Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2010., 05:07   #81
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
U Poličnik nisu ušli.Lijevo u Murvicu jesu i desno u islam Latinski Jesu.Tu su popalili i srušili sve što je mirisalo na hrvatsko.Sve su to sela na Jadranskoj magistrali od Zadra do Posedarja u koje također nisu uspili ući.
Zamjenio si Zadar i Šibenik
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 07:05   #82
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Zamjenio si Zadar i Šibenik
Promašio nekih 70 kilometara, ako ćeš ići preko Stankovaca.
AnteNaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 16:26   #83
Auu,hvala momci.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 16:47   #84
Quote:
AnteNaš kaže: Pogledaj post
Promašio nekih 70 kilometara, ako ćeš ići preko Stankovaca.
I malo više ako ideš preko Banjevaca i Pirovca
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 17:51   #85
Zna li mi netko reći koja se postrojba HV-a nalazila između Šibenika i Zadra (možda negdje oko Stankovaca) u lipnju 1994.?
Aulus Paulinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 21:14   #86
Quote:
Aulus Paulinus kaže: Pogledaj post
Zna li mi netko reći koja se postrojba HV-a nalazila između Šibenika i Zadra (možda negdje oko Stankovaca) u lipnju 1994.?
Pošto sam bio točno na tom djelu , točno godinu dana prije ( Radašinovci ,Bila Vlaka , Stankovci , Budak , Dobra Voda .... ) , a u vrijeme koje ti spominješ bili smo na položajima pred Kašićem ( ne onog između Banjevac i Pirovca , nego kod Zadra ) U to vrijeme , možda mjesec dana ranije potpisano je nekakvo primirje pa smo se morali povući oko 30 km od crte . Moguće je da je i kod Stankovaca bila takva situacija . Koliko me pamćenje služi , oko crta su zajedno bili policija i UN
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 22:24   #87
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Pošto sam bio točno na tom djelu , točno godinu dana prije ( Radašinovci ,Bila Vlaka , Stankovci , Budak , Dobra Voda .... ) , a u vrijeme koje ti spominješ bili smo na položajima pred Kašićem ( ne onog između Banjevac i Pirovca , nego kod Zadra ) U to vrijeme , možda mjesec dana ranije potpisano je nekakvo primirje pa smo se morali povući oko 30 km od crte . Moguće je da je i kod Stankovaca bila takva situacija . Koliko me pamćenje služi , oko crta su zajedno bili policija i UN
Bili su neki iz Zagreba, možda Karlovca itd., ali zanimalo bi me precizno.
Aulus Paulinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 22:39   #88
Quote:
Aulus Paulinus kaže: Pogledaj post
Bili su neki iz Zagreba, možda Karlovca itd., ali zanimalo bi me precizno.
ne znam , sorry
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 23:07   #89
U to vrijeme¸ rujan 1991¸ u Šibeniku se nalazila i jedna postrojba 4. gardiske brigade koja nije mogla preko šibenskog mosta do Zadra
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 00:40   #90
Quote:
TNG kaže: Pogledaj post
To onaj kip gdje covjek dri ruke u zraku a na njima ima uzdignuta dva prsta ?
Quote:
xTomx kaže: Pogledaj post
Točno. Ante Juricev "Boban" . On je došao do tenkova sa dvi ruke u zraku, a na njima uzdignuta dva prsta...govoreći; " izginit cete, naoružani smo" ... zanimljivo u tom trenutku, vodice su imale samo jedan bacač raketa, dok je šleper sa oružjem dosao par dana kasnije...
E sad,nisam ni ja više siguran je li poginuo `92 ili `93,ali u rujnu `91 nije,100%.
Po opisu priče,to bi trebao biti Marinko Kardum,ali on je poginuo kod mosta,ne kod Haciende.
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 03:32   #91
Quote:
Chiro23 kaže: Pogledaj post
E sad,nisam ni ja više siguran je li poginuo `92 ili `93,ali u rujnu `91 nije,100%.
Po opisu priče,to bi trebao biti Marinko Kardum,ali on je poginuo kod mosta,ne kod Haciende.
Hacijenda ? Jeli to ona birtija na raskršću (na magistrali ). Južno prema Tisnom , Sjever prema Dazlini ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 15:33   #92
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Hacijenda ? Jeli to ona birtija na raskršću (na magistrali ). Južno prema Tisnom , Sjever prema Dazlini ?
Ne,to ti je Kapela.Hacienda je na izlazu iz Vodica u pravcu Šibenika.
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 19:13   #93
Quote:
Chiro23 kaže: Pogledaj post
Ne,to ti je Kapela.Hacienda je na izlazu iz Vodica u pravcu Šibenika.
je , imaš pravo Kapela , a Hacijende se ni ne sjećam iako sam , vjerovatno hrpu puta prolazio kraj nje
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:22   #94
Quote:
Aulus Paulinus kaže: Pogledaj post
Zna li mi netko reći koja se postrojba HV-a nalazila između Šibenika i Zadra (možda negdje oko Stankovaca) u lipnju 1994.?
