Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2010., 18:47   #81
cure, dajte to u novine, pa da se malo pročuje kolko je ljupka u stvari ljupka
nina 55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:49   #82


Čudno kak to nije nigdje procurilo, jer tih cura ima dosta.

Možete bit sigurne da svaka koja je stavila to (neću napisat curicu, jer to nisu bile njene "curice")na majicu je dobila to pisamce.
sue1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:52   #83
@sue1 skeniraj ili fotkaj pismo i postaj ga tu. osobne podatke možeš naravno zacrniti.
kako joj plaćaš i imaš li potvrde?
što nema neke barem studentice prava tu da nam malo objasni ovu zavrzlamu?
Qucijic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:10   #84
trebali bi staviti jednaku temu i na topic pravo,možda ima tko od odvjetnika ili pravnika koji se bave autorskim pravom....mi na faxu nismo oko toga ništa radili....al ovo sam našla u zakonu o autorskom pravu i srodnim pravima:

Nezaštićene tvorevine

Članak 8.

(1) Predmetom autorskog prava su izražaji, a ne ideje, postupci, metode rada ili matematički koncepti kao takvi.

u zakonu o ovome njenome nema baš nešto konkretno, jer uglavnom se govori o literarnim, audiovizualnim djelima, bazama podataka, računalnim programima, itd...vjerojatno se to njeno može podvesti pod srodna prava i na to se primjeniti odredbe o autorskim pravima...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:15   #85
A da dozovete Vojkyja u ovu temu?
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:26   #86
da odvojim postove vezane za ovaj problem i prebacim na pravo?
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:30   #87
Pa prebaci citavu temu /ako ces prebacivati/.
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:30   #88
Ma trebalo je s tim ić u medije kad se dešavalo, a ne sad kad je ona sama izašla u medije kao "žrtva".

Sigurna sam da bi Red Carpet recimo bio jako zainteresiran onomad za tu priču.

Mislim (a nisam sigurna jer nisam pravnik) da ona nema zakonsku osnovu za to šta radi, ni za opomene ni za tužbe, i zapravo sam bila uvjerena da je poanta opomene da isprepada ljude koji to rade, tako da isti prestanu s kopiranjem. Bila sam uvjerena da nikog neće zbilja tužit. Pa me iznenadila priča te druge cure s kojom je moja prijateljica u kontaktu, kad joj se javila 2-3 mjeseca nakon dobivanja opomene, da ju je zbilja tužilo. To je jako jadno s obzirom da ona nema skroz čist obraz, da ima novaca, i da se bori protiv studentica/krojačica/ i ostalih običnih, malih ljudi koji njoj osobno ne bi previše naštetili. ALI... činjenica je da su curice masovno provirile na ulice otkad je ona počela sa Jolie Petit, prema tome, u neku maaaalu ruku, malo ipak jesu plagijat.

Ne govorim da sve što su ljudi naveli na ovom topicu nije apsolutno istina i da se sa svime ne slažem.
klon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:36   #89
[QUOTE=klon2;29788786]činjenica je da su curice masovno provirile na ulice otkad je ona počela sa Jolie Petit, prema tome, u neku maaaalu ruku, malo ipak jesu plagijat.

[QUOTE]

..onda je ona plagirala moju baku koja je meni curice šivala prije tridesetak godina.
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:37   #90
Ja sam već svoje nažalost potpisala kod njene odvjetnice, i da čuvam sve uplatnice. Tak da mislim da je za mene gotovo, nek ostane zasad tema ovdje, pa ako se javi koja cura kojoj je uručena baš tužba nek se onda tema premjesti.

Q, malo me trta to skenirat i zakeljit ovdje. Al u principu prepisala sam sve važnije već na forum (u prijašnjim postovima)
sue1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:47   #91
Ma Bogomoljka znam ja to sve, i kažem da se slažem sa svime već navedenim u topicu. Ali velikoj većini, uključujući moju prijateljicu , nije pala na pamet ideja tvoje bake prije dvije godine, nego baš sad...

To ništa ne mjenja, znam, jer "inspiracija" je vrlo labav pojam, i možemo ga koristit kako želimo. Odličan mi je primjer SmallG forumašice, koja je baš u doba rađanja curica inspiriranim LJG, došla na ideju drugih, predivnih likova na majicama, i njene majice su čak i ljepše od šugavih Ljupkinih.

Nitko ovdje nju ne brani, a najmanje ja, vjeruj mi, nego samo kažem da eto, nismo/su baš pootpuno moralno čisti.

Ali definitivno zilijun puta čišći od nje.

