Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2011., 00:49   #61
ljudi ako sam ja dobro shvatila u nedjelju se provjerava SAMO poznavanje Ustava i osnova upravnih područja a termin za razgovor dobivamo kasnije.
Pa mislim da se sa onim silnim pričicama o EU za sad ne treba previše zamarati. Ispravite me ako sam krivo shvatila.

5. Smatra se da su kandidati/kinje zadovoljili na testiranju ako su za svaki dio provjere znanja dobili najmanje 5 bodova. S kandidatima/kinjama koji su zadovoljili na testiranju bit će održan razgovor (intervju). Ako na provjeri znanja, sposobnosti i vještina zadovolji više od 20 kandidata/kinja, na razgovor (intervju) uputit će se najmanje 10 kandidata/kinja koji su postigli najbolje rezultate. Komisija kroz razgovor (intervju) s kandidatima/kinjama utvrđuje interese, profesionalne ciljeve i motivaciju kandidata/kinja za rad u državnoj službi. Rezultati razgovora (intervjua) boduju se na isti način kao i testiranje odnosno svakom pojedinom kandidatu/kinji se dodjeljuje određeni broj bodova od 0 do 10. Smatra se da su kandidati/kinje zadovoljili na razgovoru (intervjuu) ako su dobili najmanje 5 bodova.

6. O terminu održavanja razgovora (intervjua) kandidati/kinje koji se pozivaju na razgovor (intervju) bit će obaviješteni naknadno.
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 08:44   #62
pa upravna područja za koja smo se javili - to je taj dio o EU

inače čuo sam da se javilo jaaako puno ljudi jako puno
Mihalj11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 10:19   #63
Dobro kaže kolega Mihalj.
U upravno područje spada i Zakon o vanjskim poslovima, Z. o drž. služb. i sve o EU.
A u nedjelju se testira i strani jezik, ili jezici (tamo gdje se traže dva). Ostaje samo intervju za neki drugi dan.


Mene užasno zanima koliko je pravnika za ona dva radna mjesta gdje traže dipl.iur. i zanima me koliko ćemo čekati rezultate.

Našla sam na legalisu da je za vježbenika u Ministarstvu uprave u svibnju ove godine bilo samo 10 pravnika na testiranju. Koja bi onda bila logika da nas se sad prijavilo štajaznam 200? Mislim, sigurno je više od tih 10, ali nekako ne vjerujem da nas može biti ne znam koliko.
Old English is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 10:59   #64
ja se javio na sve osim onih prevoditeljskih odjela i onog za stipendije
Mihalj11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 11:06   #65
i ja sam se prijavila na 5 RM..bas me zanima kako ce biti koncipirani testovi..dal cemo pisati svaki posebno ili su oni to nekako iskemijali da bude jedan test pa mi pisemo onaj dio za koji smo se prijavili..
lolitazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 11:24   #66
Ja sam se javila samo na ona dva gdje baš traže pravnika. Hoću raditi u struci, i ovaj opis poslova mi se čini kao struka u širem smislu.

Mislim da će testiranje biti isto za sve, pa posebno liste bodova po radnim mjestima. Moš mislit da su si dali truda pa napravili neke posebne testove. Ali ako igdje imaš ispod 6 bodova, otpadaš sa svih lista ofkors.

Ma tako su i došli do brojke od 3000 prijava :bingo:, prijava iste osobe za 5 radnih mjesta je kao 5 prijava. A većina ljudi se sigurno javila za više mjesta jer su uvjeti vrlo slični, svatko tko ispunjava uvjete za neki od odjela, ispunjava i za još par drugih odjela.
Old English is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 18:29   #67
Mene najviše zanima hoćemo li imati i test opće kulture ili "samo" pitanja iz materijala i literature koja je navedena
na webu. Jer i ovo je samo po sebi opsežno, a kamoli još ponavljati sve važnije povijesne, kulturne i ine događaje..
Što mislite, hoće li se držati samo ovog popisa ili nas iznenaditi pitanjima iz još nekih područja? Koliko je meni poznato, u tom slučaju bi nas o tome trebali obavijestiti, zar ne?
U svakom slučaju, sretno nam bilo!
marinnella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 21:52   #68
marinella, nema opće kulture kod ovog testiranja, literatura je navedena i ne smije biti iznenađenja.
I ona sama sadrži više nego dovoljno opće kulture vezano za područje zapošljavanja.
Sretno svima!
Old English is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 03:49   #69
Zna li netko od upućenih forumaša koliko ispada pripravnička plaća u MVPEI-ju prema dolje navedenoj formuli? Došao sam do izračuna da sa Zgb prirezom (za samca, bez poreznih olakšica, invaliditeta i sl.) to iznosi 3.684,28 kn pa me samo zanima jesam li u pravu. Tnx.

