Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 16:39   #61
Da je Čistoća(situacija u Zagrebu)pametna kao što nije,napravila bi sljedeće...
U natrag godinu dana zbog toga što su građani reciklirali otpad u toj i toj mjeri,mi smi ušparali tj.zaradili toliko i toliko kuna.Za nagradu tj.aktivno sudjelovanje građana u svemu,sljedećih godinu dana smanjit ćemo računa za toliko i toliko posto.Ukoliko se recikliranje građana još poveća i nama smanji troškove sljedeće godine smo spremni za toliko i toliko posto sniziti odvoz smeća.Ili su zbog svega navedenog mogli jedan mjesec ne naplatiti račun.
Ali ne....bandi uhljebskoj nikad dosta....najlakše je povećati cijene i reći da se time štedi!
Ne kužim samo zašto nitko neće taj sustav povećanja cijena u svrhu štednje primjeniti i u ostalim zapadnim zemljama???

Ista ta Čistoća zna kukati kada im netko pokrade papir iz kontejnera i da im je nanesena financijska šteta.

Sa razvrstavanjem otpada nećemo napraviti ništa bolje dok se ne promijeni svijest ljudi...a sa tim se započinje već u vrtiću.A znamo da puno ljudi kod nas nit je neke škole vidjela a kamoli da su o takvim stvarima učili u vrtiću.
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 18:36   #62
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Zaključaš kontenjer i nebu se naplačivalo kolko je smeča u kontenjeru nego kolko često bu se odvozio.
Svaka zgrada mora imati mjesto za kućno smeče....
U međimurju imaju vreće u raznim bojama za selektirani otpad koji se odvozi po točno određenom raposredu. u kućama u kojima možeš u podrum spremiti višak plastike do dana odvoza


tko će kontrolirati kada susjed ostavi otključane kontejenere (naša zagrada ih ima nekoliko, svaki ima svoja 'vrata' ) i tko će kontrolirati kad se susjedu neće dati vaditi ključ i otključavati ta vrata i na kraju

kako ćeš tada kontrolirati koji susjed baca koliko otpada ako ti 6/8 kontejnera koristi 118 stanova. ne plaća mi se plastika i papir od susjeda kojeg boli kuki za ekologiju i razvrstavanje
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 10:45   #63
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ti živiš u kući i možeš sam kontrolirati svoj otpad

kako da količinu kontrolira zgrada od 118 stanova?

kako predstavnik (mater vam jebem biroktratsku nesposobnu kome god da je to palo na pamet) kontrolira stanare iz svoje i susjednih zgrada?

Kako da kontrolira kretene iz susjednih ulica koji i ovako kraj kontejnera od zgrade izbacuju namještaj, stare drvene prozore i wc školjke


Mislim, može, stavit kontejnere u garažu ako ju ima al onda nek čistoća izvoli izvlačit ih van

da, razvrstavanje, i sama to radim i valjda sam jedina koja u zgradi ima kutiju za papir doma, ali ne ovako. neka lijepo prodaju vreće za visoku cijenu pa nek svatko pazi koliko će smeća u vreću nagurat a policija onda nek stražari kraj kontejnera i lovi gamad neodgovornu koja će izbacivat konzumove vrećice pune smeća
mogu dati primjer iz vana jedan, kad sam živio u njemačkoj

znači smeće moraš sortirati, kontejneri su pod ključem kojeg imaju samo stanari, i o tome najviše brine predstavnik stanara,ali to mu je jedini posao,nešto kao domar više, i da se pazi u koji kontejner se baca (koji je zaposlen od strane vlasnika zgrade bio u mom slučaju)
ak ne sortiraš diže ti se cijena odvoza i to za cijelu zgradu,pa te već susjedi nađu,ak bacaš recimo u wc i zaštopaš, plaćaš opako + ti ide stanarina gore, itd.

