Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2006., 10:49   #81
mda; na malo višoj razini od sindikata.
nije cp; iz prve ruke

al nećemo o tome ovđeka
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 18:09   #82
Quote:
Billi kaže:
a koji su to dokazi iz prve ruke? kad se zna da lidl nije poceo rad u hrvatskoj pa prve ruke i nema
ima od ljudi koji su trebali raditi za Lidl u Hrvatskoj pa su bili na njihovom školovanju u Austriji, i to ne za obične šljakere pa su rekli da je to pakao!
gazdaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 21:24   #83
Quote:
Billi kaže:
moja frendica radi u jednom hrv lancu gdje imaju kamere iznad vrata od wc-a pa se broji koliko se puta odlazi. to samo ukazuje da su SVI isti. razlika je samo dal neki mozda malo bolje placa pa dusevna bol malko manje pece.
A zašto su dopustili kamere tamo? Tu nemaju nikakvu nadzornu funkciju, pa stoga nemaju zašto ni stajati. Fino je se iščupa, a ako se netko ide bunit - zaustavi se cijeli trgovački lanac i pozove novinare.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 21:45   #84
Quote:
Vojky kaže:
A zašto su dopustili kamere tamo? Tu nemaju nikakvu nadzornu funkciju, pa stoga nemaju zašto ni stajati. Fino je se iščupa, a ako se netko ide bunit - zaustavi se cijeli trgovački lanac i pozove novinare.
Da, magična riječ: "novinari"!
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 21:48   #85
ajd i ti ne zvizdi; sad si i oni krivi jer zamisli imaju kamere u šoping centrima.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 21:52   #86
Quote:
Bezveze kaže:
Da, magična riječ: "novinari"!
nego
ti ih budu hranili kad otkaz dobiju

kod mene se prati sve i svašta (WC ipak još ne)
ne smeta me ni malo
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 22:09   #87
treba ipak zadržati svoje dostojanstvo.
si čovjek ili komad blata iliti možda rit-papir?
najbolji su mi takvi zgaženi robovi kada dodju doma, koje su to spike... pa priznaj svima radim u lidlu (ili sl) seru po meni jer im to dozvolim.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 22:11   #88
ma naravno; bitno je da si ti svoga tela gospodar

da zgaženi robovi
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 22:26   #89
Quote:
Bezveze kaže:
Da, magična riječ: "novinari"!
Pa, imaju i radničko vijeće, i sindikat, i inspektore... Nitko nije jači od organizirane grupe radnika. Sve dok ljudi u trgovini ne shvate da moraju biti zajedno - neće im biti dobro. Gazdu će najviše koštati - zaustavljenje cijelog sustava. A dok ljudi šute i saginju glavu - neće im biti dobro. U tim "zamjenjivim" zanimanjima jedinstvo je jako bitno.

Neka malo uče od drugih, probaj u HŽ-u dati par otkaza, zaustavlja se cijeli sustav. Ili na brodu ne isplatiti plaće. Sindikat doslovno zaustavlja brod i prodaje ga na dražbi, bilo gdje u svijetu.

Jednom mi je otac imao neki problem u staroj firmi - i dvojica pravnika su prešla 300 km naredni dan za to srediti s poslodavcem (sindikat pomoraca). I - da - saslušali su ih. Jer inače slijede pizdarije.

A i kao što Željkoo kaže - ako ne daju na WC, fino se pokenjaš na sred hodnika. Gdje ima kupaca. I prethodno pozoveš novinare. Bilo bi na naslovnicama, garant. Pa neka se poslije PR-firme misli kako će ispravit.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 22:33   #90
da, da
zato kaj su u Pevecu inventarisali cijeli Badnjak i Božić više ni jedan pravi katolik ni njegovog praga prešel
u znak solidarnosti

daj kakav PR, promet će im i dalje rasti a ti koji će se buniti završiti će bez posla i plaće
radi se mahom o slabo školovanom kadru koji će raditi i 20 sati dnevno da može djetetu kruh i mlijeko priuštiti
a na tržištu na svakog takvo radno mjesto čeka bar petero
malo realnosti
ne svijet gledati oćima nekog tko skoro pa ima doktorat
većina radnog stanovništva sam Bog da je nekakvu ne baš dobru srednju školu završila
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 09:10   #91
Quote:
polly kaže:
da, da
zato kaj su u Pevecu inventarisali cijeli Badnjak i Božić više ni jedan pravi katolik ni njegovog praga prešel
u znak solidarnosti
Da li su radnici preko sindikata o tome obavijestili Kaptol i zamolili da se u Glasu Koncila napiše nešto o tome? Da se pozove vjernike na bojkot? Da li je bilo štrajka?

Sve dok radnici budu šutjeli o svojim problemima i ne organizirali se - biti će im tako kako im je. U tim zanimanjima najbitnija je radnička solidarnost i svijest da samo zajednički mogu nešto postići.

Ima struka s isto tako zamjenjivim radnicima gdje poslodavac itekako pazi na uvjete, npr. lučki radnici po svijetu. Jer, ako ne poštuje ugovor i kolektivni - prekid rada, blokada pogona, stotine ljudi na ogradi je realnost.

No, sve dok ljudi budu gledali kako šef nekoga kinji i mislili "bolje njega nego mene", biti će im loše. Jer - ne shvaćaju da će sutra netko drugi to isto govoriti za njih.

