Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2012., 20:15   #281
tamnoplava je po meni jako zahvalna za kombiniranje. ide i sa bijelom, sivom, toplom smeđom, bordo, ljubičastom (skoro svim nijansama iste)...

a ledeno-siva ide dobro i uz sivo i uz tamnoplavo, imho
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 22:54   #282
Hvala.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 13:49   #283
Vidim da je tema zamrla ali mozda netko navrati),
trebam par savjeta od vas iskusnih u poslovnom odijevanju,
znaci zavrsila sam faks i krecem na ono osposobljavanje u neku stedno kreditnu ustanovu tipa banke pa bi se trebala poslovno oblaciti,
inace nosim sakoe(sarene),bluzice i rifle ili po ljeti sam u haljinama..al sve je to kratko.., nosim stikle al bi trebala neke nove za to za svaki dan ili ? help... i da imam 22g...

pregledala sam cijelu temu i ima mi jako lijepih kombinacija,a sad posto ja moram kupovati dosta toga novoga a bas i nemam neki budžet voljela bih da mi pomognete sto da uzmem za prvu ruku sto mogu kombinirati na vise nacina,i sto je najbitnije? tnx unaprijed
LittleGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 14:59   #284
u slicnoj sam situaciji kao i ti bila nedavno...(tek zavrsila faks i krenula radit)
jeftinije a lijepe stvari imas u tally weijlu,new yorker,h&m,orsayu,mangu i zari. u tally w. moras dobro procackat jer oni uglavnom imaju svakva sarenila ali u toj gomili iskopa se tu i tamo koji dobar komad.nedavno sam si kupila sivu i crnu suknju te 2 hlaca za posao tamo. sve ti je do 200 kn sto je super.ovakva je suknja samo bez dugmica...a crna je slicna samo ima jos neke crte po sebi..

imas i na njihovoj str dio kolekcije pa mozes bacit oko sta se nudi.imaju i par sakoa,poslovnih haljina da se obuc tamo za posao jeftino.
u ostalim ducanima koje sam nabrojala imas isto takvih stvari samo trebas bacit oko ali cijene su svugdje pristojne,zara je malo skuplja ali da se nac tu i tamo i nesto malo jeftinije.u mangu isto imaju par kosulja za nekih 160 kn lijepe tamnoplave,crne i bijele to mozes kombinirat na sve zivo.

sto se tice obuce diechman ti ima dosta veliki izbor a jeftin,tih psolovnih salonki ili gleznjaca na manje pete koje mozes komotno nosit za svaki dan ili h&m (kupila sam crne salonke za 150 kn)
onda imas pitarello, humanic...u pitarelu i diechmannu imas i ovakvih lakiranih i koznih oxfordica koje isto mogu bit za posao kad ti se neda pete nosit:

za prvu ruku bi ti upravo to i predlozila sta sam gore navela..tako sam ja barem sebi uzela: crne salonke/ crne gleznjace i oxfordice (da imas nesto i bez pete za dane kada ti se neda),neku crnu i sivu suknju duzina do koljena ili 2-3 prsta iznad koljena (da nije prekratko), crna,bijela i siva kosulja i crni sako. s ovime mozes napravit 100 kombinacija na jos neke crne hlace koje sigurno imas doma ili crne traperice,mozda neke bordo/sive hlace, traperice (ako mozes nositi hlace a da nisu one na crtu,to vidis s poslodavcem-obzirom da si rekla da je kao u banci :P ), a i sigurno ces doma iskopat koju majicu pristojnu koju mozes jos iskombinirat na suknju ili hlace..a sako gore na sve to ti je secer na kraju.za to sve ti zapravo nece trebati previse novaca (ja sam za salonke,gleznjace, sivu i crnu suknju, sako, 2 kosulje potrosila= 1300 kn (a u nekim ducanima ces za te novce platit samo sako i hlace ako ides u one ducane koji prodaju bas poslovnu odjecu)
nadam se da sam ti malo pomogla...samo malo prozuji po ducanima gdje inace kupujes i vidjet ces da ces nac i poslovnih stvari samo nisi niakd isla za tim

Zadnje uređivanje pika2711 : 21.10.2012. at 15:08.
pika2711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 12:18   #285
hvala ti puno na opseznom opisu, pomogla si mi dosta)) za pocetak cu ici kao i ti u potragu za nekim opcim stvarima koje mi trebaju a poslije polako)
hvala punooo
LittleGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 17:44   #286
Također sam to nedavno prošla.

