Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2010., 19:06   #81
U ovoj sceni se oslobodioci Vukovara iščuđavaju lovačkom nožu. A u dršci pronalaze "sajlu za davljenje". Nisu se međusobno dogovorili što ce reci pa dok jedni ponavljaju "sajla za davljenje", ovaj koji drži nož objašnjava kako su to udice, šibice...

Sablažnjavaju se oštrini prvog noža, a drugi nož im je pak pretup.


Sajla za davljenje

5:04 - 5:47


Odmah nakon toga novinar nas obavještavo kako su ulice pune mrtvih, ali to su ionako ustaše, pa ih je stigao zasluženi metak.


Zasluženi metak
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 20:49   #82
Talking video

Krajiški oklopni voz koji se može pojaviti u bilo koje vrijeme i bilo gdje, pa čak i na mjestima gdje nema pruge
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 00:32   #83
Vidovnjaci proriču veliku Srbiju (RTS)


Velika Srbija - Ne priznajemo granice kontinenata


RTS o miroljubivosti Srba
pa onda opet isto
Izgleda da im je ovo bila popularna priča


RTS - Osnivanje Dubrovače Republike


TV Crne Gore - Dubrovčani napadaju sami sebe


TV Sarajevo - JNA poziva građane Bosanske Krajine da pristupe jedinicama armije i obrane Jugoslaviju od hrvatske fašistoidne vlasti
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.

Zadnje uređivanje PitajTatu : 02.10.2010. at 00:47.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 16:51   #85
Quote:
PitajTatu kaže: Pogledaj post
Sajla za davljenje
5:04 - 5:47
Sličan nož sam kupio davno prije rata, proizvela ga je firma Ohrid i u dršci nema ništa. Nakon neuspjelog napada na Baranju 107-me brigade na TV Beli Manastir sam gledao četničku emisiju gdje je na jednom stolu bilo prikazano što su zarobili od opreme i dokumenata branitelja, na stolu je bio isti nož kao što sam i ja kupio davno prije rata firme Ohrid, četnik je pričao svakakve gluposti pa je uhvatio taj nož rekao kako u njemu ima sajla za davljenje odšarafio je čep drške noža, a u dršci nije bilo ništa, samo ga je ostavio i nastavio lagati dalje.
Falkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 17:22   #86
Na ovo se uvijek nasmijem

povampirene ustaško fašističke snage


A ovo je sadržaj RTS-ovog dnevnika:
1. Svedočenje fototreportera koji je vidio ubistvo i masakr 40 srpske dece u osnovnoj školi u Borovu Naselju
2. Zatim, priča iz ličkog sela Mazin, gdje su svi odrasli muškarci otišli u dobrovoljce
3. Priča 98-godišnjeg veterana sa Solunskog fronta
4. General Vladimir Vuković govori o Kninu i Kninskoj krajini
5. Nino Brajović u Vukovaru intervjuira jadne Srbe koji su preživjeli ustaški teror



Koje psihičko silovanje! Svaka čast!

"
RTS je pravio priloge, koristeći preživele civile iz podruma i, prema svedočenju novinara Jovana Dulovića, nagovarajući njih ili rezerviste da u kameru pričaju ono što oni misle da treba, kao na primer, da optužuju nepoznatog čoveka da im je pretio i hteo da ih ubije, ili da oca nateraju, kako bi spasio živu glavu, da se odrekne oba sina i da slaže da su bili u HV.

Novinarski prilozi sve češće su bili islednički, novinar je sebi davao za pravo da ispituje i zarobljenike i civile na način na koji to rade pravosudni organi. Veoma često, u samim pitanjima već su bili odgovori koje je sagovornik trebalo samo da proširi ili potvrdi. U prilogu TVNS novinar je pitao starijeg rezervistu, koji ima oko 60, 70 godina „Da li imate primera da su nekoga ubili, preklali ili nešto mu uradili od takvih primera zlodela koja su učinili?“

Sagovornik: Ja sam ranije otiša’, ja nisam, ali kako znam da je bilo takvije mučenja.

Novinar: Šta su radili?

Sagovornik: Klali, oči kopali, prste sjekli, nokte od djece, u tepsijama smo nalazili djecu koju su htjeli peći, u tepsijama smo nalazili, na slobodnim teritorijama. Vojnicima glava odsječena, rasporen koji je bio ranjen pa su ga dokrajčili.

Novinar: Nemaju milosti ni prema ranjenicima?

