Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2009., 18:09   #61
Moze li ih se recimo u Sloveniji kad su vec toliko jefitnije kupit sa nasim receptom u ljekarni?
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 21:06   #62
Može.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 20:40   #63
I da.. u Brckom nije potreban recept.
__________________
Lijenost je romanticna vrlina, a besposlicarenje ideal genija
retro_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 23:25   #64
Super. I da, dolazim danas u svoju ljekarnu gdje inace sve kupujem, privatna je. Prosli put kad sam kupovala Yaz nije im jos dosao i ja ga u drugoj ljekarni kupila i platila 117,90kn.. I pitam ja danas kao jel dosao i koliko kosta, govori meni zena da je i da kosta 105kn!!! Tolika razlika!! U sebi sam samo promislila "Hvala, vidimo se iduci tjedan"
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 15:46   #65
u Bosanskom Brodu takodjer nije potreban recept za Yaz...
LadyGaGa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 14:53   #66
kontracepcijske pilule yaz

Ja sam pila Yasmin dvije godine zbog neredovitih ciklusa, ali imam problema s proširenim venama i vene su me još više boljele kad sam pila pilule pa sam odlučila prestati s uzimanjem, međutim ciklus mi se nakon toga još više poremetio, jajnici su policistični, popila sam dvije kutije Dabrostonea međutim ni to nije otjeralo ciste pa mi je sad gin pripisala Yaz bas zbog smanjene doze hormona. Malo me je strah to piti, ne znam kako je s Yazom, ali kod gotovo svih drugih pilula u uputama piše da se ne preporučuju osobama koje imaju problema s proširenim venama, al valjda moja gin zna kaj radi...
artie15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 16:51   #67
Quote:
artie15 kaže: Pogledaj post
Ja sam pila Yasmin dvije godine zbog neredovitih ciklusa, ali imam problema s proširenim venama i vene su me još više boljele kad sam pila pilule pa sam odlučila prestati s uzimanjem, međutim ciklus mi se nakon toga još više poremetio, jajnici su policistični, popila sam dvije kutije Dabrostonea međutim ni to nije otjeralo ciste pa mi je sad gin pripisala Yaz bas zbog smanjene doze hormona. Malo me je strah to piti, ne znam kako je s Yazom, ali kod gotovo svih drugih pilula u uputama piše da se ne preporučuju osobama koje imaju problema s proširenim venama, al valjda moja gin zna kaj radi...
stvarno bi morala sama probat Yaz pa vidjeti hoce li ti odgovarati i hoces li imati kakve nuspojave i bolove u venama...

ja sam pri kraju sa prvom turom tableta,i dosada nista,nikakve nuspojave...

osim sto se moram pohvaliti da su mi grudi buuum,narasle,
LadyGaGa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 03:24   #68
Evo ja sam jutros kod ginekologice bila i preporucila mi je Yaz ali prvo moram obaviti jetrene probe i te pizdarije. Uglavnom, prije vise od godinu dana sam pila Yasmin i bilo mi je uzasno lose od njih, dali ce od ovih biti tako vidjet cemo. Stvarno ih zelim piti jer mi je dosta vise strahovanja svaki mjesec zasto mi menga ne dolazi i tome slicno. Uglavnom evo prije par sati sam dobila mengu tak da štanga od toga da pocnem odmah piti ali pocinjem za mjesec dana pa cemo vidjeti. Do tada pratim ovaj topic a vi djevojke javljajte novosti jer obzirom da je ovo relativno novo kod nas nemam apsolutno nikoga tko je na njima da ispitam situaciju
¤amélie¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 10:11   #69
Ja danas pijem zadnju rozu tableticu Bas me zanima kad ce mi menga nakon toga doc I oce li me bolit. Jer inace umirem od bolova i povracam
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:28   #70
Quote:
LadyGaGa777 kaže: Pogledaj post
da,kupila sam ih bez recepta,jer ionako se placaju..
neznam,ja sam dobila recept,i ponjela ga sa sobom,ali nije me nista trazila u ljekarni,tako da...

pa da,velika je usteda,za tri pakovanja u Hrvtaskoj sto kupis,u Bosni mozes cetiri !

opcenito su svi lijekovi u Bosni jeftiniji nego u Hrvatskoj

ja krecem tablete piti prvog dana mjesecnice,a sad pijem Dabroston da mi ju potakne,pa cu vidjeti kako ce mi biti sa Yazom