naravno ovo očekujem kod nas za recimo 15 g. ako se sad uvede,jedan od prijedloga bi mogao biti da određeni kat ima određenu kantu, ali pošto je ovo hr i znamo kakvi su susjedi, još dosta dugo niš od toga
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 12:02   #64
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
mogu dati primjer iz vana jedan, kad sam živio u njemačkoj

znači smeće moraš sortirati, kontejneri su pod ključem kojeg imaju samo stanari, i o tome najviše brine predstavnik stanara,ali to mu je jedini posao,nešto kao domar više, i da se pazi u koji kontejner se baca (koji je zaposlen od strane vlasnika zgrade bio u mom slučaju)
ak ne sortiraš diže ti se cijena odvoza i to za cijelu zgradu,pa te već susjedi nađu,ak bacaš recimo u wc i zaštopaš, plaćaš opako + ti ide stanarina gore, itd.

naravno ovo očekujem kod nas za recimo 15 g. ako se sad uvede,jedan od prijedloga bi mogao biti da određeni kat ima određenu kantu, ali pošto je ovo hr i znamo kakvi su susjedi, još dosta dugo niš od toga

mislim da si svjestan da se ne može uspoređivati njemačka i hrvatska


kako da itko kontrolira 118 stanova i 300 stanara? kako da ih kontrolira (da raskopava susjedima vreće)? što kad nađe plastiku kod nekog susjeda, da ga prijavi policiji, nalema? što sa susjedima koji smeće bacaju u 3 u noći ili u 6 ujutro prije posla - i njih isto mora kontrolirati?


ovo je kretenizam samo takav.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 13:29   #65
ma slažem se za to, zato i kažem ne bu to kod nas tako još 20g.
pa dao sam ti prijedlog,recimo nas ima cca 350 u ulazu (po vodi vidim ) i 6 kontejnera

ali reci je li i pošteno da susjed do mene plaća duplo više smeća, a nema ga doma po pol mjeseca,nego što nas dvoje u stanu plaćamo,jer živimo u manjem stanu ?

a ništa, kome će smetati novi model ne mora živjeti tu,kao i uvijek

ili dati pošteni prijedlog, koji je u hr održiv
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 14:22   #66
Zanimljivo je da nitko ne prica o ovome..!?

Stvarno je zanimljivo da o ovoem nitko ne prica a o ovim trivijalnim "predsjednickim izborima" na sve strane,
pa tko je tu luuud?!

Po meni ovaj vruci krumpir se moze odradit...
na nacin s vrecicama,kao prepaid bonovi...
koliko trebas vrecica kupis na kiosku i punis,smetlari s skenerom ocitavaju i bacaju...
sve transparentno,cisto i jasno...
ti znas koliko si potrosio i zasto,oni imaju uvid tocno u svaku vrecicu u drzavi smeca() i mirna bosna!
to je najbolje za siroke mase/kmetove ili ti ga gradjanstvo..

samo sto to uhljebi iz ZG Holdinga/Cistoca nece nikad napravit...
Jer bi to znacilo u srzi upravo ono cemu je i zakon namjenjen,zbrinjavanju otpada i stvarno bi motiviralo ljude da sortiraju i recikliraju..
A njima je lajtmotiv samo da sto vise para ogule od ljudi a nikakva ekologija i guposti...a ovom mjerom potencijalno bi im i pali prihodi,jer bi ljudi ponukani stednjom odvajali foliju od jogurta...
Te ti uhljebi nebi mogli imat tolika primanja onda vise...
Jer ak ti se neda sortirat,fino kupi vise vrecica i veceg volumena...
pa ak hoces bit baja,budi...al na SVOJ racun!
Kontrolu bi zajednicki vrsili,komunalci, djelatnici cistoce,policija,predstavnici suvlasnika i svi ostali..
pa tko baci K-plus verecicu bez bar kod od cistoce,rebnut ga po dzepu onako junacki da mu nikad vise na padne na pamet takovo nesto...
Ovaj sustav ima najmanje mana i relativno najlakse ga je kontrolirat(jer u kontroli sudjeluju svi,dakle cinjkaj brata svoga)
Ovo sve ostalo je padanje s konja na magarca...

