Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2015., 14:19   #141
U samo 6 mjeseci sam samo za jedan oglas "usluga" platio vise od 700 kn za oglasavanje na usranom Njuskalu. Za oglas koji ima jedva 2000 pisljivih pregleda usprkos svim njihovim VAU VAU istaknutim sranjima. Koja pusiona. Sad su nakon 1. jos podigli cijene oglasavananja za cca 30%. Kog oni jebu? Necu se vise oglasavat, pa 100x vise mi se isplati dic vlastit web (koji btw ne mogu linkat na Njuskalu ako ne placam za "Njuskalo trgovinu") i placat Google oglasavanje. Vlastita pohlepa ce ih pokopat.
ancap is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 12:52   #142
Kupio sam danas preko Njuškala predmet u vrijednosti 400 kn. Frajer šalje paket pouzećem.. Zanimalo bi me samo, dali, prije nego platim poštaru, mogu zatražiti poštara da pogledam sadržaj paketa....!?!?!?! ....iz jednostavnog razloga.... da ne dobijem unutra papire ili ciglu..
Pitam zato jer sam se jednom opekao preko Njuškala, pa sad želim biti siguran.
Jay Cutler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 00:19   #143
jel vam se ovo čini predobro da bi bilo istinito?
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 12:15   #144
Ako kupujete mobitel preko njuškala svakako zaobiđite ovog prodavača http://www.njuskalo.hr/korisnik/josipx5 098/616-123

Toliko muljaže od jedne osobe nisam još sreo. Nisam dobio ni račun ni garanciju za mobitel i jos su bili zakljucani na mrezu a kupio sam 3 mobitela u vrijednosti 10000kn. Kupovina je bila na brzaka preko trećeg čovjeka gdje me uspio smuljati pa nisam ni stigao provjeriti dal su zakljucani na mrezu.
Poslije sam ga zvao da mu vratim mobitele pa je prvo rekao da hoce pa da nece pa da ce mi zamijeniti ali nista od toga vec tjednima.
Onda se nakon par dana predstavljao kao robert pa kao josip pa me pravio blesavim da ce me nazvati za sat vremena ili za koji dan. i tako vec par tjedana. Nije ga briga što sam mu rekao da ću po forumima pisati.
Uglavnom u širokom luku ga zaobilazit.
per039 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 12:43   #145
Ajde ljudi kaj nije dosta već tog njuškala,dokle ima takvih koji su spremni platiti i bit prevareni na neki način do tada će takvi zarađivati. dajte kupite mobitel u dućanu za koji imate novca i onda ste sigurni da je sve ok.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 16:16   #146
Quote:
per039 kaže: Pogledaj post
Ako kupujete mobitel preko njuškala svakako zaobiđite ovog prodavača http://www.njuskalo.hr/korisnik/josipx5 098/616-123

Toliko muljaže od jedne osobe nisam još sreo. Nisam dobio ni račun ni garanciju za mobitel i jos su bili zakljucani na mrezu a kupio sam 3 mobitela u vrijednosti 10000kn. Kupovina je bila na brzaka preko trećeg čovjeka gdje me uspio smuljati pa nisam ni stigao provjeriti dal su zakljucani na mrezu.
Poslije sam ga zvao da mu vratim mobitele pa je prvo rekao da hoce pa da nece pa da ce mi zamijeniti ali nista od toga vec tjednima.
Onda se nakon par dana predstavljao kao robert pa kao josip pa me pravio blesavim da ce me nazvati za sat vremena ili za koji dan. i tako vec par tjedana. Nije ga briga što sam mu rekao da ću po forumima pisati.
Uglavnom u širokom luku ga zaobilazit.
Njuškalo nije trgovina već mjesto gdje se nudi sve i svašta na prodaju. Onaj koji prodaje preko njuškala ili drugih malih oglasa dali u pisanom ili u elektronskom obliku nije dužan ispostaviti ni račun ni garanciju. Onaj tko kupuje priko njuškala kupuje na vlastitu odgovornost, odnosno hoćete li imati povjerenje u prodavača ili ne. Neki će dobiti ono što su tražili a neki će dobiti mačka u vreći. Drugim riječima kupovina priko oglasa je ruski rulet.
To što si ti njemu zapritio da ćeš o njemu pisati po forumu misliš da je umro od straha. Oni koji muljaju ti imaju otvorenih 10 profila e sad tko će se uhvatiti opet se vraćamo na ruski rulet.

