Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre > Konzole

Konzole Kutak za korisnike igraćih konzola

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2013., 22:53   #1
Xbox 360 - pitanja i odgovori

Evo pošto na ovom pdf-u nema teme o 2 najpoznatije konzole danjašnice, PS3 i Xbox360, ja sam odlučio napravit za onu koju ja imam

1.Koliko verzija Xboxa360 trenutno postoji na trzistu?
Arcade i Elite

2. Koje su razlike?
Arcade-Predstavljen u listopadu 2008., Arcade zamjenjuje prijašnji Core model. Dolazi sa 256 MB memorijskom karticom, jednim bežičnim kontrolerom, kompozitnim AV kabelom i kompilacijskim diskom sa 5 Live! Arcade igrama. Njegova glavna kritika je nedostatak tvrdog diska (koji se može dodatno kupiti) koji će u budućnosti biti potreban za sve više igara.

Elite-Elite je najskuplja i opremom najbogatija verzija Xboxa 360. Dolazi u sivoj boji, kao i priloženi bežični kontroler, a od opreme ima HDMI kabel, ethernet kabel, 120 GB tvrdi disk i headset.

3. Što su to Xenon/Zephyr/Falcon/Opus/Jasper/Valhalla?
To su nazivi cipova xboxa 360

Xenon
Launched Approx: November 2005 x
CPU: 90nm
GPU: 90nm
HDMI: No
Power Supply: 203w

Zephyr
Launched Approx: July 2007
CPU: 90nm
GPU: 90nm
HDMI: Yes
Power Supply: 203w

Falcon
Launched Approx: September 2007
CPU: 65nm
GPU: 90nm
HDMI: Yes
Power Supply: 175w

Opus
Launched Approx: June 2008
CPU: 65nm
GPU: 90nm
HDMI: No
Power Supply: 175w

Jasper
Launched Approx: September 2008 onwards
CPU: 65nm
GPU: 65nm
HDMI: Yes
Power Supply: 150w

Valhalla
Launched Approx: Late 2009
CPU: 65nm or 45nm
GPU: 65nm or 45nm
HDMI: Yes
Power Supply: Unknown


4. Kako prepoznati?
Vidi sliku dolje

5. Koji je taj problem sa konzolama?
Microsoft nikada nije priznao tocno o cemu se radi, no neki intervjui i underground informacije su dale vise potencijalnih problema. Od pregrijavanja i losih spojeva do drugih hardverskih gresaka. Taj error se kolokvijalno zove RROD ili Red Ring Of Death zbog tri crvene LED-ice koje svijetle na konzoli.

6. Ako mi se RROD dogodi, kako spasiti konzolu?
XClamp fix jedino rijesenje s kojim ce vam knzola radit vise od pola sata,nikakve fore s rucnicima i ostalim.Novije konzole s jasper cipom nemaju takvih problema

7.Dali je xbox360 moguce prikljuciti vanjski disk?
Da moguce je ali disk mora biti u FAT32 formatu.

8.Dali je moguce instalirati igre na taj disk?
Da ali postoji ogranicenje po slotu od 8gb tako da savjetujem kupnju orignal hard diska,dok ovo mozete koristi umjesto memory kartice.

9.Dali mogu stavit filmove,glazbu na org.xbox360 disk i onda na njemu gledati filmove/slusat glazbu?
Ne,moguce je imati samo multimedijalni sadrzaj kupljen na xbox liveu.Ukoliko cete spajat xbox 360 s racunalom najbolje vam je filove imat u wmv formatu.

10. Dali je na xbox360 moguce igrat piratske igre?
Da.Modifikacija se vrsi softverski.

10. Sto sve dobivam / gubim sa flashanom konzolom?
Dobiva se mogucnost igranja backupa igara i regulacije brzine DVD pogona (veca brzina - glasniji drive, manja brzina - sporije citanje sa diska) sto se radi kod flashanja samog pogona. Stvara se rizik od bananja konzole sa Xbox Live servisa.

11. Kako konzola zna da sam ja igro piratsku igru?
Kada se na konzoli igra piratska igra, neovisno je li spojena na internet u tom trenutku ili ne, igra ostavlja security sektore u konzoli koja ih salje MS-u kad se spoji na internet. Prema tim podacima se saznaje radi li se o originalnoj igri ili ne. Tematika je jos uvijek mutna, no ban je 100% siguran ako se uopce pokusa igrati online sa piratkom igrom.