Al nekak surova realnost je takova da nama nit Bog nemoze pomoci

A vezano za kontenjere pod kljucem,pa hrpa zgrada ima kontenjere doslovno na cesti,di buju oni stavili to pod kljuc,a sve i da to hoda s kljucem,
pa ljudi/stoka u zgradi je lijena vrata ulazna otvori od zgrade da nebi se mucili s kontenjerom...
A da ne govorim da bi u roku od keks,cijeli kvart imao kljuc od "tvog kontenjera":klap:

poanta price,
nema sustva kojeg mi/balkanci/cigani nemozemo sabotirat i opstrurat!!
tu smo dr.sc. sabozaze...

pa ljudi u ovom gradu kradu cak i telefon,a o vodi i struji necu nit govorit...a da ne govorim da ekipa kod mene u zgradi iliegalno si je nabavila kodirane daljinske za garaze i parkiraju se divlje po tudjim/neprodanim GPM

nama moze pomoc samo kataklizma...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 17:24   #67
umjesto dizanja cijene, smanjivanje obima usluge za 33% za istu cijenu.

"Tako će se od 1. svibnja u 85 posto grada otpad odvoziti dva puta tjedno. U 10 posto Zagreba, a to je uži dio grada i neke turističke ulice otpad će se odvoziti tri puta tjedno. Dobrović i Bandić rekli su da će analize pokazati hoće li se u preostalih pet posto Zagreba, u rubnom dijelu, otpad odvoziti jedanput tjedno ili jednom u dva tjedna."

odvoz dva put tjedno značit će veće gomile smeća od sadašnjih, a i sadašnje već cure po ulici van kanti i kontejnera na dane odvoza. kako je to rješavanje problema otpada?

"Kazao je da je danas dogovoreno da se ide na kućno kompostiranje kao jednostavnu mjeru s kojom se rastrećuje komunalni sustav od dobrog dijela i to najgoreg dijela otpada."

ti ljudi neće mirovati dok nam svima ne zasmrdi kao Jakuševcu.

http://www.jutarnji.hr/bandic-odusta...asse-/1556499/
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:34   #68
Vidi ga sto se naslikava...

https://m.vecernji.hr/zagreb/zagreb-...-smrad-1220474

Samo mi nije jasno jel on prolupao bas ono skroz?
Na koji nacin on misli to izvesti?
Ljudi u stanovima nemaju mjesta za 5 kanti, skupljanje i tegljenje 30kg otpada par stotina metara.
Osim toga tu na slici on ima kante u haustoru, koji idiot, on je valjda na zadnjem katu, pa nije glup da mu smrdi u stanu, bolje susjedima.
Ai tekst je sav sjeban, jel netko uopce skuzio princip?

1) sta znaci djelatnici cistoce evidentirati kante (u stanu?) i kasnije pogledati sto se u kantama nalazi(u stanu?), ja bi ih kao trebao pustiti da mi se nasetavaju po stanu i kopaju po smecu? Jesu oni normalni?

2) oni ce prikupljati? Sto to znaci, imat cemo osobnog smetlara koji ce pozvoniti i ja cu mu predati vrecu, on ce je onda pregledati na licu mjesta i lupiti mi kaznu(jer kasnije moze tvrditi sto hoce)?
Ako me nema doma u naznaceno vrijeme?

3) sta znaci "mijesani ce komunalni ostati u istim kantama"?

4) sta znaci "otpaci iz kuhinje stavljat ce se u vrece, a njih ce stanari nositi do zelenih otoka", koga? Vrece od 10, 20kila tegliti par sto metara? Ko kontrolira tamo?

5) "plastika i metal u vrece od 60 litara, dvaput mjesecno?" samo litra mlijeka dnevno i to je 15 boca do odvoza, a di je ostalo metalno i plasticno? A tek papir i karton?
Idioti, ne pada mi na pamet raditi smetliste u stanu...

6) biootpad jednom tjedno?

7) tri soma kn ak frajer od oka utvrdi ljusku od jajeta u krivoj vreci?

8) 10 somova kn nepredavanje otpada?
Opet, sta to znaci da idu po katovima i po stanovima skupljaju smece i na licu mjesta kopaju po vrecama?
On ZNA da ja imam otpad?
A sta ako me uopce nije bilo tjedan dana doma i zbilja nemam, opet imam kaznu od 10 somova?
Ili moram pokazati stambilj u putovnici smetlaru da sam bio odsutan, naravno pricekam da skine rukavice zmazane od susjedovog smeca...