Zadnje uređivanje Jerry_nidžo : 18.03.2015. at 16:45.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 16:40   #147
Quote:
Jay Cutler kaže: Pogledaj post
Kupio sam danas preko Njuškala predmet u vrijednosti 400 kn. Frajer šalje paket pouzećem.. Zanimalo bi me samo, dali, prije nego platim poštaru, mogu zatražiti poštara da pogledam sadržaj paketa....!?!?!?! ....iz jednostavnog razloga.... da ne dobijem unutra papire ili ciglu..
Pitam zato jer sam se jednom opekao preko Njuškala, pa sad želim biti siguran.
Pošta po zakonu nije vlasnik paketa ona ima samo ovlasti da uz određenu naknadu prenese od osobe A do osobe B. Paket je u vlasnistvu osobe A sve dok ne staviš potpis da si preuzeo paket odnosn platio traženi iznos. Tek nakon toga smiješ otvoriti paket i uvjeriti se u njegov sadržaj. Nakon tvoga potpisa i preuzimanja paketa pošta vise nema nikakvu odgovornost. Ako po otvaranju paketa utvrdiš da sadržaj paketa ne odgovara narudžbi jedino što ti preostaje pozvati policiju da napravi zapisnik - djelatnik pošte može ali i mora biti svjedokom jer djelatnik pošte ne može znati što je trebalo biti u paketu.
Nakon napravljenog zapisnika od strane policije sljedeći korak ovisi o vrijednosti paketa. Ako je vrijednost paketa koju ste platili veća od 2000 kuna onda policija preuzima na sebe odgovornost u potrazi počinitelja i izručenju pravdi (ovaj scenarij vjerojatno nećeš gledati jer osoba koja mulja upoznata je sa zakonom pa ti neće slati nešto što ima veću vrijednost od 2000.
Ako je vrijednost pošiljke manja od 2000 kn onda jedino preostaje privatna tužba.
Uzimas od policajca zapisnik a onda pronađi dobrog odvjetnika pa s njim na sud. Nakon toga očekuj dugotrajan postupk oko pronalaženja krivca i izvođenje pred lice pravde i da dalje ne nabrajam.
Ili jednostavno ako nije neki veliki iznos pomiriti se sa sudbinom i sljedeći put biti oprezniji
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 17:04   #148

Overseas
ima zanimljivu mogućnost zaštite od prevare. Više informacija


Inače, prodavatelji se odnedavno putem Njuškala mogu registrirati za korištenje Overseas Express usluga.

Quote:
S novom zaštitom od prijevare, kupac robe s online oglasnika može i do 2 dana nakon isporuke prijaviti pošiljatelja za prijevaru i svoj će novac dobiti od Overseas Expressa natrag. S ovom novom zaštitom od danas možete bezbrižno kupovati online, bez straha od drskih internet prevaranta.

Ukoliko prodavatelj pod krinkom lažnog identiteta primatelju umjesto mobitela pošalje cjepanicu ili kavu, Overseas Express će novac vratiti primatelju. Uz ovu uslugu kupci koji robu kupuju uz povrat pouzeća mogu biti sigurni da ih Overseas Express štiti.
YouTube Video
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 17:56   #149
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post

Overseas
ima zanimljivu mogućnost zaštite od prevare. Više informacija


Inače, prodavatelji se odnedavno putem Njuškala mogu registrirati za korištenje Overseas Express usluga.



YouTube Video
Nije dovoljno biti siguran ni u to hoćeš li dobiti ciglu ili mobitel.
Posebno triba biti oprezan s uređajima koji imaj GPS (mobitel, laptop..) kad naručuješ tako nešto nemaora se desiti za 2 dana može i za mjesec dana da ti se dogodi da ti policija pokuca na vrata jer se može raditi o ukreadenom uređaju i tada možeš ostati i bez mobitela i bez love a možeš popušiti i prekršajnu ako ne i kaznenu prijavu
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 18:56   #150
Istina, ali takvi slučajevi su zaista rijetki, srećom.

U svakom slučaju, svaki korak naprijed na području sigurnosti je dobrodošao, tako da, svaka čast Overseasu
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 19:44   #151
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Istina, ali takvi slučajevi su zaista rijetki, srećom.

