Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2011., 10:57   #81
Quote:
svi_umiru kaže: Pogledaj post
Jel imate kakav dobar savjet za mene? I kakvu kartu ili knjigu/vodič za preporučiti, ali da služi svrsi?
Quote:
Isak Pasha kaže: Pogledaj post
A što se tiče karte Medvednice, Poljak je čist OK, jedino bi bilo zgodno imati i onu kartu Parka prirode Medvednica, mislim da se može kupiti na ulazu u Park, na parkiralištu Bliznec, u onom kiosku, košta oko 40 kn.
Kartu isto imaš za kupiti u Vrhuncu u Vlaškoj prek puta Petrove crkve. Ponekad se da naći i u nekim knjižarama.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:54   #82
Joj dečki, baš ste simpa, hvala puno! :-)
Da, mislim da ću kupit u Vlaškoj jer potok Bliznec i ovoono, ne znam ja gdje ti je to :-)
JUPIIIIIIIIIIIII, Medvednica rules! Možda sretnem i kojeg medvjeda, hihihihihi
svi_umiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 21:03   #83
Imam pitanje za medvedničke znalce, zapravo dva.

Odnose se na spomen-ploče.

Prva je uz sljemensku cestu, malo nakon što se pri spuštanju prođe odvojak za sv Jakov na Velikom Plazuru. Nalazi se s desne strane ceste u polupećini i nema datuma ni potpisa ni posvete već samo četiri Jesenjinova stiha



Druga se nalazi na jednoj kamenčugi uz Vitelničku stazu, iznad Vidovca:



Zna li netko tko su Cesar, Roby i Muky i tko je anonimni Jesenjinov obožavatelj?
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 12:16   #84
izgubljen pas sibirski haski na području medvednice na leustekovoj stazi jučer poslijepodne.
ima crnu oprsnicu i smeđe oči crno bijele boje.ako ga netko vidi neka ga zadrži i nazove na
091 895 9650
privržen je ljudima tako da nema straha
maximm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:00   #85
Quote:
maximm kaže: Pogledaj post
izgubljen pas sibirski haski na području medvednice na leustekovoj stazi jučer poslijepodne.
ima crnu oprsnicu i smeđe oči crno bijele boje.ako ga netko vidi neka ga zadrži i nazove na
091 895 9650
privržen je ljudima tako da nema straha
max
maximm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:13   #86
trebala bi upute kako do brestovca, zna li netko?
__________________
the great escape
deceptacon
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 21:51   #87
Quote:
exitmusic kaže: Pogledaj post
trebala bi upute kako do brestovca, zna li netko?
gračani - brestovac 1.45h
tramvajem do predzadnje tramvajske stanice mihaljevac - dolje.
pa čaplarov vodič kaže slijedeće:
iznad tramvajske stanice cesta čini veliki zavoj u obliku slova u. treba poći lijevim krakom ceste uz školu, ulicom gračec do k.br. 40 gdje se skreće s ceste lijevo za markacijom.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 21:56   #88
puno hvala
nisam se nadala tak ekspresnom odgovoru
__________________
the great escape
deceptacon
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 22:03   #89
Quote:
exitmusic kaže: Pogledaj post
puno hvala
nisam se nadala tak ekspresnom odgovoru
nema na čemu.
sretan put i mirno more.
ideš samo do brestovca?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 12:46   #90
brestovac-toranj-graficar-medvedgrad-k.zdenac-sestine je u planu. Javim se po povratku : )
__________________
the great escape
deceptacon
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 08:55   #91
Quote:
exitmusic kaže: Pogledaj post
brestovac-toranj-graficar-medvedgrad-k.zdenac-sestine je u planu. Javim se po povratku : )
Ako su ti Šestine cilj, za ovu ti turu mogu biti i početak.

Naime, do Brestovca se može i stazom 52 (poznatom i pod imenom "put HPD-a"), po meni jednom od najljepših na Medvednici.

Za razliku od ostalih šestinskih, ta staza ne počinje kod crkve/Lagvića, već nešto istočnije, nastavlja se na ulicu Potočani. Odatle ide na vrh/toranj, a za obići sam Brestovac potrebno je u njezinom gornjem dijelu tek na par minuta skrenuti desno, postoje uredni planinarski putokazi.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 15:19   #92
evo sam javljam da nismo obišli brestovac jer smo sišli s te staze, mislim 57 ili koji već broj na mjestu gdje se križa sa stazom 15 jer ne znam zašto (nismo imali kartu ni niš ). i onda smo ne otišli do tornja, nego do grafičara i na silasku što zbog žurbe što zbog pitaj boga čega nismo išli na kraljičin zdenac nego se spustili u lukšiće, koji su katastrofa btw, i onda uspon do šestina dakle, ni m od medvedgrada