Najbolje ti se za prvu ruku opskrbiti košuljama (sad će zima pa dugih rukava, bijela, crna, siva, plava), košulja jeftinih imašu Terranovi (do 100kn), a ima ih i u H&M-u, Orsayu.

Sako, isto tako, crni, sivi, plavi (H&M do 200kn, Orsay)

Hlače i suknju, crnu i sivu (Terranova, H&M, New Yorker).

Meni su dobre i capri hlače.

Debele čarape, još uvijek prolaze balerinke (i ja sam u banci), cipele na srednje petu, a evo još malo i čizme, gležnjače.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 18:00   #287
Mislim da su nekakva osnova crne hlače, ovisno o tome kakav kroj preferiraš i ovisno o tvojoj građi Njih možeš kombinirati s aposlutno svime, a pogotovo garderobom koju već imaš...

Možda bi trebala privremeno izbjegavati haljine jer gledam po sebi - teško je napuniti ormar haljinama, a najčešće su nezahvalne za kombiniranje i malo se glupo osjećam ako više puta u tjednu nosim istu haljinu, što nije slučaj s hlačama ili kako je već netko spomenuo, jednostavnijom suknjom... Nju ipak možeš nositi uz košulju+pulover, sako, samo košulju, negu zgodnu majicu itd...
__________________
i bet you look good on the dance floor
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 11:01   #288
Ako je net opcija ovdje ima predivinih ''zara'' kosulja, sakoa itd http://www.ebay.com/sch/m.html?_loca...WNX%3AIT&rt=nc
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 12:10   #289
Evo da malo podignem temu i iskoristim je za svoju nedoumicu...
Pocinjem raditi u drzavnoj firmi u kojoj se ne radi bas s klijentima, tako da nije definitivno potreban strogi poslovni look. nadje se svega, na drugima sam vidjela sve od traperica do odijela. Ono sto sam za sebe zamislila, a i kupila dosad uglavnom je definirano tim da se ipak ostavi malo ''ozbiljniji'' dojam, no ne pretjerano. Znaci, kombinacije koje sam slozila su uglavnom crne traperice + kosulja + sako ili fina pencil-suknja + malo opustenija bluza + finiji kardigan/sako ili hlace na crtu + finija bluza/jednostavna kosulja + kardigan/sakoic. Boje koje i inace nosim su crna, siva, bijela, crvena/bordo, sa manjim ''zastranjenjima''. Medjutim, sad nastaje problem: OBUCA!!! Vrlo sam visoka i sve na petu preko 3 cm na meni izgleda prenapadno, a i ne vidim da su opcenito nesto ''popularne'', tako da nemam za njima ni zelju ni potrebu. Otvorene sandale kad zatopli ne dolaze u obzir (remencici i sl.), a za cizme prestaje sezona. Ok, ostaju balerinke, ali ne mogu iz dana u dan u jednom ili dva para balerinki Zatvorene ravne cipele koje sam vidjela po gradu su mi iskreno uglavnom ruzne. I ostaje pitanje sto kupiti. Molim ako itko ima ideju, pozeljno ravne, ali eto istolerirala bi i minimalnu petu....
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 15:08   #290
kupi vise para balerinki
za ljeto sandale koje imaju zatvorene prste tj peep toe ako mislis da nije dopusteno otvorene
neznam kako ces prezivjet ljeto u ful zatvorenom tj bolje pitanje koju ful zatvorenu obucu iskombinirat na suknje
mozda platforme neke nize?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 16:03   #291
belfegora - s obzirom da sam i sama jako visoka (184-185 cm) i pete omanje nosim samo kada sam s frajerom dvometrasem lol za posao u proljetno-ljetnim vremenima uvijek imam vise pari balerinki i sve ih kupujem u malo "elegantnijim" verzijama: skoro uvijek u spic, pa neki zgodni materijal (brusena koza npr) ili decentni dezen. Znaci da su malo ljepse i poslovnije a takvih ravnih cipelica nowadays ima na bacanje. Preko zime su opet u igri elegantnije cizme/gleznjace moze i na malu peticu, a preko ljeta ili peep-toe ili opet neke zatvorene elegantnije ali laksih materijala ili bar kvalitetne da noga moze disati.

