Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2007., 11:10   #101
Quote:
Auer kaže: Pogledaj post
Sto se tice rikse i to je tacno, ali mi smo upoznali jednog lika kojeg smo nekako zagotivili i on nas je vozio svaki dan gdje god smo htjeli 250 rupija dnevno od podne do navecer
S ovim se slažem, na kraju ovo ispadne najbolja solucija. Bar nemaš svaki put gnjavaže sa ovim ostalim davežima.

A 3. klasa... hm, to ne bi preporučio ni očajnicima. Gledao sam sa sigurne udaljenosti na koji način se ukrcavaju u vagone. Na kraju svakog puta sigurno ima i pregaženih
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 09:16   #102
Hvala Auer za preporuku, baš sam i za taj hotelčić i gledala na netu i činilo mi se sasvim ok pa si ga mislim i rezervirat. Ja ipak volim imat neku sigurnost šta se tiče smještaja pa ga volim unaprijed rezervirat. Nego, ostao je još Delhi!Gdje tamo odsjest? Ne bi baš htjela da mi po sobi šetaju žohari i slične velike bube. Rađe platim više pa si ne mislim hoće li mi nešto plazit po licu dok spavam!
eymi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 13:24   #103
Quote:
eymi kaže: Pogledaj post
Hvala Auer za preporuku, baš sam i za taj hotelčić i gledala na netu i činilo mi se sasvim ok pa si ga mislim i rezervirat. Ja ipak volim imat neku sigurnost šta se tiče smještaja pa ga volim unaprijed rezervirat. Nego, ostao je još Delhi!Gdje tamo odsjest? Ne bi baš htjela da mi po sobi šetaju žohari i slične velike bube. Rađe platim više pa si ne mislim hoće li mi nešto plazit po licu dok spavam!
Za Delhi ti nemam sta preporucit, mi smo bili dva dana i rezervisali smo Star View i kad smo dosli tamo, nije bilo sobe za nas jer je kao gost odlucio ostati duze i prebacili su nas u Star Paradise, dio njihovog "lanaca" hotela koji je bio daleko od onoga sto smo htjeli.. puno sumnjihov faca se vrtilo po hotelu...
Mozda preporuka da izbjegavas hotele sa prefiksom star i za budget smjestaj gledas hotele u paharganj dijelu, koji je backpackerski i blizu je centra....

A za Arya Niwas u Jaipuru se neces pokajati 100%
Auer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:02   #104
Za nekoga tko bi htio malo više potrošiti, Paharganj i nije baš neko mjesto. Mislim da ti bolje pristaju hoteli i okruženje u Connaught place.

Ne kužim zabrinutost, pa bar indijski gradovi imaju hotela na lopate
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 22:25   #105
Pa da, sve zavisi koliko ima love na raspolaganju, ali stvarno hotela u indiji ima koliko hoces...

OT
aaston ako si bio u thailand ajd se malo presaltaj na tu temu treba mi nekih info
Auer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 07:49   #106
Quote:
Auer kaže: Pogledaj post
OT
aaston ako si bio u thailand ajd se malo presaltaj na tu temu treba mi nekih info
Nisam.... točnije nisam još
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 16:44   #107
Ja idem na 3 tjedna krajem listopda pocetak studenog, nazalost 2 tjedna cu bit vise manje zatvoren na nekom workshopu u delhiju, ali sam si zato uzeo jos tjedan dana da vidim bar malo oko delhija il dokle vec stignem.

Zanima me kako je s mijenjanjem novaca, osim sto su me savjetovali da promijenim novce odmah na aerodromu, i to dolare u njihvoe rupije, kako je kad mi usfali? di da idem, banke, mjenjacnice?

ajd, puno dobrih postova ima, sve pokusavam uvaziti
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 07:20   #108
Mah... ovi savjeti da se novci promijene na aerodromu i nisu baš neki savjeti s obzirom da je tečaj na aerodromu uglavnom nepovoljniji nego u gradu (vrijedi općenito za sve zemlje). Čak i da je slučajno isti kao u gradu ali lošiji nije sigurno.

Ne brini, imaš dole banaka. Samo se pripremi na moguće besmislene glupe procedure. Na aerodromu je sve jednostavno.

