Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2012., 11:07   #1
Spuštena maternica nakon poroda

Rodila sam prije 5 mjeseci i na prvom pregledu nakon babinja sve je bilo ok.
No nakon toga pocela sam imati neugodan osjecaj u rodnici, pa sam je pregledala i vidla nesto sto tako sigurno nije prije izgledalo , pa sam opet otisla na pregled prosli tjedan i ginekologica mi je rekla da mi se maternica spustila, da to sto sam vidla je cerviks maternice i da bi trebala raditi Kegelove vježbe da se stanje popravi bar iducih 8 tjedana te da ne bi trebala nista teze nositi , da ne bi imala još većih problema..Frka me jer mi je osjećaj izarzito neugodan, a cini mi se da se stanje i dodatno pogorsalo u proslih tjedan dana sto me jako preplasilo. Buduci da doma u principu iskljucivo ja nosim svoju curu to mi dodatno stvar otezava.

Zanimaju me iskustva cura kojima se to desilo. Jel' se stanje popravilo ili...?
Sto ste radile da bude bolje?

Budući da nisam sigurna da Kegelove vjezbe dobro radim, htjela bi naći nešto što bi mi pomoglo,pa sam našla da postoje utezi za vježbanje muskulature zdjelice (4 čunjića različitih težina koji se pojedinačno stave u rodnicu i pokušaju zadržati da ne ispadnu) koji su se nekad mogli kupiti u Mueleru.
Sad ih tamo nema, ima netko ideju di bi to još mogla naći?
__________________
Na kraju će sve biti dobro :)
drpozitiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 12:23   #2
tesko je ovako objasnit sto treba radit. ja sam isla na tecaj (iako nisam imala prolaps), tu gdje mi zivimo se zove Ruckbildung i to je nesto sto svim rodiljama dobro dodje. ne znam koliko je kod tebe stanje "lose" ali baci oko na ovaj link http://www.cyh.com/HealthTopics/Heal...=464&id=2825#4 http://www.physiotherapy-treatment.c...exercises.html
ima jos puno zgodnih linkova na njemackom, ali ne znam da li bi ti to koristilo. sto se tice ovih cunjica mi smo na tecaju zamisljali da ih imamo, tj zamisljali bi da u rodnici valjamo malu lopticu. meni je na pocetku sve bilo vrlo nerealno, ali brzo skuzis. u krajnjoj liniji raspitaj se mozes li ici negdje na fizikalnu terapiju.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 11:19   #3
Hvala na linkovima, nasla sam i ja puno , al' me zanimaju iskustva iz prve ruke.
Ja uspijem stisnuti misic (bar mislim da je to taj) , ali ga ne mogu drzati stisnutim , niti svjesno otpustiti - valjda se on odmah otpusti sam
Dodatno me zbunjuje to sto svuda piše da se pritom ne bi trebali koristiti (stezati) misici trbuha , niti guze sto nisam sigurna da uspjevam.

Osjecam se koma Kaj to samo meni ne uspjeva? Ili se drugi toliko ne zabrinjavaju? Mene je stvarno frka, jer dodatno jedino ja nosim malu kojoj trenutno izbijaju prvi zubici pa bi se stalno nosila sto sigurno dodatno odmaze.
__________________
Na kraju će sve biti dobro :)
drpozitiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 12:41   #4
Quote:
drpozitiva kaže: Pogledaj post
Hvala na linkovima, nasla sam i ja puno , al' me zanimaju iskustva iz prve ruke.
Ja uspijem stisnuti misic (bar mislim da je to taj) , ali ga ne mogu drzati stisnutim , niti svjesno otpustiti - valjda se on odmah otpusti sam
Dodatno me zbunjuje to sto svuda piše da se pritom ne bi trebali koristiti (stezati) misici trbuha , niti guze sto nisam sigurna da uspjevam.

