Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2013., 13:49   #1
Teorije o Othersima i Children of the Forest

Iako nemam ništa protiv dinastičkih borbi, dapače, zbog ovoga mi je serijal jedan od najboljih uopće, volio bih sve činjenice, ali i sve teorije o dvije ne-ljudske vrste da stavimo u jednu temu.


Othersi
O njima zapravo ne znamo ništa, iako nam je i prolog i uvodni dio tv serijala najavio kao da su oni najvažniji dio serije.
Imaju moć pretvarati mrtve (samo mrtve?) u zombije a glas im je kao pucanje leda.
Prati ih hladnoća i okrutne su naravi, barem u prologu.
O motivima, kulturi ili malo više o ponašanju ne znamo nažalost gotovo ništa
Dakako zasada su posve sporedni, ali ostavljam za zadnej dvije knjige da me razuvjere.
Uglavnom vrlo opasna bića, koje ja zamišljam kao zle, opakije i malo jače vilenjake (nisu nakaze kao Orci ili Trolovi).


Children of the Forest-Djeca Šume
Nešto opet između vilenjaka i patuljaka, šumska bića, moćne magije, ali slaba u fizičkoj snazi i tehnologiji.
S obzirom da su se tisućama godina borili protiv ljudi, i da su urušili cijeli kontinent, opasniji su nego se čine, a možda i maliciozniji.
Malo su više prikazani u zadnjoj knjizi, ali nekako mi smao pojačava mračan to o njima, kao umirućoj rasi koja se predstavlja kao spasitelj, ali mi ne djeluju tako.

Ja i dalje tvrdim da su povezani sa Othersima nekako
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 14:01   #2
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Iako nemam ništa protiv dinastičkih borbi, dapače, zbog ovoga mi je serijal jedan od najboljih uopće, volio bih sve činjenice, ali i sve teorije o dvije ne-ljudske vrste da stavimo u jednu temu.


Othersi
O njima zapravo ne znamo ništa, iako nam je i prolog i uvodni dio tv serijala najavio kao da su oni najvažniji dio serije.
Imaju moć pretvarati mrtve (samo mrtve?) u zombije a glas im je kao pucanje leda.
Prati ih hladnoća i okrutne su naravi, barem u prologu.
O motivima, kulturi ili malo više o ponašanju ne znamo nažalost gotovo ništa
Dakako zasada su posve sporedni, ali ostavljam za zadnej dvije knjige da me razuvjere.
Uglavnom vrlo opasna bića, koje ja zamišljam kao zle, opakije i malo jače vilenjake (nisu nakaze kao Orci ili Trolovi).


Children of the Forest-Djeca Šume
Nešto opet između vilenjaka i patuljaka, šumska bića, moćne magije, ali slaba u fizičkoj snazi i tehnologiji.
S obzirom da su se tisućama godina borili protiv ljudi, i da su urušili cijeli kontinent, opasniji su nego se čine, a možda i maliciozniji.
Malo su više prikazani u zadnjoj knjizi, ali nekako mi smao pojačava mračan to o njima, kao umirućoj rasi koja se predstavlja kao spasitelj, ali mi ne djeluju tako.

Ja i dalje tvrdim da su povezani sa Othersima nekako
Slažem se s tim da su povezani, a osim toga, tijekom cijelog čitanja o dijelovima iza Zida, nisu uspjeli dobtii moje povjerenje. Gotovo kao da na silu žele zadržati Brana s druge strane zida.

Osim toga Melissandre u vatri vidi dječaka s vučjom glavom kako sjedi pored drveta s tisuću očiju i vjeruje da je to GO. E sad, Melisandre može biti i varalica i štošta, ali ako to vidi, očito da ima nekakvu moć povezivanja s drugim mjestima i vremenima. Možda je krivo protumačila, ali uzmemo li u obzir Seastar teoriju i prakticiranje krvne magije od strane upletenih u nju... ništa me ne bi začudilo. Ne bi se čudila ni da Childreni i Othersi u nekoj vezi. Npr. da su im Othersi kooperanti.
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 14:05   #3
Ja isto mislim da su nekako povezani. Otkad je Bran došao do njih nešto mi tu ne štima, a ne mogu objasnit šta. U svakom slučaju, ne djeluju mi kao pozitivci.
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 14:11   #4
Zašto mali Jojen je sve bolesniji kod njih, umjesto da ozdravi na tom mjestu, to je isto važno pitanje.

