Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2010., 17:31   #21
Pitanje.. danas sam dobila uputnicu za vaditi hormone štitnjače i spolne hormone... i ginekologica me poslala u vuk vrhovac..mene zanima dal se to naručuje...?jer je meni danas prvi dan menzisa, a trebalo bi biti od 2-5 dana!
ivanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 20:54   #22
Quote:
ivanita kaže: Pogledaj post
Pitanje.. danas sam dobila uputnicu za vaditi hormone štitnjače i spolne hormone... i ginekologica me poslala u vuk vrhovac..mene zanima dal se to naručuje...?jer je meni danas prvi dan menzisa, a trebalo bi biti od 2-5 dana!
..ja mislim da ti se za to nigdje ne naručuje...jer M ti može uraniti ili zakasniti koji da..mislim da je tu naručivanje nepotrebno i nije sigurno...
..ne znam za VV al ja u Osijeku nisam morala se ništa naručivati.....
---sad gore vidim da ti je Ivekica bila na VV pa pitaj nju najbolje.....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 13:25   #23
Molim vas, ohrabrite me malo. Suprug i ja pokušavamo dobiti bebu nekih 6 godina. Pred 2 tjedna konačno smo krenuli na pretrage u uk Vrhovac. Ja sam obavila samo prvi ginekološki pregled, a suprug je naručen u 3. mj na spermiogram i kod androloga. Za nekoliko dana moram na test hormona (rekli su mi 2-3 dan ciklusa). Sa velikim grčem odbrojavam dane do toga.
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 17:32   #24
Quote:
NinaDrv kaže: Pogledaj post
Molim vas, ohrabrite me malo. Suprug i ja pokušavamo dobiti bebu nekih 6 godina. Pred 2 tjedna konačno smo krenuli na pretrage u uk Vrhovac. Ja sam obavila samo prvi ginekološki pregled, a suprug je naručen u 3. mj na spermiogram i kod androloga. Za nekoliko dana moram na test hormona (rekli su mi 2-3 dan ciklusa). Sa velikim grčem odbrojavam dane do toga.
...ma kakav grč...što prije saznaš u čem je problem to bolje...znat ćeš kako popraviti stanje hormona...no tko kaže da je i u tebi problem kad ti muž još nije napravio spermiogram....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 10:34   #25
mene zanima s obzirom da su mi ciklusi užasno neredoviti, kako se naručiti na vađenje tih hormona točno od 2. do 5. dana ciklusa jer u principu ne znam kada ću dobiti... ili se negdje može samo doći i odma ti izvade krv?
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 10:35   #26
Kod mene, u Splitu, se ne narucuje, samo dodes ujutro, das uputnicu i cekas da te pozovu.
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 12:05   #27
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
mene zanima s obzirom da su mi ciklusi užasno neredoviti, kako se naručiti na vađenje tih hormona točno od 2. do 5. dana ciklusa jer u principu ne znam kada ću dobiti... ili se negdje može samo doći i odma ti izvade krv?
Evo recimo ja idem u Vinogradsku, samo što je dosta gužva pa sam dobila termin tek u trećem mjesecu. Dali su mi neki proizvoljni termin, jer ga moraju rezervirati, ali su mi rekli da ja dođem kad dobijem mengu, tj. od 2.-5. dan ciklusa.

Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
S tim da su mene upozorili (išla sam privatno) da je poželjno spavati barem 6 sati i odmah nakon buđenja pravac na vađenje. Najbolje u roku sat-dva od buđenja. To su još neke cure pisale ovdje, eto i meni su tako kazali kad sam išla vadit hormone.
Ovo mi uopće nisu rekli, samo su mi rekli da dođem natašte. E sad, ja nema šanse da odspavam 6 sati u komadu, obavezno se budim po noći na wc. Jel to ima kakve veze? A i teško da ću uspjeti u roku sat-dva od buđenja doći do bolnice, naime, ja sam na sasvim drugom kraju grada i trebat će mi bar sat i pol do bolnice, a i ne mogu baš iz kreveta skočit i odmah krenuti, jutarnja higijena će mi odnijeti bar još pola sata.