Osjecam se koma Kaj to samo meni ne uspjeva? Ili se drugi toliko ne zabrinjavaju? Mene je stvarno frka, jer dodatno jedino ja nosim malu kojoj trenutno izbijaju prvi zubici pa bi se stalno nosila sto sigurno dodatno odmaze.
samo nastavi, vidit ces da vjezbanjem postaje bolje i lakse stezat samo taj "meni imaginarni" misic. isprav je tesko. bas sam danas cula od ginekologa da ej za taj dio zdjelice dobro vjezbat i ledja. ja skuzim da kad nosim svoje klince (ukupna masa 25 kg odoka) da me odmah pocne probadat i bas mi bude neugodan feeling. a anatomski je sve na svom mjestu.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 11:09   #5
Draga ti imas tzv. prolaps materice. Tesko da ce tu Kegelove vezbe pomoci. One mogu pomoci da do prolapsa materice ne dodje ali kad vec dodje tu nista drugo osim hirurgije ne pomaze. Vaginoplastika resava ovakve probleme vrlo lako i brzo. Potrazi misljenje jos nekog lekara jer tvoja doktorka minimalizuje tvoj problem koji se mora hitno leciti. Prolaps materice je vrlo neugodno stanje i do njega dolazi nakon vaginalnih porodjaja narocito kada se porodjaj zavrsava uz asistenciju forcepsa, vakuuma, kad su bebe krupne i slicno. Kasalj moze pogorsati vec ionako neprijatne simptome. Obrati se nekome ko ce te ozbiljno shvatiti. Nikakvi estrogeni, pesari i Kegeli prolaps ne mogu izleciti. Veliki pozdrav!
mama83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 10:11   #6
Quote:
mama83 kaže: Pogledaj post
Draga ti imas tzv. prolaps materice. Tesko da ce tu Kegelove vezbe pomoci. One mogu pomoci da do prolapsa materice ne dodje ali kad vec dodje tu nista drugo osim hirurgije ne pomaze. Vaginoplastika resava ovakve probleme vrlo lako i brzo. Potrazi misljenje jos nekog lekara jer tvoja doktorka minimalizuje tvoj problem koji se mora hitno leciti. Prolaps materice je vrlo neugodno stanje i do njega dolazi nakon vaginalnih porodjaja narocito kada se porodjaj zavrsava uz asistenciju forcepsa, vakuuma, kad su bebe krupne i slicno. Kasalj moze pogorsati vec ionako neprijatne simptome. Obrati se nekome ko ce te ozbiljno shvatiti. Nikakvi estrogeni, pesari i Kegeli prolaps ne mogu izleciti. Veliki pozdrav!
imaš li ti iskustva s tim? da nam malo pojasniš još neka pitanja u vezi operacije ?
Inea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 11:36   #7
Licnog iskustva nemam sa tim, tj. nisam dozivela to neprijatno stanje. Obicno se javlja kod zena u malo starijem zivotnom dobu, dakle ne odmah nakon porodjaja, no pravila nema. Kazem samo sta je uobicajeno. Vaginoplastika je sirok pojam, i obuhvata vise razlicitih zahvata. Njome se mogu vrsiti razne korekcije na genitalijama, kozmeticka ulepsavanja, suzavanje vagine, resavanje lose zbrinutih epiziotomija, resava se problem postporodjajne inkontinencije kao posledica sirokih ruptura medjice i oslabljenih misica karlicnog dna.....Ono sto je u ovoj prici najvaznije vaginoplastika uspesno resava prolaps materice i besike, hirurski se vrati uterus gde treba da stoji i fiksira tako da je zena odmah po obavljenoj intervenciji izlecena bez visemesecnog mucenja sa kojekakvim bezveznim vezbama, koje po meni nista ne pomazu, to je samo gubljenje dragocenog vremena. Najgore od svega je sto se zena deprimira usled takvih stana te to utice i na kvalitet sexualnog zivota ili ga u najgorem slucaju i nema uopste.
mama83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 11:46   #8
Quote:
mama83 kaže: Pogledaj post
Licnog iskustva nemam sa tim, tj. nisam dozivela to neprijatno stanje. Obicno se javlja kod zena u malo starijem zivotnom dobu, dakle ne odmah nakon porodjaja, no pravila nema. Kazem samo sta je uobicajeno. Vaginoplastika je sirok pojam, i obuhvata vise razlicitih zahvata. Njome se mogu vrsiti razne korekcije na genitalijama, kozmeticka ulepsavanja, suzavanje vagine, resavanje lose zbrinutih epiziotomija, resava se problem postporodjajne inkontinencije kao posledica sirokih ruptura medjice i oslabljenih misica karlicnog dna.....Ono sto je u ovoj prici najvaznije vaginoplastika uspesno resava prolaps materice i besike, hirurski se vrati uterus gde treba da stoji i fiksira tako da je zena odmah po obavljenoj intervenciji izlecena bez visemesecnog mucenja sa kojekakvim bezveznim vezbama, koje po meni nista ne pomazu, to je samo gubljenje dragocenog vremena. Najgore od svega je sto se zena deprimira usled takvih stana te to utice i na kvalitet sexualnog zivota ili ga u najgorem slucaju i nema uopste.
tri teme na forumu a nigdje da se javi netko s iskustvom...

