Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2008., 14:13   #21
pa nije valjda da niko ne zna.

Pitam opcenito o POS stanovima, ne zanima me bas određena lokacija i sl.
STmateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 17:38   #22
za prosli natjecaj papiri su se predavali u banovini, ne sjecam se sto je sve trebalo al znam da ne smijes imati nikakvu nekretninu znacajnije vrijednosti (ni zemljiste, ni stan ni kucu-neovisno o lokaciji)
BlueMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 10:44   #23
I ja sam cula .... stvarno niko nista ne zna?
__________________
ma nita....
_Mazilica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:49   #24
Zaboravite pos u Splitu idućih par godina, pa zar ne znate da su poduzetnici na vlasti u gradu. Koji je njima interes da rade takve stanove?
Trebalo bi poguglat po arhivi Slobodne, izaša je neki članak u zadnje vrime. Uglavnom, piši propalo...
precjednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:13   #25
cujem da se planira stambeno naselje u okolici Splita ali tek za stariju dob... nesto americki?! zna li neko vise o tome?
Dandopuo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:20   #26
Quote:
zokys kaže: Pogledaj post
Ne bih se slozio sa tvojom teorijom o padu cijena u Splitu i okolici.

Kad sam prije godinu dana bio u kupnji, manji stanovi u Kastelima su se prodavali po cca. 1600-1700 EUR-a dok su sad vec skuplji nego onda, a cesta i kanalizacija jos nisu profunkcionirali sto znaci da su cijene porasle samo zbog gramzljivosti investitora i velike potraznje.

Trziste u Dalmaciji funkcionira na drugacijim osnovama od onog u ZG-u.

Tu se boris sa stranim kapitalom, bilo direktno ili indirektno...

A i Split nema toliko atraktivnih lokacija za gradnju, sto znaci da ce se prodavati stanovi na Dragovodama, Brdima i ne znam gdje kao da su u centru.

Sve u svemu, imam osjecaj da ce dalmatinsko trziste prkositi svim zakonitostima globalnih kretanja...
Split je karakterističan zato što je na poluotoku pa mu je prostor za širenje ograničen. Pomalo se širi prema istoku, ali je taj dio (mejaši, pazdigrad,..) ili neugledan ili ima očajno rijesenu infrastrukturu, ili oboje. A cijene su 2000+, ispod toga se moze dobit podrumski stan. Dio problema leži i na gradjevinskom lobiju koji zna da manja ponuda uz konstantu ili porast potražnje rezultira porastom cijene. Zbog manjka prostorau u Splitu su i Kaštela skuplja nego prije (1700-1800+), ali vjerujem da bi se tu dalo pregovarati o cijeni jer kao što i sam kažeš nemaju kanalizaciju, a dobar dio nema ni papire.
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 18:15   #27
Poz!
Jel moze mali savjeti oko novogradnje? Naime, zanima me tko sve gradi sad ili ce gradit nove stanove na podrucju grada Splita.
I kako se krecu cijene po splitu u periodu od zadnjih godinu dana? Vidim da ih ima od 1800 €/m2 pa sve do 3500 €/m2. Od novogradnje do starogradnje. Papreno skupo
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 21:43   #28
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Poz!
Jel moze mali savjeti oko novogradnje? Naime, zanima me tko sve gradi sad ili ce gradit nove stanove na podrucju grada Splita.
I kako se krecu cijene po splitu u periodu od zadnjih godinu dana? Vidim da ih ima od 1800 €/m2 pa sve do 3500 €/m2. Od novogradnje do starogradnje. Papreno skupo
pa otprilike ovako,

dalkoning ti gradi po pazdigradu, elanija po znjanu oko 2000€, stanovi pri kraju, nitor i manas ti grade na brdima isto oko 2000€, nitor pocinje gradit na sucidru cijena vjerovatno oko 2200, oramont zavrsio zgradu na sukoisanu sve prodano po 2600€, sad pocinju gradnju kod bolnice cijena 3000€, imas nesto manjih investitora po mejasima s cijenom oko 2000€.
kalkulator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 10:13   #29
Split...

