Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2015., 12:55   #81
je ti tko slao molbe za natječaj koji je bio HZMO za viroviticu, karlovac, osijek, pulu di su tražili mislim samostalnog refrenta ili tako nešto ? u biti radi se o dječjem doplatku , za rješavanje o prvom stupnju ? jesu bili kakvi rezultati kad su testiranje i te sheme?
anovi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 12:56   #82
Quote:
seki123 kaže: Pogledaj post
Za posao na neodredjeno. Dobro bi mi dosla svaka info.
Hvala
nažalost za to ne znam....ja sam bila za stručno ( samo formalni razgovor)
anovi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 00:00   #83
Kako izgleda testiranje za referenta sss? Da li su pitanja na zaokruživanje i da li idu u detalje Zakona o mirovinskom?
crni_sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 15:44   #84
Pozdrav svima
Zanima me kako izgleda stručno osposobljavanje u hzmo. Radi se o odsjeku za kontrolu podataka iz mirovinskog osiguranja. VŠS
Svaka informacija i savjet su dobro došli
Ledeni čaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 15:36   #85
dali jos netko od vas ima problema sa provjerom staza? ja ocu provjerit preko stranice jer moram jednoj firmi to poslat

http://i63.tinypic.com/20qcp5d.jpg

pustio sam 2 sata neki dan da mi se zahtjev obradi ali nista
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 20:30   #86
HZMO je 5. travnja raspisao natječaj za velik broj radnih mjesta (na neodređeno) za rad u Središnjoj službi, PS Zagreb, PS Rijeka, PS Split, PS Varaždin, PU Bjelovar, PU Dubrovnik, PU Karlovac, PU Pula, PU Sisak,PU Virovitica i PU Zadar.
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 20:50   #87
Jel državni stručni obvezan kod prijave il ne? Niš ne piše da osoba može naknadno položit kak inače zna pisat..
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 20:58   #88
Natjecati se mogu i osobe koje nemaju položen državni stručni ispit, uz obvezu polaganja državnog
stručnog ispita u roku od 18 mjeseci od zasnivanja radnog odnosa.


ispod svakog radnog mjesta piše
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:13   #89
Bok,

Vezano za ove natječaje od HZMO-a što su izašli u ovom mjesecu, jel zna netko koliko se dugo čeka na testiranje, je li po 3-4 mjeseca kao i u ministarstvima ili je normalnije tj. brže?

Jesu li pitanja na zaokruživanje, nadopunjavanje ili opisna?

Hvala.
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:35   #90
Zadnji put kad sam bila pitanja su bila pola na zaokruživanje, a pola pisanje opisnih odgovora. To je bilo još onda kad je za sva radna bila ista literatura. Mislim da smo sigurno čekali mjesec dana na testiranje, ne mogu se sjetiti točno. Možda je bilo i dva mjeseca.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:39   #91
Je li istina ukoliko je neko prekvalificiran (dakle, udovoljavam uvjetima za SSS, ali imam i VŠS i to sam navela u prijavi), ne pozovu na testiranje upravo iz tog razloga?
U svim drugim javnopravnim tijelima u pravilu uvažavaju "prekvalificiranost" dok sam u prethodnim postovima pročitala da HZMO takve kandidate odbija? Ukoliko netko ima svježijeg iskustva...

Zadnje uređivanje tapravnica : 10.04.2017. at 14:08.
tapravnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:50   #92
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Zadnji put kad sam bila pitanja su bila pola na zaokruživanje, a pola pisanje opisnih odgovora. To je bilo još onda kad je za sva radna bila ista literatura. Mislim da smo sigurno čekali mjesec dana na testiranje, ne mogu se sjetiti točno. Možda je bilo i dva mjeseca.

Via Tapatalk
Hvala Tila. Btw, jesu li te zvali iz porezne uprave na intervju (natječaj za PU Zagreb, na neodređeno)? Znaš li jesu li počeli zvati za Zagreb?
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 17:16   #93
Nisam bila na testiranju za poreznu pa ne znam.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 07:43   #94
Quote:
tapravnica kaže: Pogledaj post
Je li istina ukoliko je neko prekvalificiran (dakle, udovoljavam uvjetima za SSS, ali imam i VŠS i to sam navela u prijavi), ne pozovu na testiranje upravo iz tog razloga?
U svim drugim javnopravnim tijelima u pravilu uvažavaju "prekvalificiranost" dok sam u prethodnim postovima pročitala da HZMO takve kandidate odbija? Ukoliko netko ima svježijeg iskustva...
EDIT: Ukoliko još nekoga isto zanima. Kontaktirala sam HZMO, Središnji ured, i
gospođa mi je rekla da oni kod takvih situacija kandidata jedino uzimaju u obzir samo ako si stekao radnog iskustva na odgovarajućim poslovima na nižem radnom mjestu (dakle, ako se javljaš na radno mjesto SSS, a imaš višu i radnog iskustva na poslovima s višom ne ostvaruješ pravo na pristup testiranju). Međutim, s druge strane da bi trebali prema prijavi i životopisu utvrditi da li tvoje radno iskustvo odgovara poslovima radnog mjesta koje se popunjava, pa oni procijenjuju itd. Dakle, možemo se probati javiti.