U svakom slučaju, svaki korak naprijed na području sigurnosti je dobrodošao, tako da, svaka čast Overseasu
Možda si djelatnik Overseasa pa bi se ovo moglo protumačiti i kao sramanje, no nema veze.
To bi država treba regulirati zakonom u ovom slučaju to je podilaženje jednoj tvrtki odnosno monopolizam.
Znači tražiti oglase koji isporučuju preko oversesa, a koliko je takvih oglasa, a oni koji muljaju nudit će jeftinije robu ako ide normalnom poštom. A znamo da se gleda hoće li kupiti kruh koji je pola kune skuplji
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 22:04   #152
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post
Pošta po zakonu nije vlasnik paketa ona ima samo ovlasti da uz određenu naknadu prenese od osobe A do osobe B. Paket je u vlasnistvu osobe A sve dok ne staviš potpis da si preuzeo paket odnosn platio traženi iznos. Tek nakon toga smiješ otvoriti paket i uvjeriti se u njegov sadržaj. Nakon tvoga potpisa i preuzimanja paketa pošta vise nema nikakvu odgovornost. Ako po otvaranju paketa utvrdiš da sadržaj paketa ne odgovara narudžbi jedino što ti preostaje pozvati policiju da napravi zapisnik - djelatnik pošte može ali i mora biti svjedokom jer djelatnik pošte ne može znati što je trebalo biti u paketu.
Nakon napravljenog zapisnika od strane policije sljedeći korak ovisi o vrijednosti paketa. Ako je vrijednost paketa koju ste platili veća od 2000 kuna onda policija preuzima na sebe odgovornost u potrazi počinitelja i izručenju pravdi (ovaj scenarij vjerojatno nećeš gledati jer osoba koja mulja upoznata je sa zakonom pa ti neće slati nešto što ima veću vrijednost od 2000.
Ako je vrijednost pošiljke manja od 2000 kn onda jedino preostaje privatna tužba.
Uzimas od policajca zapisnik a onda pronađi dobrog odvjetnika pa s njim na sud. Nakon toga očekuj dugotrajan postupk oko pronalaženja krivca i izvođenje pred lice pravde i da dalje ne nabrajam.
Ili jednostavno ako nije neki veliki iznos pomiriti se sa sudbinom i sljedeći put biti oprezniji
http://www.posta.hr/vijesti/potanske...ku-i-internetu

... primatelj odmah ostvariti pravo na povrat plaćenog iznosa otkupnine i poštarine za doznačavanje otkupnog iznosa, a pošiljka će se vratiti pošiljatelju.
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 10:52   #153
Quote:
havana007 kaže: Pogledaj post
Kako obrisati Njuškalo korisnički račun?
Dobro pitanje, i mene to zanima?
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 22:01   #154
Ma njuskalo je postalo zesci pederluk. U zadnjih ne tako puno vremena su cijene podigli za vise od 50 %. Evo neki dan si opet podigli cijene za 35-40%.
Jbte nema kod njih podizanja cijena za 5 ili 10 kn, vec ni manje ni vise za 30 ili 40 kn. Zanimljivo, neki dan dobijem mail za akcijske pogodnosti, kao fol uplati oglas ali na min. 90 dana i oni ti oproste 20 posto. Jbte kakva navlakusa, s obzirom da su netom prije toga digli cijene za 40%.
Nisam popusio foru, ali nisam mogao odoljeti da im ne napisem mail u kojem sam pitao zasto nikad ne obavjeste korisnika da je doslo do promjene cijena ili sl. A za kao fol akcijske navlakuse inaju vremena. Oni odgovaraju u klasicnoj formi, da cijene dizu zbiv ulaganja u nesto sto je potrebno korisnicima. Haha
A onda otvoris njuskalo i preko pola mog 23 inchnog ekrana pojavi se neka glupa reklama i tako svaki pit.

Uglavnom oglasavao sa se redovno tamo u zadnjih 4 god. Oglas iz usluge. Vise necu, dosta bi bilo. Nisam nikada nikome pozelio kraj ali za njih bi volio da totalno krahiraju, ne zato sto sam nesto ljut vec vise da i neka alternativa dobije sansu. Tada bi mozda bilo vise kvalitetnijih mjesta za oglasavanja. A time bi vise koristi imali oglasivaci, nego ovako kad svi znaju samo za njuskalo.
Njuskalo propast, zivjela alternativa.
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 08:14   #155
Oprostite, mogu li jedno pitanje iako nije u ovoj temi. Na njuskalu se pojavila trgovina koja dosta jeftinije prodaje mobitele. Npr. iPhone 6, 64gb kosta 2999kn. Moze se american karticom i na 6 mj rate placati. Imaju i svoju stranicu gdje se moze naruciti: http://www.price-cutters.info Sta kazete na to? Mozete li mi dati vase misljenje? Hvala!!
ivank67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 08:51   #156
Reklamiraju se kao stranica za grupnu kupnju, što samo po sebi nije sumnjivo.
Bilo koji poziv koju uputiš prema njima, ćete skupo stajati, preuzeto sa stranice:

Sve upite vezano na usluge i ponude našeg portala možete nam poslati putem sms poruke na broj 647647 obavezno upisati riječ plus1, pa nakon toga vaš upit. Cijena poruke 6,20 kn

ili poziv na 00385/955135247

Cijena poziva na broj 060-60 50 40 iznosi fiksni tel. 6,99kn, mobitel 8,41kn.

operator usluge sa posebnom tarifom IT jedan d.o.o.