p.s. za casual Friday sam znala u tamne trapke & bluzu/sako nabaciti neke zgodne mokasine

par primjera iz Deichmanna za ideje (nadam se da bi prosle pod tvoj spring/summer dress code). Ovisi o tvom stilu i preferencijama...

miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 16:38   #292
@belfegora
jako je teško nekome reći kakve cipele da kupi ako se ne poznaje njegov ukus - nisu sve hlače na crtu iste (ima dugačkih, širokih, do gležnja, uskih...) baš kao što nisu sve balerinke iste . cure su ti dale dobre smjernice, a ja bih ti savjetovala da počneš s parom dobrih ravnih cipela na vezanje - najpraktičnije su crne, jednostavne, ali mogu biti i u boji (recimo, tamnocrvene) ako ti je kako kažeš ostatak odjeće mahom taman. balerinke su super, ali ako su preravne često znaju biti neudobne nakon par sati, pa pazi da ne uzmeš model koji je preravan ili s pretankim džonom. općenito, ja bih ti savjetovala da, umjesto da se pomamiš pa kupiš tri-četiri-pet pari jeftinih cipela, radije uzmeš jedne kvalitetne, u kojima bez problema možeš provesti cijeli dan; nakon par mjeseci ćeš kolekciju nadopuniti nekim dobrim balerinkama, nakon još par eventualno kakvim cipelama na petu (ako to želiš - nigdje ne postoji pravilo da moraš nositi pete ), i polako će rasti kolekcija, i biti će sve lakše kombinirati

meni se općenito čini da je, koliko god nam prvi poriv uvijek bio učiniti suprotno, bolje malo više izdvojiti u startu za 'uredsku' robu: riječ je o odjeći (hlačama, suknjama, košuljama) i cipelama koje ćeš često nositi i često prati, pa želiš da dugo vremena izgledaju lijepo i očuvano, što znači da je bolje uzeti nešto kvalitetnije stvari.
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 17:34   #293
potpisujem xavi. I skroz zaboravih kako zgodne (ravne) oxfordice mogu super biti kada se lijepo iskombiniraju
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:03   #294
da, nisam ulazila u objasnjavanje stila i preferencija iz nekoliko razloga od kojih je prvi da sam svakako izasla iz svoje ''comfort'' zone, tako da se zapravo trazim u novom izricaju, a drugi je jer bi moje ideje napunile roman toka svijesti u svakom slucaju, zapravo mi bas i treba par ''random'' ideja, jer s mojom specifikacijom nisam nasla nista. ne pomazi ni sto ne znam traziti uglavnom, na sebi volim uže i klasicne modele (traperice, hlace na crtu, kosulje) s eventualno nekim zanimljivo iskrojenim decentnim detaljem. ne volim mašnice, volančiće i sl., iako naravno da svako pravilo ima iznimki. prijasnjih godina mi je vecina garderobe bila crna, no vise to nije slucaj tako da se obicno uravnotezi ta crna/siva/bijela s npr. malo zarko crvene, a ideja je s vremenom dodati jos boja, tekstura i uzoraka, al do te faze jos nisam dosla jer je sve to onda teze kombinirati, a u fazi sam kad mi treba sve .. evo, recimo ovo bi bila nekakva zamisljena prva verzija mog ormara. cak pocinje i nalikovati na tako nesto iako nedostaje jos dosta stvari...