Silv, jesu ti rekli zašto je bitno doći rano?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:12   #28
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
mene zanima s obzirom da su mi ciklusi užasno neredoviti, kako se naručiti na vađenje tih hormona točno od 2. do 5. dana ciklusa jer u principu ne znam kada ću dobiti... ili se negdje može samo doći i odma ti izvade krv?
Prvo ti ginekolog mora napisati uputnicu, a da bi dobila uputnicu moraš otići kod njega na pregled i objasniti kakav je priča sa ciklusima i da ti na UZV pogleda jajnike. Nakon toga će ti vjerojatno napisati uputnicu (na njoj će biti lista hormona) i onda s tom uputnicom, ovisno u kojem si gradu/mjestu odeš tamo gdje se vade. Recimo u ST se ide na Nukleranu i tamo uredno staviš uputnicu na šalter, uđeš kad te prozovu, izvade ti krv i čekaš nalaze par dana, neke i tjedana. Kod privatnika to ide odmah, ali svejedno moraš imati prvo uputnicu od ginekologa (i/ili endokrinologa). Većina hormona se obično vadi od 2. do 5. dana ciklusa.
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Ovo mi uopće nisu rekli, samo su mi rekli da dođem natašte. E sad, ja nema šanse da odspavam 6 sati u komadu, obavezno se budim po noći na wc. Jel to ima kakve veze?
Silv, jesu ti rekli zašto je bitno doći rano?
Meni su rekli isključivo zbor prolaktina. Bitno je da nisi neispavana, zombi pod stresom - jer u protivnom mogu vrijednosti malo varirati što se prolaktina tiče. To što se dižeš po noći nema veze, samo da si svježa, da nisi večer prije feštala do dugo u noć . Sat-dva nakon buđenja - čitala sam dosta - nekima kažu, a nekima ne. S tim da sam pročitala i da se neke vade nakon 2 sata od buđenja.

Mojoj majci nisu ništa kazali u ST na nuklearnu, nego joj je jedna dobra žena u čekaoni rekla jer ima s tim iskustva, pa je mama morala trčat privatno jer je ovi nisu htjeli primit (a znali su za to ), a bila ogromna gužva i prošlo dosta vremena. Došla je u p.kliniku gdje joj je sestra potvrdila to da bi trebala unutar 2 sata ili malo iza 2 sata odmah vaditi.

To su isto potvrdili i meni poslije.
Ne brini za to, ništa se u po sata i sat neće drastično odigrati, stigneš za 2 sata ili malo više - nema veze. Nisu za ludu sve te puste pretrage ujutro na tašte dok smo svježi.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:50   #29
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post


Ovo mi uopće nisu rekli, samo su mi rekli da dođem natašte. E sad, ja nema šanse da odspavam 6 sati u komadu, obavezno se budim po noći na wc. Jel to ima kakve veze? A i teško da ću uspjeti u roku sat-dva od buđenja doći do bolnice, naime, ja sam na sasvim drugom kraju grada i trebat će mi bar sat i pol do bolnice, a i ne mogu baš iz kreveta skočit i odmah krenuti, jutarnja higijena će mi odnijeti bar još pola sata.

Silv, jesu ti rekli zašto je bitno doći rano?
...meni su rekli na nuklearnoj da se za hormone uopće ne mora biti natašte....a od 11 mjeseca mi je ovo treće vađenje bilo prošli tjedan....

a hormone vade bar u Osijeku do 10 sati....jedino ako je u igri prolaktin na dnevnoj varijaciji onda je dobro da se hormoni vade u 8 sati jer je tada najveća koncentracija....

...za spavanje mi također nisu ništa reklia...al prije svakog vađenja mi uvedu branilu i ja s njom odležim pola sata i tek onda mi vade krv...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 21:45   #30
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
To što se dižeš po noći nema veze, samo da si svježa, da nisi večer prije feštala do dugo u noć
Znači ništa od pijanke dan prije

Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Ne brini za to, ništa se u po sata i sat neće drastično odigrati, stigneš za 2 sata ili malo više - nema veze. Nisu za ludu sve te puste pretrage ujutro na tašte dok smo svježi.
OK, tenks, probat ću nekako dogovoriti s dragim da me odveze ujutro prije posla, ako će moći, tako ću brže stići.

Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
...meni su rekli na nuklearnoj da se za hormone uopće ne mora biti natašte....a od 11 mjeseca mi je ovo treće vađenje bilo prošli tjedan....
Ha ne znam, meni u Vinogradskoj rekli da dođem natašte. Baš sam ih pitala jer uvijek doručkujem s obzirom da imam nizak tlak pa mi bude slabo ujutro, tako da jedem praktički čim otvorim oči

BTW, tu se naručuje, tako da iako sam danas dobila mengu, moram čekati tek onu slijedeću u ožujku, jer nemaju slobodan termin ovaj mjesec.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 22:45   #31
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post

BTW, tu se naručuje, tako da iako sam danas dobila mengu, moram čekati tek onu slijedeću u ožujku, jer nemaju slobodan termin ovaj mjesec.
prvo se čeka najmanje mj dana na termin za vađenje krvi, a onda mjesec dva na nalaze .... ah to naše zdravstvo
ja kad sam bila samo su mi rekli da prije vađenja moram mirovati pola sata...zbog prolaktina...i onda sam tamo samo sjedila dok me nisu prozvali, umjesto da su mi stavili tu braunilu pa tek onda nakon pola sata uzeli krv...ovako mi je prl ispao jaaako visok, a u biti možda i nije, pa moram ponavljat nalaz
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 22:55   #32
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Ha ne znam, meni u Vinogradskoj rekli da dođem natašte. Baš sam ih pitala jer uvijek doručkujem s obzirom da imam nizak tlak pa mi bude slabo ujutro, tako da jedem praktički čim otvorim oči

BTW, tu se naručuje, tako da iako sam danas dobila mengu, moram čekati tek onu slijedeću u ožujku, jer nemaju slobodan termin ovaj mjesec.
..ja nikad ne jedem uutro kad vadim krv...al pošto za ovo ne trebam biti natašte..bar kavu popijem...

...nikad se ne naručujem za hormone...ovijek samo predam uputnicu i na redu sam...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 10:10   #33
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
..ja nikad ne jedem uutro kad vadim krv...al pošto za ovo ne trebam biti natašte..bar kavu popijem...

...nikad se ne naručujem za hormone...ovijek samo predam uputnicu i na redu sam...
I za sve kompliciranije stvari moraš u ZG

Curke, svaki grad, svaki lab ima svoju šemu, nazovite prethodno da ne zazujite na šalteru.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:37   #34
Gdje u Zagrebu vaditi hormone da nije privatno a da se nije potrebno naručiti? Koliko se čekaju nalazi?
Jeste li ikada vadile hormone a da nije bio 2 - 5 dan ciklusa (izostanak menge nakon pilula itd.)?
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:45   #35
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
I za sve kompliciranije stvari moraš u ZG

Curke, svaki grad, svaki lab ima svoju šemu, nazovite prethodno da ne zazujite na šalteru.
pa baš to...treba se raspitati....ja znam za Osijek...a za ostale labove ne znam ...evo i tebi
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 18:27   #36
cure iz Splita ...hormoni TSH,FSH I LH se vade na nuklearnoj na firulama jeli a gdje tocno dođe ta nuklearna i jel velika guzva? plizzzz hitnoo
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 22:03   #37
Hormoni-vađenje!

Trebala bih izvaditi hormone,neznam kakav je to postupak,što se pod time razumijeva,kako ti ide ..itd. Svi koji znaju nešto o tome molila bih da mi objasne.Hvala
MissHoneybeam is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 21.02.2011., 22:04   #38
Quote:
MissHoneybeam kaže: Pogledaj post
Trebala bih izvaditi hormone,neznam kakav je to postupak,što se pod time razumijeva,kako ti ide ..itd. Svi koji znaju nešto o tome molila bih da mi objasne.Hvala
od 2-5 dc odeš u lab ujutro i izvadiš krv...sva mudrost!!!!
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 22:05   #39
od 2-5 dc ?
MissHoneybeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 22:07   #40
https://www.forum.hr/showthread.php?t=564983


od 2-5 dana ciklusa...kad dobiješ mengu....

a ako je u pitanju samo štitnjača (TSH,T3,T4,antiTPO) možeš bez obzira na dan ciklusa....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.