Stranica je u vlasništvu Superbia vita j.d.o.o., koja nije nepoznata u medijima:

http://www.vecernji.hr/moje-zdravlje...a-dojke-958547

Sve u svemu, puno nepoznanica.
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 09:16   #157
Quote:
per039 kaže: Pogledaj post
Ako kupujete mobitel preko njuškala svakako zaobiđite ovog prodavača http://www.njuskalo.hr/korisnik/josipx5 098/616-123

Toliko muljaže od jedne osobe nisam još sreo. Nisam dobio ni račun ni garanciju za mobitel i jos su bili zakljucani na mrezu a kupio sam 3 mobitela u vrijednosti 10000kn. Kupovina je bila na brzaka preko trećeg čovjeka gdje me uspio smuljati pa nisam ni stigao provjeriti dal su zakljucani na mrezu.
Poslije sam ga zvao da mu vratim mobitele pa je prvo rekao da hoce pa da nece pa da ce mi zamijeniti ali nista od toga vec tjednima.
Onda se nakon par dana predstavljao kao robert pa kao josip pa me pravio blesavim da ce me nazvati za sat vremena ili za koji dan. i tako vec par tjedana. Nije ga briga što sam mu rekao da ću po forumima pisati.
Uglavnom u širokom luku ga zaobilazit.
Ovo su mi najžešće fore vraćanje mobitela i općenito proizvoda.

Pa koji dućan bi to dozvolio - niti jedan.

Osobno sam imao slučaj čovjek mi se javi nakon 1 tjedan da mob ima manu. Ok ispao sam korektan i rekao da pita koliki je popravak pa ću sudjelovati u popravku iako vrlo sumnjivo jer sam mob koristio 2 godine bez problema. I eto našao se sa čovjekom i dao mu 100 kn za popravak.

Naravno tražio je povrat novca na što nisam htio ni čuti, novac sam već potrošio, a još od osnovoškolskih dana smo imali uzrečicu što se daje to se ne vraća. I djeca u osnovnoj školi su bila odgovornija.

Neki se ponašaju kao razmažena djeca. Svaka kupovina preko oglasnika je rizik i toga svi trebaju biti svjesni.

Morate odmah provjeriti proizvod koliko možete i gotovo.

I sam sam se zeznuo kupnjom laptopa prije cca 8 godina. Ok sam sam ga uspio servisirati. Prodavači se uvijek izvlače na razne načine , da nemaju vremena i razne fore, a vaše je da provjerite jel sve ok i biti spremni na rizik.

Ako ne želite riskirati kupite u trgovini.

Danas bi ljudi i ovce i novce tj kupili nešto za sitnu lovu a da bude perfektno.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 11:45   #158
Ja sam ti blizu njih i naručio sam jedan Iphone 6 space grey 128 gb., i ne namjeravam platiti dok ne dobim mobitel u ruke (kada me pozovu da je mob. spreman za isporuku namjeravam otići kod njih i onda im naplaviti uplatu putem internet bankarstva i odmah uzeti mobitel), jer ove cijene za mob. su stvarno smiješne cijene i nebih se uopće čudio da je neka navlakuša i muljanje...

Quote:
ivank67 kaže: Pogledaj post
Oprostite, mogu li jedno pitanje iako nije u ovoj temi. Na njuskalu se pojavila trgovina koja dosta jeftinije prodaje mobitele. Npr. iPhone 6, 64gb kosta 2999kn. Moze se american karticom i na 6 mj rate placati. Imaju i svoju stranicu gdje se moze naruciti: http://www.price-cutters.info Sta kazete na to? Mozete li mi dati vase misljenje? Hvala!!
cro1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 17:19   #159
CRO 1983 Da li ste blizu te trgovine, mislim to price cuttersa? Kako ste mogli naruciti iphone 6,128gb, a da neplatite odmah? I ja bi rado tako narucio, a ne da placam prije nego mob dodje. Mozete li mi malo pojasniti? Hvala!
ivank67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 17:43   #160
Kontaktiraj ih preko Facebook(a) i dogovori se sa njima (tako sam ja učinio)....

Kod:
http://facebook.com/pages/Price-Cutters/1389970604666218
Quote:
ivank67 kaže: Pogledaj post
CRO 1983 Da li ste blizu te trgovine, mislim to price cuttersa? Kako ste mogli naruciti iphone 6,128gb, a da neplatite odmah? I ja bi rado tako narucio, a ne da placam prije nego mob dodje. Mozete li mi malo pojasniti? Hvala!
cro1983 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.