Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2011., 13:51   #61
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Theon nije niti blizu gad kao ovi. Theon je samo izabrao stranu u ratu za koju je mislio da će mu donijeti više. Niti je ubijao random, niti je silovao okolo niti se iživljavao na ljudima.
Jedini razlog što ljudi misli da je "velik" gad je jer je naše lokalne dobrice Starkove sjebao s svojim planovima. Ali objektivno on je mnogo bolji od mnogih u tom svijetu.
A ne.
Prvo čega se ja sjetim je ono dvoje ubijene djece (fol Bran i Rickon). I zato mislim da je Theon svjetski gad.
A ne zato što je sjebao Starkove.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 15:06   #62
Ma gledajte, Theon je POV lik i znamo njegova razmišljanja, lik je jednostavno ljudsko govno
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 15:50   #63
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
I što je ubio dvoje djece zbog svog ega.
Ali koga briga za neka dva nasumična klinca sa strane. I tako nisu starkovi pa mogu i krepati.
Zaboravio sam na to

Da to ga čini večim zlikovcem, ali još uvijek ne u rangu s Stannis, Bolton ili Mountain. Bolton i Mountain uživaju u svemu tome, a Stannis je spreman raditi genocid na globalnoj razini dok si priča da je on časan i pravedan (pod genocid mislim na religijski kao što smo vidjeli kada su redovito palili ljude)

Edit: zaboravio sam i na ove kaj u Twinsima vladaju. I oni su skoro pa jednaki zlikovci (tj onaj starac kaj ih vodi je).
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 15:53   #64
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam na to

.
Kao što rekoh,nije toliko do njegovih postupaka,nego i njegovi razmišljanja, lik je zbilja ljudsko dno
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 16:34   #65
Quote:
Scythe kaže: Pogledaj post
Stannis se vodi time da je nad njim (ponovno) napravljena nepravda, i da je ponovno preskočen. Da je realm (ili Robert) znao da se Lannisteri praše međusobno ne bi Joff, Margery, Cersei i ekipa naslijedili Roberta nakon njegove smrti, a Stannis bi imao mnogo veću potporu. Štoviše, da ga je Robert nagradio kao što je sazlužio, ne bi dobio govno od otoka već jedan od najsočnijih dijelova kraljevstva.

Lannisteri su također spremni napraviti bilo što da dođu do svojih ciljeva (hint: RW), Stannis sa "blood magicom" riješava samo troje "glavnih". Također, pitanje je da li je ta "blood magic" uopće uspješna, ili je sve to splet okolnosti. Dobio sam dojam iz onog jednog Melissandrinog poglavlja da ni ona baš nije sigurna što radi i kako sve to funkcionira. Mrlja mu je to što Jona nagovara da mu se pridruži, ali to su već desperate times, i Stannisu je jasno da je (vojno) najslabiji od svih pretedenata na prijestolje, treba mu nekoliko jakih figura. To što ševi Melissandre mu ne uzimam kao veliki minus, to je takav svijet, a i ne radi to radi gušta... Ne možeš uzeti današnji moralni sustav i primijeniti ga na fantasy svijet.

On je jedan od najpodobonijih pretendenata za vladara, sa čisto praktične strane. Nije da je on "dobar" ili "loš", svi su sivi, ali da bi bio bolji vladar od više od polovice drugih koji ciljaju prijestolje - bi. Meni je glavna zamjerka na njega što nije fleksibilan, dobro ga je opisao onaj jednoruki kovač, kao željezo, idealan izbor riječi. I to ga koči, i to mu je glavna mana pri tome. Da je bio imalo fleksibilniji, imao bi savez ili sa Starkovima ili sa bratom i zbrisali bi Lannistere sa karte Westerosa. Jedini je koji je prepoznao prijetnju od wildlinga (iako je tu uključeno i to da na Dragonstoneu on ni nije mogao mnogo toga napraviti), i rađe rootam za njega nego za Boltona ili Lannistera (s izuzetkom Tyriona ili Kevana, što je u trenutnoj situaciji nemoguće).
Kako on sebi racionalizira svoje akcije nije poanta priče. Njegove akcije su poanta. To što on to sebi racionalizira za razliku od Tywina koji je posve svjestan što radi i zašto to radi čini ga samo opasnijim za generalnu populaciju tog svijeta.