LadyGaGa777 puno ti hvala
tek sam sada vidjela kako si mi ti super pojasnila!!
bilo bi super da mi pašu jer ove probleme....porast tj.mase i pms me doista muče u zadnje vrijeme pa sam morala ginića obavijestit o svemu!!
a budemo vijdjeli kako će ići
hvala još jednom
__________________
Love is only a feeling!
llollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 14:08   #71
Ja sam pila Yasmin skoro godinu dana, i uvijek sam tocno 10 dana prije menge imala bolove u ledjima i grudima.. Tako mi se i sad na Yazu ponovilo.. Uzasna bol u ledjima Zato me sad bas zanima kakva ce mi menga bit
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 22:48   #72
i meni je danas ginekolog propisao upravo te pilule zbog neredovitih menstruacija, mene je strah to piti, nikada nisam pila kontracepcijske pilule i već oko 5 godina nikakve tablete uopće, strah me tih nuspojava, debljanja, bolova, i ne želim veće grudi, ali isto tako me smeta ta neredovitost...i cijena je malo to much....probati ili ne probati pitanje je sada hmmmmm
sayuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:13   #73
Probaj. Tako je i mene bilo strah. Za par dana završavam prvu karticu Diane 35 i za sada je sve ok. Što se tiče debljanja, nećeš se udebljati od same tablete već ti one mogu otvoriti apetit pa počneš više jesti. Ako primjetiš povećan apetit, tj. da više jedeš pa se shodno tomu i počneš debljati onda ih prestaneš uzimati. Eto, tako ja mislim da je.
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 19:28   #74
Meni se s Yazom vratio libido.....eto to je jedina nuspojava koju imam zasad
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 23:32   #75
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Meni se s Yazom vratio libido.....eto to je jedina nuspojava koju imam zasad
Hahha, meni je uvijek bilo isto. I na Yasminu i sad na Yazu. Uvijek imam zelju
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 00:19   #76
ja danas pitala u apoteci za yaz i imaju, ocito je ipak imaju svuda, i da se yaz preporuca kod izrazenog PMS-a, jakih bolova, razdrazljivosti itd itd jer zato te extra pilulice, nema naglog prijelaza kao kod 21 tablete kad imas par dana kao pauzu i onda dobijes stvari, na yazu imas 24 tablete i onda dobijes stvari i onda opet nova tura (u medjuvremnu uzimas placebo e da recite vi koje imate te placebo drukcije izgledaju ili, druge boje ili?)
i kao kod policisticnih jajnika isto da se daju radi bolova koji mogu od polic. jajnika doc i tak
a kao veli mi cura iz apoteke ako ti pasu te na kojima jesi i nemas izrazen pms ostani na njima
eto moje info a budem i ginica pitala kad cu ic
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 09:06   #77
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ja danas pitala u apoteci za yaz i imaju, ocito je ipak imaju svuda, i da se yaz preporuca kod izrazenog PMS-a, jakih bolova, razdrazljivosti itd itd jer zato te extra pilulice, nema naglog prijelaza kao kod 21 tablete kad imas par dana kao pauzu i onda dobijes stvari, na yazu imas 24 tablete i onda dobijes stvari i onda opet nova tura (u medjuvremnu uzimas placebo e da recite vi koje imate te placebo drukcije izgledaju ili, druge boje ili?)
i kao kod policisticnih jajnika isto da se daju radi bolova koji mogu od polic. jajnika doc i tak
a kao veli mi cura iz apoteke ako ti pasu te na kojima jesi i nemas izrazen pms ostani na njima
eto moje info a budem i ginica pitala kad cu ic
Te placebo tablete su ti bijele boje, ostale 24 su roze. Ja sam bas jucer popila prvu bijelu, sad me zanima kad ce mi stvari doc.. Iako obzirom da se meni cilkus totalno poremetio gin mi je rekao da Yaz pocnem pit bez obzira sta nije na prvi dan stvari. Cijela prva kutija mi nije bila sigurna zbog toga, a cilj je naravno bio da ih dobijem. Sad me bas zanima kad ce doc, iako mi izgleda da je pocelo probojno krvarenje.. Tamni iscjedak..
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 13:29   #78
koliko sam skuzila ovu u apoteci po pravilu bi trebalo bit da na yazu dobijes stvari onaj dan kad uzmes placebo znaci prvi dan pauze
dok si recimo na logestu, yasminu itd stvari dobivala tek recimo treci ili cetvrti dan pazuze
to je kao razlika u tih dodanih 3 tablete s hormonima vise
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 16:29   #79
Helou! Evo da se i ja pridružim jer imam jaaaakoooo puuunooo pitanja. Ugl, bila sam danas u svoje gin. i preporucila mi je Yaz baš zato što kao ima nesto nižu razinu hormona, a ovo ce mi bit prvi put da pijem kontrac.pilule. I naravno, dala mi je recept. I da, rekla je da se nemam šta bojat pocet ih pit jer jedina idikacija takvih tableta je sprjecavanje NEŽELJENE trudnoce.
Al sad citam to sve sta ste napisale, pa san se malo pripala. Znam da smo sve razlicite, da na svakog djeluju drugacije (tipa te glavobolje, promjene raspoloženja, debljanje O.o ) al opet, nije mi svejedno. Ne znam sta bi mi bilo pametnije.
A bome i cijena im je vrhunska!! Pa me i to zanimalo, ako je koja od vas iz Splita, u kojoj ljekarni uzimate i jel se i u nas može narucit to pakovanje za 3 mj po jeftinijoj cijeni?
Unaprijed hvala na odgovoru! =)
__________________
Hard work pays off in the future. Laziness pays off now.
jagoda_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 21:48   #80
Ne, u uputama pise da stvari najcesce dolaze 2-3 dana uzimanja placebo tableta. Krvarenje moze trajat i kad pocnes pit iducu kutiju.. Sve ovisi o tebi kako ti tijelo reagira kad ces dobit. Ja inace pijem navecer u 8, i ovo mi je prva kutija i kako sam napisala nije bila sigurna jer sam ju pocela pit da dobijem stvari. I evo veceras druga placebo tabeta popijena, stvari jos nema..

I da, ja sam iz St. Nisam pitala moze li se narucit kod nas to pakiranje za 3mj. A inace prosli put sam ih u dezurnoj ljekarni kupila i platila 117,90 jer u mojoj jos nisu dosle.. Sad kad su dosle kostaju 105kn!! Ljekarna blizu Inine pumpne na Pojisanu..
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.