ta.
Inace, jedna stvar je imati psihicki problem, a druga odredjeni nacin razmisljanja i zivota koji te mozda dovede do neke bolesti, a da toga nisi niti svjestan.
To su dvije kompletno razlicite stvari.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 15:27   #100
Quote:
Ipanema kaže:
Osjecaj krivnje?
Zasto se osjecas krivom ako se lijecis na nacin koji ti najbolje odgovara?
Vidim da tebe itekako diraju neke stvari ovdje napisane, ali nije mi jasno zasto.
da, nosena krilima self-help prirucnika, sad bi ti vjerojatno mogla pomisliti da mene te stvari diraju zbog toga sto imam neki konflikt sa sobom i svojim endokrinim sistemom

diraju me zbog toga sto se profesionalno bavim "pravom" znanoscu, gdje postavljene teorije moraju biti reproducibilne da bi vrijedile. vecina ljudi pusi ovakvu spiku zbog toga sto zele vjerovati da su problemi koji im se dogadjaju jednostavniji nego sto stvarno jesu. s druge strane, postoje psihosomatske bolesti, i za njihovo lijecenje se koristi psihijatrijski pristup. to podrazumijeva individualiziranu terapiju, i to tek nakon stvarno postavljene dijagnoze.

otkud ti ideja da se osjecam krivom zato sto se lijecim nacinom koji mi najbolje odgovara? mislis da me moja bolest pitala koji mi nacin odgovara?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.