Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji glavni muški lik?
Jon Snow 74 40.66%
Bran Stark 12 6.59%
Robb Stark 12 6.59%
Eddard (Ned) Stark 38 20.88%
Jaime Lannister 69 37.91%
Tyrion Lannister 107 58.79%
Tywin Lannister 18 9.89%
Varys 24 13.19%
Theon Greyjoy 9 4.95%
Victarion Greyjoy 6 3.30%
Jon Connington 1 0.55%
Jorah Mormont 13 7.14%
Samwell Tarly 16 8.79%
Stannis Baratheon 23 12.64%
Davos Seaworth 31 17.03%
Doran Martell 8 4.40%
Roose Bolton 8 4.40%
Petyr Baelish - Littlefinger 41 22.53%
Joffrey Baratheon 2 1.10%
Wyman Manderly 11 6.04%
netko drugi, navedi tko 9 4.95%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 182. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2013., 23:17   #1
Pjesma Leda i Vatre - najbolji muški glavni lik

Ponovo - višestruki izbor, 5 glasova po osobi, anketa je javna
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 00:27   #2
jon snow- nije rasist u tom svijetu (shvaća da su slobodnjaci ljudi, ne boji se divova), pokušava održat red i mir među psihopatima i glupim ljudima, polako postaje pravi vođa
jaime- kada ostane bez ruke shvaćamo da nije posve glup i postaje normalniji (iako jebanje sestre i bacanje brana mu ne idu u prilog)
tyrion- duša serijala
samwell- još da se malo ohrabri i bit će glavni
davos- drag mi je jer je bio pošteniji i iskreniji od svih ostalih čak i dok je bia krijumčar, iako ne mogu virovat da je tek tako preša preko mrtvih sinova radi onog kretena stannisa
dunyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 13:52   #3
Jon Snow
Jer je stalno suočen s teškim izborima i nije ga strah postupati po vlastitoj savjesti.
Plus, ima kul mač i vuka. Najbliže je klasičnom junaku od ovoga što nam je Martin ponudio i teško je ne navijati za njega.

Ned Stark
Glasala sam za Neda zato što je časna osoba, usprkos tome što ga je to odvelo u smrt.
Otac, muž, prijatelj kakvog možeš samo poželjeti. Scena u kojoj ubije Lady je jedna od dvije koje me uvijek rasplaču.

Jaime Lannister
Moj najdraži lik. Po njegovom mišljenju, njegovo najbolje djelo percipira se kao najgore.
Jedan od najboljih boraca u Westerosu, a izgubio je ruku.
Jedan od najzgodnijih muškaraca u zemlji, žene su mu se bacale pod noge, a bio je vjeran jednoj ženi cijeli život. Onoj krivoj, dakako.
Na početku je bahat, samoljubiv i brzoplet, sličan svojoj sestri Cersei. Za razliku od nje, voli Tyriona i osjeća odgovornost prema njemu.
Kako vrijeme odmiče saznajemo da je inteligentan i brz na jeziku, kao i brat mu. Umjesto da se oslanja na to, preferira svoje fizičke sposobnosti i nikad ne razmišlja previše ako može fizički ukloniti prijetnju (Brana, Eddarda).
Tada gubi ruku i prinudno se druži sa časnom, poštenom osobom kojoj, usprkos razlikama i (početnom) ismijavanju, sve više vjeruje i počinje vidjeti stvari u drugom svjetlu.
Vidimo i koliko mu znači Kingsguard i čast. U jednom trenutku dolazi do spoznaje da je dječak Jaime htio biti Arthur Dayne, ali se putem pretvorio u Smiling Knighta, bad guya kojeg je dotični porazio.
Na putu do iskupljenja je izgubio ruku koja ga je definirala, sestru-ljubavnicu, brata, oca i sina.. Pitam se hoće li naći ono što traži.
Kakav lik. Hvala ti, George.

Sam Tarly
Najdalje je od klasičnog junaka, samoproglašena kukavica koja praktički ne zna ni držati mač. Ipak, uspije ubiti Othera.
Odan je prijatelj i zna mućnuti glavom. Možemo vidjeti kako sazrijeva i pobjeđuje svoje mane.
Jedan od likova za koje iskreno navijam i nadam se da će preživjeti cijelu priču.

