Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2012., 08:50   #381
Schneeflocken imas pp
More1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 17:29   #382
Citajuci ove vase rasprave cini mi se da nista ne razumijete.
Ove osobe koje ja poznajem sa darom, kada moli da to zvuci kao puko blebetanje, i cini me se kao mjesavina nekih izumrlih jezika.
No osoba ta mi prica kada moli da ima osjecaj da razgovara s Bogom.
Uglavnom, prvo stavi nakanu da moli za neku osobu, onda moli to nesto u jezicima, te nakon toga joj dodje poriv da pise i to zahvaljujuci daru tumacenja, i te molitve na kraju izgledaju kao poruke od Boga, s tim da ta osoba ima vrlo vjerojatno i dar prorokovanja pa su te molitve prozete ili daju indicije na neke buduce dogadjaje. Evo dio iz jedne: Da zaista sam tu, postojim, iz dana u dan sam tu, kraj vas. Probajte me zazvati srcem pa ćete osjetiti pokret u srcu, ježurke koji prožimaju cijelo vaše tijelo. Da, tada ćete osjetiti da sam tu. Zašto puno puta težite za nečim što nije u Božjem planu za vas.

Tako to izgleda. Htjela sam vam pokazati da to nije neko brbljanje bezvezno i da na kraju nitko ne zna ni sta moli ni kako. Ovi darovi su nesto puno vise.
Schneeflocken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 21:19   #383
ma to su gluposti za naivne. baš sam i ja osobno bio u jednoj sekti koja je imala člana brbljavca koji je naučio brbljati a ostali bi padali u transu kako duh isusov kroz njega govori. istraživanja prikazuju fenomen glosolalije kao rezultat naučenog ponašanja i vježbanja. zanimljivo je zaključiti da baš samo jedan ili pojedini članovi to mogu a eto preko mene i mnogih drugih taj duh nije mogao progovoriti.

dakle to je pametno i mudro osmišljeno i znano od starih vremena kako ko konj brbljati.

a nakon svega toga kada sam im rekao da sam ateist, i odj... ih u troskoku danas me na putu ne mogu niti pogledati...
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 23:16   #384
Hm ne slazem se bas s tobom, jer ovo sto ja znam mi se ne cini i znam da nije nauceno napamet i bezveze izbrbljano, postoje neke stvari i neki dijelovi tih molitvi zbog kojih vjerujem u to. Kao npr taj odlomak sto sam stavila u post prije, u to vrijeme sam imala duboke sumnje u postojanje Boga i zamolim tu zenu da izmoli za mene i za mog decka i evo vidis sta mi je reko preko nje. s tim da nitko nije imao pojma niti sam kome govorila niti sam bilo s kim pricala o svojim sumnjama, i da tu zenu tek povrsno i iz prica poznajem.
I ovaj moj primjer je tek jedan u moru istih.
Schneeflocken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 23:16   #385
Hm ne slazem se bas s tobom, jer ovo sto ja znam mi se ne cini i znam da nije nauceno napamet i bezveze izbrbljano, postoje neke stvari i neki dijelovi tih molitvi zbog kojih vjerujem u to. Kao npr taj odlomak sto sam stavila u post prije, u to vrijeme sam imala duboke sumnje u postojanje Boga i zamolim tu zenu da izmoli za mene i za mog decka i evo vidis sta mi je reko preko nje. s tim da nitko nije imao pojma niti sam kome govorila niti sam bilo s kim pricala o svojim sumnjama, i da tu zenu tek povrsno i iz prica poznajem.
I ovaj moj primjer je tek jedan u moru istih.
Schneeflocken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 23:35   #386
ma jok. nisam ja rekao da je on ucio napamet. ucio je, kako je ucio nemam pojma ali sam ih skuzio to im otvoreno i rekao i na kraju mi se danas ne javljaju.
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 07:04   #387
nije problem sto oni brbljaju nauceno, vec intencija i naboj koji ih okruzuje --- tj ono sto drugi cuju i razumiju (na svojim jezicima) iz te blablaboracije