Da, Lanisteri rade svašta da dođu do cilja ali barem se ne skrivaju iza laži i samopretvaranja (OK Cersei se skriva ali kao rezultat je i ona najopasnija za generalnu populaciju). Gora stvar od zlikovca je zlikovac koji se pretvara da to nije.

A to što ševi Melissande je samo još jedan primjer kako se on samo pretvara da nije zlikovac jer ima duple standarde. On očekuje od svih svašta a sam se toga ne drži. To se vidi u svim njegovim akcijama. Nema to veze s današnjim moralom (gdje osim crkve nitko ne smatra nemoralnim imati sex čak i u braku; u najgorem slučaju je to pokvareno prema svojoj ženi/mužu).

Ajmo sada na njegovo vladanje. Kako bi to on bio dobar vladar? Tako što bi spalio pola realma da zadovolji Red Goda?
Tako što bi svakom skraćivao prste kada ga spase, a glavu ako ga krivo pogledaju? Lik bi bio gori nego zadnji targaryen kralj. Taj je barem bio totalno lud pa mu je to bio izgovor.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 18:25   #66
Meni je Stannis ok, nevjerujem da je onaj blood magic uspio, više to smatram spletom sretnih okolnosti kako je već netko spomenuo. Melisandre jako puno griješi što se tiće tih magija(lažne vatre, lažan mač), mislim da je ona obična šarlatanka, Thoros mi se čini boljim od nje.

Meni su najveći negativci:

1.Tywin
2.Walder Frey
3.Roose Bolton
4.Cersei

Ove rasprave o tome tko je zločestiji od koga nemaju nekog smisla.Svatko ima nekog lika kojeg preferira
Netko voli Stannisa(bratoubojica), netko Jamie-a(prekršio bezbroj zakletvi, baca djecu s krovova),netko Cersei(samo želi zaštititi svoju djecu) Aryu(ubija koga stigne).

Jedini likovi bez većih grijeha su Eddard, Sansa, Bran, Brienne i Samwell. Svi ostali su na ovaj ili onaj način negativci.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 18:34   #67
Stannis,
kralj koji bi ukinuo kurvanje u King's Landingu, kao poticaj ekonomiji i na radost svekolikom pučanstvu!
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 19:44   #68
Jedini razlog zbog čega je Theon "bolji" od Stannisa jest zato što je imao svoj POV.
Klasična fora je dati pozitivne aspekte POV likovima da bi se čitatelji imali sa čime povezati.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:07   #69
Ja bi the Mountainu dao POV
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:25   #70
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post
Meni je Stannis ok, nevjerujem da je onaj blood magic uspio, više to smatram spletom sretnih okolnosti kako je već netko spomenuo. Melisandre jako puno griješi što se tiće tih magija(lažne vatre, lažan mač), mislim da je ona obična šarlatanka, Thoros mi se čini boljim od nje.

Meni su najveći negativci:

1.Tywin
2.Walder Frey
3.Roose Bolton
4.Cersei

Ove rasprave o tome tko je zločestiji od koga nemaju nekog smisla.Svatko ima nekog lika kojeg preferira
Netko voli Stannisa(bratoubojica), netko Jamie-a(prekršio bezbroj zakletvi, baca djecu s krovova),netko Cersei(samo želi zaštititi svoju djecu) Aryu(ubija koga stigne).

Jedini likovi bez većih grijeha su Eddard, Sansa, Bran, Brienne i Samwell. Svi ostali su na ovaj ili onaj način negativci.
Ono su arhetipovi negativaca oko kojih se ne treba ni rasprvaljati.
U vezi Stannisa je dobar tekst ovdje -Lawful or good?
In A Song of Ice and Fire, one of the three plotlines is a multi-sided war of succession. One of the candidates is Stannis Baratheon, who makes it clear that he does not want the throne (and, everyone agrees, would be a terrible king even if he got it). So why's he still fighting? Because he's next in line of succession, so it's his "by rights"... and because he is so focused on following the rules, he's willing to do war, black magic, even murder to put himself on a throne he doesn't want and wouldn't know what to do with if he had it. Stannis chose "Lawful" over "Good" a long time ago.
And then Melisandre comes along and tells him he's The Chosen One, which doesn't help matters.
Made even worse by how the other possible prospects, his nephews and niece... are not his relatives, but born from the twincesty relationship between their mother, Stannis's sister-in-law Cersei, and her brother Jaime. And Stannis is among the first ones to find out. And then, the eldest kid King Joffrey dies messily.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:40   #71
Quote:
Scythe kaže: Pogledaj post
Misliš na nick "Roose Bolton"? Nisu to isti ljudi
Tko ? Ja i nick Roose Bolton?