U 7 dana stigneš obići Delhi i skočiti do Agre koja je na samo nekoliko sati vožnje. Ne propuštaj Agru
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 18:27   #109
Ma promjeni lovu na aerodromu, nece te opljackati, tamo je sve bagatelno
A eto aaston je preporucio agru, ja bi Jaipur koji je isto blizu, cisto da te malo bacim u dilemu...
a mozes i oboje blizu je to
Auer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:59   #110
Slažem se, ako te volja malo više zujati obavezno i do Jaipura, njega sam zaboravio
Delhi razgledaš u ona prva dva tjedna, a zadnji tjedan raspodijeliš na Jaipur i Agru. Kad budeš u Agri obavezno odi do 45min. udaljen pusti grad Fatepur Sikri.
Uh, prokleto ti zavidim
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 13:48   #111
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Slažem se, ako te volja malo više zujati obavezno i do Jaipura, njega sam zaboravio
Delhi razgledaš u ona prva dva tjedna, a zadnji tjedan raspodijeliš na Jaipur i Agru. Kad budeš u Agri obavezno odi do 45min. udaljen pusti grad Fatepur Sikri.
Uh, prokleto ti zavidim
Brijem da ce bit bas ovako kao sto si i napisao. Bit cu premoren od tecaja da bih poduzimao prevelike ture, ali ipak da istrazim to sto se nudi "pred nosom"

Javit cu vam kak je bilo za nekih mjesec dana
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 11:16   #112
Jel bio netko u Rathambore National Parku? Jel vidio tigrove?
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 13:23   #113
Quote:
Mandre kaže: Pogledaj post
Jel bio netko u Rathambore National Parku? Jel vidio tigrove?
Da ti pravo kažem, niti ne znam gdje se taj NP nalazi ali nedavno sam na tv-u gledao dokumentarac koji je upravo govorio o tigrovima u indijskim NP. Ukratko - idioti su ih zadnjih godina u tolikom broju potamanili da su neki NP ostali bez i jednog primjerka
Država je imala neki super glupi sistem praćenja broja jedinki da nisu ni skontali (ili možda jesu) drastičan pad u broju životinja.

Najbolje da se raspitaš na LP Thorn Tree, ali bojim se da je danas vidjeti tigra ravno zgoditku na lotu.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 11:03   #114
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Da ti pravo kažem, niti ne znam gdje se taj NP nalazi ali nedavno sam na tv-u gledao dokumentarac koji je upravo govorio o tigrovima u indijskim NP. Ukratko - idioti su ih zadnjih godina u tolikom broju potamanili da su neki NP ostali bez i jednog primjerka
Država je imala neki super glupi sistem praćenja broja jedinki da nisu ni skontali (ili možda jesu) drastičan pad u broju životinja.

Najbolje da se raspitaš na LP Thorn Tree, ali bojim se da je danas vidjeti tigra ravno zgoditku na lotu.
Da, pročitao sam u vodiču o tome, kao da su sami rejndzeri koji cuvaju park bili ukljuceni u velika krijumcarenja i izlov tigrova. Kad mangupi u nekim kulturama jos uvijek smatraju da prepravci od mitskih zivotinja imaju nadnaravne sposobnosti izlijecenja.
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:07   #115
Šta ćeš, ljudi tamo žive u bijedi i njih nije briga za tamo neke tigrove. Pravi krivac je država koja sve to skupa vodi na poprilično kretenski način. Tek nakon šta sam pogledao dokumentarac shvatio sam prave razmjere njihovog idiotluka.
Npr. sva tigrova krzna su prodavali u Tibetu gdje ih ekipa ponosno nosi na paradama nesvejsna koliku štetu time čini. Izgleda da su nakon intervencija nekih organizacija počeli odbacivati tigrova krzna, smanjući tome potražnju.
Nadajmo se da će biti bolje.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:04   #116
Hoce li netko biti u Indiji u siječnju i veljači? Nije da ćemo se sresti ali me čisto zanima
sword.zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:43   #117
ja se nadam ožujku, al sve mi se čini da to neće bit 2008e već 2009
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 09:24   #118
hm, već mjesec dana radim kojekakve male pretpripreme za put i ...ma svaki dan si vrtim koliko para imam danas, a koliko bih mogao imati kad se napokon otisnem (juhuuuu) i kako god da izračunam, opet ću biti sirotinja, ehh
no, ono što me zanima jesu neke cijene vlakova po indiji. po svemu što znam vlakovi nisu skupi, ali ja moram brijati po cijeloj zemlji - primjerice na relaciji mumbay-calcutta barem dva puta - pa me jako interesira koliko bi me mogla doći tako neka karta cca?
ne, nisam neki fini čovo, tako da nije bed ...
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 10:35   #119
Ja ću vjerojatno 6 mjeseci bit u Indiji, možda i dulje od 12. mjeseca pa me zanima da li netko zna koliko koštaju hoteli od 4 i 5 zvjezdica, koliko traje viza, koje lijekove da uzmem sa sobom i protiv čega da se cijepim prije polaska? Da li u marketima postoji zapakirana i tvornički proizvedena hrana?
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 23:20   #120
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Da li u marketima postoji zapakirana i tvornički proizvedena hrana?
Za početak nemoj očekivati markete na kakve si navikao kod nas.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.