Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2012., 13:14   #41
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
@JPK: uvijek sam nekako skeptična prema tim Franja kavama, ne znam zašto Ne znam čak ni gdje ih ima za kupiti
Ima u njihovim dućanima na Kvatriću, u Vlaškoj i u Ilici. Meni je njihova kava znatno bolja od svih dostupnih po supermarketima, osim illya. Košta oko 120 kn/kg, ako se ne varam.
Druge opcije s dobrom kavom su onaj kafić na Britancu (vlasnik je fanatik espressa, putuje svijetom po natjecanjima barista i zna pos'o), ali njegove mješavine su prilično skupe, a ima i Milmanova kava na Dolcu koja je jeftina ali solidna, bolja od domaćeg dućanskog otpada.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 14:52   #42
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ima u njihovim dućanima na Kvatriću, u Vlaškoj i u Ilici. Meni je njihova kava znatno bolja od svih dostupnih po supermarketima, osim illya. Košta oko 120 kn/kg, ako se ne varam.
Druge opcije s dobrom kavom su onaj kafić na Britancu (vlasnik je fanatik espressa, putuje svijetom po natjecanjima barista i zna pos'o), ali njegove mješavine su prilično skupe, a ima i Milmanova kava na Dolcu koja je jeftina ali solidna, bolja od domaćeg dućanskog otpada.
Franjine kave su odlične, kako za tursku tako i za espreso, ali pored njih ima i kava "Brasil" koja se prodaje po dućanima (metro, špar, bila i sl. samo ne u konzumu), a koja me ugodno iznenadila jer sam mislio da se radi o lošoj kavi kao što je Anamarija i njoj slične, a u stvari je vrshunska!
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 15:24   #43
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ima u njihovim dućanima na Kvatriću, u Vlaškoj i u Ilici. Meni je njihova kava znatno bolja od svih dostupnih po supermarketima, osim illya. Košta oko 120 kn/kg, ako se ne varam.
120 kn/kg za dobru kavu je zbilja prihvatljivo otići ću do nekog njihovog dućana kad potrošim ovo što sad imam doma, hvala ti

Quote:
turbododo kaže: Pogledaj post
Franjine kave su odlične, kako za tursku tako i za espreso, ali pored njih ima i kava "Brasil" koja se prodaje po dućanima (metro, špar, bila i sl. samo ne u konzumu), a koja me ugodno iznenadila jer sam mislio da se radi o lošoj kavi kao što je Anamarija i njoj slične, a u stvari je vrshunska!
ovakva kakvu je Cats stavila sliku? zelena?


kupila sam i probala ove dvije što sam rekla. Santana Brasil (zelenu) sam pretanku skuhala i uopće nisam osjetila okus kave

ovu drugu, barcaffe clasic sam si skuhala danas i bila mi je opako gadnog mirisa i iznenađujuće dobrog okusa (nakon tog mirisa). ali nije baš da bih bila sretna da mi ona sad postane trajno rješenje
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 15:34   #44
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
120 kn/kg za dobru kavu je zbilja prihvatljivo otići ću do nekog njihovog dućana kad potrošim ovo što sad imam doma, hvala ti



ovakva kakvu je Cats stavila sliku? zelena?


kupila sam i probala ove dvije što sam rekla. Santana Brasil (zelenu) sam pretanku skuhala i uopće nisam osjetila okus kave

ovu drugu, barcaffe clasic sam si skuhala danas i bila mi je opako gadnog mirisa i iznenađujuće dobrog okusa (nakon tog mirisa). ali nije baš da bih bila sretna da mi ona sad postane trajno rješenje
Ne, ova se zove samo "Brasil" i u crvenom je pakovanju - nikakva Santana http://www.alba-ms.hr/alba/front_con...dcat=73&lang=4 evo sa stranice te firme
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 21:22   #45
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
nego da još malo zachatam temu (al stvarno imam pol vrećice Monarcha ), jel se sjećate ove kave? to je bila stvarno dobra kava i ne znam zašto su misteriozno nestali s tržišta.

ova kava mi je bila najnajnajdraža...
stvarno mi nije jasno kud je tako misteriozno nestala..