Jel itko ima nekakvu suvislu ideju kak oni to zamisljaju jer ovaj novinar je debil.
Iako ne bi se cudio da je samo vjerno prenio sto su drugi debili na celu s cobanom smislili...

Fala
dokle-vise is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:19   #69
Četiri vrećice (valjda vreće!?) od 30 l za biootpad za jedan mjesec, po stanu. Znači jedna za jedan tjedan. Koja se onda nosi na obližnji "zeleni otok", valjda kada se napuni. U međuvremenu, dok još nije puna, stajat će u stanu, unutra ili na balkonu/lođi (tko ima)!?

Pokušavam zamisliti miomiris koji će me zapahnuti, svaki puta kada tu vreću budem morala otvoriti kako bi u nju nešto ubacila. A tek ljeti, kada se živa na termometru u hladu popne na 35 stupnjeva, a tek na suncu...

Kakve su to, uopće, vreće? Ako se ne mogu hermetički zatvoriti Zagreb će zaudarati kao u srednjem vijeku!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:58   #70
Bandic nije normalan
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:24   #71
Isusek! Sada sam se još nečega sjetila! Što će biti sa vlasnicima pasa nakon što pokupe iza svog ljubimca?

Do sada su redovito vrećicu ubacivali u tuđe kontejnere koji su se nalazili na javnim površinama. Od sada takvih kontejnera više neće biti. Znači, ili će vrećicu sa govancem nositi svojoj kući, otvoriti je i ubaciti u svoj WC ili svoju vreću za biootpad (!), a samu vrećicu oprati i ubaciti u svoju drugu vreću za plastiku, ili će svaki put kad izvedu peseka koji se pokaka morati produžiti do "zelenog otoka" i iskrcati govance u biomasu, a vrećicu opet doma na pranje i u veliku vreću za plastiku!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:10   #72
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Što će biti sa vlasnicima pasa nakon što pokupe iza svog ljubimca?
O ovome razmišljam otkad su najavili stanarsko vlasništvo nad kantama.

Zamišljam situaciju, a koja je gotovo pa redovna. Krećemo u knjižnicu vratiti knjige. Do tamo idemo malo busom, malo pješice. Luna obožava kakati na autobusnoj stanici. Pokupim govance i s njim ulazim u bus. Za one koji nemaju psa za ljubimca - kakica smrdi i kroz zatvorenu vrećicu. Onda s tom vrećicom šetamo centrom grada i ulazimo u knjižnicu. U njoj se zadržavamo do pola sata, ako ne ostajemo na predavanju. Ne galamimo, ne lajemo, ne pljuckamo po podu, ali smrdimo li ga, smrdimo.

Nakon knjižnice obično nastavimo švraljati gradom, ulaziti u razne prodavaonice i nemamo namjeru mijenjati dokoličarske navike zbog jednog govanceta. Napokon, s noge na nogu, krećemo natrag na bus, pa doma gdje kakica završava u wc školjki, a vrećica valjda u pranju ili odmah u onoj kutiji za skupljanje plastike i smrdi do sljedećeg tjedna, kad se odnosi plastika.

Rezultat:

- dobivam zabranju dovođenja Lune u knjižnicu
- zabrana ulaska u dućane s obućom (i koječim drugim) i Luni i meni
- krepavanje društvenog života, jer se nikome ne dolazi u stan koji vonja na štalu
- dobrosusjedski odnosi više ne postoje ni kao pojam, jer su se izgubili u smradu Luninih vrećica.