12. Sto je Xbox Live (XBL)?
Online servis za igranje, kupovinu sadrzaja i komunikaciju. Sa svim verzijama Xboxa se dobije jedan mjesec besplatnog Gold pristupa servisu. Ima velike mogucnosti koje su naprednije od konkurentskih i bez premca je u svijetu sa 10 milijuna korisnika. Vise o njegovim mogucnostima ovdje (http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_Live).

13. Gold i Silver kakva je razlika?
Postoje Gold i Silver accountovi. Kod Silvera (besplatan) je moguce skidati sadrzaj poput dodataka za igre (novi nivoi ili oruzja), skinova za sucelje i slicno. Moguc je i chat putem mikrofona (headset). Kod Gold accounta je moguce igrati igre u multiplayeru i koristiti video chat (Xbox Live Vision). Gold clanstvo nije besplatno!!

14. A kupovina sadrzaja?
Preko Xbox Live marketplacea sadrzaj se kupuje sa Microsoft Pointsima. Prodaju se u apoenima od 700, 1400, 1500, 1600, 2100, 2800, 3500, 4000 i 4200 bodova. U HR se prodaje samo kartica od 2100 bodova po cijeni od 365 kuna, dok ista kartica u ostatku Europe kosta oko 180 kuna.

15. Sto je Xbox Live Arcade (XBLA)?
Servis za igranje arkadnih igara, cesto napravljenih iskljucivo za njega. Radi se o manje ambicioznim igrama koje su napravljene za korisnike koji se rijede igraju i vise vole neobavezne igre. Osim kompilacijskog DVD-a koji dolazi sa Arcade konzolom igre se iskljucivo kupuju preko samog servisa. Cesto su male u velicini i kompleksnosti.

ako sam nesto krivo napisa slobodno me ispravite/nadodajte...

__________________
"Bježi iz Splita, ti si kurčina! Nećeš jest' ovu dalmatinsku ribu. Idi u Osijek, na Dravu! Jedi šarane!"
Roky1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 16:43   #2
Copy - paste sa bug.hr?
__________________
Pali smo toliko duboko da moramo podići glavu da vidimo dno!
danijel0000 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 15:30   #3
da, bilo je sve napisano pa nisan tija ponovo, jedino nije napisana slim verzija i to je to..
__________________
"Bježi iz Splita, ti si kurčina! Nećeš jest' ovu dalmatinsku ribu. Idi u Osijek, na Dravu! Jedi šarane!"
Roky1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 20:20   #4
Jel ima tko problema s ladicom za CD-ova? Stisnem ali mi ju ne izbacuje, pa moram onda nozicem nekim podbost to. Jel' gumica u pitanju kao kod ostalih playera s ladicama, ili može biti i nešto drugo?
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 23:40   #5
ja iskreno nikad nisam imao problema s ladicom, radi savršeno otkad sam uzeo konzolu, ne znam, ako znaš, provaj skinut gornju masku, možda je nešto zapelo.. iako nisam siguran
__________________
"Bježi iz Splita, ti si kurčina! Nećeš jest' ovu dalmatinsku ribu. Idi u Osijek, na Dravu! Jedi šarane!"
Roky1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 17:43   #6
Rješeno, radilo se samo o gumici na sreću
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 16:26   #7
Xbox igre na njemackom jeziku

Pozdrav svima,

Imam par igrica za PC i Xbox 360 koje potjecu iz Njemacke. Na njihovim kutijama sve pise na njemackom jeziku i sad me zanima hoce li se te igre moci promijeniti na engleski ili imaju samo opciju Njemackog jezika. Imam FarCry3 Premium Edition, Battlefield 3 i jos par naslova.

Hvala unaprijed svima na pomoci
Sportback1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 12:34   #8
Ovisi od igre do igre, mada, ne bih se začudio da igre imaju samo njemački jezik. Ne znam da li na kutiji išta piše di bi se moglo znati da je multi jezična igra ili ne
mazgoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 00:35   #9
pozdrav,
evo naletio sam na jednog frenda od kojeg cu uzet nov slim 4gb, nisam bas neki gamer zadnjih godina, al uletilo je poprilicno jeftino za nekoristeni proizvod, pa rekoh ajde.
ugl, posto ja nemam bas nekog prevelikog znanja o konzolama, htio bi ako mi moze netko potvrditi ono sto mislim da sam dobro shvatio ili da me ispravi ako ima volje pisati po ovim vrucinama .
znaci, igrao bi mozda sat dnevno, GTA i eventualno neki nogomet. nista spešl, al si mislim posto tih 4gb nije bas neka velicina, dal onda ja mogu staviti nekakav USB do 16GB na kojeg cu moci instalirati igrice il sta vec, te pohranjivati sejv fajlove, tj to bi mogao i na tu internu memoriju.