kemik- molim te javi iskustva sa ovom barcaffe i ovom zelenom.. ne znam zašto-al barcaffe nisam nikad probala, a ovu u zel. vrećici prvi put vidim.. dojmovi?


inače- u zadnje vrijeme mi je dobra glorija kava...jesi tu probala?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 23:03   #46
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
kemik - molim te javi iskustva sa ovom barcaffe i ovom zelenom.. ne znam zašto-al barcaffe nisam nikad probala, a ovu u zel. vrećici prvi put vidim.. dojmovi?
evo dojmova:

Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
kupila sam i probala ove dvije što sam rekla. Santana Brasil (zelenu) sam pretanku skuhala i uopće nisam osjetila okus kave

ovu drugu, barcaffe clasic sam si skuhala danas i bila mi je opako gadnog mirisa i iznenađujuće dobrog okusa (nakon tog mirisa). ali nije baš da bih bila sretna da mi ona sad postane trajno rješenje
skuhala sam još nekoliko puta onu zelenu brazil i stvarno mi je dobra. ali zbilja, i ne znam u čem je stvar, treba staviti dosta više kave da bi se postigla jednaka jačina kao s drugim kavama

Quote:
inače- u zadnje vrijeme mi je dobra glorija kava...jesi tu probala?
jesam, jednom davno, i bila mi je gro-zna. možda ponovo dam priliku, ako me netko uvjeri da se promijenila
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 15:28   #47
i koja se pokazala najboljom?

Zadnje uređivanje Krkimir : 07.04.2012. at 15:37.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 16:38   #48
pa, od svih do sad probanih najbolja mi je ona zelena - Santana Brasil, samo se mora staviti dosta više kave nego ostalih. Nije mi loša ni ona crvena, a sad pijem barcaffe classic jer je bio na nekakvoj suludoj akciji u Mercatoru.

uglavnom, sve koje sam do sad probala su mi nešto lošije od Monarcha, ali svjetlosnim godinama od Francka. sad čekam zaletit se do Franje
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 22:52   #49
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
sad čekam zaletit se do Franje
kad se zaletiš, javi
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 14:36   #50
isprobala sam puno kava u zrnu, ljudi znaju kakav mi je to fetiš pa mi donose na poklon i izvana, a probala sam i mješavinu iz kultnog Eliscaffea u Ilici, no funny je da mi je odlična relativno puno jeftinija kava iz Kauflanda, Anamarija Espresso Verde selection. ima je samo po 1 kg, oko 118 kn je bila kad sam zadnji put kupovala.

po nazivu je dakle namijenjena espressu, ali ja je meljem sitnije i kuham tursku i ispada mi izvrsna... ako će je piti netko kome jače smeta talog, cijela stvar se može pripremiti i u francuskoj preši.

btw - imati doma vlastiti mlinac se totalno isplati. sam miris je neprocjenjiv

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 14:44   #51
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
isprobala sam puno kava u zrnu, ljudi znaju kakav mi je to fetiš pa mi donose na poklon i izvana, a probala sam i mješavinu iz kultnog Eliscaffea u Ilici, no funny je da mi je odlična relativno puno jeftinija kava iz Kauflanda, Anamarija Espresso Verde selection. ima je samo po 1 kg, oko 118 kn je bila kad sam zadnji put kupovala.

po nazivu je dakle namijenjena espressu, ali ja je meljem sitnije i kuham tursku i ispada mi izvrsna... ako će je piti netko kome jače smeta talog, cijela stvar se može pripremiti i u francuskoj preši.

btw - imati doma vlastiti mlinac se totalno isplati. sam miris je neprocjenjiv

...
I ja meljem malo krupnije samljevenu jednu jako finu mješavinu namijenjenu filterici.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 16:56   #52
jesu li i one kave spar premium (jedna je mljevena arabica u piksi, a druga neka vakumirana mjesavina pet vrsta) primjerene za tursku? ne pise nista na pakiranju, a ja to ne znam prepoznati.
a sto je s illyjevom klasicnom piksom? za to se mora imati barem kafetijera, ili...?
a one sve lavazze? pa ona neka robusta iz bio&bio? pa ona neka fair trade iz muellera?

ja to nist' ne kuzim, kako bi se te kave trebale skuhati. na nekima ne pise nista, na nekima pise suitable for all coffee makers (ali pretpostavljam da se pod time ne podrazumijeva obicna dzezva?).