Wyman Manderly
Dvije riječi. Frey pie.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 14:29   #4
Tyrion, inteligencija, faca
Jon Snow, dobar, radi najbolje što može, a nije toliko blesav kao tata (ako mu to je tata ) mu.
LF, majstor izvlačenja
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 19:59   #5
Ned i Davos jer su pošteni, odani i ne znaju(i ne žele) igrati prljavo iako ih to košta.
Jon mi je od početka privukao pažnju. Volim takve dečke hehe Jedva čekam da se otkrije tko mu je majka( a i otac, ako se pokaže točnim pretpostava većine fanova )
Tyrion (the Imp) mi se također od početka svidio. Pametan, ciničan, doživio od Tywina, Cersei i mnogih drugih samo prijezir, i unatoč tome imam dojam da je u njemu dosta one ljudske topline i osjećaja za druge.
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 21:41   #6
Nakon teške muke, glasala sam ovako

Jon Snow-jedan od zaista rijetkih likova koji se mogu podičiti čašću i poštenjem. Ne samo to, nego je i inteligentan, uviđa situaciju kakva doista je, ne boji se novih situacija te je odan svojim principima kao i svojoj obitelji. Plus, ima vuka
Meni je Jon neopisivo simpatičan, a bilo je i par scena kad sam se nasmijala mada vjerojatno drugima ne bi bilo smiješno. Npr. ona scena kad ona ženska dolazi Noćnoj straži po zaštitu pa govori Jonu kako je uvijek bio mrgudan kada je sa njim plesala. Ne znam, meni jako, jako simpatično

Jaime Lannister-meni prekul lik Na stranu njegov fizički izgled, osvojio me je dijalozima, svojom odanošću Tyrionu, svojom inteligencijom i načinom na koji je evoluirao. Pritom mislim na sve ono s Brienne.

Bran Stark-moram priznati da mi je isprva bio jako, jako dosadan lik za kojeg sam se pitala ima li uopće kakav drugi značaj osim da leži u krevetu i što je uzrokovao određene događaje. No, kako je radnja dalje nastavljala mene je malac sve više oduševljavao i uhvatila sam se kako mislim da su njegova poglavlja full zanimljiva Taj njegov put mi je prezakon i prezanimljiv, a sve stvari koje njegova poglavlja spominju su mi bila među omiljenima za razmišljanje i maštanje kako to zbilja jest i kakve se stvari odigravaju iza kulisa događaja

Petyr Baelish-koliko god mi se gadi i ne volim ga, ne mogu mu zanijekati izvanrednu inteligenciju i lukavost. Bilo je trenutaka kada sam mu se doslovce divila zbog njegovih poteza, njegove oštroumnosti, lukavosti i mogućnosti da predvidi daljnji tijek situacije i to okrene u svoju korist.

Wyman Manderly-što reći, čovjek je zakon Jedva čekam da vidim kako će Freyeve uništiti

Btw, šteta što nismo mogli glasati za još jednog lika Zadnji glas bi definitivno otišao Tyrionu
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 22:02   #7
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Btw, šteta što nismo mogli glasati za još jednog lika
I ja kažem, glasala bih za Davosa. To je sve Manderly kriv, jednostavno ne možeš ne glasati za njega, prekul je.

Ali stvarno ne shvaćam na koju foru Littlefinger trenutno ima više glasova od Tyriona.
Čovjek nije napravio nijednu nesebičnu stvar u životu valjda.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 22:13   #8
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
I ja kažem, glasala bih za Davosa. To je sve Manderly kriv, jednostavno ne možeš ne glasati za njega, prekul je.

Ali stvarno ne shvaćam na koju foru Littlefinger trenutno ima više glasova od Tyriona.
Čovjek nije napravio nijednu nesebičnu stvar u životu valjda.
Čini mi se da trenutno ipak Tyrion vodi. Očekivala sam i ja da će Tyrion biti u prednosti nad LF-om, ali i da će imati sveukupno više glasova.
Volim zabavne likove i šteta što nisam još i taj jedan glas mogla njemu udlijeliti Mislim da je glavni razlog za takvu popularnost LF-a njegova lukavost te šeme i planovi...bar sam mu ja za to dala glas
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 22:42   #9
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Mislim da je glavni razlog za takvu popularnost LF-a njegova lukavost te šeme i planovi...bar sam mu ja za to dala glas
Da, vjerojatno. Ja ne volim takve likove jer ni sama nisam takva.
Da sam ja lik u knjizi, vjerojatno bih bila Brienne.