Varaš se.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 00:48   #72
Da, Stannis je gad, samo takav covjek bi mogao ostaviti svoje sjediste na milost i nemilost Lannisterima i poci u pomoc Nocnoj strazi.
ZinedineZidane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 01:05   #73
njegova pomoć zidu je ionako samo politička igra da pridobije sjever na svoju stranu.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 11:03   #74
Svaka odluka ikad donesena u životu kod svih ljudi je isključivo iz nekog sebičnog razloga.
Westerosu fali "Law" ili red. Tako da bih ja uvijek prije kao vladara stavio "Lawfull" nego "good".
Ned je bio good pa vidite što je napravio.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 12:03   #75
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Svaka odluka ikad donesena u životu kod svih ljudi je isključivo iz nekog sebičnog razloga.
Westerosu fali "Law" ili red. Tako da bih ja uvijek prije kao vladara stavio "Lawfull" nego "good".
Ned je bio good pa vidite što je napravio.
Ned je bio naivna budala koejg je sama Cersei nadmudrila i zaslužio je svoju sudbinu
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 14:08   #76
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Svaka odluka ikad donesena u životu kod svih ljudi je isključivo iz nekog sebičnog razloga.
Westerosu fali "Law" ili red. Tako da bih ja uvijek prije kao vladara stavio "Lawfull" nego "good".
Ned je bio good pa vidite što je napravio.
Zapravo Ned je nastradao zbog svoje Lawful strane, ne good strane.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 15:32   #77
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Zapravo Ned je nastradao zbog svoje Lawful strane, ne good strane.
Ned je mamlaz oganičenih kapaciteta.

Kocka je već bačena, sprema se smaknuti Planinu iako ptice na granic znaju da je on samo napadački pas Lannistera, a eto ode i oda Cersei sve svoje adute...

Nema tog argumenta na svijetu koji će mi ga nakon toga predstaviti kao nekakvog muenika i heroj,lik je jednostavno mamlaz
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 15:36   #78
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
njegova pomoć zidu je ionako samo politička igra da pridobije sjever na svoju stranu.
čekaj, on je otišao iza zida, riskiravši i život ono malo vojske što ima i svoje sjedište, boriti se s divljacima, za koje sjever boli ona stvar jer misle da ih zid i noćna straža ionako mogu držati u pokornosti, radi političkih bodova?

i onda još pristane na prelaz divljaka na jug, čime je zasigurno dobio jebene bodove na sjeveru.
ZinedineZidane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 17:40   #79
Quote:
ZinedineZidane kaže: Pogledaj post
čekaj, on je otišao iza zida, riskiravši i život ono malo vojske što ima i svoje sjedište, boriti se s divljacima, za koje sjever boli ona stvar jer misle da ih zid i noćna straža ionako mogu držati u pokornosti, radi političkih bodova?

i onda još pristane na prelaz divljaka na jug, čime je zasigurno dobio jebene bodove na sjeveru.
Pa cijela 5ta knjiga se bavi baš time da on pokušava što više sjevernjaka pridobit. Na prolaz wildlings na jug pristane tek kada vidi da mu se sjevernjaci baš i ne pridružuju.

A da je ostao na svom otoku ovi bi ga okružili i izgladnili.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 19:29   #80
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Pa cijela 5ta knjiga se bavi baš time da on pokušava što više sjevernjaka pridobit. Na prolaz wildlings na jug pristane tek kada vidi da mu se sjevernjaci baš i ne pridružuju.

A da je ostao na svom otoku ovi bi ga okružili i izgladnili.
Nisam još došao tako daleko,ali sam u svojoj glavi kombinirao da bi Robbu bilo dobro da pusti divljake u zemlju i uputi ih prema Lannisterima
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.