Plaću navedenog radnog mjesta čini umnožak 85% koeficijenta složenosti poslova radnog mjesta, koji iznosi 1,15 i osnovice za izračun plaće, uvećan za 0,5 za svaku navršenu godinu radnog staža, a utvrđen je Uredbom o nazivima radnih mjesta i koeficijentima složenosti poslova u državnoj službi (...), sukladno članku 108. Zakona o državnim službenicima i namještenicima (...), a u svezi članka 144. stavka 1. točke a) Zakona o državnim službenicima (...).
travanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 10:38   #70
Quote:
travanj kaže: Pogledaj post
Zna li netko od upućenih forumaša koliko ispada pripravnička plaća u MVPEI-ju prema dolje navedenoj formuli? Došao sam do izračuna da sa Zgb prirezom (za samca, bez poreznih olakšica, invaliditeta i sl.) to iznosi 3.684,28 kn pa me samo zanima jesam li u pravu. Tnx.

Plaću navedenog radnog mjesta čini umnožak 85% koeficijenta složenosti poslova radnog mjesta, koji iznosi 1,15 i osnovice za izračun plaće, uvećan za 0,5 za svaku navršenu godinu radnog staža, a utvrđen je Uredbom o nazivima radnih mjesta i koeficijentima složenosti poslova u državnoj službi (...), sukladno članku 108. Zakona o državnim službenicima i namještenicima (...), a u svezi članka 144. stavka 1. točke a) Zakona o državnim službenicima (...).
Da, toliko iznosi vježbenička plaća
Rose26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 12:34   #71
Sretno svima sutra
lolitazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 16:18   #72
Ljudi, evo da se i ja uključim...

Ustav sam učila na faxu pa sam ga samo 2 puta pročitala. Zakon o VP sam pročitala 2 puta.. Zakon o drž. službenicima mi je koma - sada ga čitam. Još ću malo o EU pročitati i to je to. Engleski me ne brine - to me najviše veseli.

Ako netko iz prve grupe stigne brzo doma neka posta kaj je bilo u testu!!

sretno svima sutra!
vesna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 17:06   #73
posto su stavili linkove na vladu, mvpei i ostalo mogla bi bit pitanja iz opce kulture tj iz svakodnevne politike, bar mi se tak cini?

jel netko citao onu knjigu o diplomaciji ili nasao neke skripte?

sretno svima, kolko sam cula nakon eliminacije na ispit je pozvano manje od 500ljudi
aboridini is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 20:32   #74
Quote:
aboridini kaže: Pogledaj post
posto su stavili linkove na vladu, mvpei i ostalo mogla bi bit pitanja iz opce kulture tj iz svakodnevne politike, bar mi se tak cini?

jel netko citao onu knjigu o diplomaciji ili nasao neke skripte?

sretno svima, kolko sam cula nakon eliminacije na ispit je pozvano manje od 500ljudi
Mislim da će biti... Ono tko je predsjednik Sabora/Vlade....tko su potpredsjednici...možda tko je bio prije njih..

Mislila sam da nas je oko 600... to je onda to.
vesna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 20:59   #75
Quote:
Rose26 kaže: Pogledaj post
Da, toliko iznosi vježbenička plaća
Čisti avanturizam!
travanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 21:10   #76
I, nitko niš ne komentira.
Kako vam se činio test?
Što mislite koliko posto vam je točno?

Meni teži od očekivanog, ali mislim da sam ok napisala.
Old English is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 21:47   #77
Meni Ustav pitanja ok...

Drugi dio - ono... Niš od zakona o državnim službenicima (niti jedno pitanje), mogla sam ga ni ne učiti (i ne gubiti vrijeme)... Bilo dosta općenitih pitanja - opća kultura... i pitanja o EU koje nisam znala...

Engleski super. Malo zeznuto onaj dio word formation ali sve su svemu super.

Jedino - glupo je što nema liste tko je prošao nego će obavjestiti telefonski one koji prođu dalje?

to je to od mene..
vesna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 22:21   #78
Da, kad su već stavili Zakon o drž. službenicima mogli su bar jedno pitanje staviti iz njega, kad ih je već bilo 35 iz upravnog područja.

Žao mi je što bi drugačije učila da sam znala kako će biti ovakav test. Koliko sam čula ti su testovi uvijek bili na zaokruživanje i dopunjavanje. Ali recimo da bi to bilo prejednostavno kad imaš 400 nadobudnih ljudi sa VSS i moraš napraviti selekciju.
Old English is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 22:27   #79
Ja sam dosta dobro napisala ustav i engleski, a eu uf, ne baš...Zapravo sam ljuta sama na sebe jer sam sve naštrebetala, a za kraj sam si ostavila eu i sve mi je bilo naknap, a u glavi kupus od eu. Činjenica je da je to čista eliminacija, ali mogli su koje pitanje na zaokruživanje stavit. Meni bi to pomoglo kod nekih stvari di sam bila li -la, ali kaj sad... Sve u svemu, dosta zahtjevno, po meni više od očekivanog.
wulong5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 22:27   #80
Ako je netko bio u popodnevnoj grupi, jel može napisati koliko je bilo cca. ljudi?
Old English is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.