Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 21:50   #1
Prva kupnja Alana Forda

Pozdrav ekipa, u ranim dvadesetima sam i toliko dugo sam slušala kako je Alan Ford najbolji strip na ovom području. Od talijanskih stripova čitam Dylana Doga, a danas sam napokon htjela vidjeti što to ima u Alanu Fordu.

Imate li neki savjet za mladog nooba poput mene na što da obratim pažnju, za sad sam samo na internetu pročitala malo o glavnim likovima
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 13:22   #2
ne moraš na ništa obraćat pažnju, samo čitaj i uživaj

imaš aplikaciju za mobitel "Alan Ford" na kojoj imaš prvih 70 brojeva i to je najbolje za neki početak
Dellamore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 15:09   #3
Iako i kasnije ima vrlo dobrih uradaka, pravi Alan Ford završava s 'U kolo s otmičarem'.
Epizode (osim onih o Superhiku) se mogu čitati bez nekog redoslijeda.
Ukusi su različiti, ali za prvi strip toplo preporučam 'Klavirski koncert'
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:08   #4
Quote:
Dellamore kaže: Pogledaj post
ne moraš na ništa obraćat pažnju, samo čitaj i uživaj

imaš aplikaciju za mobitel "Alan Ford" na kojoj imaš prvih 70 brojeva i to je najbolje za neki početak
Pročitala i uživala! Alan Ford je dobio novog fana
Hvala za aplikaciju!
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:12   #5
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Iako i kasnije ima vrlo dobrih uradaka, pravi Alan Ford završava s 'U kolo s otmičarem'.
Epizode (osim onih o Superhiku) se mogu čitati bez nekog redoslijeda.
Ukusi su različiti, ali za prvi strip toplo preporučam 'Klavirski koncert'
To sam pročitala kako je prvih 70 brojeva odlično, a onda ostali nisu na toj razini, zašto većina tako misli?
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:50   #6
Quote:
mugisugi kaže: Pogledaj post
To sam pročitala kako je prvih 70 brojeva odlično, a onda ostali nisu na toj razini, zašto većina tako misli?
Jer se prekenjavaju da su iskonski ljubitelji Alan Forda i da kao takvi priznaju samo epizode koje je crtao Roberto Raviola poznatiji kao Magnus. I ne misli većina tako. Većina ljubitelja Alan Forda misli da i nakon toga ima puno odličnih brojeva i da je takvo prekenjavanje običan bullshit, jadan do bola.
a49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 00:16   #7
Quote:
a49 kaže: Pogledaj post
Jer se prekenjavaju da su iskonski ljubitelji Alan Forda i da kao takvi priznaju samo epizode koje je crtao Roberto Raviola poznatiji kao Magnus. I ne misli većina tako. Većina ljubitelja Alan Forda misli da i nakon toga ima puno odličnih brojeva i da je takvo prekenjavanje običan bullshit, jadan do bola.
Onda dobro takvih prekenjavanja ima svugdje ja sam naletila na broj 181 - Pet metaka na tisku i baš mi se svidio, nastavljam sa kupnjom
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 09:16   #8
Čitaj polako i svakako obrati pažnju na slike. Nema na svakoj, ali u ponekim slikama postoje detalji koje ne vidiš kada brzopleto preletiš (Magnusovi crteži ), ništa na tim slikama nije slučajno.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 11:38   #9
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Čitaj polako i svakako obrati pažnju na slike. Nema na svakoj, ali u ponekim slikama postoje detalji koje ne vidiš kada brzopleto preletiš (Magnusovi crteži ), ništa na tim slikama nije slučajno.
Budem budem se zna kojim danom na kioske izlazi novi broj?
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 13:03   #10
ja bi cijeli opus alan forda uveo u školu, ko obaveznu lektiru
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 16:11   #11
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ja bi cijeli opus alan forda uveo u školu, ko obaveznu lektiru
Djeca bi više čitala, a zanimljiviji je sto puta od onih zastarjelih djela
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 21:46   #12
Quote:
mugisugi kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, u ranim dvadesetima sam i toliko dugo sam slušala kako je Alan Ford najbolji strip na ovom području. Od talijanskih stripova čitam Dylana Doga, a danas sam napokon htjela vidjeti što to ima u Alanu Fordu.