uglavnom, ta staza do brestovca (po kojoj nismo išli do kraja, pa se ova konstatacija odnosi samo na dio staze) je užas: zaraslo drveće i granje na par mjesta se izmjenjuje sa makadamom i tak. veliko razočaranje, posebice jer nisam vidla ni b od brestovca

tako da brestovac iz drugog pokušaja kreće iz šestina, po toj stazi hpd-a i moram si kupiti kartu medvednice

i hvala na savjetu o toj stazi hpd-a
__________________
the great escape
deceptacon
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 16:35   #93
Quote:
exitmusic kaže: Pogledaj post
evo sam javljam da nismo obišli brestovac jer smo sišli s te staze, mislim 57 ili koji već broj na mjestu gdje se križa sa stazom 15 jer ne znam zašto (nismo imali kartu ni niš ). i onda smo ne otišli do tornja, nego do grafičara i na silasku što zbog žurbe što zbog pitaj boga čega nismo išli na kraljičin zdenac nego se spustili u lukšiće, koji su katastrofa btw, i onda uspon do šestina dakle, ni m od medvedgrada

uglavnom, ta staza do brestovca (po kojoj nismo išli do kraja, pa se ova konstatacija odnosi samo na dio staze) je užas: zaraslo drveće i granje na par mjesta se izmjenjuje sa makadamom i tak. veliko razočaranje, posebice jer nisam vidla ni b od brestovca

tako da brestovac iz drugog pokušaja kreće iz šestina, po toj stazi hpd-a i moram si kupiti kartu medvednice

i hvala na savjetu o toj stazi hpd-a
izleti koji ispadnu iz planiranog okvira najduže se pamte.
ja sam imala prošle godine takvu "avanturu na istočnom dijelu medvednice.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 18:29   #94
ma bilo je fora, samo sam malo razočarana jer sam silno htjela vidjeti brestovac, no budem drugi put.


gdje kupiti kartu medvednice?
__________________
the great escape
deceptacon
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 21:12   #95
Ja sam svoju piknuo kod LJevaka.
debeli_fratar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 21:28   #96
hvala
__________________
the great escape
deceptacon
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 10:13   #97
kak stoji Medvednica po pitanju krpelja?
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 20:30   #98
Medvednica je na rubu područja na kojem su krpelji zaraženi meningo-virusom.

Vjerovatno te zanima ima li ih ili ne. Ima!! Ima ih po grmlju, ima ih po travi ima ih isto onoliko koliko i po gradskim parkovima. Ima ih velikih (oni koje nazivaju "ovčji") i onih malih koje jedva primjetiš.
I uopće nema problema... dođeš doma, skineš odjeću, otuširaš se, pregledaš (ili ti pregledaju ) osjetljivija mjesta gdje se oni vole zavući (ispod pazuha, vrat, stražnja strana koljena, međunožje) i NE ODJENEŠ (ima i takvih) ponovo isto na sebe i nema frke. Ne bi trebalo biti uopće frke.

Možeš koristiti repelente ali oni nemaju neki učinak ako je krpelj na odjeći, možeš se štititi ko manijak i uopće ne uživati u izletu i opet ga dobiti. A opet..godinama hodam po Medvednici, u kratkim hlačama (prednost, odmah ga vidim ili osjetim ako se pojavi) i nikad ga nisam donio doma.

@exitmusic
Za Brestovac NE idi preko Šestina i Zdenca jer će ti se tek tada zamjeriti, pogotovo ako nemaš kartu. Strmo, dio gol..po suncu koma.
Odi na Leustekovu stazu (od tunela na vrh), nakon Adolfovca imaš odvojak za Brestovac. AKo fulaš, nastavi dalje do mjesta gdje se susrećeš s cestom i gdje je odvojak s ceste prema Runolistu i Šumarevom grobu (taj se natpis baš dobro vidi). Tu nastavi cestom još dva zavoja i doći ćeš na zavoj gdje se lijevo odvaja cesta za Brestovac. I izbjegavaj vikend jer tad tamo u glavnoj zgradi ratuju paintball-freakovi.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 14:10   #99
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Za Brestovac NE idi preko Šestina i Zdenca jer će ti se tek tada zamjeriti, pogotovo ako nemaš kartu. Strmo, dio gol..po suncu koma.
Da ne bi bilo zabune: Ovo se ne odnosi na put HPD-a koji je sav u ugodno svježoj šumi, ima i jedan lijepi izvor vode na cca pol puta.

Ti govoriš o "klasičnom" ishodištu kod Crkve, pa preko Lagvića te uz Kraljevec i Kraljičin zdenac.... A ovaj goli dio koji je "koma po suncu" legendarna je serpentinasta Mrcina.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:14   #100
hvala još jednom, odnosno dvaput
__________________
the great escape
deceptacon
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.