Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2010., 23:08   #61
Quote:
Eppur si muove kaže: Pogledaj post
evo vam prognoza za nedilju
jel to, po tvom mišljenju pozitivno ili negativno vrijeme za biokovo
__________________
SESSION 88
šćir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 23:13   #62
negativno jer vaša planirana ruta ima veliku vjerojatnost da će završiti u oblacima
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 23:15   #63
Quote:
Eppur si muove kaže: Pogledaj post
negativno jer vaša planirana ruta ima veliku vjerojatnost da će završiti u oblacima
lako je za oblake ako ne bude kišilo

tvoja prognoza za kišu????

a znak kaže::::::::malo oblačno, danju sunčano
__________________
SESSION 88

Zadnje uređivanje šćir : 20.05.2010. at 23:36.
šćir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 23:38   #64
Quote:
šćir kaže: Pogledaj post
i odlučili smo. u nedjelju idemo.
nego ako neko može reć jel ima gore neko misto di možemo zapalit vatru??????????
Možda ti pomogne ovaj link...
http://www.hpd-imotski.hr/index.php?...d=12&Itemid=16

Ako ti triba kakva informacija javi na pm pa ću ti dat broj mobitela lokalnih planinara. Možda čak i ja budem iša u nedilju
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 07:48   #65
Evo da ne otvaram novu temu zanima me jeli netko odradio turu od Sv. Jure do Sv. Ilije i spustio se u Gornja Brela ili Bast. Zanima me koliko dugo takva tura traje jer sam imao u planu nešto takvo odraditi...
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:43   #66
Čuo sam da je uspon na Šćirovac mislim iz Basta jedan od najtežih planinarskih uspona u HRV.

Je li netko bio i da li je stvarno tako?
apoljon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 00:46   #67
evo i mi se vratili s biokova, a priča je ova:
-došli sa autom u miliće u 6:30
-u 6:50 pošli pješice
-u 8:40 došli do bunara(pola puta), uspon do bunara je bio dosta naporan ali smo izdržali
-pošli od bunara u 9:10
-u 10:00 došli do točke od koje se vidi odašiljač
-i taj dio puta koji izgleda lagan prešli smo do 11:15 i napokon stigli na vrh
-krenuli nazad u 13:00
-stigli u miliće u 16:46

put je bio dosta naporan ali uz dobre obroke i puno vode da se prijeć

slike su u sljedećem postu
__________________
SESSION 88
šćir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 01:27   #68


















__________________
SESSION 88
šćir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 13:50   #69
Quote:
šćir kaže: Pogledaj post
evo i mi se vratili s biokova, a priča je ova:
-došli sa autom u miliće u 6:30
-u 6:50 pošli pješice
-u 8:40 došli do bunara(pola puta), uspon do bunara je bio dosta naporan ali smo izdržali
-pošli od bunara u 9:10
-u 10:00 došli do točke od koje se vidi odašiljač
-i taj dio puta koji izgleda lagan prešli smo do 11:15 i napokon stigli na vrh
-krenuli nazad u 13:00
-stigli u miliće u 16:46

put je bio dosta naporan ali uz dobre obroke i puno vode da se prijeć

slike su u sljedećem postu


__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 14:13   #70
Quote:
šćir kaže: Pogledaj post
evo i mi se vratili s biokova, a priča je ova:
-došli sa autom u miliće u 6:30
-u 6:50 pošli pješice
-u 8:40 došli do bunara(pola puta), uspon do bunara je bio dosta naporan ali smo izdržali
-pošli od bunara u 9:10
-u 10:00 došli do točke od koje se vidi odašiljač
-i taj dio puta koji izgleda lagan prešli smo do 11:15 i napokon stigli na vrh
-krenuli nazad u 13:00
-stigli u miliće u 16:46

put je bio dosta naporan ali uz dobre obroke i puno vode da se prijeć

slike su u sljedećem postu

__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 12:58   #71
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Evo da ne otvaram novu temu zanima me jeli netko odradio turu od Sv. Jure do Sv. Ilije i spustio se u Gornja Brela ili Bast. Zanima me koliko dugo takva tura traje jer sam imao u planu nešto takvo odraditi...
evo ovu tablu sam snimio samo zbog tebe i nalazi se pod samim Sv.Jurom



ka što vidiš odbojnik tabla se nalazi na cesti i 100 met od kuće pod jurom. A s Ilje do Basta imaš neka 3h a s Sv. Ilje do topića imaš oko 2,5h a do Gornjih Brela mislim da imaš neka 4h
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 11:10   #72
Question Digitalni topografski zemljovid Park prirode Biokovo

Bok,

ne znam jeste' upoznati al' GSS i Navigosistemi su napravili odlicnu digitalanu custom kartu PP Biokovo za Garmin uredjaje u kmz formatu, dobar posa su odradili, mapa se fino se preklapa i nadopunjuje se Adria TOPO mapom al' ima jednu veliku mana, odradili su samo jednu stranu tako da se u principu radi o poluproizvodu jer fali' kompletan dio od Sv. Ilije pa nadalje, cak nema ni Sv. Ilije koji je poslje najviseg vrha vjerojatno najposjeceniji.

E sad, ono sta bih ja napravio kad uhvatim vremena je dodavanje dijelova koji fale tamo od Sv. Ilije pa nadalje al' je problem sta nemam kartu :/ pa me interesira jel ima 'ko digitalni oblik ove GSS-ove karte? Bilo koji format? PDF, JPG, TIF, PNG, whatever? Al' druge ne ove prednje strane koja ima za skinut sa Garminijeva pejđa. Kartu imam u papiru al skeniranje na kucnom skeneru A4 format je gotovo ne moguce, osobito u ovako ispresavijanom obliku, sve na krajevima bude distorzirano, neuporabljivo...