Sagovornik: Nemaju milosti, ja ne znam kakve su to životinje, šta su to, to nisu ljudi.
"
_____________________

A gledajte izjavu ovog smrada Brajovića:

Nino Brajovic 1991. opisuje prizor iza vukovarske bolnice

"Sve što sam radio tih nekoliko meseci koliko sam bio ratni reporter RTB, bilo je profesionalno i ponosan sam na to što sam jedan od retkih novinara u to vreme koji nije koristio govor mržnje u svojim prilozima“, objasnio je Brajović napominjući da je jedina stvar kojom se danas ne ponosi ta da je čestitao „oslobođenje Vukovara“ haškom optuženiku, generalu JNA Veselinu Šljivančaninu."

izvor: Estetika ratne propagande




I još jedan klasični biser :
Pijane ustaše bacaju bombe 250 metara


"Ustaško vrhovništvo je u svoj pakleni plan uništenja srpskog naroda sem šiptara s Kosova i Metohije i iz Makedonije uključilo i narkotike. Budući bojovnici se na poligonima za obuku drogiraju tako da na front dolaze kao neizlečivi narkomani. Oni u svojim borbenim kompletima, zavisno od amfiniteta, nose heroin, morfijum, LSD i kombinuju ih sa alkoholnim pićima. Protiv tako drogiranih i praktično neuračunljivih vrlo je teško ratovati. Pogotovo ako se uzme u obzir da su se hrvatske vlasti od kraja 2.svetskog rata na ovamo vrlo temeljito spremale za ovo što se sada događa."

Dok to pričaju kamera snima stol sa drogama, špricama itd, a u jednom trenutku u kadru vidimo ovo: http://img840.imageshack.us/img840/7850/droge.png


Fosfin peleta. Sredstvo za suzbijanje skladišnih štetočina.

Prema wikipediji, udisanje fosfina uzrokuje: mučninu, povračanje, abdominalnu bol, proljev; žeđ; stezanje u prsima, teškoće pri disanju; bol u mišićima; edem pluća...
jbt
Pa te ustaše stvarno nisu bile normalne.


Već sam ranije napisao da su u jednom sličnom izvještaju prikazali plastični paketić na kojem jasno piše: SILICA GEL. DO NOT EAT.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.

Zadnje uređivanje PitajTatu : 04.10.2010. at 18:02.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 09:26   #87
Ta propaganda je bila i prije rata u glavama srba, tamo negdje 80-tih godina sam bio u Slovincima kod Sunje u kući pjesnika Miće Jelića Grnovića koji je u to vrijeme radio u kazalištu u Sisku, nakon par rakija on i još jedan srbin čiji je otac radio u željezari Sisak su počeli priču kako je njihova kompletna familija za vrijeme hrvatskog proljeća bila na popisu za klanje, popis su našli kod jednog ustaše koji je radio u željezari, nisam se petljao u tu priču jer mi nije bilo jasno o čemu oni to pričaju.

90-tih sam gledao Miću Jelića Grnovića na TV Beli Manastir gdje kao ministar kulture SAO krajine recitira neke svoje pjesmice kako ustaše vade srpskoj deci oči. Sada živi u Srbiji i u svojim pjesmama plaće za krajinom, prije dvije godine sam mu poslao razglednicu, lijepo sam mu čestitao Božić i Novu godinu te se potpisao onako po vojnički, funkcija u ratu i čin pa ime i prezime, nije mi odgovorio ništa, a slične čestitke su mu poslali neki članovi DROL foruma.
Falkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 14:44   #88
Jadne majke po šumama lete , svaka pita đe je naše dijete , kažite nam naše kćeri mile jesu li vas ustaše mučile ili žive u jamu bacile ?
Ministar kulture SAO Krajine, Mićo Jelić Grnović

ima negdje na youtubeu snimka tog govora

...
Krajinska zavjetna pjesma

Ne mogu i necu
da odustanem
od borbe
da odustanem
za kucu svoju
za zemlju svoju
jer ne samo
da je to ljudski
i prirodno
nego jednostavno
drukcije ne mogu



Skoro sam pao sa stolice kad sam ovo čuo: Крајино моја ко ли ми те издаде
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 15:23   #89
Arkan maršira na Berlin

Isječak je iz "Komšija", ako se ne varam.

