Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2017., 12:03   #301
Ja govorim s pozicije organizatora, sto vise gledatelja to bolje...

Nisu oni nikakvi psiholozi nego poduzetnici...jebe se njima...

Drugi tenisaci ce tu i tamo nesto reci, al ako im das 100$ u dzep ce brzo zaboraviti...
Sunny Ways is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 12:07   #302
Mislim da se ne kužimo. Sve pet.
__________________
https://attinianum.com/
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 12:14   #303
Quote:
Kiseli kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne kužimo. Sve pet.
ma kuzimo se
Sunny Ways is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 12:15   #304
Znam da nikoga nije briga za to, ali Sharapova je zasluzila specijalne pozivnice zbog svega sto je uradila za zenski tenis i zenski sport

A Kiseli je sve ostalo lijepo objasnio. Bravo
Luka3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 13:17   #305
Ja nigdje nisam govorio o tome što je "prirodno", a što "nije prirodno". I mogao bih krenuti u tom smjeru u kojem je na početku krenuo friendship, tipa 'da je ruski teniski savez na vrijeme....', ali to ne mijenja suštinu stvari, nego bi samo savez spriječio da se Mariju uhvati u varanju.

Ali OK, možemo krenuti i u drugom smjeru, u kojem idu Kiseli i friendship, što tvar čini dozvoljenom, a što ne. I što je definicija dopinga. I ja tu ne idem u vašem smjeru, meldonij donedavno nije bio na listi, pa "to ne vrijedi".

Meni varanje nije lista koja se mijenja svaki tjedan/mjesec. Postoje sportaši koji se zalažu da se na sportskim natjecanjima uzima krv i urin i da se čuva pet ili deset ili petnaest godina godina, i da su ti uzorci stalno podložni analizi, upravo da bi se spriječilo ogromne medicinske timove koje imaju tenisači(ce) milijunaši(ce) koji traže rupu u zakonu, da se spriječi bilo kakvo igranje s rupama u zakonu. Jer tehnički, ona je bila dopingirana mjesec dana, to je istina. Ali ja ne govorim o tome.

Jer možemo stvari svoditi na apsurd, što je uopće doping? Pa sad netko uzima proteine, a netko ide na hladan tuš poslije meča. Netko ima bolji reket, netko ima kvalitetnije tenisice pa se bolje kreće, sve to podiže performanse.


Jer možemo tvrditi da je na kraju dana sve relativno. I znanstvenici su nekad tvrdili da je zemlja ravna, pa danas znamo da su u krivu, pa je onda možda sve što znamo krivo. Pa zašto uopće ikad i o čemu imati ikakav stavi i šta tvrditi?

Da zaključim, in my book, hladan tuš i proteini nisu isto što i dugogodišnje uzimanje lijeka za (nepostojeću) srčanu bolest radi podizanja performansi, lijeka koji se, kad je potrebno, uzima tjedan do dva.

I zbog toga mi je Šarapova bez-veze i šalje lošu poruku. I ona je samo simptom profesionalizacije sporta koji je s milijunima doveo i pronevjere, namještanja, klađenja, dopinge. I nije ona jedina, nije niti demon koji je kriv za sve. Samo je bez vezna, kao i oni koji je brane. Ali siguran sam da niti vama niti njoj moje mišljenje ne mijenja ništa u životu (kao ni vice versa), pa se možemo bez problema upuštati u ovakve rasprave. Ona će i dalje imati svoje navijače i i dalje će biti pozivana na turnire i privlačiti sponzore, a meni će i dalje biti bezveze, kao i svi drugi znani i neznani koji varaju.

A mislim da si svatko u životu treba povući negdje granicu što jest, a što nije varanje, gdje god poželio.

Zadnje uređivanje sumrak200 : 29.04.2017. at 14:05.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 14:14   #306
Sumrak, super post, poštujem mišljenje
__________________
https://attinianum.com/

Zadnje uređivanje Kiseli : 29.04.2017. at 14:46.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 00:18   #307
Quote:
Kiseli kaže: Pogledaj post
Nikad je nisam pretjerano volio, ali moram reći da se slažem s tobom, čiste mehaničke i predvidljive reakcije.

Ovo je poprilično kompleksna situacija koja nije niti crna niti bijela.



Ovo je po meni suština svega. Ekipa ju je zajahala jer je po njihovim samarićanskim idealima "prevarila" sve i svakog od samog začetka karijere. Kao što si ti "prevario" s proteinima. Ne shvaćaju da vrhunski sportaši koriste brdo stvari, od napitaka do nekih komora kako bi bili u balansu s ovime ili onime, te kako bi se brže rekuperirali za drugi meč. Zašto je dopušteno uletiti u ledenu kupku poslije meča da ti opusti mišiće? Gle, to nije prirodno, prirodno je leć u krevet i odmorit(banaliziram). To što to trenutno nije na listi zabranjenih stvari, ne znači da ne pospješuje performanse i u njihovom svijetu(vrhunskih sportaša) doping je ono što WADA kaže da je doping, a ne ono što ti pospješuje performanse jer takvih stvari je puno, a ima ih i čak banalnih. Da, eto svi poslije treninga idu kod mame na selo jesti piletinu i salatu, te se napiti izvorske vode u rijeci.

