Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2004., 16:54   #1
Restorani i konobe u Istri

Evo, posto ne znam bas sve, a u svoju kreaciju se ipak uzdajem - moram upitati iskusne...

Gdje se fino nahraniti i napiti u istri - konobe ili restorani - preferirao bi mjesta vi?e u unutra?njosti - koji nude ugodan ambijent i dobru kuhinju?

hvala
BOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 23:36   #2
Hum. Ne samo da je klopa odlična (sir s tartufima, kobasice, fuži s tartufima ili njoki s gulašom od divljači) nego je zgodno i za obilazak..
Insider is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 10:09   #3
Re: Restorani i konobe u Istri

Quote:
BOG kaže:
Evo, posto ne znam bas sve, a u svoju kreaciju se ipak uzdajem - moram upitati iskusne...

Gdje se fino nahraniti i napiti u istri - konobe ili restorani - preferirao bi mjesta vi?e u unutra?njosti - koji nude ugodan ambijent i dobru kuhinju?

hvala
Ne znam baš točno al vjeruj mi da ćeš dok putuješ sigurno putem naletit na kakvu konobu .. ali mislim da ih prema moru ima daleko više.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 10:12   #4
U svakom slucaju hvala na dosadasnjim savjetima, iako sam se vise nadao nesto preciznijem opisu tipa - konoba ”Stara klupa” u tom i tom mjestu - ZAKOOON!

No nema veze, jos jednom hvala
BOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 10:32   #5
Quote:
BOG kaže:
U svakom slucaju hvala na dosadasnjim savjetima, iako sam se vise nadao nesto preciznijem opisu tipa - konoba ”Stara klupa” u tom i tom mjestu - ZAKOOON!

No nema veze, jos jednom hvala
Ma htjela sam biti precizna al iskreno rečeno ne mogu se sjetiti niti jedne trenutno (naziva).
Inače, ima jedna super konoba/restoran na putu prema Baderni i ako se ne varam zove se "Idila" i zaista je super tamo.

Na kraju srednje smo imali tamo kolektivnu večeru i bilo je lijepo (bila je noć pa je možda djelovalo ljepše) ali stvarno mi se čini da je to jako oke.

Jel dovoljno precizno?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 10:42   #6
Quote:
Jel dovoljno precizno?
Bolje je, bolje...

Thnx
BOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 10:48   #7
Nema na čemu .. još ću se ja nečeg sjetiti ...

E, već sam se sjetila..

Ima jedno mjesto prema Puli (ide se po staroj cesti iz Pazina a ne po Ipsilonu). Uglavnom, mjesto se zove Klarići i to ti je u pravom smislu riječi jedna konoba

Bila sam jednom tamo.. bilo je i live mjuze i nije bilo loše

konoba ko konoba (i u ovoj Idili imaš glazbu u živo)
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 20:53   #8
Quote:
Elektra kaže:
Ma htjela sam biti precizna al iskreno rečeno ne mogu se sjetiti niti jedne trenutno (naziva).
Inače, ima jedna super konoba/restoran na putu prema Baderni i ako se ne varam zove se "Idila" i zaista je super tamo.

Na kraju srednje smo imali tamo kolektivnu večeru i bilo je lijepo (bila je noć pa je možda djelovalo ljepše) ali stvarno mi se čini da je to jako oke.

Jel dovoljno precizno?
Idila...
Super mjesto, daleko od svijeta i ceste, lijepe uređeno, fino se papa. Toplo preporučam svima.

Ima još jedno seosko gospodarstvo pored Umaga, uvijek ga zaboravim, ali lako ga je nači jer je jedino tamo. Uglavnom, za jaaaako male novce (reda 50-ak kn po glavi ako je veća grupa) najedete se fuža, njoka, tartufa, sira, pršuta, štrudla....

Od ostalih mjesta, nekada je konoba bakin uz farmu istarskih volova u višnjanu bila jako dobra, mogao se jesti fiorentinski biftek od istarskog vola, tatrufi, itd, ali mislim da su propali (ili samo ne rade zimi). No i dalje imaju farmo volova koju je zgobdno posjetiti.

Također je odlična konoba Borgonja u Višnjanu, odlična pizza. A za najveće pizze u hrvatskoj obavezno posjetiti Saloon u Poreču (tamo te svaki puta pitaju da li zaista želiš 'normalnu' pizzu )

Ako rijeka i pula ulaze također pod 'istru', onda obavezno barem jednom u životu posjetiti restorane valsabion u puli (već niz godian najbolji restoran u hrvatskoj i jedini konkurentan na evropskom nivou) i restoran kukuriku na kastvu (slow food, fenomenalna vinska lista, malo skup).

Ima dobra forumska rasprava o istarskim konobama na index.hr:
http://www.index.hr/forum/topic.aspx...7&idtopic=2539
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 12:11   #9
Imas u Humu odlicnu konobu (nemres falit ). Takodjer preporucam otic u Flenge, pokraj Vrsara (mjesto s valja vise konoba nego kuca). Ja sam bila u konobi Laura, bili su cak i nominirani za restoran godine pred par godina.
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 22:03   #10
Quote:
El Tomo kaže:

A za najveće pizze u hrvatskoj obavezno posjetiti Saloon u Poreču (tamo te svaki puta pitaju da li zaista želiš 'normalnu' pizzu )
Saloon
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 19:06   #11
Re: Re: Restorani i konobe u Istri

Quote:
Elektra kaže:
Ne znam baš točno al vjeruj mi da ćeš dok putuješ sigurno putem naletit na kakvu konobu .. ali mislim da ih prema moru ima daleko više.
pa i ne baš, na moru mahom samo ima šiptarskih restorana...čevapi i sl.
__________________
I'm not rude, you're just insignificant
frčlopir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 19:08   #12
Re: Restorani i konobe u Istri

Quote:
BOG kaže:
Evo, posto ne znam bas sve, a u svoju kreaciju se ipak uzdajem - moram upitati iskusne...