inace trosimo trece pakiranje one nove franckove gvatemale. onaj moj je pije, kao tursku, puno mu je bogatija i aromaticnija od klasicne (meni uzasne) franckove ciglice. ja tursku ne pijem, ali mi ponekad treba za pripremu slastica. jedino mi se za ovu gvatemalu (na kojoj je nacrtana i dzezvica), kad sam nedavno mocila piskote, ucinilo da je ni isus ne bi dobro procijedio.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 15:36   #53
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
jesu li i one kave spar premium (jedna je mljevena arabica u piksi, a druga neka vakumirana mjesavina pet vrsta) primjerene za tursku? ne pise nista na pakiranju, a ja to ne znam prepoznati.
a sto je s illyjevom klasicnom piksom? za to se mora imati barem kafetijera, ili...?
a one sve lavazze? pa ona neka robusta iz bio&bio? pa ona neka fair trade iz muellera?

ja to nist' ne kuzim, kako bi se te kave trebale skuhati. na nekima ne pise nista, na nekima pise suitable for all coffee makers (ali pretpostavljam da se pod time ne podrazumijeva obicna dzezva?).

inace trosimo trece pakiranje one nove franckove gvatemale. onaj moj je pije, kao tursku, puno mu je bogatija i aromaticnija od klasicne (meni uzasne) franckove ciglice. ja tursku ne pijem, ali mi ponekad treba za pripremu slastica. jedino mi se za ovu gvatemalu (na kojoj je nacrtana i dzezvica), kad sam nedavno mocila piskote, ucinilo da je ni isus ne bi dobro procijedio.
Od četvrtka ti je na Trgu festival kave,sve odgovore tam dobiješ.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 13:52   #54
ovo mi djeluje kao dobro mjesto za priupitati...
erm da li ima u zagrebu ili blizoj okolici ima kakav ducan/prziona sa onak zanimljivim izborom kava, koji po mogucnosti odskace od ponude mercatora/konzuma/kauflanda... i ostalih trgovackih centara.
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 18:03   #55
Quote:
mickey kaže: Pogledaj post
ovo mi djeluje kao dobro mjesto za priupitati...
erm da li ima u zagrebu ili blizoj okolici ima kakav ducan/prziona sa onak zanimljivim izborom kava, koji po mogucnosti odskace od ponude mercatora/konzuma/kauflanda... i ostalih trgovackih centara.
u Ilici, na južnoj strani izmedju Britanca i Medulićeve je bio jedan zgodan dućan s finim kavama i čajevima u rinfuzi, no nisam bila mjesecima pa nisam ziher dal još uvijek radi... tu je i Eliscaffe gdje prodaju svoju mješavinu u zrnu
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 09:22   #56
Quote:
mickey kaže: Pogledaj post
ovo mi djeluje kao dobro mjesto za priupitati...
erm da li ima u zagrebu ili blizoj okolici ima kakav ducan/prziona sa onak zanimljivim izborom kava, koji po mogucnosti odskace od ponude mercatora/konzuma/kauflanda... i ostalih trgovackih centara.
Franja.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 23:47   #57
jel ima kakav aparat za tursku kavu? ono trpas obicnu nefiltriranu samljevenu kavu u spremnik, ovaj iscuri odgovarajucu kolicinu u vodu i voila?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 01:48   #58
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
jel ima kakav aparat za tursku kavu? ono trpas obicnu nefiltriranu samljevenu kavu u spremnik, ovaj iscuri odgovarajucu kolicinu u vodu i voila?
postoje kafetijere, vidi ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=182195, ali poanta 'turske' kave je da se kuha u džezvi

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 12:39   #59
filtrirana kava je drukčijeg okusa mogu li kako dobit isti okus kave kao turska kava, ali iz aparata za kavu?

koja je razlika u okusu između kafetijere i turske kave iz džezve? koja je jača, a koja ukusnija?

Zadnje uređivanje NMT : 23.10.2012. at 12:46.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 19:12   #60
Turska kava je turska kava!
A koja je jača ili ukusnija....meni je turska #1 ostale nužno zlo!
Jedini problem je naći omjer mješavine!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.