A Sue1, baš mi je žao kako su se za tebe rasplele stvari. Nadam se da si s tim prokletim majicama uspjela bar nešto zaradit prije nego te ucijenilo.
klon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:51   #92
ja nisam izradjivala curice ali sam kupila jednu "fejkusu".
moju curicu sam morala vratit jer je tu curu kontaktirala odvjetnica i rekla da joj mora poslati curice koje je izradila. odvjetnica je njene curice vidjela i inzistirala je da joj ih posalje. to mi je bilo suludo tim vise da te curice nisu bile identicne kao ljupkine. to se sve dogadjalo prije ljeta.
vichyevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:52   #93
ma ko šiša nju i njene ružne curice, ionako su odvratne s onim križastim očima
ja sam za to da svi našijemo npr. dečkiće, bubamare ili što bilo i nosimo u znak protesta!
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:53   #94
da mi nisu toliko bezvezne i isfurane totalno bi si sad išla raditi te retardirane majice i sebi i svima drugima i prodavati ih, ovako čini mi se isplativije slati ljudima pisma sa brojem svog žiro računa u nadi da ću upiknuti nekoga tko će mi htjeti platiti. ne znam jesu li cure koje su dobile pismo uopće sigurne da je autentično pismo i da je ta žena zaista njena odvjetnica i da im je ona to zbilja napisala, ali ja koja ne znam ništa o pravu mogu reći isto što i sve ove cure prije mene, da ona nema na osnovu čega tužiti i ako se se odgovori na to pismo i ako se ne odgovori, počevši od toga curice nisu zaštićene,a završivši s time da je jako teško dokazati nečiji identitet preko interneta.
ne da mi se sada ići skroz na 1.str ali veliki za kemi njen komentar, baš sam se nasmijala.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:59   #95
haj cure!

moj savjet je da defintivno potražite savjet na Pravu. ako su njene optužbe nutemeljene sastavite priopćenje za medije i pošaljite na većinu redakcija. Složite zajedničku izjavu u kojoj opisujete iznude, laži i prevare kojima se služi Tupka. Recite da po potrebi možete priložiti i dokaze o iznuđivanju, točnije PM ukoliko ih imate, a ja se nadam da imate.

moj savjet je da jedino ne šaljete na Jutarnji jer tamo radi Grgo Zečić koji će spriječiti objavu jer je njen Pr i frend.

Što se tiče kvalitete ljupkinih majica, o njima ne bih jer se moja koju sam dobila na poklon raspala nakon jednog pranja i to na ruke

uživajte i drž'te se
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 20:01   #96
Quote:
sue1 kaže: Pogledaj post
Ja sam već svoje nažalost potpisala kod njene odvjetnice, i da čuvam sve uplatnice. Tak da mislim da je za mene gotovo, nek ostane zasad tema ovdje, pa ako se javi koja cura kojoj je uručena baš tužba nek se onda tema premjesti.

Q, malo me trta to skenirat i zakeljit ovdje. Al u principu prepisala sam sve važnije već na forum (u prijašnjim postovima)
Meni nije jasno zašto se ponašaš kao žrtva kamatara.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 20:02   #97
Quote:
vichyevka kaže: Pogledaj post
moju curicu sam morala vratit jer je tu curu kontaktirala odvjetnica i rekla da joj mora poslati curice koje je izradila. odvjetnica je njene curice vidjela i inzistirala je da joj ih posalje.
garant ih sad prodaje ko svoje za 1000kn.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 20:02   #98
Ma kužite kaj je ona radila! Na blef je slala pisma i točno to kaj je klon napisala, čekala da cure potvrde svoj identitet i kasnije kao u mom slučaju da potišu da su "krive" i plate "upozorenje" ili u protivnom, čekaju tužbu!

Sad je to potvrdila i vichyevka! Curi je rekla da joj preda majicu da ima dokaze! I to su pretpostavljam sve cure od nekih 20-ta godina!

Cura s kojom sam ja pričala je skoro plakala na mob jer nije znala kak da to kaže tati!!

Mg.Aloisis to je njezina odvjetnica (potpisuješ nagodbu, jelte), ima žig, njezin potpis i broj moba.

Klon, nisam prodala niti jednu, valjda nije bila lijepa A i odmah je ona uskočila.
sue1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 20:03   #99
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
garant ih sad prodaje ko svoje za 1000kn.
ja sam curi predlozila da ih vrati odvjetnici izrezane ali ne znam vise sto je napravila sa njima. znam da je ona bila prestrasena i bilo mi je jako zao sto se takve svinjarije dogadjaju.
vichyevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 20:12   #100
Vichyevka, ti si i mojoj prijateljici slala molbe za majice, taman nakon što se sve to s upozorenjima izdešavalo, i znam da je ona bila uvjerena da si klon odvjetnice opet, jer si tražila slike majici koje je radila, kaoooo da vidiš kako izgledaju, što je bilo vrlo sumnjivo

Ne mogu vjerovat da su tražili majice natrag, umrijet ću

doriana gray zbilja ti se raspala majica??

Ma prestrašno. Ali baš prestrašno sve skupa.
klon2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.