Inače cijeli taj skup na kojem Arkan i još neki likovi drze govore je nešto presmješno... čak se i ljudi u publici pogledavaju međusobno kao da se pitaju: Koji je to kurac nama trebalo? Arkan još fantazira o "srpskom detetu prikovanom za balvan i puštenom niz Drinu"... taj genijalni materijal je upotrijebio i u Bosni na pogrebu nekog četnika.
______________________

Zbogom Krajino



- koliko je utemeljena teorija o prekomjernom granatiranju Knina pogledajte ovdje:

Srpska propaganda razotkrivena od strane ICTY-a


_______________________

Još malo RTS-ovog izvještavanja iz Vukovara
- svaki komentar je suvišan


Zarobljeni ustaša priznaje klanje dece sa "rambo nožem"


Slušajte ovu budalu staru: Ustaše same razrušile Vukovar


Ovo je čak i gluplje od Kadijevićeve izjave da je Vukovar "stari grad, sa puno starih kuća" ... valjda je pokušavao objasniti da se Vukovar spontano urušio od starosti

Da mogu, optužili bi i Klingonce za svoje zločine
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.

Zadnje uređivanje PitajTatu : 05.10.2010. at 15:44.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 15:30   #90
Evo primjera multitalentiranih Srba, koji su po potrebi: nevini civili, izbjeglice, vojnici, četnici, nenaoružan jadan narod, hrabri krajišnici, itd...

Deda Đuro Babić

Baba Danica

Baba ima odličnu priču o zarobljavanju ustaše
"Ide ustasa preko rijeke i nosi sjekiru, noz i odvijac..."
----------------
Momo Kapor:

"Kako ste"? - pita baba Danica Obradović na najisturenijoj jugozapadnoj koti pravoslavnog sveta u Divoselu u blizini Gospića. Ona sedi za teškim mitraljezom "broving" maskiranim lišćem i nemoćno širi ruke, izvinjavajući se što sem vode, nema čim da nas ponudi (...) ona je obučila svoje seljake da pucaju iz minobacača i mitraljeza. Njen je položaj sa opasno otvorenim bokovima (...) zarasle su dvonedeljne čekinaste brade, baba-Daničini ljudi razgovaraju sa prstom na obaračima automatskih pušaka. Bio sam svugde, vidio sam svašta, ali čini mi se da u životu nisam bio bliže smrti nego na tom isturenom položaju Divosela, koji se (kakve li ironije) naziva Veliki kraj! Ovdje je vojska narod i narod je vojska"!



DRAGOŠ KALAJIĆ: -"Prva oslobođena srpska država je neosvojiva jer je njezina vojska narod, a narod je vojska. Kroz vatrena krštenja kali se nova ideologija \ srpskog naroda, koja ujedinjuje najbolje vrline levice i desnice!"

"Ako Krajina bude ozbiljnije napadnuta, ovdje ćemo lako presjeći Hrvatsku na dva dijela. Dovoljno je da prodremo samo dva kilometra i da tako presječemo njihovu saobraćajnicu i prugu. Tu je i Karlovac, gdje smo raznijeli u paramparčad tri njihove elitne brigade, koje su imale više od osamdeset odsto gubitaka. Na svaki ustaški napad mi možemo klepnuti Karlovac (...) Sve najranjivije čvorove Hrvatske: Karlovac, Osijek, Šibenik, Zadar, Split, pa i Zagreb - mi gledamo kao na dlanu (...) kod nas i babe traže oružje da se bore! (...) Recite Srbijancima da se ne boje. Neka znaju da se ovde vodi bitka i za obranu Srbije i da smo već pobedili (...) Ovo je srpska zemlja"!


____________________

Godisnjica hrvatske agresije na Ravne Kotare Rep. Srpska Krajina 22.1.2010. †


Srpske vijesti i dalje po starom... trovanje naroda umnobolnom propagandom se nastavlja.


".. mučki iz zasjede masakrirali 22 srpska vojnika"

Jel itko ikada čuo za Srbina koji nije mučki ubijen??


Primjetite kako u isti koš stavljaju civile i vojnike... "stradao je veliki broj civila i vojnika" ... "u hrvatskoj agresiji na tada zaštićenu zonu maslenica nastradalo je 348 civila i vojnika"



I još malo o Savi Štrbcu i njegovom popisivanju srpskih žrtava:

Dolje spomenute osobe nalaze se na popisu centra " Veritas " Beograd kojeg vodi bivši sekretar vlade tzv. RSK Savo Štrbac , te dolje spomenute vodi kao žrtve HV-a i HVO , te kao poginule u aviogranatiranju izbjegličkih kolona . Mi Vam donosimo okolnosti stradavanja za dolje poginule osobe a do podataka smo došli analizirajući arhivsku građu zatečenu na bivšem okupiranom području RH oslobođenom u VRA " OLUJA " .

http://sites.google.com/site/savostrbac/poginuli
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.

