Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2011., 22:23   #1
EEG

Znate li kod kojeg se privatnog neuropedijatra u ZG može obaviti eeg glave i po kojoj cijeni?

Radi se o pregledu zbog febrilnih konvulzija...
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:29   #2
mi smo prije par godina zbog sličnog razloga bili na pregledu kod Sabola cijena pregleda sa eeg-om je bila 900 kn
marre30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:31   #3
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
Znate li kod kojeg se privatnog neuropedijatra u ZG može obaviti eeg glave i po kojoj cijeni?

Radi se o pregledu zbog febrilnih konvulzija...
dr sabol slovi za jednog od najboljih neuropedijatara ne samo u zg, nego i u RH: http://www.poliklinika-sabol.hr/

nemam direktnog iskustva, ali znam par mama koje su svoju dječicu kod njega vodili, same riječi hvale imaju.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 00:01   #4
Nismo bili na eeg-u kod Sabola, al smo bili ovako na pregledu i imam same pohvale.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 11:41   #5
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
dr sabol slovi za jednog od najboljih neuropedijatara ne samo u zg, nego i u RH: http://www.poliklinika-sabol.hr/

nemam direktnog iskustva, ali znam par mama koje su svoju dječicu kod njega vodili, same riječi hvale imaju.

mi smo bili kod njih ali kod dr Šižgoric i imam same pohvale - samog Sabola je tesko ulovit ali nije ni bitno jer su oni tamo svi strucni a cijena EEg-a sa pregledom je bila 900 kuna
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 13:42   #6
Eeg kod dr,Sabola bez pregleda 550,00 kn.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 13:56   #7
cure hvala vam, ići ćemo kod Sabola jer mi se za 900 kn neda čekat mjesecima u bolnici. Recite mi kako izgleda pregled? Obavlja li se eeg možda u spavanju? ne znam kako bih ga uspavala za eeg, to bi moglo biti komplicirano....
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 14:18   #8
Stave mu na glavu kapicu i polegnu ga, oko trbuha dobije nekakvu traku i na rukice mu stave velike kvacice (mom je to bilo fora jer izgledaju ko ribice ). Kapica na sebi ima neke kruzice ispod kojih doc namaze gel. Izgleda slicno ovome http://www.pamel.hr/userfiles/image/kape/slika_09.jpg Moj je zadnja dva puta zaspao, al to je radeno u bolnici pa vjerojatno od iscrpljenosti. Inace ne spava, ali trebao bi biti sto mirniji. Snimanje traje cca 45 minuta.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 14:23   #9
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
cure hvala vam, ići ćemo kod Sabola jer mi se za 900 kn neda čekat mjesecima u bolnici. Recite mi kako izgleda pregled? Obavlja li se eeg možda u spavanju? ne znam kako bih ga uspavala za eeg, to bi moglo biti komplicirano....
pa eeg bi trebalo snimit i u budnom stanju u pospanosti i pri spavanju jr je tada nalaz najtocniji ali ako djete i ne uspije zaspat nece bit frke al i Sabolu su po tom pitanju super i daju ti puno vemena da se sve obavi laganini i bez ikakvog pritiska
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 14:26   #10
mi smo prvi put bili na Goljaku, u autu smo ga jedva držali budnim a kad smo došli nikako ga uspavat jer je htio sve poskidat sa sebe tada smo radili oko 16h drugi put smo bili naručeni prije par tjedana ujutro ali nismo došli jer inače muku mučimo sa spavanjem a bili smo naručeni od pol 8 i neznam kak bi ga uspavala jedino da sam ga od 2 ujutro držala budnim i inače se na eeg-u gledaju faza pospanosti,sna i buđenja kako mozak reagira.. a sad kako se ono desilo na goljaku neznam kad ćemo dobit termin...
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 14:43   #11
Pa šta se tako duga čeka na termin za EEG? Pa CT dobiješ u roku od mjesec dana... A MR za 2 mj.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 14:46   #12
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Pa šta se tako duga čeka na termin za EEG? Pa CT dobiješ u roku od mjesec dana... A MR za 2 mj.
U Vinogradskoj cca 2 mjeseca trenutno.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 15:03   #13
Ja kad sam zvala Sabola pred 6mj,ma možda i više, rečeno mi je da je EEG s pregledom 1000kn i da djete mora spavati.
Naš EEG na Goljaku je isto prošao neuspješno, derao se 1h i termin je propao.
I onda sam rekla da im ne treba EEG i nikad nismo ni obavili više jer mi se činilo da napreduju brže od djece iste dobi..
__________________
15.10.2009. P & T PRODAJA ROBICE
pity is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 15:43   #14
nama su sad na Zaraznoj radili eeg glave, jedan dio je bio budan ali je zaspao...no taj eeg je rađen pod temperaturom,pa su nam rekli da bi bilo dobro da ga ponovimo mada je nalaz uredan...