"Najluđi smo na svitu,brale" - pa tako i u cijenama... 3000E pa neka je i kraj bolnice je...
Trumbettoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 12:28   #30
Quote:
Trumbettoo kaže: Pogledaj post
Split...

"Najluđi smo na svitu,brale" - pa tako i u cijenama... 3000E pa neka je i kraj bolnice je...
i to je isto tako prenamjenjena povrsina. Ako se ne varam, to je bilo namjenjeno izgradnji starackog doma, ili tako nesto...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 14:28   #31
POS stanovi u Splitu

možda je neko o ovome već pisa, al sam se satrala tražeći i ne nađoh... pa pokrećem temu

čitam danas u slobodnu o 200 stanova na Kili po 1100€ ili tako nešto, da će se počet gradit krajem godine... ima li neko od vas iskustva sa tim budući da se ja i moj mužić namjeravamo prijavit?
Isadora26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 15:14   #32
je li znas koji su uvjeti?? gdje ce izaci natjecaj?
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 19:24   #33
Novogradnja - Split -Suncani dvori

Ima li tko na ovom forumu,a da je kupio stan u Suncanim dvorima na Znjanu?
Ja se mislim oko kupnje stana u toj zgradi samo mi se cini da su cijene previsoke s obzirom na trenutno stanje trzista.Cijena kvadrata je oko 2800 eura,zavisno od katnosti i pozicije stana.Da li tko zna kakva je kvaliteta gradnje u toj zgradi s obzirom da smo svjedoci jako nekvalitetnih novogradnji na splitskom trzistu nekretnina.Kakve su vase procijene,da li ce se cijene kvadrata smanjiti u ovoj godini ili nece doci do znacajnije promjene?
Kada ce se rijesiti infrastruktura na tom podrucju jel trenutno je sve u kaosu bez prilaznih cesta?
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 13:09   #34
ipak se kreće:

http://www.glasdalmacije.hr/?show=0&article=16603

sad dal je to pred izbore ili ne...

jesu li ti uvjeti za dobijanje stanova prestrogi: dal bi se ja i brat mogli natjecat za to. zivimo skupa kod roditelja, nemamo obitelj, imamo faks.

ili nema šanse. rade li tu kakve kumske veze i sl.
stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 21:49   #35
pos split

evo napokon da je krenilo.
mislila sam da bi bilo dobro da na ovom mjestu razmjenjujemo sve važne informacije koje dobijemo ili čujemo vezano za pos,te da ujedno zajedno pratimo listu.
mene osobno zanima registracija na stranicama splita,nikako ne mogu uspit,pa sam morala u banovinu po papire,nisam sigurna dal ću moć internetom pratit svoje stanje na listi,
pozz
sandrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 14:08   #36
jel tko zna u onim pos-ovim zgradama na brodarici jel ima koji slobodan stan?
addicted to m is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 19:44   #37
Quote:
addicted to m kaže: Pogledaj post
jel tko zna u onim pos-ovim zgradama na brodarici jel ima koji slobodan stan?

ima, cjena je 1100E, trebas se javit sutra ujutro od 08-10 sati u banovinu, soba 0105
kalkulator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 22:02   #38
Split, Mejasi

Pitanje za one koji malo bolje poznaju Split.
Kakav je kvart Mejasi, ima nekih stanova u ponudi, nije "skupo" u odnosu
na ostale dijelove grada, a u jednim novinama u artiklu o nekretninama, Mejasi je naveden kao neatraktivno podrucje.
Hvala.
dada8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 11:13   #39
Pa tamo ti se sad gradi mnogo novih zgrada i stanova..Nije baš u potpunosti neatraktivno..Za razliku od Kile, ima školu, vrtić, ambulantu, zubarsku ordinaciju, videoteku, ljekarnu itd. Cijene ne znam, al ću se raspitati.. Nije toliko loše iako je predgrađe..
Mary Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 23:03   #40
Kvart je neatraktivan tako da ta cijena odgovara kvaliteti.
sshery is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.