I jesu li ga zbilja ubili i posližili Branu?!

I što je sa Meerom onda?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 14:18   #5
Ne vjerujem baš u tu teoriju da je Bran pojeo Jojena, ali zanimljivo je da je tamo sve bolesniji. Može biti da vizije uzimaju danak, ali opet je to malo sumnjivo.
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 14:20   #6
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zašto mali Jojen je sve bolesniji kod njih, umjesto da ozdravi na tom mjestu, to je isto važno pitanje.

I jesu li ga zbilja ubili i posližili Branu?!

I što je sa Meerom onda?
Meera u jednom trenu dolazi do Brana i moli ga da idu kući. Nakon toga plače. Mislim da Meera možda nije toliko "jestiva" jer su kod Jojena nadnaravne moći mnogo izraženije.

Osim toga, prvi put kad proba tu pastu kaže da nije nešto, ali kasnije se sve više navikava na nju, pa je moguće da je razvio apetit za krv.
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 16:34   #7
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zašto mali Jojen je sve bolesniji kod njih, umjesto da ozdravi na tom mjestu, to je isto važno pitanje.
I jesu li ga zbilja ubili i posližili Branu?!
I što je sa Meerom onda?
Mislim da jesu. Meera lagano prijeđe pod korijenje drveća.
Djece šume ima jako malo, a služe trooku vranu (magijski razlozi??). Ukoliko se on dogovorio s Drugima, oni će poslušati.
Zanimljiva je i lokacija, zašto druga strana Zida?
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 16:59   #8
možda jer nemaju moći južno od zida. znam da je martin rekao da ćemo vidjeti još othersa i djece, ali može nas i ostaviti u neznanju tek s naznakom da su to drevne magične rase.

motivi? jedino što mi pada na pamet je istrebljenje ljudske rase i povratak korijenima. mislim da djeca nisu sama po sebi zla ali da će zbog svojih ciljeva napraviti neke pizdarije.
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 19:22   #9
Mislim kako su povezani. Djeca koriste walkere kako bi se rijesili ljudi
Eric Delko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 19:38   #10
evo malo jezivi umjetnički prikaz Djece
http://cghub.com/images/view/444885/
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 20:14   #11
Mislim da su se djeca podjelila u 2 frakcije (“dobru“ i “lošu“) tijekom rata sa prvim ljudima. “Loši“ su počeli koristiti nekakvu crnu/zabranjenu magiju i stvorili Otherse ili postali Othersi.
nonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 20:19   #12
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
evo malo jezivi umjetnički prikaz Djece
http://cghub.com/images/view/444885/
Taj si je dao poprilično umjetničke slobode u prikazu.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 22:33   #13
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
Mislim kako su povezani. Djeca koriste walkere kako bi se rijesili ljudi
uzel si mi misao iz glave
možda su oni stvoreni da zbrišu ljude s westerosa
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 23:04   #14
Quote:
RutherFord7 kaže: Pogledaj post
možda jer nemaju moći južno od zida. znam da je martin rekao da ćemo vidjeti još othersa i djece, ali može nas i ostaviti u neznanju tek s naznakom da su to drevne magične rase.
motivi? jedino što mi pada na pamet je istrebljenje ljudske rase i povratak korijenima. mislim da djeca nisu sama po sebi zla ali da će zbog svojih ciljeva napraviti neke pizdarije.
Zašto misliš da nemaju moći južno od zida?
Ako su sudjelovali u stvaranju zida, on na njih ne bi trebao utjecati.
Djece ima jaaaakom malo, sumnjam da ćemo vidjeti neke njihove vojske.
Mislim da nemaju samostalne motive, jednostavno slijede 3o Vranu.
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
evo malo jezivi umjetnički prikaz Djece
http://cghub.com/images/view/444885/
Fora
Quote:
nonik kaže: Pogledaj post
Mislim da su se djeca podjelila u 2 frakcije (“dobru“ i “lošu“) tijekom rata sa prvim ljudima. “Loši“ su počeli koristiti nekakvu crnu/zabranjenu magiju i stvorili Otherse ili postali Othersi.
Zanimljiva teorija.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 23:19   #15
ali kako je se vrana uspio njima nametnuti kao vođa
ne bi im po magijskim mogućnostima trebao biti ni do koljena

