Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 13:30   #61
Quote:
kee kaže: Pogledaj post
Nemoj misliti da veličam JNA, nedaj Bože. Moraš znati da je to bio sukob naših i četnika u kojem nije izravno sudjelovala JNA. Kad su naši dečki započeli sa povlačenjem srbi su pucajući na njih pucali i na JNA koja je tada bila smještena u objektu koji se zove ili se zvao Vrapčana. Kapetan JNA zaustavio je četničku paljbu i dečki su se povukli bez dodatnih žrtava kojih bi sigurno bilo. Nakon toga JNA otvoreno staje na stranu srba i odlazi u selo Mirkovce tvoriti tzv. Tampon zonu.
Priča potvrđena sa više strana (od ZNG iz Županje), a ovo je sa Vrapčane.
prika jesi ti bio u kasarni Đuro Salaj?
Tada?
I napisao si istinu do tada je JNA spasila ZNG od masu gubitaka,naravno to danas nije lijepo čuti...
Da taj dan nije bilo JNA i oklopne jedinice iz vinkovačke kasarne poginulo bi stotine vojnika ZNG.
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:40   #62
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Njega se sjecam od prije rata. Bio je malo cudan. Ne znam u kojoj je bio postrojbi.
Bio je malo vise cudan, ali i zanimljiv
RIP
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 16:09   #63
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
prika jesi ti bio u kasarni Đuro Salaj?
Tada?
I napisao si istinu do tada je JNA spasila ZNG od masu gubitaka,naravno to danas nije lijepo čuti...
Da taj dan nije bilo JNA i oklopne jedinice iz vinkovačke kasarne poginulo bi stotine vojnika ZNG.
Tko bi ubijao stotine vojnika ZNG-a i sa cijim oruzjem?
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 20:43   #64
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Tko bi ubijao stotine vojnika ZNG-a i sa cijim oruzjem?
pitam jesi bio tamo?
vjerojatno nisi da se JNA nije umješala bilo bi stotine mrtvih u Mirkovcima...
stvari nisu crno-bijele
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 09:05   #65
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
pitam jesi bio tamo?
vjerojatno nisi da se JNA nije umješala bilo bi stotine mrtvih u Mirkovcima...
stvari nisu crno-bijele
Nisi mi odgovorio na pitanje. Prezivjeli kazu kako je JNA na njih otvorila vatru.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:10   #66
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Nisi mi odgovorio na pitanje. Prezivjeli kazu kako je JNA na njih otvorila vatru.
jesi ti bio u akciji?
Kako JNA može otvoriti vatru kad je u kasarni a borbe se vode po Mirkovcima 3 km od njih?
Ajde lipo mi to reci?
I ja nekada kad nemam izliku za neki neuspjeh kažem da eto taj me je zajeba.
Prijatelju jel ti uopće znaš kako je sve to teklo?
I tko je tu mladost poslao u smrt bez razloga i šta bi se promjenilo da su zauzeli Mirkovce koji imaju 4-5.000 st?
To nikada nisi se zapitao i da su taj dan bili veliki pregovori u Ohridu,kao i da su TO i dobrovoljci u Mirkovcima znali za napad kao i mi u kasarni..
JNA se nije uplitala u sukob dok nisu počeli panični zahtjevi od jedne strane u sukobu za pomoć
e sad ti možeš meni reći da sam ovakav ili onakav a mi smo preko vanjske linije slušali sva ta sranja koja su bila tog 22.7 ,1991..
bilo ne ponovilo se..tko je za to odgovarao nitko..nego je netko rekao JNA pomogla ćetnicima a mi u kasarni čuvamo svoje glave (sve mladići od 18-19 godina od toga 70% nesrba)
I da u toj akciji je poginuo moj školski kolega iz Biograda na moru,ja sam njegovom ocu 1991 ispričao kako je bilo toga dana.
Kada je nastao potpuni kaos oko 11 sati,iz naše kasarne je ispaljeno iz VBR mislim 6-7 raketa na neku livadu da se obe strane smire jer im je dat ultimatum a tek par sati kasnije iz kasarne izlazi mislim 4 tenka i 7 BVP da napravi tampon zonu da se mrtvi i ranjeni izvuku.
Fala Bogu još ima živih iz kasarne iz Vinkovaca koji će potvrditi ovo,a što je poslije bilo zne se JNA je tamo se ukopla kao i oko Vrapćane i u rujunu 1991 stala na stranu četnika
a sad ti reci tko je i kako napao te pripadnike garde i s čim i kada?
i vjerojatno su ti isti non-stop pucali po kasarni iako seznalo da je u njoj bar 20% Hrvata,,a mi smo imali strogu zapovjed da ni metka ne opalimo
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 20:08   #67
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
jesi ti bio u akciji?
Kako JNA može otvoriti vatru kad je u kasarni a borbe se vode po Mirkovcima 3 km od njih?
Ajde lipo mi to reci?
I ja nekada kad nemam izliku za neki neuspjeh kažem da eto taj me je zajeba.
Prijatelju jel ti uopće znaš kako je sve to teklo?
I tko je tu mladost poslao u smrt bez razloga i šta bi se promjenilo da su zauzeli Mirkovce koji imaju 4-5.000 st?
To nikada nisi se zapitao i da su taj dan bili veliki pregovori u Ohridu,kao i da su TO i dobrovoljci u Mirkovcima znali za napad kao i mi u kasarni..
JNA se nije uplitala u sukob dok nisu počeli panični zahtjevi od jedne strane u sukobu za pomoć
e sad ti možeš meni reći da sam ovakav ili onakav a mi smo preko vanjske linije slušali sva ta sranja koja su bila tog 22.7 ,1991..
bilo ne ponovilo se..tko je za to odgovarao nitko..nego je netko rekao JNA pomogla ćetnicima a mi u kasarni čuvamo svoje glave (sve mladići od 18-19 godina od toga 70% nesrba)
Nisam napisao da su gardisti napadnuti od strane tada paravojne JNA iz vinkovacke vojarne. Oni su bocno napadnuti iz vojnog skladista Vrapcana.
Da su hrvatski policajci zauzeli Mirkovce, tada bi razaranja Vinkovaca bila manja, jer bi se Vinkovci branili u Jankovcima, a Vukovar bi bio osiguran sa boka. Time bi se povezala crta Jankovci - Petrovci Vukovar. Na toj crti bi se branila istocna Hrvatska. Pregovori su se vodili mjesecima prije i poslije toga, a tvoja paravojska je polako zauzimala polozaje prema hrvatskim snagama zajedno sa cetnicima.
Znaci svi ste znali za napad. TO, Cetnici i tzv. JNA. Napad nije mogao bolje proci.
Ti si posljednji koji bi trebao pozivati nekoga na odgovornost. Sad si pretjerao. Pucali ste VBR-om po civilima, po Vinkovcima, po narodu koji vas je hranio. Umjesto da taj narod branis ti si pucao po njemu i sada kazes kako bi netko trebao odgovarati. Kako te nije sramota.