Domaće domobranske postrojbe, kojima je crtu predala 112. brigada HV-a nakon povlačenja pred UN-om.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 23:37   #95
Quote:
Chiro23 kaže: Pogledaj post
E sad,nisam ni ja više siguran je li poginuo `92 ili `93,ali u rujnu `91 nije,100%.
Po opisu priče,to bi trebao biti Marinko Kardum,ali on je poginuo kod mosta,ne kod Haciende.
Oni su išli po tenkove koji su se navodno tribali predat.
Ja mislin da ti ovaj video sve govori pogledaj sve od 04:15 do pa do 06:15 http://www.youtube.com/watch?v=h4Oxn...eature=related
TheSGCTrooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 17:42   #96
Quote:
Doctor Sammy kaže: Pogledaj post
tako je, zaboravio sma napomenuti i drugi pravac, pa je to malo zbunilo. Što se Vodica tiče, došli su na niti kilometar od Vodica, točnije kod diskoteke Hacienda. Tada je i poginuo momak iz Vodica, koji je išao na pregovore. danas mu je tamo veliki spomenik...
Krivo. Spomenik je podignut Bobanu (stradao vlastitom nepaznjom, ali kasnije, 93 ili 92 mislim) Momak koji je poginuo na mostu za vrijeme napada na grad je Marinko Kardum, isao sa mnom u skolu. Mislim da mu se spomen ploca nalazi 50 ak metara od mosta u pravcu Vodica,. Inace pripadnik MUP-a
liv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 21:54   #97
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Ono što mene o Šibeniku zanima jesu borbe koje su se tamo vodile krajem osmog mjeseca i početkom devetog mjeseca , uglavnom na području oko Skradina , koji četnici več tada pokušavaju zauzeti. Već je tada bilo uništenih tenkova. To su sela Bičine , Dubravice , Velika Glava. U Velikoj Glavi je 27.08. 1991. pobijeno najmanje trinaest četnika koji su ostali ležati po selu , nakon njihovog pokušaja ulaska u selo.
U tom napadu na Veliku Glavu u je poginulo 13 četnika i nekoliko branitelja koji su je branili. Ako se dobro sićan mislin da Velika glava nije nikad pala! Srbi su bili isprovocirani zato jer su im branitelji sa dva minobacača (mislim 120mm) iz kojih je ispaljeno 8 mina (imali su samo 30-tak na raspolaganju) pogodili skladište municije u Bratiškovcima inače jakom uporištu srba. Vatra je cijelu noć gorila nad Bratiškovcima a tada je Mladić prvi put podigao 4 jugo-aviona u borbene zadatke na šibenskom području. Više u tome ima u knjizi "Sa samo dva minobacača-- U rat za šibenski (k)raj"
__________________
A Liverbird upon my chest, We are the men of Shankly's best, A team that plays the Liverpool way, And wins the championship in May
TheSGCTrooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 13:44   #98
Sibenik je spasilo mnogo stvari. Recimo nesuglasice na sibenskom mostu izmedju onog debelog Djukica (on je poreklom iz kninske okoline) i Slavka Lisice (smatram ga vecim takticarom i licnoscu za razliku od komunjare Mladica), neodlucna politika komunista po principu "napad-nazad-povuci se", jedni pod crvenim zvezdicama, drugi vec pod subarama, nesloga na sve strane, dok ste vi bili donekle svi slozni i pod jednim ciljem, pod jednom zastavom. Ako uzmemo prve planove JNA, tj. kninskog korpusa u obzir, onda je Sibenik jos "dobro" prosao. Jer Vukovic i Mladic imali su nameru, Sibenik s'ravnat sa zemljom i dozivio bio sudbinu Vukovara, Dresdena, Hiroshime, ali srecom nije. I onaj mit o vasem "oba dva oba dva" isto je pravi misteriji ovog prokletog rata. Tada ste oborili jednog aviona tipa Galeba G2 /Jastreb, znaci drugi iz par koja je napadala nevodjenim raketama 57 milimetara onu kasarnu na Kremiku (valjda znaju dalmaticni gde je to). Avion je pao u moru kod rta Kremika ispred Primostena (divno mesto). Za onaj drugi avion, neznam zasto se hvatate za oba, uopste nije ni dokazan. Moje skromno mislenje je, da je celi taj "zadatak" bio poznat vasoj strani, te ako uzmes pripremu vaseg PVO-a u obzir ili postavljanje kamere, nemojmo se zavaravat, u ovom ratu nista nije bilo iskljuceno. A na sve to ukazuje i sam cilj te "akcije", tj. unistiti utvrdjene objekte te obalske baterije na ostrvu Zirju i sva ta sredstva, recimo sa po dve rakete HVARA tipa pet, i vreme, tj. prije podne po idealnom vremenu, kao i vec navedene pripremljenosti vase TV kuce, HTV-a. Ali moram stvarno da kazem, da je sa nase strane, znaci nase avijacije, bio potpuni idiotizam i gubeca, propala avantura da napadnemo Zirje sa tim hvarovkama, jer je u to vreme ipak bilo nesto novo. Ali kasnije su se nesto opametili.