E, a sljedeća anketa treba biti najbolji lik sveukupno!
Uzmemo 5 izglasanih najboljih muških glavnih likova, 5 sporednih i 5 ženskih i napravimo konačni obračun.
(I preimenujemo pdf u Ovisnici o anektama)
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 22:45   #10
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
E, a sljedeća anketa treba biti najbolji lik sveukupno!
Uzmemo 5 izglasanih najboljih muških glavnih likova, 5 sporednih i 5 ženskih i napravimo konačni obračun.
(I preimenujemo pdf u Ovisnici o anektama)

E vidiš, ideja ti je super Nisam ni ja imuna na to, tako da definitivno podržavam još malo i okupirat ćemo čitav pdf, barem prvu stranicu
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 01:53   #11
Ajvz mi je stavila bubu u uho, nisam mogao ga nestaviti, lovac na Freyeve, što'š bolje
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 11:22   #12
netko drugi

Sandor Clegane.
onlooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 12:15   #13
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ajvz mi je stavila bubu u uho, nisam mogao ga nestaviti, lovac na Freyeve, što'š bolje
Manderly

Quote:
onlooker kaže: Pogledaj post
Sandor Clegane.
Ovo je anketa za najboljeg glavnog lika, a Pas je u anketi za najboljeg sporednog lika, potraži na stranici.


Nego, ja bih rado da Corvus napiše koju riječ i objasni svoj izbor Joffreya.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 12:47   #14
JA se još mislim


Zasad mi je siguran samo Victarion
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 17:09   #15
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Nego, ja bih rado da Corvus napiše koju riječ i objasni svoj izbor Joffreya.
također i nadam se da će opet imati trenutak inspiracije
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 18:32   #16
Napisat ću objašnjenja kroz dan, dva-tri, ali stvarno nisam znao kome da dam peti glas, tu su bili Robb, Davos, Theon, Stannis, Bran, Manderly, Jorah i Jamie, pa nisam dao niti jednome.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 03:04   #17
Iskreno, mene čudi što Jaime prednjači u glasovima. Mislim, znala sam da je popularan lik, ali nisam očekivala da će glasovima premašiti Jona i Tyriona. Njih sam uvijek smatrala popularnijim likovima nego Jaimea.
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 09:56   #18
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Iskreno, mene čudi što Jaime prednjači u glasovima. Mislim, znala sam da je popularan lik, ali nisam očekivala da će glasovima premašiti Jona i Tyriona. Njih sam uvijek smatrala popularnijim likovima nego Jaimea.
Slažem se, čudno je. Ali cvatem zbog toga.
Ima još vremena da se stvari preokrenu, zasad mi je drago da je Littlefingerov uzlet prestao.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 10:07   #19
Jon Snow i Jaime Lannister

Jon Snowa sam zavoljela još od prve knjige. Od njegovih poglavlja, sviđalo mi se kako razmišlja i kako procjenjuje ljude. Kako je drukčiji od svoje braće, i nekako vidi svijet realnije i zrelije.
Također, dobar je i pošten, ali mislim da je bar pomalo lukaviji od svojeg oca, Neda.


Jaimea sam mrzila na početku naravno... Ali i njega sam zavoljela kroz njegova poglavlja u 3. knjizi. Još uvijek ne mislim da je on jako dobar, niti mu opraštam što je napravio Branu.
Ali sviđa mi se kako je zapravo ipak bolji nego što se činilo na početku. Sviđa mi se njegov humor, čak i njegova arogancija (iako je na kraju nešto manje bahat i arogantan). I sviđa mi se kako ipak drži do svoje riječi i časti.
I žao mi ga je zapravo, svi ga zovu Kinslayer, i uvijek se nosi s tom mrljom na svojoj časti, da je ubio kralja kojeg je trebao štitit, a opet, kad se sjetim scena u kojima se podsjeća zašto je to učinio i što je sve činio taj kralj i zašto je to napravio, žao mi ga je.
Jaime mi nije skroz pozitivan lik, ali sviđa mi se kako je kompleksan i koliko se promijenio i napredovao. Definitivno je u očima čitatelja jako napredovao (jer ga zapravo bolje upoznajemo tek u trećoj knjizi, do onda vidimo samo isključivo njegove negativne strane), ali smatram da je i sam napredovao i promijenio se. Sviđa mi se što nije savršen, i ima toliko mana, a opet je neodoljiv te nedvojbeno ima i vrlina.
I odlično mi je kako se nosio sa onim plemićima u Gozbi vrana, baš je legenda.
Zaključak bi bio da Jaime nije savršen ni skroz pozitivan lik, nego definitivno ima mana, ali baš zato ga i tako jako volim.


Btw čudi me što Tyrion ne vodi, bar ne zasad, nego su upravo Jon i Jaime na prvom mjesti.
Ali još se to promijeni, vrlo vjerojatno.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 11:11   #20
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se njegov humor
Joj da, Jaime i Tyrion su tako zabavni, ponekad se naglas smijem dok ih čitam.
Lannisteri su općenito zabavniji od Starkova, koji koliko god da ih volim, su praktički cijepljeni protiv humora.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.