ja se "mučim" vježbama jer nemam za tu operaciju...koliko mi je dr, objasnio to spada po estetske operacije (bar u ovoj mojoj fazi) i dosta košta
Inea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 13:12   #9
Ja sam iz Srbije i nasi ginekolozi su skloni tome da minimalizuju ovaj po meni veoma vazan problem koji za sobom vuce jos i probleme psihicke prirode. Ali pouzdano tvrdim da je ovde moguce uz uput u bolnici operisati prolaps materice. Ne znam,...vi ste pretpostavljam iz Hrvatske. Kad smo kod estetskih operacija, licno smatram da i njih treba da uvedu u operacije koje pokriva zdravstveno osiguranje jer neke zene su prakticno osakacene nakon vaginalnog porodjaja no ako to slucajno i pomislite pomenuti u domu zdravlja bicete najstrozije izgrdjeni jer to je po njima normalna posledica vaginalnog porodjaja, a sve u tonu "vi ste majka, kakva vagina, kakav muz.....samo dete sada da gledate, cuj molim te oslabljeni misici, mars kuci!" i slicne mudrosti. Licno mi je takav stav neprihvatljiv jer takvim stavom guramo zenu samo u jos vecu psihicku frustraciju i nezadovoljstvo. Koliko takva operacija kosta kod Vas? Koji stepen prolapsa imate?
mama83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 00:04   #10
Quote:
mama83 kaže: Pogledaj post
Ja sam iz Srbije i nasi ginekolozi su skloni tome da minimalizuju ovaj po meni veoma vazan problem koji za sobom vuce jos i probleme psihicke prirode. Ali pouzdano tvrdim da je ovde moguce uz uput u bolnici operisati prolaps materice. Ne znam,...vi ste pretpostavljam iz Hrvatske. Kad smo kod estetskih operacija, licno smatram da i njih treba da uvedu u operacije koje pokriva zdravstveno osiguranje jer neke zene su prakticno osakacene nakon vaginalnog porodjaja no ako to slucajno i pomislite pomenuti u domu zdravlja bicete najstrozije izgrdjeni jer to je po njima normalna posledica vaginalnog porodjaja, a sve u tonu "vi ste majka, kakva vagina, kakav muz.....samo dete sada da gledate, cuj molim te oslabljeni misici, mars kuci!" i slicne mudrosti. Licno mi je takav stav neprihvatljiv jer takvim stavom guramo zenu samo u jos vecu psihicku frustraciju i nezadovoljstvo. Koliko takva operacija kosta kod Vas? Koji stepen prolapsa imate?
slažem se s tobom a slično je i u hr..
koji stepen (stupanj) imam pojma nemam nisam niti znala tada kada mi je to rekao da postoje više vrsta ..
a operacije su mislim od 8,000 doo 15.000 kn, ali nisam sigurna , možda netko ima bolju informaciju
Inea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 15:58   #11
Da, postoje tri stepena-stupnja(nazovimo kako god zelimo) prolapsa materice. To bi trebalo da Vam ginekolog utvrdi. 3. stepen se ne moze korigovati nikako drugacije osim hirurgijom. A iskreno nikakve vezbe nece puno pomoci ni kod prva dva stepena, al ajde da se i to proba. Promenite ginekologa, nisu svi isti, postoje i normalni ljudi kojima je zdravlje i briga o pacijetima na prvom mestu.
mama83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 16:39   #12
Ima li tko iskustva. Ako postoji spuštena maternica (i mjehur) nakon 2 trudnoće, je li moguće iznijeti još jednu trudnoću? Treba li se mirovati?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 10:42   #13
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva. Ako postoji spuštena maternica (i mjehur) nakon 2 trudnoće, je li moguće iznijeti još jednu trudnoću? Treba li se mirovati?
to je sve individualno..dal si radila kegelove vjezbe od dana kada si saznala da imas navedene probleme?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 11:39   #14
Za kirurško liječenje ovog problema treba potražiti kvalitetnog uroginekologa.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 14:01   #15
Pozdrav svima,
Prije mjesec i po dana operirala sam miom maternice, i trebam mirovati, što sam i radila, ležala i malo hodala, međutim čuvala sam dvije manje mačke, i jednu nije nitko mogao uloviti, trebali je staviti u transporter, došla mi je dok sam ležala, ulovila sm je iza za vrat, digla se s njom, hodala par koraka i stavila u transporter.
Nakon toga me jako boljela lijeva prepona, a desna me još prije par dan počela, i nateko mi je trbuh, gornji dio s desne strane. Pretpostavljam da imam bruh i to više njih. Nakon tog dizanja i s mačkom u ruci, dobila sam i nekakav proljev, i imala meku stolicu od tada, to je već 8 dana. Čini mi se da je ta meka stolica obrana crijeVa od stresa. bila izgubila i osjet za pišanje, ali se vratio, u anusu povremeno žmiganje, u rodnici isto kao nešto. Poprilično sam preplašena kako će se dalje stvari odvijati. BOJIM SE HODAT, jer me tad prepone bole i trbuh. NAKON DIZANJA MAČKE OSJETILA SAM I MUČNINU, KAO NA POVRAĆANJE I TO SAD OSJEĆAM SVAKI PUT KAD JEDEM, JER MI VALJDA PRITISKA HRANA TU KILU NA TRBUHU. Čini mise kao da sam dobila 4-5 bruhova, dva preponska, mogu ih napipati, mali su tvrdi, na želucu, i moguće u rupi od operacije. ginekologici sam to rekla, i rekla je da sam friška od operacije, ako sumnjam na bruh neka idem kod dr. ići ću. samo ne može mi puno pomoći...
PRITISAK JE STVORIO I PROBLEM TAJ- DA IMAM OSJEĆAJ, U RODNICI KAO DA MI JE NEŠTO- VJEROJATNO SPUŠTEN CERVIX ILI MJEHUR- JER SU MIŠIĆI OSLABILI... TO MI SE SPUSTLO NAKON MALO VIŠE HODANJA
BOJIM SE RADITI KEGELOVE VJEŽBE JER KAD SAM POKUŠALA ČINILO MI SE DA SE OSJEĆAJ U RODNICI POGORŠAVA...KAD JE SIGURNO NAKON OPERACIJE POČETI RADITI KEGELOVE??
AKO SAMO LEŽIM MIŠIĆI ĆE JOŠ VIŠE OSLABITI, A AKO RADIM KEGELOVE VJEŽBE MOŽDA STVORE JOŠ VEĆI PRITISAK DA IZBACE MATERNICU VAN...