onda ako zna neko, vezano za ove modifikacije, ne zanima me igranje u multiplayeru na Live-u, vec mi je dovoljno samo da mogu igrati back-up igrice, pa ako mi moze netko reci koja modifikacija bi bila dovoljna za to, te da li se moze to samostalno napraviti ili je jednostavnije dati nekome i platiti.
makar za dve, mozda tri igraice mi se vise isplati kupiti rabljene orginal, pa da se ne zezam sa time.

eto, hvala vam unaprijed
naughty guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 20:46   #10
sto se desi ako me banaju zbog piratskih igrica??
__________________
AMD Phenom II X4 965 BE, AS Rock 970 EXTREME 3, 8GB DDR3 ,CORSAIR H80, SHARKOON T28 GREEN EDITION,MSI GT560 SE OC-----Samsung Galaxy S3----- iPad mini 16GB WIFI + 4G
tino552 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 17:18   #11
jel ima ko napajanje 135w za xbox360 slim model 1439?
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 14:33   #12
Pozdrav svim fanovima Xboxa ! Pošto sam nov što se tiće igranja na xboxu,zanima me da li je moguće igrati igre sa prvog Xboxa ili kako ga još zovu ''Xbox Original'' na Xboxu 360 ?

HVALA !
mrnesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 15:54   #13
mogu li se piratske igrat igrati online
hajsek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 17:33   #14
Jok.
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 00:26   #15
Quote:
Hmxhmx kaže: Pogledaj post
Jok.
kako ne moze, ja igram
__________________
AMDPhenom II 945 x4 @ 3.0 ghz + ASUS Silent square pro cooler , 8 Gb DDR3 RAM , Radeon HD7850 1GB ,Kingston SSD 60gb + WD 1500 gb + 2000 gb , Monitor: Samsung T220
smarti11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 23:51   #16
a koju vrstu modifikacije imaš ako igraš na Xbox Live ?
crogeter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 10:56   #17
LT 3.0 , przim igre na iHas przilici i prije uradim onaj fix na igru preko abgx programa
__________________
AMDPhenom II 945 x4 @ 3.0 ghz + ASUS Silent square pro cooler , 8 Gb DDR3 RAM , Radeon HD7850 1GB ,Kingston SSD 60gb + WD 1500 gb + 2000 gb , Monitor: Samsung T220
smarti11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 14:12   #18
Dosta o piratluku.
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 09:51   #19
Quote:
Roky1950 kaže: Pogledaj post
Evo pošto na ovom pdf-u nema teme o 2 najpoznatije konzole danjašnice, PS3 i Xbox360, ja sam odlučio napravit za onu koju ja imam

1.Koliko verzija Xboxa360 trenutno postoji na trzistu?
Arcade i Elite

2. Koje su razlike?
Arcade-Predstavljen u listopadu 2008., Arcade zamjenjuje prijašnji Core model. Dolazi sa 256 MB memorijskom karticom, jednim bežičnim kontrolerom, kompozitnim AV kabelom i kompilacijskim diskom sa 5 Live! Arcade igrama. Njegova glavna kritika je nedostatak tvrdog diska (koji se može dodatno kupiti) koji će u budućnosti biti potreban za sve više igara.

Elite-Elite je najskuplja i opremom najbogatija verzija Xboxa 360. Dolazi u sivoj boji, kao i priloženi bežični kontroler, a od opreme ima HDMI kabel, ethernet kabel, 120 GB tvrdi disk i headset.

3. Što su to Xenon/Zephyr/Falcon/Opus/Jasper/Valhalla?
To su nazivi cipova xboxa 360

Xenon
Launched Approx: November 2005 x
CPU: 90nm
GPU: 90nm
HDMI: No
Power Supply: 203w

Zephyr
Launched Approx: July 2007
CPU: 90nm
GPU: 90nm
HDMI: Yes
Power Supply: 203w

Falcon
Launched Approx: September 2007
CPU: 65nm
GPU: 90nm
HDMI: Yes
Power Supply: 175w

Opus
Launched Approx: June 2008
CPU: 65nm
GPU: 90nm
HDMI: No
Power Supply: 175w

Jasper
Launched Approx: September 2008 onwards
CPU: 65nm
GPU: 65nm
HDMI: Yes
Power Supply: 150w

Valhalla
Launched Approx: Late 2009
CPU: 65nm or 45nm
GPU: 65nm or 45nm
HDMI: Yes
Power Supply: Unknown


4. Kako prepoznati?
Vidi sliku dolje

5. Koji je taj problem sa konzolama?
Microsoft nikada nije priznao tocno o cemu se radi, no neki intervjui i underground informacije su dale vise potencijalnih problema. Od pregrijavanja i losih spojeva do drugih hardverskih gresaka. Taj error se kolokvijalno zove RROD ili Red Ring Of Death zbog tri crvene LED-ice koje svijetle na konzoli.