Kažem, pomorci su to jako dobro rješili. U stanju su za nekoliko sati zaustaviti cijelu veliku kompaniju. Nema razloga da i drugi ne rade slično. Stvar je u - solidarnosti i svijesti o zajedničkom postupanju.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 09:32   #92
Quote:
gazdaki kaže:
ima od ljudi koji su trebali raditi za Lidl u Hrvatskoj pa su bili na njihovom školovanju u Austriji, i to ne za obične šljakere pa su rekli da je to pakao!
tako je! i to zato jer se ocekivalo da rade od najnizih poslova navise. da opravdaju placu i auto koji su dobili. ali bit ce da su ocekivali samo zasjest u fotelju i sefovat. takvi su zvisili.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 10:04   #93
Quote:
Billi kaže:
tako je! i to zato jer se ocekivalo da rade od najnizih poslova navise. da opravdaju placu i auto koji su dobili. ali bit ce da su ocekivali samo zasjest u fotelju i sefovat. takvi su zvisili.
Managerski posao u gotovo svakoj firmi znači dnevni rad od 12 sati, ili kao što mi je jednom jedan rukovoditelj rekao: Kapetan prvi dolazi zadnji odlazi s broda.

Uglavnom, ako ti privatnik daje dobru plaću i službeni auto 24 sata (koji u stvarnosti predstavlja jedno 2000-3000 kn dodatka na plaću!), to ne radi jer imaš lijepe okice, već zato što se očekuje aganžman od 24 sata.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 10:20   #94
Quote:
zlocestoca kaže:
u potpunosti se slazem sa Billi

ocito ljudima bas i nije takva frka za posao kad cak razmisljaju i da li otici na razgovor za posao!

jebiga, jednostavnije je lezat doma i svoju lijenost opravdavati "cinjenicama" koje im servira ona luda babetina iz sindikata trgovine


Scharzes Buch ! - a koji discount lanac nije upisan u toj knjizi ?

Lidl u Njemackoj je vec u reformi sto se tice humanog odnosa prema radnicima, ali "mlinovi se polako okrecu". Stari vlasnik sa suprugom se povukao iz managmenta, oni su bili ti krivci.

Da bilo koji zapadni trg. lanac, proizvodjac, consulting kuca,... za zapadnim globalnim idealima dodje u Hr. uvjek ce biti nesporazuma i kritike medju poslodavca i posloprimca. Zasto LIDL uspjeva na zapadu ? - zato sto su radnici budale ! -- ne, zato sto se trziste rada i ekonomska situacija promijenila a mi mali se moramo prilagoditi (ako hoces nakako zivjeti) ili crknuti.

Sta mislite kako LIDL stvara svoje prodajne cijene artikala ?? - eh, to nam je ljepo ako mozemo jeftinije kupovati.
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 10:20   #95
moj kolega sa posla je bio u Lidlu 8 mjeseci; svo vrijeme je proveo u Njemačkoj na obuci i onda zbrisal Trebao je raditi u informatici tu kod nas i po njegovim riječima Lidl dobro plaća: navodno se uzima prosjek branše za državu i stavljaju gore 20-30% na plaću..
lesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 10:26   #96
Quote:
Seminom kaže:
Lidl u Njemackoj je vec u reformi sto se tice humanog odnosa prema radnicima, ali "mlinovi se polako okrecu". Stari vlasnik sa suprugom se povukao iz managmenta, oni su bili ti krivci.
ma je samo je stari bio kriv s suprugom?

koliko ja znam oni godinama nisu imali veze s ičim, načelno.
da bi bilo jefitno, toliko jeftino negdje keč mora biti. ili više njih.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 10:35   #97
Lightbulb

Quote:
tilla kaže:
da bi bilo jefitno, toliko jeftino negdje keč mora biti. ili više njih.
Keč je u smanjivanju troškova do maksimuma. Svih.

A sa strane radnika (mislim na SSS) - keč je u tome da ako nemaš specijalističko zanimanje (informatičar, keramičar, pizza-majstor) jednostavno živiš jako loše. Takmičiš se na globalnom tržištu s još 2.000.000.000 takvih...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 10:38   #98
Quote:
tilla kaže:
ma je samo je stari bio kriv s suprugom?

koliko ja znam oni godinama nisu imali veze s ičim, načelno.
da bi bilo jefitno, toliko jeftino negdje keč mora biti. ili više njih.
Da on sa starom stvorio tu diktaturu.
Oni su nenajavljeno zalutali bilo gdje u Njemackoj u nekvu LIDL prodavaonicu, ono kao obicni kupci, nitko ih nije prepoznao ( i onako nema u medijama slike od njih, par starih ), i nedaj boze da nije nesto bilo u redu... stara je navodno odmah postala histericna, radnike je pred publikom ponizavala i sl.

Niti SCHLECKER nije bolji sto se tice humanog radnog mijesta.
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 10:40   #99
ma gle; valjda ti je jasno da u nekoliko iljada prodavaonica nisu mogli biti sve i da hoće.
njihov sistem rada je takav kakav je; 2 staraca nisu to sigurno mogli držat pod kontrolom.
nisu se slikali u medijima; to je istina.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 10:45   #100
Quote:
tilla kaže:
ma gle; valjda ti je jasno da u nekoliko iljada prodavaonica nisu mogli biti sve i da hoće.
njihov sistem rada je takav kakav je; 2 staraca nisu to sigurno mogli držat pod kontrolom.
nisu se slikali u medijima; to je istina.

... eh hebiga sada, sada hoces detalje i primjere !

Pa normalno da su imali dobro placene "Generale" i lojalne advokate, to ti je kao "piramida sistem". A kako ALDI i Schlecker funkcionira !?
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.