oni služe njega dok je u stablu ali u biti on služi njihovim interesima
zašto inače dovesti brana gore. bloodravena ne bi trebala bolit briga što će biti kad on umre
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 23:29   #16
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
ali kako je se vrana uspio njima nametnuti kao vođa
ne bi im po magijskim mogućnostima trebao biti ni do koljena
oni služe njega dok je u stablu ali u biti on služi njihovim interesima
zašto inače dovesti brana gore. bloodravena ne bi trebala bolit briga što će biti kad on umre
Si siguran?
Oni su jaaako stari, a on je mlad (iako je postao dio trulećeg drveta ).
Iako, složit ću se da je riječ o nekoj simbiozi, ili pravilu (something like you keep what you kill ).
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 00:11   #17
ko im ga brani priklat i napravit kašu od njega dok je on zauzet gledanjem stvari uokolo

koja je njegova uloga u cijeloj priči
znamo da ima oči posvuda i da je mogao s ogromne udaljenosti upravljat hladnorukim
tko mu onda brani upravljat i ostatkom vojske hodajućih mrtvaca. možda je on oruđe kojim djeca kontroliraju druge.
blodraven se izmorio pa im treba bran da nastavi gdje je on stao. možda zato invazija i kasni cijelo vrijeme
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 00:44   #18
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
ko im ga brani priklat i napravit kašu od njega dok je on zauzet gledanjem stvari uokolo
koja je njegova uloga u cijeloj priči
znamo da ima oči posvuda i da je mogao s ogromne udaljenosti upravljat hladnorukim
tko mu onda brani upravljat i ostatkom vojske hodajućih mrtvaca. možda je on oruđe kojim djeca kontroliraju druge.
blodraven se izmorio pa im treba bran da nastavi gdje je on stao. možda zato invazija i kasni cijelo vrijeme
Ili blodraven nije bio dovoljno jak da kontrolira invaziju
Pazi, Drugi su se pojavili prije zmajeva i prilično kasno od blodravenova "ukorjenjenja" (možda je to bio njegov predsmrtni krik ).
Drugi su različiti od Hladnorukog. Možda je i zato potreban Bran.
E sad, njega Vrana cijelo vrijeme zove, zove i zove. Djeca nisu upoznala zmajeve, magija im je (ili bi barem trebala biti) potpuno drukčija.
Blodraven je vještac, s upitnim mitivima.
Djeca se nalaze iza zida.
Ali ovo je Martin, nije dobro previše stvari pojednostavljivati
Možda se tamo događa nešto što bi u konačnici trebalo zaustaviti zimu...
Jer drugi ionako kreću nakon kaj zid padne.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 07:49   #19
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
ali kako je se vrana uspio njima nametnuti kao vođa
ne bi im po magijskim mogućnostima trebao biti ni do koljena

oni služe njega dok je u stablu ali u biti on služi njihovim interesima
zašto inače dovesti brana gore. bloodravena ne bi trebala bolit briga što će biti kad on umre
Ne znam baš po čemu oni njemu služe, prije da je on njihov zarobljenik
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 10:26   #20
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne znam baš po čemu oni njemu služe, prije da je on njihov zarobljenik
On je Last Greenseer
http://awoiaf.westeros.org/index.php/Three-eyed_crow
a djece ima malo;
http://awoiaf.westeros.org/index.php..._of_the_Forest
obratite pozornost na ovo;
It is only later that he reflects and thinks to himself, Men would not be sad. Men would be wroth. Men would hate and swear a bloody vengeance. The singers sings sad songs, where men would fight and kill.

Moj POW je da je on faca, pa da oni njega slušaju, iako je lako moguće da i ti imaš pravo.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.