Zadnje uređivanje PitajTatu : 05.10.2010. at 16:50.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 15:42   #91
Negiranje masakra na Ovčari
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 00:04   #92
Quote:
Falkon kaže: Pogledaj post
Ta propaganda je bila i prije rata u glavama srba, tamo negdje 80-tih godina sam bio u Slovincima kod Sunje u kući pjesnika Miće Jelića Grnovića koji je u to vrijeme radio u kazalištu u Sisku, nakon par rakija on i još jedan srbin čiji je otac radio u željezari Sisak su počeli priču kako je njihova kompletna familija za vrijeme hrvatskog proljeća bila na popisu za klanje, popis su našli kod jednog ustaše koji je radio u željezari, nisam se petljao u tu priču jer mi nije bilo jasno o čemu oni to pričaju.

90-tih sam gledao Miću Jelića Grnovića na TV Beli Manastir gdje kao ministar kulture SAO krajine recitira neke svoje pjesmice kako ustaše vade srpskoj deci oči. Sada živi u Srbiji i u svojim pjesmama plaće za krajinom, prije dvije godine sam mu poslao razglednicu, lijepo sam mu čestitao Božić i Novu godinu te se potpisao onako po vojnički, funkcija u ratu i čin pa ime i prezime, nije mi odgovorio ništa, a slične čestitke su mu poslali neki članovi DROL foruma.

Legendarno . Nije imao pojma da je "rado" čitan i kod onih o kome laže, isprika slaže stihove. To im je najjača uvreda, na fin način budali dokazati da je totalna budala i huškački kreten. Poznato mi je to za 80-te godine, čim je tito sklopio oči, jače su se laštile kokarde. Slučaj kad smo sa folklorom išli u Vojvodinu, priče pojedinih Srba u prepunom vlaku, su otkrivale šta misle o nama. Ništa lipo, kao ni doček, bar nas, nisu nam ni vode dali, već se zatvorili u kuće i gledali kroz prozore kao u zvijeri. Tamošnji Hrvati su nas zato ugodno i srdačno dočekali. Nije im nikada bilo lako tamo, a kažu, takva nam je sudbina, nemamo kuda... Iako su ipak morali otići, osim onih koje je noć progutala. Bar se nasmije čovjek dok gleda njihove baljezgarije i providne laži, koje su nas, istina koštale puno. No, ima ljudi koji se nisu dali naveslat na njihovu propagandu.
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 15:01   #93
30 000 Ustaša maršira na Crnu Goru

__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 13:08   #94
video

Mesić čita ultimatum MUP-a SAO Krajine upućen policijskoj postaji u Kijevu


Dok tkz. JNA glumata neutralnost, ovakvi razgovori se vode između srpskih terorista i vodstva armije:

Razgovor predsjednika SO Obrovac Veselinovića i komandanta garizona u Benkovcu pukovnika Čečovića
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 16:26   #95
Vukovar jedna priča - scena iz filma

Priča o srpskom snajperistu koji ne želi ubijati "ustaše" pa puca samo u ruke
Imajte na umu da je film snimljen 1994., nakon što su Srbi pobili tisuće ljudi u Vukovaru i ist. Slavoniji, a u isto su vrijeme srpski snajperi sijali smrt u Sarajevu.... i onda netko ima obraza napraviti ovakav film...



Za potrebe snimanja ovog remek dela čak su i digli u zrak vukovarski Bećarski križ, 2 stoljeća star spomenik

http://www.vukovarske-novine.com/por...2/s_002061.jpg


Zanimljiv je kraj filma kada vidimo Vukovar iz zraka.
Nevjerojatno je kako su ti ljudi živjeli godinama nakon "oslobođenja" grada. Ništa nisu obnovili. A na RTSu su Vukovar opisivali kao predivan grad u koji se dobrovoljci jedva čekaju preseliti.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.

