Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 09:57   #21
liker od drenjula

kako se radi?
nabrao sam ih ali nemam recept
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 10:38   #22
šta su drenjule?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 13:20   #23
nešto mi govori da bi to mogli bit oni crveni plodovi drijenka. baš sam ih neki dan gledao kak su lijepi kod neke napuštene kuće. jel to jestivo? što se može sve radit od toga?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 13:27   #24
da, to su drenjci, drenjule, kako god. sad su sazrile iako sam ih ja pobrao ne 100% zrele ( kad su ful tamne i mekane i kad same padaju)! da mi ih kisa ne stuce na pod.. pa ce sazrijet na krpi na stolu!

slika
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:23   #25
meni to liči na šipak....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:45   #26
Stari način za naknadno dozrijevanje drenjula i drugog voća je držanje u sandučiću ispunjenom slamom.
Prije par godina sam radio liker od drenjula,više se ne sjećam koliko sam stavio šećera na litru rakije.Još ga malo imam,i što je stariji,bolji je.
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:11   #27
jel to drenjina?

ako jeste onda radiš slično kao liker od rakije sa orasima. ne sjećam se točno omjera rakije, šećera i njih, ali znam da je jako ukusno
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:36   #28
Da,to su drenjine.Način izrade ovog likera je isti kao i drugih s rakijom i šećerom,znači red voća,red šećera...zaliti lozovačom,nikako šljivovicom,staviti na prozorsku dasku na sunce i nakon cca mjesec dana otočiti.Ponavljam,zaboravih omjere,ali to je ionako individualno,ovisi o ukusima,netko voli slađe,netko ne...
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 22:12   #29
kakav to okus ima kao voće?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 22:22   #30
Okus drenjula je kiselkasto trpak.Obično se beru prije pune zrelosti,jer inače rado otpadnu s drva i drže u suhoj slami da dozore,tj.dobiju tamnocrvenu boju.U likeru sve popravi šećer,kao i u marmeladi od drenjula,koja se poseban specijalitet.
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 12:13   #31
upitnik za priprema orahovacu

ja sam orahe stavila u med, a citam da svi ih stavljaju u secer. Jesam li pogresila?
Katarina_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 22:51   #32
prakticira se šećer jer i med ima svoj okus... al javi kak je ispalo :-))
Beer_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 23:07   #33
Liker od višnje, višnjevac

Podsjetio me liker od oraha na ovaj od višnje. Mmmmm,mljac, ali kako ide recept nisam baš sigurna. Znam da idu rakija, višnje i šećer ali ne znam mjere, pomagajte bar otprilike. Treba li kakve arome?
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 23:21   #34
ne znam ni ja baš sigurne mjere.ali ove godine sam imala fantastičan višnjevac.
išlo negdje ma ni pola kile šećera na jedno 2,5 litre.a bilo je pola rakije od jagode i pola
vodtke.eto sve nekako od oka i stajalo je to tak negdje 2 mjeseca prije nego smo pili
ali moglo se i prije.i da, višanja je bilo pol tegle a ostalo rakija do vrha.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 06:49   #35
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
ne znam ni ja baš sigurne mjere.ali ove godine sam imala fantastičan višnjevac.
išlo negdje ma ni pola kile šećera na jedno 2,5 litre.a bilo je pola rakije od jagode i pola
vodtke.eto sve nekako od oka i stajalo je to tak negdje 2 mjeseca prije nego smo pili
ali moglo se i prije.i da, višanja je bilo pol tegle a ostalo rakija do vrha.
Uz sve navedeno, ne zaboravite na litru staviti jednu šaku istučenih koštica ) zamotaš u gazu pa poslije u smeće ). To višnjevcu daje poseban okus.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 12:31   #36
kao i u svemu najbitniji su sastojci. zato bi trebalo nabaviti visnju marasku jer ona ima "onaj" pravi okus. ja obicno stavim kilu maraski i kilu secera na sunce i....pustim....na kraju ljeta dodam litru rakije i punim boce.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 22:35   #37
Hvala na odgovorima Nažalost nemam rakije od jagode, nisam znala da se to radi, nisam je nikad probala.
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 22:37   #38
Quote:
gotovanka kaže: Pogledaj post
kao i u svemu najbitniji su sastojci. zato bi trebalo nabaviti visnju marasku jer ona ima "onaj" pravi okus. ja obicno stavim kilu maraski i kilu secera na sunce i....pustim....na kraju ljeta dodam litru rakije i punim boce.
A ostaviš li rakiju malo sa višnjama i šećerom da se prožme. Ovako ispada da jok, jesam dobro shvatila.
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 17:59   #39
znaci da utvrdimo gradivo: visnje pomijesamo sa secerom i vodom i pustimo na suncu danima/ tjednima, koliko da bi imali rakiju? treba dodat rakije ili votke? kakve rakije? sorry kaj ispitujem, al faaaakat volim domaci visnjevac i htjela bi ga naucit radit... pliz objasnite mi ko zadnjem laiku..
Lya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 23:57   #40
Nikako vode dodati. Ide rakija, obična. Ali ne znam omjere. Valjda će se smilovat neko ko je već radio.
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.