45 min kod sabola?? ajme meni,ovaj je trajao 10 min i jedva sam ga nagovorila da bude miran....iskreno moj majčinski instinkt mi govori da je s te strane sve ok, i da je konvulzija nastala kao posljedica Rote i dehidracije i naglog skoka temperature...čak sam čula da je rota virus toliko jak da može ući i u likvor mozga...

iskreno se nadam da se više ovo neće ponovit ali ipak idem na eeg još jednom prevencije radi.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 16:04   #15
Ne nama je bilo 45 min ali u Vinogradskoj, ne znam koliko je kod Sabola Kod njega smo bili samo na pregledu al nesto nevezano za konvulzije.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 16:24   #16
EEG glave se može napraviti i u dječoj psihijatrijskoj bolnici u kukuljevićevoj, čeka sse cca 2-3 tj.

http://www.djecja-psihijatrija.hr/index.php?cat_id=4
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 18:03   #17
Mi smo radili EEG u vukovaru, mališa je imao 5 mj, bio je budan i nakon 10-min zaspao tako da su uspjeli sve snimiti.
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:11   #18
EEG mozga kod malih beba i djece

pošto do dana današnjeg nismo cjepljeni Priorixom (ono nekadašnje MO-PA-RU cjepivo).. još prije godinu dana nam je savjetovano da prije cjepljenja obavezno napravimo EEG mozga/glave i to zato što cjepivo za ospice (koje je komponenta Priorixa sadrži u sebi živo cjepivo koje jelte zna kod neurorizične djece stvoriti probleme)

Obzirom da smo mi imali krvarenje u mozgu II na III stupanj, zadnji UZV mozga je rađen kada se je fontanela skoro pa zatvorila...

I sad nas čeka taj EEG.

sad mene zanimaju iskustva mama,

- da li ste bili na tome?
- kako to izgleda?
- da li dijete mora biti mirno (rečeno nam je da mora inače je nalaz nevjerodostojan)
- gdje se to obavlja?

molim vas iskustva gdje ste to radili? kako uspavati dvogodišnjaka
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:31   #19
Lara, ne znam o eeg ništa, ali mogu li ti razdvojiti cjepivo?
niti Luna još nije cjepljena s njim (2god.8mj.) zbog bronhitisa učestalih, alergijskih i puno toga, savjetovano nam je na Srebrnjaku da se cjepivo razdvoji. ugl, još nije cjepljena, a kako ljeti ne cjepe, čeka se jesen i onda će se vidjeti kakvo će stanje biti i da li će i na koji način cjepiti je s tim.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:45   #20
dijete dovedes pospano (obavezno čiste kosice), stavi mu se ona kapa za eeg na glavu, u sobi se ugasi svjetlo da dijete lakse zaspe
mi smo bas jučer ponavljali eeg, jer malac nikako nije mogao zaspati zadnji put

e da,sa starijim smo radili u suvagu a sa mladjim na goljaku
Judy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.