Quote:
I da u toj akciji je poginuo moj školski kolega iz Biograda na moru,ja sam njegovom ocu 1991 ispričao kako je bilo toga dana.
Kada je nastao potpuni kaos oko 11 sati,iz naše kasarne je ispaljeno iz VBR mislim 6-7 raketa na neku livadu da se obe strane smire jer im je dat ultimatum a tek par sati kasnije iz kasarne izlazi mislim 4 tenka i 7 BVP da napravi tampon zonu da se mrtvi i ranjeni izvuku.
Fala Bogu još ima živih iz kasarne iz Vinkovaca koji će potvrditi ovo,a što je poslije bilo zne se JNA je tamo se ukopla kao i oko Vrapćane i u rujunu 1991 stala na stranu četnika
a sad ti reci tko je i kako napao te pripadnike garde i s čim i kada?
i vjerojatno su ti isti non-stop pucali po kasarni iako seznalo da je u njoj bar 20% Hrvata,,a mi smo imali strogu zapovjed da ni metka ne opalimo
Jesi li ocu poginulog rekao koliko ste raketa ispalili po Vinkovcima? Sto se tice Vrapcane, vec sam ti napisao. Od tamo su sa boka napadnuti policajci od strane tvoje vojske. Naravno niste ispalili ni metka. Jedino je "dete prispalo na BVP-u i ispalilo rafal" po Vinkovcima. Niste ispalili puno metaka, vise ste djelovali VBR-om po civilima i prijetili kako cete sravniti cijeli grad. Pretpostavljam da i danas negdje u arhivima postoje audio zapisi sa tim prijetnjama.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:28   #68
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Njega se sjecam od prije rata. Bio je malo cudan. Ne znam u kojoj je bio postrojbi.
Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
Bio je malo vise cudan, ali i zanimljiv
RIP
A jeste ga viđali za vrijeme rata ? Jel nosio crveni fes i praćku kao što se može vidjeti na onoj fotografiji ?
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:53   #69
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
A jeste ga viđali za vrijeme rata ? Jel nosio crveni fes i praćku kao što se može vidjeti na onoj fotografiji ?
Nisam ga vidjao.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:40   #70
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
jesi ti bio u akciji?
Kako JNA može otvoriti vatru kad je u kasarni a borbe se vode po Mirkovcima 3 km od njih?
Ajde lipo mi to reci?
I ja nekada kad nemam izliku za neki neuspjeh kažem da eto taj me je zajeba.
Prijatelju jel ti uopće znaš kako je sve to teklo?
I tko je tu mladost poslao u smrt bez razloga i šta bi se promjenilo da su zauzeli Mirkovce koji imaju 4-5.000 st?
To nikada nisi se zapitao i da su taj dan bili veliki pregovori u Ohridu,kao i da su TO i dobrovoljci u Mirkovcima znali za napad kao i mi u kasarni..
JNA se nije uplitala u sukob dok nisu počeli panični zahtjevi od jedne strane u sukobu za pomoć
e sad ti možeš meni reći da sam ovakav ili onakav a mi smo preko vanjske linije slušali sva ta sranja koja su bila tog 22.7 ,1991..
bilo ne ponovilo se..tko je za to odgovarao nitko..nego je netko rekao JNA pomogla ćetnicima a mi u kasarni čuvamo svoje glave (sve mladići od 18-19 godina od toga 70% nesrba)
I da u toj akciji je poginuo moj školski kolega iz Biograda na moru,ja sam njegovom ocu 1991 ispričao kako je bilo toga dana.
Kada je nastao potpuni kaos oko 11 sati,iz naše kasarne je ispaljeno iz VBR mislim 6-7 raketa na neku livadu da se obe strane smire jer im je dat ultimatum a tek par sati kasnije iz kasarne izlazi mislim 4 tenka i 7 BVP da napravi tampon zonu da se mrtvi i ranjeni izvuku.
Fala Bogu još ima živih iz kasarne iz Vinkovaca koji će potvrditi ovo,a što je poslije bilo zne se JNA je tamo se ukopla kao i oko Vrapćane i u rujunu 1991 stala na stranu četnika
a sad ti reci tko je i kako napao te pripadnike garde i s čim i kada?