naravno, cipela nema u pravu ste, slazem se s ovim napisanim, a i sama dijelim slicno razmisljanje. Naime, mislila sam kupiti jedne peri-deri balerinke (npr. cine mi se lijepe ove prve crne u donjem redu) i neke kvalitetne zatvorenije cipele. e sad, za te druge apsolutno ne znam ni sama sto bih vam rekla - za to svoj stil jos nemam @xavi, kakve mislis na vezanje, imas mozda neku sliku? ili @miss blondie?
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:29   #295
Quote:
belfegora kaže: Pogledaj post
naravno, cipela nema u pravu ste, slazem se s ovim napisanim, a i sama dijelim slicno razmisljanje. Naime, mislila sam kupiti jedne peri-deri balerinke (npr. cine mi se lijepe ove prve crne u donjem redu) i neke kvalitetne zatvorenije cipele. e sad, za te druge apsolutno ne znam ni sama sto bih vam rekla - za to svoj stil jos nemam @xavi, kakve mislis na vezanje, imas mozda neku sliku? ili @miss blondie?
meni ustvari nije jasno na sto ciljas sa ovim "zatvorene cipele". Pod zatvorene cipele meni spadaju mokasine, oxfordice, balerinke, (nabrajm one bez pete), cizme, gleznjace i tenisice. Jel nesto propustam?
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:57   #296
ma cisto da nije peep-toe ili jos otvorenije neke sandale. mislila sam reci da uz balerinke bih uzela jos neki kvalitetan par, npr. oxfordica ili mokasina (iako jos ne vidjeh neke koje su mi ''sjele'') ili nesto trece ako postoji a ja ne znam za to.. ugh, pogubih se u vlasititm rjecima, nadam se da je bar nijansu jasnije...
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 14:33   #297
shvatile smo se
evo jos ponesto slikovnih primjera (Aldo) koje bih furala bez beda na job. Osim ako code nije iskljucivo crna zatvorena cipela lol
Sve se to da u business mode-u skombinirati...


miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 10:39   #298
Ispricavam se sto mi je ovoliko trebalo na odgovoru, bila sam na putu bez neta (da, i takve lokacije jos postoje )
Za pocetak da ti se zahvalim na pomoci. Od koristi je jer za pocetak nisam ni znala gdje traziti, a ni sto.
Uglavnom, ono sto sad razmisljam je sljedece: kupiti neke jednostavne, vjerojatno ''spicastije'', balerinke kao sto su one deichmanove u prvom postu u prve u drugom redu ili u drugom postu trece u prvom redu, samo crne. Odgovarala bi i recimo crvena boja al koliko sam vidila u ponudi nema bas. No, s vremenom ce se dat time garderoba obogatiti. Za druge cipele mi se najbolje cine ove skroz zadnje ili alternativno


Jos ostaje pitanje kako se to uopce kombinira. Morate uzeti u obzir da nikad nisam tako nesto ni nosila ni gledala, pa iako je malo debilno pitanje, moram pitati
Na prvu mi izgleda da na suknje idu samo balerinke (mozda sam u krivu)? Na hlace na peglu i uske, mislim da idu oboje? I za kraj, sto obuci ispod ovih sto se vidi dio noge, najlonke pretpostavljam, ali crne ili boje koze?

Jos jednom veliko hvala, inace nisam nesigurna oko vlastite garderobe, al sam upala na totalno novi teren koji mi ne ''sjeda'' prirodno i o kojem nemam pojma, tako da racunam da mi je bolje pitati nego praviti budalu od sebe na druge nacine
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 12:22   #299
Ja sam u situaciji skupljanja poslovne odjeće. Počela sam raditi u jednoj velikoj firmi u kojoj je dress kode poslovan, fensi šmensi, pogotovo u odjelu u kojem ja radim, gdje je prezentacija najvažnija.

Što se tiče obuće, kupila sam u h&m-u dva para balerinki, crne i bež


i kad mi stigne plaća, namjeravam kupiti i neke niske oksfordice za kišne/hladnije dane.

Kupila sam nekoliko košulja i dva para hlača, jedne bijele traperice, druge na crtu, tamno plave, uske do gležnja.

Htjela bih si kupiti i neku haljinu ili suknju, ali me strah, volim nositi usko ( ), a imam takve bokove i guzu da to može izgledati preseksipilno i preizazovno za posao. U širokom se ne osjećam dobro i izgledam si debelo.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 16:38   #300
Dumber - postoji usko i usko Lijepo usko i primjereno za posao jest kada odjeca obavija i prati liniju tijela bez suvisnog lufta takorec. A usko usko jest kada se zalijepi za tebe kao druga koza i osoba izgleda ko da sjest/cucnut ne moze. To mi nije lijepo vidit nigdje a kamoli na poslu. Tako da poanta je u isprobavanju krojeva dok ne klikne

B. ja sam freak koji mrzi carape boje koze iz dna duse tako da uvijek biram crno i neprozirno, a za toplo ljetno vrijeme nosim cipele na bosu nogu ili one nevidljive prozirne stopalice (jel to tocna rijec ) ima ih bas otvorenih za balerinke kupiti. Oxfordice bi bez beda i na haljinu/suknju nosila ako pase sa kombinacijom
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.