Zadnje uređivanje PitajTatu : 09.10.2010. at 16:35.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 16:40   #96
Od ovoga što PitajTatu ovdje stavlja bi trebalo napravit neki dokumentarac,nazvat ga "Srpskim stanjem uma"i prikazivati na dalekovidnici.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 19:55   #97
Genijalne izjave:


Varaju se oni koji misle da je Una granica srpskog naroda, jer Srbi Krajine će Unu popiti.
Vinko Stupar, predstavnik Bosanske Krajine u ravnogorskom govoru, 11. maj 1991. (Vreme, 20. maj 1991)

Ja vam garantujem, sa jednom divizijom od deset hiljada četnika, da bih za 48 sati do Zagreba dopro. Razume se, zabranio bih četnicima da ulaze u Zagreb, jer bih se bojao da se ne izgube po zagrebačkim ulicama. Ipak je to veći grad!
Vojvoda Šešelj, On, 24. maj 1991.

Srbija, spremna za rat, najveća je zaloga mira.
Vuk Drašković, na mitingu USDO, 9. jun 1991.

Jugoslaviju ćemo braniti dijalektikom reči i dinamitom.
Zoran Čičak, na konferenciji SK-Pokreta za Jugoslaviju, 29. jun 1991.

Najvažniji faktor na našoj strani je motiv. Motiv je toliki da mi prosto ne možemo da izgubimo. Nijedan narod na ovom prostoru nije izgubio, pa nećemo ni mi.
Milan Martić, šef krajinske milicije, Borba, 1. jul 1991.

Nama je vrhovni komandant patrijarh Pavle.
Željko Ražnatović Arkan, komandant srpske dobrovoljačke garde, Borba, 30. oktobar 1991.

Pošto je Vizental mnogo star čovek, ja sam osnovao sopstvenu fondaciju koja će goniti ustaške zločince iz ovog rata. Prema tome, nijedan ustaša, nijedna zver neće moći da pobegne.
Željko Ražnatović Arkan, NIN, 23. novembar 1991.

Vukovar je danas razrušen, ali oslobođen grad.
Miodrag Popov, voditelj Dnevnikovog dodatka, TV Beograd, 13. decembar 1991.

Ako Srbija ne prihvati prisajedinjenje Krajine, stvorićemo vlastitu državu, jaču i od Srbije!
Lazar Macura, ministar za informisanje Vlade SAO Krajine, Srpska nova riječ, Dvor na Uni, 13. decembar 1991.

Hrvati u svojoj istoriji imaju vrlo malo dokaza da uopšte postoje!? I sami se muče, pošto im je teško da dokažu ko su, šta su i odakle su.

Duška Jovanić, u intervjuu sa Vasom Kazimirovićem, Duga, 4-18. januar 1992.

Rat nije ni počeo, a nek'moli da je završen.
Brana Crnčević, predsednik Matice iseljenika Srbije, TVB, Dodatak Dnevnika, 7. januar 1992.

Sve je dozvoljeno što nije zabranjeno, a ništa nije zabranjeno... Pijem dok ne zaboli glava.
Dobrovoljac Srpske radikalne stranke, čuvar vinarije u "oslobođenom" Vukovaru, RTS (1), 4. april 1992.


izvor: Između morala i krivičnog dela
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 20:17   #98
http://img219.imageshack.us/img219/1...tvovecernj.jpg

http://img227.imageshack.us/img227/4...aklanedece.jpg

Udarni naslov Večernjih novosti, 21. novembra 1991, „Pokolj pre predaje”, doneo je svedočenje „fotoreportera Rojtera Gorana Mikića” o navodnom masakru 41 deteta u obdaništu u vukovarskom predgrađu Borovo naselje, prema kom su članovi hrvatske nacionalne garde „sekli grkljane deci između pet i sedam godina i bacali ih u podrum”. Vest o detaljima lažnog zločina ilustrovana je fotografijom vojnika koji drži bebu u naručju i potpisom „Stigli spasioci: Ova beba iz Vukovara konačno je u sigurnim rukama“.


Izvor: Krvavi medijski pir nad izmišljenim zločinima


http://img710.imageshack.us/img710/3...ovarnovine.jpg

Ne mogu vidjeti što piše u tekstu ispod slike na kojoj četnik pozira iznad ubijene starice, ali ne treba sumnjati da je i ovo predstavljeno kao zločin ustaša nad nevinim Srbima.