6. Ako mi se RROD dogodi, kako spasiti konzolu?
XClamp fix jedino rijesenje s kojim ce vam knzola radit vise od pola sata,nikakve fore s rucnicima i ostalim.Novije konzole s jasper cipom nemaju takvih problema

7.Dali je xbox360 moguce prikljuciti vanjski disk?
Da moguce je ali disk mora biti u FAT32 formatu.

8.Dali je moguce instalirati igre na taj disk?
Da ali postoji ogranicenje po slotu od 8gb tako da savjetujem kupnju orignal hard diska,dok ovo mozete koristi umjesto memory kartice.

9.Dali mogu stavit filmove,glazbu na org.xbox360 disk i onda na njemu gledati filmove/slusat glazbu?
Ne,moguce je imati samo multimedijalni sadrzaj kupljen na xbox liveu.Ukoliko cete spajat xbox 360 s racunalom najbolje vam je filove imat u wmv formatu.

10. Dali je na xbox360 moguce igrat piratske igre?
Da.Modifikacija se vrsi softverski.

10. Sto sve dobivam / gubim sa flashanom konzolom?
Dobiva se mogucnost igranja backupa igara i regulacije brzine DVD pogona (veca brzina - glasniji drive, manja brzina - sporije citanje sa diska) sto se radi kod flashanja samog pogona. Stvara se rizik od bananja konzole sa Xbox Live servisa.

11. Kako konzola zna da sam ja igro piratsku igru?
Kada se na konzoli igra piratska igra, neovisno je li spojena na internet u tom trenutku ili ne, igra ostavlja security sektore u konzoli koja ih salje MS-u kad se spoji na internet. Prema tim podacima se saznaje radi li se o originalnoj igri ili ne. Tematika je jos uvijek mutna, no ban je 100% siguran ako se uopce pokusa igrati online sa piratkom igrom.

12. Sto je Xbox Live (XBL)?
Online servis za igranje, kupovinu sadrzaja i komunikaciju. Sa svim verzijama Xboxa se dobije jedan mjesec besplatnog Gold pristupa servisu. Ima velike mogucnosti koje su naprednije od konkurentskih i bez premca je u svijetu sa 10 milijuna korisnika. Vise o njegovim mogucnostima ovdje (http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_Live).

13. Gold i Silver kakva je razlika?
Postoje Gold i Silver accountovi. Kod Silvera (besplatan) je moguce skidati sadrzaj poput dodataka za igre (novi nivoi ili oruzja), skinova za sucelje i slicno. Moguc je i chat putem mikrofona (headset). Kod Gold accounta je moguce igrati igre u multiplayeru i koristiti video chat (Xbox Live Vision). Gold clanstvo nije besplatno!!

14. A kupovina sadrzaja?
Preko Xbox Live marketplacea sadrzaj se kupuje sa Microsoft Pointsima. Prodaju se u apoenima od 700, 1400, 1500, 1600, 2100, 2800, 3500, 4000 i 4200 bodova. U HR se prodaje samo kartica od 2100 bodova po cijeni od 365 kuna, dok ista kartica u ostatku Europe kosta oko 180 kuna.

15. Sto je Xbox Live Arcade (XBLA)?
Servis za igranje arkadnih igara, cesto napravljenih iskljucivo za njega. Radi se o manje ambicioznim igrama koje su napravljene za korisnike koji se rijede igraju i vise vole neobavezne igre. Osim kompilacijskog DVD-a koji dolazi sa Arcade konzolom igre se iskljucivo kupuju preko samog servisa. Cesto su male u velicini i kompleksnosti.

ako sam nesto krivo napisa slobodno me ispravite/nadodajte...

trebam pomoc koje verzije xbox 360 primaju Kinect senzor
miro1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 15:05   #20
Planiram kupnju, dvoumim se između PS3 i XBOX 360. koliko vidim XBOX je jeftiniji pa bi njega uzeo

Kako ste zadovoljni vi koji ga imate?

Jel se mogu piratske igrice igrati?
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.