POMOZITE NEKIM ISKUSTVOM ILI SAVJETOM...
Valleria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 19:06   #16
Quote:
Valleria kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Prije mjesec i po dana operirala sam miom maternice, i trebam mirovati, što sam i radila, ležala i malo hodala, međutim čuvala sam dvije manje mačke, i jednu nije nitko mogao uloviti, trebali je staviti u transporter, došla mi je dok sam ležala, ulovila sm je iza za vrat, digla se s njom, hodala par koraka i stavila u transporter.
Nakon toga me jako boljela lijeva prepona, a desna me još prije par dan počela, i nateko mi je trbuh, gornji dio s desne strane. Pretpostavljam da imam bruh i to više njih. Nakon tog dizanja i s mačkom u ruci, dobila sam i nekakav proljev, i imala meku stolicu od tada, to je već 8 dana. Čini mi se da je ta meka stolica obrana crijeVa od stresa. bila izgubila i osjet za pišanje, ali se vratio, u anusu povremeno žmiganje, u rodnici isto kao nešto. Poprilično sam preplašena kako će se dalje stvari odvijati. BOJIM SE HODAT, jer me tad prepone bole i trbuh. NAKON DIZANJA MAČKE OSJETILA SAM I MUČNINU, KAO NA POVRAĆANJE I TO SAD OSJEĆAM SVAKI PUT KAD JEDEM, JER MI VALJDA PRITISKA HRANA TU KILU NA TRBUHU. Čini mise kao da sam dobila 4-5 bruhova, dva preponska, mogu ih napipati, mali su tvrdi, na želucu, i moguće u rupi od operacije. ginekologici sam to rekla, i rekla je da sam friška od operacije, ako sumnjam na bruh neka idem kod dr. ići ću. samo ne može mi puno pomoći...
PRITISAK JE STVORIO I PROBLEM TAJ- DA IMAM OSJEĆAJ, U RODNICI KAO DA MI JE NEŠTO- VJEROJATNO SPUŠTEN CERVIX ILI MJEHUR- JER SU MIŠIĆI OSLABILI... TO MI SE SPUSTLO NAKON MALO VIŠE HODANJA
BOJIM SE RADITI KEGELOVE VJEŽBE JER KAD SAM POKUŠALA ČINILO MI SE DA SE OSJEĆAJ U RODNICI POGORŠAVA...KAD JE SIGURNO NAKON OPERACIJE POČETI RADITI KEGELOVE??
AKO SAMO LEŽIM MIŠIĆI ĆE JOŠ VIŠE OSLABITI, A AKO RADIM KEGELOVE VJEŽBE MOŽDA STVORE JOŠ VEĆI PRITISAK DA IZBACE MATERNICU VAN...