i vjerojatno su ti isti non-stop pucali po kasarni iako seznalo da je u njoj bar 20% Hrvata,,a mi smo imali strogu zapovjed da ni metka ne opalimo
Iz Raštana je, pokopan na groblju u Gorici kraj crkve Sv .Ivana.
To znaš, i da je uspio pobjeći iz JNA i otišao u gardu i poginuo u Mirkovcima.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 23:51   #71
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Iz Raštana je, pokopan na groblju u Gorici kraj crkve Sv .Ivana.
To znaš, i da je uspio pobjeći iz JNA i otišao u gardu i poginuo u Mirkovcima.
Da, taj momak je pobjegao iz JNA i otisao u gardu, braniti RH. A lik koji ovo pise je ostao i pucao po Vinkovcima. Danas pametuje kako nije trebalo napadati Mirkovce. Valjda je cetnike trebalo pustiti u centar Vinkovaca.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:32   #72
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Da, taj momak je pobjegao iz JNA i otisao u gardu, braniti RH. A lik koji ovo pise je ostao i pucao po Vinkovcima. Danas pametuje kako nije trebalo napadati Mirkovce. Valjda je cetnike trebalo pustiti u centar Vinkovaca.
vidio sam ovaj upis i razmislio 10 minuta
po 1,Ona država koja ima takve ljudske,moralne i domoljubne kvalitete kao ti se ne mora bojati za budućnost.Ti nanjušiš sve one koji su slabi Hrvati ili pak rušitelji Hrvatske
Pod broj 2,
Dečko koji je poginuo se zvao Nade Rogić,moj prijatelj s kojim sam išao u isti razred i igrao u istoj malonogometnoj momčadi.
Pod 3,ja osobno mislim da si klon Steve Culeja
sad kad nema četnika udara se po nepoćudim ,recimo srbe ti ne možeš smisliti ali koalicija kao i Stevi je prihvatljiva
Stevi su brata ubili u Borovu pod komandom Vuleta,Stevo maše da se spomenik makne ali se sam boji,što ne pokupi svoje birtaše iz Ivankova i s 3-4 mace sori spomenika,,ali popapala guza gaže od straha,neka to rade drugi jadnici.
Meni da su ubili brata ,nema te sile da bi spomenik tim zločincima stajao.
I za kraj nadam se da će takvoj hrvatini sad bar greškom dići 100% mirovinu tako da imaš više vremena prodavati maglu.
Ima se dosta pisati o temi oko Vinkovaca ali vjerojatno to ne odgovara ondašnjim gospodarima rata u trokutu Osijek-Vukovar-Vinkovci
i ima jedna stara poslovica,,ako daš budali da te spusti na svoj nivo i nabaca se na tebe blatom..nemožeš se oprati..budala je to
lp
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:15   #73
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
vidio sam ovaj upis i razmislio 10 minuta
po 1,Ona država koja ima takve ljudske,moralne i domoljubne kvalitete kao ti se ne mora bojati za budućnost.Ti nanjušiš sve one koji su slabi Hrvati ili pak rušitelji Hrvatske
Pod broj 2,
Dečko koji je poginuo se zvao Nade Rogić,moj prijatelj s kojim sam išao u isti razred i igrao u istoj malonogometnoj momčadi.
Pod 3,ja osobno mislim da si klon Steve Culeja
sad kad nema četnika udara se po nepoćudim ,recimo srbe ti ne možeš smisliti ali koalicija kao i Stevi je prihvatljiva
Stevi su brata ubili u Borovu pod komandom Vuleta,Stevo maše da se spomenik makne ali se sam boji,što ne pokupi svoje birtaše iz Ivankova i s 3-4 mace sori spomenika,,ali popapala guza gaže od straha,neka to rade drugi jadnici.
Meni da su ubili brata ,nema te sile da bi spomenik tim zločincima stajao.
I za kraj nadam se da će takvoj hrvatini sad bar greškom dići 100% mirovinu tako da imaš više vremena prodavati maglu.
Ima se dosta pisati o temi oko Vinkovaca ali vjerojatno to ne odgovara ondašnjim gospodarima rata u trokutu Osijek-Vukovar-Vinkovci
i ima jedna stara poslovica,,ako daš budali da te spusti na svoj nivo i nabaca se na tebe blatom..nemožeš se oprati..budala je to
lp