__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:34   #73
Uskladiti prehrambene navike pasa da psi kakaju na točno određenim mjestima predviđenim za boravak četveronožnih ljubimaca. Ostali životinjoljupci nemaju takove navike: npr mačke kakaju u kutije sa pijeskom. Dobro je da se pesi ne penju po drveću
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:38   #74
Kanjar, objasni ti psu da se mora strpjeti do prve uređene livade za pse s kantama za njihova govanca, a koja je od stana udaljena nešto više od kilometra (nekima i puno više) i da to mora obaviti jednokratno po šetnji. I uopće nam nije na putu k svim onim sadržajima koji nas zanimaju. Luna obožava šetati gradskim ulicama i upravo mi je ona otkrila neke uličice, veže i zakutke pokraj kojih sam godinama prolazila, ali nisam imala nikakav razlog zaviriti u njih.


Do sad sam grintala na kante za smeće smještene uz sam ulaz u zgradu, a koje su sve do prenamjene nogostupa u parking stajale uz rub nogostupa. Grozno! Kante za smeće u haustoru ne želim ni zamišljati. Uz prljavštinu i smrad, tu je i ozbiljna opasnost od dolaska štakora. Svako toliko spazim pokojeg u blizini kanalizacijskih šahtova, a ovi su od ulaska u zgradu ponegdje udajeni tek metar i pol.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:56   #75
Čitam danas il Piccolo :http://ilpiccolo.gelocal.it/trieste/...4314?ref=fbfpi i mislm da je moj komentar suvišan
Nekada imali smo tvrtke: Ivanićplast, Oki, Jugoplastiku, Cetinku itd, a danas moramo uvoziti kante za smeće određenih proizvođača- zašto
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:33   #76
@kanjar, molim te da uz link na tekst na talijanskom jeziku napišeš i prijevod dvije tri rečenice bitne za sadržaj rasprave. Ovo se inače odnosi na sve linkane tekstove.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:50   #77
Upotrebljavam Google Chrome i on mi prevodi sam:
"„Uvođenjem curbside zbirke ćemo ukloniti sve spremnike ceste trenutno na općini, dakle, s učinkom od 1. ožujka iste neće biti prisutan i da će početi novi” sustav naplate je podsjetio u pismu dostavljenom građanima općine. "
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:17   #78
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
---

Do sad sam grintala na kante za smeće smještene uz sam ulaz u zgradu, a koje su sve do prenamjene nogostupa u parking stajale uz rub nogostupa. Grozno! Kante za smeće u haustoru ne želim ni zamišljati. Uz prljavštinu i smrad, tu je i ozbiljna opasnost od dolaska štakora. Svako toliko spazim pokojeg u blizini kanalizacijskih šahtova, a ovi su od ulaska u zgradu ponegdje udajeni tek metar i pol.
Ja sam shvatila da kada se radi o višestambenim zgradama u njima se neće držati kante za biootpad (koji zaudara), samo kante za plastiku, papir i staklo (iako staklo nitko ne spominje), a to ne bi smjelo zaudarati. Pod uvjetom da stanari prethodno properu plastičnu i staklenu ambalažu.

Biootpad ćemo imati u svojim stanovima! 30 litara ugodno raspadnutog materijala, prije nego ga jednom tjedno s dopuštenjem gradskih vlasti ne odvučemo na "zeleni otok" u blizini svoga stana!

EDIT:

Ali ima i jedna dobra stvar u svemu tome! Postoji tehnologija kojom se od biootpada izrađuje ekološki prihvatljivo univerzalno sredstvo za čišćenje stana, pa će neki od nas početi štedjeti, a neki - možda - i zarađivati.

Zadnje uređivanje saurus : 18.01.2018. at 21:30.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 21:37   #79
Ima jos tehnologija...

Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Ne samo kazne, dobra lova se vrti i s vrecicama, kantama, kontejnerima, odvozom, tko zna cime, ali netko ce poslati najbolju ponudu.

Đuro je odavno izmislio i napravio nesto daleko bolje, prodao svijetu, ali za nas to nije dovoljno dobro..treba nekome prodati kante...pardon maglu...
googlajte...Đuro Horvat tehnix
https://lider.media/klubovi/klub-izv...darski-resurs/
https://www.vecernji.hr/biznis/poduz...horvat-1069277
http://www.mnovine.hr/medimurje/gosp...-posto-otpada/

Edit
rjesenje za Zagreb
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 10:15   #80
U koju kantu idu podlosci od stiropora?
Poladva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.