Regul, ti ak nemres nis cut, ti si bez usiju
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 07:48   #388
Zivim u okruzenju gdje dosta mojih prijatelja ide na duhovne obnove i vjeruju u te stvari,osobno gubim vjeru sve vise i vise,nema mi smisla takvim dogadjanjima davati vaznost,Bog koji je tako skrovit i trazi da ljudi iidu na neka svetista ga upoznaju mi ni jasan,on sada i odmah moze svakome covjeku objasniti sve ako hoce,i nedopustiti da ljudi u neznanju propadaju.Ipak on se krije ne objavljuje se,moras vjerovati tamo nekim ljudima.Sve moze biti puno lakse.Koliko ja vidim mogu postojati 3 objasnjenja;Bog ne postoji,Bog postoji ali nije svemoguc i Bog postoji ali nije dobar.
solosaroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 13:57   #389
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
nije problem sto oni brbljaju nauceno, vec intencija i naboj koji ih okruzuje --- tj ono sto drugi cuju i razumiju (na svojim jezicima) iz te blablaboracije


Regul, ti ak nemres nis cut, ti si bez usiju
to nisam dozivio. ono sto sam ja dozivio je suprotno. ovi koji slusaju, uistinu misle kako ovaj prica "stranim jezikom" a na njih to utjece na nacin da im je to ociti dokaz kako duh sveti govori preko njega. ---> dakle Bog postoji

@solosaroman: ma ti si covjece ateist pusti se bogova i religije
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 14:12   #390
Quote:
solosaroman kaže: Pogledaj post
Sve moze biti puno lakse.Koliko ja vidim mogu postojati 3 objasnjenja;Bog ne postoji,Bog postoji ali nije svemoguc i Bog postoji ali nije dobar.
ili, Bog je otkrenuo od njih i njihove samopravednosti svoju glavu


Regul, ti sto misle da cuju, oni seru, a oni koji stvarno cuju, oni su spaseni
stvar je u tome sto bi isto culi i da odu bilo gdje i smjerno zazovu Boga
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 02:22   #391
Da, da, ima toga, evo i ovi govore u jezicima, npr. marsijanski:

http://www.youtube.com/watch?v=JnpZOpUTulA

Neidentificirani izvanzemaljski:

http://www.youtube.com/watch?v=cPks7MjtAnU

http://www.youtube.com/watch?v=YXI9d622kYw

Venerijanski:

http://www.youtube.com/watch?v=ImC-zcWT67o

__________________
Evo nam opet banane!
protagora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 00:20   #392
Quote:
Schneeflocken kaže: Pogledaj post
Citajuci ove vase rasprave cini mi se da nista ne razumijete.
Ove osobe koje ja poznajem sa darom, kada moli da to zvuci kao puko blebetanje, i cini me se kao mjesavina nekih izumrlih jezika.
No osoba ta mi prica kada moli da ima osjecaj da razgovara s Bogom.
Uglavnom, prvo stavi nakanu da moli za neku osobu, onda moli to nesto u jezicima, te nakon toga joj dodje poriv da pise i to zahvaljujuci daru tumacenja, i te molitve na kraju izgledaju kao poruke od Boga, s tim da ta osoba ima vrlo vjerojatno i dar prorokovanja pa su te molitve prozete ili daju indicije na neke buduce dogadjaje. Evo dio iz jedne: Da zaista sam tu, postojim, iz dana u dan sam tu, kraj vas. Probajte me zazvati srcem pa ćete osjetiti pokret u srcu, ježurke koji prožimaju cijelo vaše tijelo. Da, tada ćete osjetiti da sam tu. Zašto puno puta težite za nečim što nije u Božjem planu za vas.

Tako to izgleda. Htjela sam vam pokazati da to nije neko brbljanje bezvezno i da na kraju nitko ne zna ni sta moli ni kako. Ovi darovi su nesto puno vise.
Jako lijepo svjedočanstvo.
Samo naprijed.
Remington is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 09:56   #393
Osobno nikad nisam čula molitvu u jezicima, no sjećam se jednog svjedočanstva od osobe kojoj je to promijenilo život. Dakle radi se o našem poznaniku, čovjeku koji je zapravo poslovni suradnik, a koji je inače dosta rezrviran u svom ponašanju i nije netko tko će sa svakim pričati bilo što o svom privatnom životu. Uglavnom, naš je odnos bio 95% poslovni, no pošto se znamo već godinama znao je da smo obitelj vjernika i jednog dana je u nevezanom razgovoru uz posao, spomenio nešto što mu se dogodilo.
Uglavnom, bio je vrlo teškom razdoblju za njega,nakupilo mu se problema u životu i došao je do točke da nije znao šta i kako dalje. Inače je po opredjeljenju bio agnostik tj nije nikad ozbiljno razmišljao o mogućnosti da li Boga ima ili nema. I tako je jednog dana, sav u brigama, prolazio pored crkve, ne znam točno koje no mislim da je bila pentakosna (nisam 100% sigurna) i kaže da mu je odjednom došla neopisiva potreba uđe unutra iako nikad nije bio u toj crkvi. Ušao je , stao blizu vrata i rekao sam sebi tj. obratio se Bogu: " E sad Bože, da te vidim , dokaži mi sad jednom zauvijek da postojiš inače nećeš me više vidjet ovdje ...." otprilike tako nešto . On tvrdi , a ja nemam razloga ne vjerovati mu, da je počeo govoriti nekim jezikom kojeg nije razumio. Uplašio se, no istovremeno je osjetio ogromno duševno rasterećenje i radost, kao da mu je u istom trenu skinut sav teret i brige sa duše. Kaže da je to trajalo dosta dugo, barem pola sata, nakon toga otišao je iz crkve i od tada se za njega se sve promijenilo.
Znam samo da je on jedna od najpoštenijih osoba s kojom surađujemo ( a radi ,da to tako kažem, na mjestu gdje je većina njegovih kolega podlegla mitologji i poslovno su totalno neodgovorni)
Neve031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 21:27   #394
Obavijest:
Danas na Nova tv : https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---502716.html
PROVJERENO OD 22:30