Gdje se fino nahraniti i napiti u istri - konobe ili restorani - preferirao bi mjesta vi?e u unutra?njosti - koji nude ugodan ambijent i dobru kuhinju?

hvala
Zaleti se u Žminj i ne štedi para...
__________________
I'm not rude, you're just insignificant
frčlopir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 22:48   #13
Selo Livade, ovcji sir s tartufima, fuzi, ombolo... Znam da postoje 2 gostione i bili smo zadovoljni u obje. Mozda ima jos koja, ali to ne znam. Ove dvije su na glavnoj cesti kroz selo.

U Livadama se odrzava i Festival tartufa, onda je prilicna guzva, ali se moze pojesti dio divovske fritaje s tartufima.

Postoji zgodna konoba u jednom seocu blizu Huma, ali sam zaboravila kako se selo zove, pa to nije od velike koristi.

Ali, mi smo cesto zastali u nekakvoj seoskoj gostioni u Istri, bez preporuka i nikad nismo bili razocarani. Znalo je biti bolje ili losije, ali uvijek bilo OK.

Meni je jedan od najdrazih restorana u Istri bio Taj u Puli, ali cujem da je zatvoren .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2004., 21:27   #14
Re: Restorani i konobe u Istri

[
Gdje se fino nahraniti i napiti u istri - konobe ili restorani - preferirao bi mjesta vi?e u unutra?njosti - koji nude ugodan ambijent i dobru kuhinju?

hvala [/B][/QUOTE]

broj jedan je restoran ''Marino'' u Marušićima. seoce malo, par kilometara od Buja prema Momjanu. poštene porcije, dobar ambijent i objektivne cijene (pravi tartufi naribani, ne ona ulja i gnoj iz azije). zatim imaš retoran ''Sovinjak''. malo stolova i vrhunska papica. obavezno se prije naruči, a nalazi se desetak kilometara od Motovuna na cesti prema tunelu Učka. od agroturizma ti ne mogu preporučiti ništa u istri, jer još ne stretoh neko imanje sa konstantno dobrom hranom (da dođeš tri puta u godini i svaki puta isti okus i kvaliteta). prati talijane. oni cijene dobar zalogaj i nije im bed voziti se satima do gore navedenih obroka! svakodnevno.
lift boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2004., 21:56   #15
[QUOTE]bigblue2010 kaže:


Postoji zgodna konoba u jednom seocu blizu Huma, ali sam zaboravila kako se selo zove, pa to nije od velike koristi.

[QUOTE]
Vjerojatno misliš na Kotle...uska novoasfaltirana cesta, mostić preko Mirne, i odmah desno je obnovljena kuća u inače skoro napuštenom selu sačuvanog originalnog izgleda - samo izgled te konobe "Kotlić" kvari doživljaj - meni nije bila nešto, osim što je bila skupa...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 00:07   #16
Najbolje ti je da dodeš u Novigrad i prošetaš se do Tomata ili pizzerie "Sole".

BukYMasteR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 01:41   #17
Na putu od Y do Buzeta sa lijeve strane imas "Danilea" dobra klopa, pa zatim Vrh (jedina konoba u mjestu), pa tam pred Barbanom u Juricima neka uz cestu....
Svakako Plavi Podrum, Doppolavoro na Ucki (nesto slabiji u zadnj vrijeme), Kukuriku i Valsabion su vec spomenuti, a u Puli jos ima i "Kod Milana" - jako dobro
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 04:19   #18
"Milan" u Puli vise nije ni blizu onoga sto je nekada bio, prije desetak godina. Valsabion ga je nadaleko presisao. Odmah slijedi Kukuriku na Kastvu. Preporucam Zdjelarevicevu Grasevinu i Matosevicev barrique

U rijeci sam otkrio izvrsnu pizzeriu - Bracera, odlicne pizze iz krusne peci u kombinaciji sa svjezom salatom - nesto najbolje sto sam jeo iz tog podrucja

__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 02:36   #19
u Poreču Dvi Murve, u Funtani-Barba Čižo.
U livadama---vlasnik je Žigante (prodaje tartufe, vjerovatno se tako nekako zove i restoran)
u Vrhu (malo selo, trebala bi ti karta ili barem netko tko poznaje Istru)-uglavnom kad ideš od Pazina prema Motovunu (nije na glavnoj cesti mora se skrenut i vozit 15-10 kn)
Doppolavoro na Učki ti je supe restoran (netko ga je spomenuo)
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:55   #20
Quote:
frčlopir kaže: Pogledaj post
Zaleti se u Žminj i ne štedi para...
Na obali sami šipci!

Žminj over and afterall!

A i nemoreš ga fulat čak i ako želiš!
soulfeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.