A kod svih ostalih javnopravnih tijela praksa je drugačija.

Zadnje uređivanje tapravnica : 11.04.2017. at 08:04.
tapravnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 08:09   #95
Quote:
tapravnica kaže: Pogledaj post
EDIT: Ukoliko još nekoga isto zanima. Kontaktirala sam HZMO, Središnji ured, i
gospođa mi je rekla da oni kod takvih situacija kandidata jedino uzimaju u obzir samo ako si stekao radnog iskustva na odgovarajućim poslovima na nižem radnom mjestu (dakle, ako se javljaš na radno mjesto SSS, a imaš višu i radnog iskustva na poslovima s višom ne ostvaruješ pravo na pristup testiranju). Međutim, s druge strane da bi trebali prema prijavi i životopisu utvrditi da li tvoje radno iskustvo odgovara poslovima radnog mjesta koje se popunjava, pa oni procijenjuju itd. Dakle, možemo se probati javiti.

A kod svih ostalih javnopravnih tijela praksa je drugačija.
HZMO ima takvu praksu već dugo.

Moj prijatelj se bio prijavio na VŠS/VSS posao, završio je fakultet, ali je imao radnog iskustva 2-3 godine sa SSS i nisu ga uzeli u obzir jer traže iskustvo sa stručnom spremom za to radno mjesto, iako to nije specificirano u oglasu, ali se po njima podrazumijeva.
Wamble is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 12:16   #96
Quote:
tapravnica kaže: Pogledaj post
EDIT: Ukoliko još nekoga isto zanima. Kontaktirala sam HZMO, Središnji ured, i
gospođa mi je rekla da oni kod takvih situacija kandidata jedino uzimaju u obzir samo ako si stekao radnog iskustva na odgovarajućim poslovima na nižem radnom mjestu (dakle, ako se javljaš na radno mjesto SSS, a imaš višu i radnog iskustva na poslovima s višom ne ostvaruješ pravo na pristup testiranju). Međutim, s druge strane da bi trebali prema prijavi i životopisu utvrditi da li tvoje radno iskustvo odgovara poslovima radnog mjesta koje se popunjava, pa oni procijenjuju itd. Dakle, možemo se probati javiti.

A kod svih ostalih javnopravnih tijela praksa je drugačija.
možda vam u ovome slučaju može pomoći moje iskustvo i mišljenje odbora za državnu službu...

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1160

natječaji su svejedno debilana, ima ono neko mjesto gdje traže 9 mjeseci radnog iskustva haha, al ako već imate priliku, malo ih prcajte...
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 23:19   #97
Ministarstvo uprave logično razmišlja i to bi tako i trebalo biti, međutim to vam i neće biti od neke pomoći jer ta mišljenja nisu obvezujuća.
I Grad Zagreb ima istu praksu kao HZMO, gleda se isključivo ostvareno radno iskustvo za stručnu spremu koja se traži u natječaju; dakle to što ste radili 10 godina kao pravnik ne kvalificira vas za natječaj za koji je propisana srednja stručna sprema i to nema nikakve veze s prekvalificiranošću, nego oni smatraju da niste kvalificirani. Što je apsurd, ali eto.
Ja sam do nedavno bila zaposlena u Općinskom građanskom sudu, tražila se VŠS upravne/pravne/ekonomske struke i primali su ljude koji su završili pravo (VSS) i imali ostvareno iskustvo isključivo sa VSS, što znači da oni razmišljaju jednako kao Ministarstvo uprave. Ali, nažalost, nisu svi u tim silnim kadrovskim službama valjda imali logiku.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:27   #98
evo, trenutno je aktualan natječaj u HZMO, i to na nivou države... više gradova je tražilo pa je logično da ide jako sporo.. poziv za testiranje su dobila tek prva ttri mjesta u Središnjoj službi (danas se održava) - 11.5. je bila objava, a ako se nastavi ovim tempom - dobro da se završi cijelli postupak za 3 mjeseca

bilo bi cool kad bi se netko javio i podijelio iskustva s testiranja.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 16:15   #99
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
evo, trenutno je aktualan natječaj u HZMO, i to na nivou države... više gradova je tražilo pa je logično da ide jako sporo.. poziv za testiranje su dobila tek prva ttri mjesta u Središnjoj službi (danas se održava) - 11.5. je bila objava, a ako se nastavi ovim tempom - dobro da se završi cijelli postupak za 3 mjeseca

bilo bi cool kad bi se netko javio i podijelio iskustva s testiranja.
Podržavam tvoju ideju
pigness is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 17:01   #100
Koliko vidim, još nisu objavili termine testiranja za sva radna mjesta u Zagrebu, već samo za odjel EU, pravne poslove, zaštitu na radu, informatička mjesta i ona od br. 21. do 26. Ali to nije konačna objava termina za testiranja za sva radna mjesta, jel? Jer fali još npr. radno mjesto br. 5, 6, 7 i sl...?
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.