Ista slika u boji:
http://img832.imageshack.us/img832/4781/a121vi9w.jpg

http://img228.imageshack.us/img228/9...vukovar.th.jpg
(klik za zoom)


Ratna instalacija: Falsifikat "Večernjih novosti" u ulju

U ratnohuškačkom zanosu "Večernje novosti" su za vreme rata u Bosni objavile nešto što su predstavile kao fotografiju dečaka na grobu "oca, majke i ostale rodbine koju su u ofanzivi pobili muslimani". Dečak s fotografije, međutim, nije postojao; štaviše, to uopšte nije bila fotografija. Radilo se o delu čuvenog srpskog slikara Uroša Predića iz 1879, čak jednoj od najpoznatijih njegovih slika, koja je i tog dana - kad je u "Novostima" svedočila o genocidu nad bosanskim Srbima - uredno stajala na zidu Narodnog muzeja, stotinak metara od redakcije "Večernjih novosti".


http://img88.imageshack.us/img88/3655/usporedba.png
Tekst ispod slike Uroša Predića:
Najveće žrtve ratova su deca. Tako je i u ovom, najnovijem, u kojem srpski narod ponovo brani svoj goli opstanak. Slika koja je pre godinu i po dana obišla svet, sa groblja kod Skelana, na kojoj ovaj dečak - siroče očajava nad grobom oca, majke i ostale rodbine koju su u ofanzivi pobili muslimani, i dalje potresa sve koji znaju šta je dečja patnja. Dečaka sa slike u međuvremenu usvojila je jedna porodica iz Zvornika, i sada je on učenik prve godine srednje vojne škole.

------------


Hiperrealistična rekonstrukcija tipičnog RTS-ovog izvještaja iz '91.
(da ne bi netko slučajno pomislio da je ovo samo karikatura )

http://img413.imageshack.us/img413/4...opagandaxd.jpg
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.

Zadnje uređivanje PitajTatu : 10.10.2010. at 20:39.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:15   #99
Quote:
PitajTatu kaže: Pogledaj post
Zamah i eskalacija rata sa Hrvatskom doneo je prateću eskalaciju laži i izmišljotina. Počelo je odmah, u martu 1991, očajničkim pokušajima da se pakrački incident od 2. marta proglasi za "pokolj Srba i genocid". "Večernje novosti" su tada ušle u istoriju sa vanrednim brojem i "vešću" od "40 mrtvih u Pakracu"; u tom broju parafrazirano na jednoj strani piše da je pakrački paroh Savo Bosanac "zaklan", na drugoj da je "teško ranjen", a na trećoj je njegova izjava. U Pakracu 2. marta 1991 - slava Bogu! - niko nije bio ni ubijen, ni ranjen.

izvor: Politika falsifikata
video:
Večernje novosti iz Pakraca

"Jake snage jedinica hrvatskog MUP-a uz pomoć naoružanih civila, pripadnika HDZ-a, jučer rano ujutro okupirali su Pakrac. Nešto posle pet sati su na juriš osvojili stanicu milicije u ovom gradu. Specijalci su napali besomućno pucajući iako su protiv sebe, kako saznajemo, imali uglavnom nenaoružano stanovništvo. Specijalcima su se pridružili i naoružani civili. Procenjuje se da je ovakvih pomoćnika bilo oko dve hiljade. I oni su zajedno pucajući krenuli ka Pakracu. Armija je svojom akcijom sprečila nasilje koje su započeli pripadnici MUP-a Hrvatske nad nemoćnim narodom.
Zatišje je trajalo tačno do 5 časova 45 minuta. Tada je oko 1.500 specijalaca, do zuba naoružanih, munjevitom brzinom upalo u Pakrac. Tu je pakračka drama prerasla u tragediju. Upali su u crkvu i ubili trojicu Srba...
"

video:
Srpska propaganda o Pakracu


2. mart 1991.

Oružani sukob jedinica MUP-a Hrvatske sa srpskim stanovništvom u Pakracu. Po nalogu Predsedništva SFRJ intervenišu snage JNA da bi razdvojile sukobljene strane. U Beogradu SPS organizovala miting pod parolom "Jasenovac se neće ponoviti".




HTV izvještaj iz Pakraca



Dnevnik TV SLO 03.03.1991.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 17:28   #100
Quote:
PitajTatu kaže: Pogledaj post
2. mart 1991.

Oružani sukob jedinica MUP-a Hrvatske sa srpskim stanovništvom u Pakracu. Po nalogu Predsedništva SFRJ intervenišu snage JNA da bi razdvojile sukobljene strane. U Beogradu SPS organizovala miting pod parolom "Jasenovac se neće ponoviti".
http://oi52.tinypic.com/302c5kg.jpg
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.