Sibenik je bila kljucna tacka u ovom ratu za vas, da je kojim slucajom pao u ruke Vukovicu, Mladicu, kninskim lokalnim kaubojima i rezervistima, Kresimirovgrad bi pretvorili u drugi Sabac i na Poljani danas bi se odrzavali sumadijski folklori i Mladic bi igrao kolce'.

Ali koliko je ovaj rat bio sa neke strane bezmislen i "smesan" govore ove druge cinjenice. Kako to da je isti taj Mladic koji je razarao Dubravice i Veliku Glavu, sprecio ulazak Marticevaca u Skradin? Kako to da srbi poslje pada Miljevackog platoa nisu iskorisli svoje kasarne u Trbounju i Zitnicu? Kako to da su hrvati 1993 optuzili srbe za bombardovanje Sibenika a u stvari sve bilo rezirano, jesu li bili izbori pred vratima ili pak nesto drugo?
Bukovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 17:29   #99
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Pošto sam iz Drniša selo Trbounje.
Moram ponovno ovo napisati jer nemogu dozvolit kao Hrvat da gospodin grga3101. Ovdje na Hrvatskim stranicama ponaša 2010 kao da gledamo vjesti Yutela iz 1991. A i poštovanom uredniku koji uredno briše moje činjenice.

A činjenice su da je JNA imala jedan jedini cilj odsjecanja južne Hrvatske od sjevera tj: Splita, Sinja,Makarske, Ploča, Metkovića, Dubrovnika od Sjeverne Hrvatske.
I upravo napad je na Šibenik izvođen iz dva smjera Knin-Drniš-Pakovo Selo ( tu su zaustavljeni) a drugi smjer napada je bio Benkovac- Raskrižje iza Šibenskog mosta-Šibenik. ( zaustavljeni ) su nadomak Šibenskog mosta.

Cilj im je bio zauzimanje Šibenika.
Ako je OVO NEISTINA da su četnici Zauzeli i spalili sela: Siverić, Ružić, Žitnić ( zaseoke Mujan itd), Trbounje, Oklaj, Razvođe, Lugar, Miljevačka sela, Čista mala, Čista velika, Đevrske, Kijevo, Vrliku, Hrvace, Škabrnju, Poličnik, Nadin, itd. I to u periodu od 1991- do 05.08.1995. A isto to su Htjeli napraviti i s Zadrom i Šibenikom te Biogradom na moru.
Pogodci i rupe koje možemo vidjeti na ovoj slici su isto bili cilj oslobađanja JNa vojnika u vojarnam.
Za on koji neznaju Šibenska Katedrala sv.Jakova (pod UNESCO zaštitom)
http://www.seebiz.eu/UserFiles/08/Im...trkalj-002.jpg
Slika ovog uništenog tenka JNA na Pakovom Selu je isto tenk koji je imao za cilj doći do Šibenika ali Hvala Bogu da ga je naš vojnik pogodia zoljom te tako usporio njihovo nadiranje.
http://img136.imageshack.us/img136/7637/pdvd007g.jpg
A na putu do Šibenika ti koji su išli pomoći svojim vojnicima su ovo napravili s našom crkvom sv.Ivana u Badnju gdje je i mjesno groblje grada Drniša. a usput međuostalim i moje Obitelji grob su oskvrnili.
http://www.visovac.hr/Hrvatski%20jez...ta/badanj1.jpg
štos je u tome što ga je skinuo srbin pripadnik 113
starčevič is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:14   #100
Quote:
pop.84 kaže: Pogledaj post
Čista Velika ( a imaš i Čista Mala ) nisu nikakve akcije već imena sela u Vodičkom zaleđu . Pošto sam dobar dio rata proveu u Stankovcima ( Budak , Pristeg ) Čista Velika ti je SI od Putičanja ( domaći ljudi to znaju , a tko nije bio dole ne može ni znati ) Ja sam kasnije bio stacioniran u jednom selu malo južnije (Dazlina ) . Bilo je borbi , nekakvih pokušaja ( ne preozbiljnih ) da se probiju linije , ali nikakav važan pomak se nije desio do Oluje , kada je sve očišćeno .
Bilo je kolko se sječam negdje u 10 mjesecu dobili smo T12 to je protooklopni top 100MM postavili smo ga desno od Gačeleza na brdu sa koje nam je bio dobar položaj za tuč Čistu malu jer se tamo nalazio barem jedan tenk tako da se pokušalo nakon desetak dana ispalivši tridesetak granata ali nismo ga uspjeli skinut,međutim to je manje bitno,na badnjak 91;bila je mnogu ozbilnija akcija kad je oslobođena Čista velika,brdo gradina,a ušlo se u velik dio Čiste male tada nas je Zagreb vratio na početne položaje,tada je bio poginuo "Medo"iz Vodica nisam ga znao po imenu jer nisam iz tih krajeva.
starčevič is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.