Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2016., 21:07   #41
Quote:
nevazzno kaže: Pogledaj post
Vidim da hodas po Konjuhu, pretpostavicu da si iz SI Bosne. Planinarske hlace crivit, sintetsku, koja su niza klasa, ali za pocetnika i Konjuh moze, možeš kupiti na buvljaku u Tuzli za 5KM. Takodjer i majice za 5 KM. Ruksak neki od 35-40 litara na piku. Vjetrovku, stapove, flis ili softshell takodjer mozes naci na buvljaku. Ponco i gamase mozes kupiti takodjer preko pik.ba. Crivit marku nabavlja i neki lik u Miricini, kod Europrosta. Ja sam prvu godinu planinario u toj opremi, sve do Maglica, Visocice i Treskavice, a i sada sluzi svrsi. Iskustvom ces se znati obuci za sve prilike Ne bi bilo lose da se učlanis u neki PD, u Tuzli je najbolji PD Konjuh , ljudi ce ti uvijek dati savjet, jos bolje ako se popnes na Javorje, pa zapijes sa njima gore, sve ce ti pomoci Da, u Kladnju i Stuparima postoje prodavnice polovne robe, ja sam mammut hlace kupio za 10 KM. Uglavnom, za pocetak mozes proci dosta jeftino, a potom prema svojim sposobnostima nastavi dalje. Gojzerice uvijek najbolje koje si mozes priustiti. Ja sam gurao godinu sa nekim lakim Karimorkama, ali sada se drzim LaSportive. Ruksak i dobar pončo su jako bitni takodjer, ali pik.ba pruza dobar izbor. Uglavnom nema potrebe da zuris, potrebe ce ti pokazati sta ti treba i hodaj ispocetka sa iskusnijim jer ima se sta nauciti. Konjuh, uvijek uzivam gore, deseci kilometara staza kroz lijepu planinu
moram se nasmijati, dao si preiskren komentar a vec sam kupio dosta opreme i kako ide zadovoljan sam. A ne bih se vise ucio iskustvom, bolje je pitati... Kupio sam Crane vjetrovku, i 2 dobra flisa(Lafuma i Jack wolfskin), a vec sam od ranije imao 2flisa deblja tj flis jakne... I jednu podmajicu sinteticku sam kupio u radnji na korzu (TZ) 9KM pa eto ako ti treba mozes kupiti jeftino je a bas je super, ja kupio jednu jer nije bilo vise za tren nestane i mora se cesto navracati do radnje... I neku torbu Mamut sam narucio preko pika nije nesto posebno, starija je proizvodnja, cak su mi prijatelji savjetovali da ne uzmem, ali takav je budzet da sam ju kupio nemam sta drugo cekati.
kolega1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 23:46   #42
Quote:
kolega1989 kaže: Pogledaj post
moram se nasmijati, dao si preiskren komentar a vec sam kupio dosta opreme i kako ide zadovoljan sam. A ne bih se vise ucio iskustvom, bolje je pitati... Kupio sam Crane vjetrovku, i 2 dobra flisa(Lafuma i Jack wolfskin), a vec sam od ranije imao 2flisa deblja tj flis jakne... I jednu podmajicu sinteticku sam kupio u radnji na korzu (TZ) 9KM pa eto ako ti treba mozes kupiti jeftino je a bas je super, ja kupio jednu jer nije bilo vise za tren nestane i mora se cesto navracati do radnje... I neku torbu Mamut sam narucio preko pika nije nesto posebno, starija je proizvodnja, cak su mi prijatelji savjetovali da ne uzmem, ali takav je budzet da sam ju kupio nemam sta drugo cekati.
Da se nahodas u svemu tome
nevazzno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 00:11   #43
Najviše se boje planina oni koji o planinama pojma nemaju, pa odlaze u dućane kako bi se zaštitili od planine, da ih ova ne satre i uništi dok su još na 500m/nm.
I onda se jave koja je marka najbolja, jer je njih zaštitila od babaroge. Ae. Garacka deca.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 00:13   #44
Quote:
nevazzno kaže: Pogledaj post
Da se nahodas u svemu tome
:klap: hvala
kolega1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 00:16   #45
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Najviše se boje planina oni koji o planinama pojma nemaju, pa odlaze u dućane kako bi se zaštitili od planine, da ih ova ne satre i uništi dok su još na 500m/nm.
I onda se jave koja je marka najbolja, jer je njih zaštitila od babaroge. Ae. Garacka deca.
Glup i nepotreban komentar!
kolega1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 11:08   #46
zgodno za pročitati za početnika:

http://www.sv-mihovil.hr/clanci/iz-k...-umra/254.html
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 13:39   #47
[QUOTE=vknez;61193509]zgodno za pročitati za početnika:

http://www.sv-mihovil.hr/clanci/iz-k...-umra/254.html

svaki pocetak je tezak, niko nema kondicije da prvi put trci ka vrhu, respekt momku.
kolega1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 20:40   #48
Pozdrav, valjda je dobra tema...
Koje hlace bi preporucili za planinarenje?
Brand name ili no name? Trenutno nosim obicnu trenirku i ispod tajice za trcanje. Funkcionira ok, ali nije bas za mokro i snjezno vrijeme.
Mislio sam uzeti salomon wayfarer m hlace, ali ako postoji nesto povoljnije i bolje..


Sent from my iPad using Tapatalk
markec12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 12:56   #49
Quote:
markec12345 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, valjda je dobra tema...
Koje hlace bi preporucili za planinarenje?
Brand name ili no name? Trenutno nosim obicnu trenirku i ispod tajice za trcanje. Funkcionira ok, ali nije bas za mokro i snjezno vrijeme.
Mislio sam uzeti salomon wayfarer m hlace, ali ako postoji nesto povoljnije i bolje..


Sent from my iPad using Tapatalk
tajice i trenirka? kaj ne kuhaš u tome?
imaš hlača svakakvih od običnih, vodoodbojnih do vodonepropusnih... Brand manje bitan osim ako trebaš neki high performance za ekstremnije uvjete. U ZG dućani Iglu sport, Kibuba, Vrhunac, Decathlon, Intersport, eventualno Hervis...dosta toga može se pronjuškati po internetu...

ja imam jedne tanje koje se mogu skratiti u kratke hlače na zip i deblje vodoodbojne za zimske uvjete
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 21:13   #50
Ma lagana ljetna trenirka je u pitanju, prehladno samo u njoj hodati po snijegu, zato tajice ispod, isto tanke.
Problem je sto trenirka i nije bas dobra za planinarenje, previse leprsa okolo i vec sam ju par puta sivao jer se raspara na svakom kamenu.
Kupio bih jedne postene hlace da zamjene ovu kombinaciju, vodoodbojne da, ali vodonepropusne ne trebaju biti. Ne mislim hodati previse po kisi, ali po snijegu da. Ovo kupujem za zimsku sezonu, pa bi mozda bilo ok da budu podlozene, ali moze i lagane ljetne pa opet tajice ispod...


Sent from my iPad using Tapatalk
markec12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 20:37   #51
Ja imam Kilimanjaro tanke brzosušeće koje su mi super za laganije tople ture i imam Karibu s pojačanjima koje su mi ljeti malo pretople, ali podnošljive, a nosim ih kad znam da će biti penjanja, sjedanja i slično. Kisnuo sam i u jednima i u drugima, i Karibu se sporije suše. Kad je jak vjetar ili kad su mokre su i jedne i druge hladne, pa se mislim uzeti duge gaće (to su u biti nikeove hlače slične tajicama, ali imaju ubačenu mrežicu na kritična mjesta, imam takve kratke i nosim ih kao boxerice).

U osnovi, bio sam u trenirki na snijegu po vjetru, dok se krećeš i ako imaš jaknu koja pokriva ispod dupeta, te tople čarape, nije problem. Za snijeg i kišu obavezno gamaše ili navlačne hlače (ako imaš probuku u autu, kvalitetni gamaši su bolji od lošijih navlačnih).
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.