Nevjerojatno svjedočanstvo: "Molio sam i odjednom se moj govor počeo mijenjati, neke druge riječi izlazile su iz mene...
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:38   #395
Možda je to dokaz da je naš um natrpan svega i svačega, prvenstveno mislim na DMT i u času duhovnog ushićenja vadi to iz podsvijesti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:45   #396
Nikad mi neće biti jasno kako su od Isusovog 'speaking in new tongues' ili 'govorenja u novim jezicima' došli do nepovezanog blebetanja već postojećih jezika.
Totalna suprotnost onome što je rekao.

Da, znak je sigurno Duha Svetog kad počneš pričati na kvazi jeziku koji ni ti sam ni nitko oko tebe ne razumije. Dec it.
Šta nije nekoć bila kazna za babilonsku kulu nepovezan govor?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:11   #397
Glosolalija ala mater yebat !?!

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Možda je to dokaz da je naš um natrpan svega i svačega, prvenstveno mislim na DMT i u času duhovnog ushićenja vadi to iz podsvijesti.
Mene je prije 5-6 godina počela hvatati polako jedna vrsta glosolalije.
Posebno je intenzivna kada se ujutro spremam na posao.
Vjerojatno to iz podsvjesti naviru svjesne činjenice da idem na posao u firmu koja se od najbolje firme pretvorila u ludnicu otvorenog tipa. Nemamo grijanje, plaća kasni /uz to je mala) , strojevi se raspadaju, radnici bježe, a na 50 mjesta curi voda u potocima kada pada kiša.
Onda nije ni čudo da me hvata ovaj vid glosolalije

A fra. Pavić kaže da treba slaviti Boga u jezicima. Meni to slavljenje nekako izgleda kao da sam ja umilodio svoju glosolaliju "ala mater yebat"
https://youtu.be/AFe71eorDFM?t=115

Nema tu nikakvog ni živog ni mrtvog jezika , nego samo nekakvo bezvezno muzikalno blebetanje.
Charlie Chaplin je to radio puno bolje: https://www.youtube.com/watch?v=OeE1amkKuBU

Ilo ovja englez: https://youtu.be/oWGZdYNpaSo?t=97

Zadnje uređivanje krena : 12.01.2018. at 13:28.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:42   #398
Qčliusdfmcui, doiusdcil dc scialic daicaqljfdc sačliadufw vgaqca - qdacasljc qkdca cici!!!

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 06:35   #399
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
evo da pokrenem i tu temu, i to ponajviše za ne-kršćane. da li ste ikada čuli molitvu u jezicima? ako jeste, što mislite što je to? da li mislite da se to (ako ste to čuli na nekom skupu) mnoštvo međusobno dogovorilo da će isto zvučati neki starim stranim jezikom, ili da je to samo posljedica neke bolesti? htio bi znati ponajviše što ljudi koji nisu vjernici u Isusa Krista, imaju reći za to...
Pozdrav. Ja sam musliman. Mislim da crkva smišlja te priče, kao što su i "plameni jezici" iz Djela izmišljeni od strane nepoznatog autora, kojemu se nezasluženo pripisuje ime apostola Luke.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Qčliusdfmcui, doiusdcil dc scialic daicaqljfdc sačliadufw vgaqca - qdacasljc qkdca cici!!!
tsigua vgaqca - remmiseque vgaqca!
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.