Imate li neki savjet za mladog nooba poput mene na što da obratim pažnju, za sad sam samo na internetu pročitala malo o glavnim likovima
Oduševljen sam. Koja je ovo pozitiva kada netko ovako mlad se zanima za nešto ovako genijalno i "staro".
Alan Ford je čisti evergreen, i drago mi je da si ga počela čitati.
Ja, osobno, isto naginjem da su mi prvih 70 epizoda dragulj-dragulja, i šokirao sam se činjenicom da postoji aplikacija Alan Ford - odmah sam je instalirao i počeo guštati - dok nisu reklame počele iskakati.

Za mene je Alan Ford vremeplov, jer mi čitanjem određenih epizoda "proradi okidač" za povratak u sretno i bezbrižno djetinjstvo.

Naravno, preferiram i sve ostale brojeve. Meni je prvih 70 brojeva genijalno, jer je riječ o savršenom crtanju.....

Čitao sam negdje info, da Alan Ford vodi sada Grupu TNT, da je oženjen ili tako nekako..... neobično.

Sretno sa Alan Fordom. Uživaj. I nadam se da nisi jedina, od tvoje generacije koja će uživati prvo u starim brojevima, a onda i u novim brojevima.....
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 21:54   #13
Bilo bi super kada bi umjesto na mobitelu imala prave tiskane Fordove, ali ako nemađš, onda barem na CD-u, pa da možeš preko cijelog ekrana otvoriti
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 22:32   #14
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Čitaj polako i svakako obrati pažnju na slike. Nema na svakoj, ali u ponekim slikama postoje detalji koje ne vidiš kada brzopleto preletiš (Magnusovi crteži ), ništa na tim slikama nije slučajno.
Svaku stranicu 100 puta...
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 00:45   #15
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
Oduševljen sam. Koja je ovo pozitiva kada netko ovako mlad se zanima za nešto ovako genijalno i "staro".
Alan Ford je čisti evergreen, i drago mi je da si ga počela čitati.
Ja, osobno, isto naginjem da su mi prvih 70 epizoda dragulj-dragulja, i šokirao sam se činjenicom da postoji aplikacija Alan Ford - odmah sam je instalirao i počeo guštati - dok nisu reklame počele iskakati.

Za mene je Alan Ford vremeplov, jer mi čitanjem određenih epizoda "proradi okidač" za povratak u sretno i bezbrižno djetinjstvo.

Naravno, preferiram i sve ostale brojeve. Meni je prvih 70 brojeva genijalno, jer je riječ o savršenom crtanju.....

Čitao sam negdje info, da Alan Ford vodi sada Grupu TNT, da je oženjen ili tako nekako..... neobično.

Sretno sa Alan Fordom. Uživaj. I nadam se da nisi jedina, od tvoje generacije koja će uživati prvo u starim brojevima, a onda i u novim brojevima.....
Haha ajde baš mi je drago da sam nekog razveselila mama je bila sva sretna kad je čula što čitam
Hvala i također se nadam da nisam jedina, vjerojatno nas je malo...ne znaju što propuštaju!
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 00:52   #16
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Bilo bi super kada bi umjesto na mobitelu imala prave tiskane Fordove, ali ako nemađš, onda barem na CD-u, pa da možeš preko cijelog ekrana otvoriti
Vjeruj, već sam prešla cijelo njuškalo, sve moguće stranice, aukcije hoću ih sve
Nadam se da ću ih kad tad imati jer mi je lakše čitati u tisku nešto, nego preko mobitela, odu oči...

Naišla sam na ovu https://www.facebook.com/mybrainache/?fref=ts facebook stranicu gdje stavljaju u albume kompletne stripove, pa sam si stavila chrome extension DownAlbum i samo skinula albume :klap: lijepo, pregledno
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 08:52   #17
Odlično . Zakon, nisam ni znao za tu stranicu, mislim da ću navratiti

Moram baciti oko, imam negdje cca 60-ak epizoda skeniranih. Problem je što ne mogu pržiti jer mi novi komp nema optički pogon Doduše, nije mi ni trebao već dugo, ali ako baš treba, spojim stari komp i bacim ih na DVD
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:47   #18
meni je Lov na Melisu daleko najbolja epizoda ikad
hvala ti autorice za ovu stranicu, ziva i zdrava bila
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 18:35   #19
zna li neko kako se zove epizoda kad TNT otvara svoj restoran da bi namamili nekog kriminalca u njega ?
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:21   #20
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
meni je Lov na Melisu daleko najbolja epizoda ikad
hvala ti autorice za ovu stranicu, ziva i zdrava bila
Hvala drago mi je da mogu pomoći, iako sam tek postala fan
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.