1. prije svega nisam spominjao nikakvo hrvatstvo nego borbu za opstanak RH u koju su se uljucili pripadnici svih nacionalnosti koji su u njoj zivjeli. Ocito si opterecen svojim identitetom. Naravno da si bio rusitelj RH. Ako si pucao na one koji su drzavu branilim, na civile, zene i djecu, tada si rusitelj drzave. Trebao bi znati da je ratni zlocin gadjati zgrade u kojima su civili.

2. djelomicno je i tvoja zasluga sto taj covjek danas nije ziv. Bio si dio sustava koji ga je ubio.
3. ne razumijem kakve veze ima Stevo Culej sa ovom temom. Imas temu o Stevi Culeju i politica pa tamo pisi. Sto se mene tice, nikad nisam bio clan niti jedne stranke pa price o koalicijskim partnerima ostavi za Stevu i ekipu oko njega.
Svi vi koji ste bili i ostali u JNA 1991. nakon pocetka borbenih djelovanja borili ste se protiv RH rame uz rame sa cetnicima. Imali ste oruzje u rukama. Umjesto da ga okrenete protiv cetnika, vi ste ga okrenuli protiv hrvatske vojske.
Pojasni malo sto si mislio kod ove posljednje recenice, tko je budala?
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2019., 15:58   #74
.


Ovdje klek pokazuje mapu po kojoj ispada da su četnici prešli preko bosuta na prostoru privlake. Jel to točno ?

https://www.google.com/url?sa=t&sour...4xzsvJV-zGcwX_




.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2019., 21:58   #75
.

Rade dvije epizode o tri dana bitke u Nuštru i nisu u stanju spomenut da je 7.10. bio pokušaj JNA odvajanja Nuštra od Vinkovaca i da je tada uništeno ili onesposobljeno sedam tenkova JNA...



.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2020., 20:23   #76
Citao sam o Bitci za Komletince 4.12 1991 gdje su JNA i Čede dobili po nosu, ali sam isto tako procitao da je selo palo na prijelazu iz 91 na 92 godinu, jel to greska ili su napali poslje toga, koliko znam tamo su dobro zagnojili i nisu vise pokusavali napadat? https://repozitorij.pmf.unizg.hr/isl...tream/PDF/view
Gronk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2020., 12:42   #77
Umro Zvirotic...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2020., 22:24   #78
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
Kada je nastao potpuni kaos oko 11 sati,iz naše kasarne je ispaljeno iz VBR mislim 6-7 raketa na neku livadu da se obe strane smire jer im je dat ultimatum a tek par sati kasnije iz kasarne izlazi mislim 4 tenka i 7 BVP da napravi tampon zonu da se mrtvi i ranjeni izvuku.
malo je stariji post, ali čisto da razjasnimo neke stvari: u sukobu sudjeluje hrvatska policija i teroristi (četnici, pljačkaši, banditi)

i onda dođu pojedinci prekrajati povijest i pisati kako je JNA u nekom trenutku djelovala kao tampon zona između službenih predstavnika vlasti i terorista
__________________
Hajduk - znanje, iskustvo, kompetencije, napredak, sportski rezultat
fazan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.