S te strane se može ići u nedogled. Postavlja se i pitanje morala koji je realno davno napustio vrhunski sport, što je u jednu ruku točno i netko može biti ljut s te strane, ali zahajati samo nju jer je uhvaćena dok neki nisu pojeli krutu hranu godinama je glupo. Svake jebene godine WADA izda ono što nije dozvoljeno ili nije više dozvoljeno. Zašto do izdaje? Pa zato da ti koji to koriste prestanu to koristiti. Oni to prestanu koristiti i nikom ništa, to je to. Sharapova je jedino ispala glupa ili netko oko nje jer je ovako bacila baš mrlju na karijeru i to nepotrebno. Praktički zbog gluposti.

Sutra WADA može zabraniti kavu jer ima kofeina i što sada?

Ono, boli me k za nju, davno sam izgubio vjeru u onu iskonsku čistoću sporta da su svi na maminoj kuhinji. S te strane, po meni, Sharapova je ispala glupa.

S time da, moram reći, da sam ja org. turnira, ne bih joj dao pozivnicu čisto radi neke poruke. Koliko god ja privatno mislio da si više ispala glupa i neodgovorna, opet moralno si ispala upitna itd. Sada pojedi govna dok se ne vratiš. A s druge strane, postupci tih organizatora sve govore što je važno u sportu.
slažemo se mi kiseli, i kužimo

sad, žena je morala biti svjesna, pogotovo s toliko godina, da uzima kemiju a ne vitamin, taj meldonij. percepiranje moralnog ili nemoralnog kreće iz percepcije onog što radiš, a pri čemu je ključna neka svijest o lošem u tome što radiš. a za to ti treba neki temelj. ovo je, dakle, bio lijek koji je uzimala. ali dovoljno da si misliš, primjerice, hej, pa i drugi uzimaju isto nešto svoje, ma svi uzimaju, i to ti tvoju percepiranu moralnu odgovornost smanjuje, jer u tom slučaju uzimanje nije ostvarivanje prednosti, nego nužnost ostanka uopće u konkurenciji

u svakom slučaju donekle bi bilo zanimljivo ući 'u glavu' takvog vrhunskog sportaša da se vidi taj nivo svijesti o postupku. no problem općenito vrhunskog sporta je što vrhunski sportaš mora funkcionirati što više nalik stroju, a što manje čovjeku, da bi ostvario puni potencijal. puna posvećenost, usredotočenost, na sportski cilj, s što manje toga što odvlači pažnju na druge stvari. kad malo čovjek razmisli o tome, to nije normalno. normalni sport je umjereni rekreativni sport, sebi za gušt i za dušu. ovo nije. tako da u svjetlu toga, s jedne strane uspjesi dolaze od maltene robotiziranosti, a onda se raspreda o svjesnosti oko moralne odgovornosti tih istih sportskih strojeva
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 19:53   #308
Svatko ko je barem primirisao profi sportu zna da danasnji profiji jedu "dodatke" na zlicu. Faze ciscenja od sranja itd itd.
To je tako i jbg, samo se u javnosti svi prave grbavi kao da se to ne dogadja jer biznis je biznis.
Tako da ovo iscudjavanje nad njezinim koristenjem je smijesno zbilja.
Ali ajd mogli su i bez da se poseru sebi u usta sa davanjima WC.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
__________________
There is always tomorrow...for better...or worse
M@chibist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:05   #309
Sharapova dobila USO MD WC


Azarenka mora otkazati jer se vec posvadjala s deckom, pa ide na sud radi skrbnistva
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:13   #310


Da nije povrijeđena, sama bi se izborila za USO MD, tako da je ovo WC zbog povrede što je sasvim ok, fer i pošteno.
Luka3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:21   #311
A onih prvih 8 WC-ova je bilo zbog dopinga što je također sasvim ok, fer i pošteno.

__________________
Nadal, Gaston, Khachanov, Dimitrov, Bautista Agut, Trevisan, Andreescu, Martić
lyra777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:27   #312
Ne, to je bilo zato sto je lijepa. Sou biznis, sta ces.
Luka3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:33   #313
BJK je vodala osudjenu dopingasicu po egzibicijama ko cigani medvjeda po sokacima. Prva je stala uz nju, a ostatak licemjerne WTA karavane se samo pridruzio velikom vodji.

Ne mozemo reci da smo iznenadjeni, al jesmo razocarni. Kakvu oni poruku salju? Samo se pucaj, a mi cemo te nagradit kad padnes?
Ne kruzim kako ikad vise iko ko je ovoj pruzio ruku za povratak precicom moze progovorit protiv dopinga.

Jos je Meldonkopova, kad je Wimb ispalio, rekla da njoj WC ne treba i da ce se vratiti svojim radom.
A nakon toga ih uzela jos 19.

Da je Sharapova ono za sto se predstavljala i sto smo svi mislili da jest, i vratila bi se samo svojim radom, a usput bi vratila i dio postovanja.

Meni je ovo nevjerovatno i fuj i nadam se da ce i nju i USO bozica snecirat i da ce se povuci. Amin.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.