P.S.
http://www.garmin.com.hr/Default.aspx?sifraStranica=371

10X in advance,
Teo
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 00:28   #73
Quote:
viruango kaže: Pogledaj post
ljudi, nije vam pametno ako ste neiskusni penjat se na Biokovo... Popeo sam se sv.Iliju i Šćirovac iz Basta i Topića, u pratnji iskusnih lokalnih dečki, i vjeruj mi, nije za zajebavat se... Ja sam imao tu sreću da su me oni poveli sa sobom pa sam uspio to vidjet i doživit, ali pošto sam također relativno neiskusan planinar, ne bih se usudio sam ić gore, čak ni sam, kada sam već to prošao jednom...

obavezno javite nekome di idete, najbolje lokalnom hpd-u, uzmite puuuno vode i hrane, napunite baterije i uzmite suhu odjeću... i da, nemojte ić napamet, uzmite karte i prije ih dobro proućite...
ima li neko link sa slikama na šćirovac iz topića tj.koliko je to strmo i opasno sta se tiče kondicije nije bitno
davion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 15:47   #74
čini se da strmo definitivno jest, e sad ne znam jesi li bio već gore? vidim da je pitanje prije gotovo 3 tjedna postavljeno.
Gorski-vilenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 17:54   #75
Quote:
Gorski-vilenjak kaže: Pogledaj post
čini se da strmo definitivno jest, e sad ne znam jesi li bio već gore? vidim da je pitanje prije gotovo 3 tjedna postavljeno.
ma nisam bio ali namjeravam sa bukovca na scirovac za koja 2 tjedna sta je puno laksa opcija nego iz topica pa me zanimalo zasto govore da je to najteza tocka u hrv sta se tice planinarenja
davion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 09:21   #76
Quote:
davion kaže: Pogledaj post
ma nisam bio ali namjeravam sa bukovca na scirovac za koja 2 tjedna sta je puno laksa opcija nego iz topica pa me zanimalo zasto govore da je to najteza tocka u hrv sta se tice planinarenja
Prošao sam prošli vikend od Zagvozda (Dedići) na Sv.Iliju - oko 4 sata, dalje sat i pol do Šćirovca po grebenu i spustio se u Bast - oko 3 sata .. Staza je dobro markirana, treba naravno turu planirati i pratiti na karti. Trebaš dobru kondiciju jer prva 4 sata je strmi uspon neprekidno,a spust prema Bastu strmoglav sa dosta sipine pa treba čuvati noge, veliki je napor za koljena .... Treba nositi bar 3-4 litre vode..Sretno !!!
Dok 4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 07:29   #77
Smile

Kad vec spominjete biokovo tu mozete naci par korisnih informacija i ruta s intencijom da se broj ruta poveca

http://hpd-sveti-jure.com/index.php/hpd/gps-rute.html
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 13:20   #78
Talking Google Street View Trekker posjetio Park prirode Biokovo

Google Street View Trekker posjetio Park prirode Biokovo



Prije nekoliko mjeseci Google je u Street View uključio najpoznatije planine na Zemlji, uključujući Aconcaguau (Južna Amerika), Kilimandžaro (Afrika), Mount Elbrus (Europa) i bazni logor na Everestu, odnosno četiri od sedam najpoznatijih svjetskih vrhova, takozvanih "7 samita" koji alpinistima predstavljaju najveći izazov u njihovom životu.

Sljedeći ovaj trend Google street view ekipa je odlučila proširiti svoj Special collection projekt i na Republiku Hrvatsku pa je tako srijedu 06. studenog 2013. godine Googleov snimatelj koji pješice obilazi i snima najljepše dijelove lijepe naše zabilježio i prirodne ljepote i kulturnopovijesnu baštinu Parka prirode Biokovo.

Cilj ovog projekta u kojem se našao i Park prirode Biokovo je Internet korisnicima i korisnicima usluge Street View predstaviti mjesta na koje automobil, bicikla ili druga prijevozna sredstva ne mogu pristupiti. Radi se o ruksaku (Trekker) koji na vr....

Read more:
Google street view posjetio Park prirode Biokovo

lp,
Teo
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...

Zadnje uređivanje Apocalypso™ : 09.11.2013. at 14:07.
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 08:49   #79
Talking Dust off your hiking skills: Hodočašće Sv. Iliji na Biokovu

Dust off your hiking skills: Hodočašće Sv. Iliji na Biokovu



U obnovljenoj crkvici Sv. Ilije, na istoimenom vrhu, u Parku prirode Biokovo, u subotu, 19. srpnja, služit će se tradicionalna Sveta misa povodom svetkovine Sv. Ilije a misno slavlje će kao i obično predvoditi don Dražen Balić, s početkom u 10:00 sati.

Sveti Ilija je jedan od najsurovijih Biokovski vrhova što ovo misno slavlje čini jednim od najnepristupačnijih u Hrvatskoj, pa treba imati u vidu da bez obzira koju varijantu uspona odaberete uspon će bit i dug i zahtijevan i stoga je poželjno da se krene što ranije to bolje, po mogućnosti ranom zorom prije prvih zraka sunca.

Do vrha se može iz nekoliko pravaca, sa južne strane iz Basta (dvije različite varijante), te s Lokve BPS-om preko Čulice i Radića stanova, dok se sa sjeverne strane nudi pregršt markiranih i nemarkiranih smjerova uspona od koji je najpopularniji a ujedno i najlakši onaj koji vodi iz Dedića (Rastovca) preko Dobr... .. .


lp,
Teo
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...

Zadnje uređivanje Ruralna : 15.07.2014. at 19:29.
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 19:29   #80
Drugi put ostavi cijeli tekst
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.