POMOZITE NEKIM ISKUSTVOM ILI SAVJETOM...
Sam bruh može izazivati simptome u rodnici i anusu, a Kegelove vježbe to još mogu potencirati. Nije baš pametno raditi Kegelove vježbe kad se ima preponski bruh jer on sam po sebi može navući grč na mišiće dna zdjelice, a Kegelove onda to još samo pogoršavaju.
No prvo trebaš potvrditi kod abdominalnog kirurga imaš li bruh i ako da, operirati ga jer simptomi koje on izaziva neće otići sami od sebe.
sunchica57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 20:03   #17
Koliko je bila teška ta manja mačka? Ovo sve skupa više zvuči kao postoperativne komplikacije... ja bih se primirila i pričekala nekoliko tjedana, nikakve vježbe. A onda, ako nema poboljšanja, natrag na ginekološku kirurgiju pa tek onda na abdominalnu. Treba prvo isključiti mogućnost da zahvat nije odrađen kako treba ili da je došlo do nekog problema vezanog uz njega.

Preponski bruh na želucu je moguć koliko i zanoktica na laktu, tako da treba ispitati druge opcije. Sretno
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 19:07   #18
Samo da vas updejtam, poprilično u zakašnjenju, išla sam na pregled kod kirurga, i nemam bruh, zatim sam išla na daljnje pretrage i magnetsku rezonancu i utvrdili su mi da imam artrozu kuka, zbog toga me boljela prepona. Prepone mogu boljeti i od problema s kukovima, to nisam znala ali eto. Inače oporavila sam se dobro od svoje tadašnje operacije, usprkos incidentu s mačkom. Nadam se da ste svi dobro i hvala Vam na odgovorima.
Valleria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.