Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2017., 21:25   #21
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Bilo bi super kada bi umjesto na mobitelu imala prave tiskane Fordove, ali ako nemađš, onda barem na CD-u, pa da možeš preko cijelog ekrana otvoriti


Imaš na netu stranicu gdje je dosta tih prvih brojeva, ne mogu se sjetiti kako se stranica zove. Meni su draži na papiru, ja imamo ovo najnovije jer je prijevod istovjetan onom iz Vjesnika Nenada Briksija koji je ravan ili bolji od talijanskog originala. Ne bih preporučio kupovanje starih brojeva, na primjer prvi broj u stanju neke četvorke se prodaje preko 1 000 kn, dobro to su ti najstariji kartonci, ostali su brojevi zavisno o stanju ali preko 100 kn sigurno ( negdje između 100 i 500 – 600 kn, ovisi o očuvanosti ), prvi broj je izašao 1970.g. ili 1969.g., e sad nakon kartonaca ( njih je negdje oko 30 brojeva, cijena pada, pa je u prosjeku isplativije kupiti polovan strip čija cijena može biti i ispod cijene na kiosku od 15 kn, naravno radi se o trećem izdanju Vjesnika ovih najboljih Magnusovih eppizoda, iz 80-ih godina, ili treba čekati interliber kad cijena ovih najnovijih izdanja pada, čini mi se 10 kn ).

Informacija za ostale komentare, Magnus je nacrtao prvih 75 i broj 200, nakon 75 broja crtanje preuzimaju neki drugi crtači, priča nije pala u kvaliteti ali u crtežu jeste, Magnus je bio jedan od najboljih crtača na svijetu ( umro je 1996.g. u 57-oj godini života od teške bolesti, jedan je od rijetki koji je imao slobodu crtati Texov Teksone, započeo je crtati 1991 a završio 1996 prije nego što je umro, mada ne sam kraj, to je odradio jedan drugi crtač, to govori o veličini ovog crtača ). Ti si naveo/la jedan primjer zašto su prvi 75 brojeva AF-a najbolji. Činjenica je da kvaliteta priča nekako pada negdje nakon 100 i nekog broja, pa se tekstopisac Bunker dosjetio kako bi digao kvalitetu priče u broju 184 do broja 200, a to će uskoro, e sad za dalje je valjda ovisno o ukusu, bude se vidjelo kako epizode budu izlazile.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 23:54   #22
Update

Na tisku sam naletila na onu akciju "komplet od 3 stripa" i jednostavno morala uzeti Alana Forda šteta radi onih malih oštećenja na koricama, ali jedva čekam početi čitati :klap:
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 15:44   #23
Quote:
mugisugi kaže: Pogledaj post
Na tisku sam naletila na onu akciju "komplet od 3 stripa" i jednostavno morala uzeti Alana Forda šteta radi onih malih oštećenja na koricama, ali jedva čekam početi čitati :klap:
To su bili stripovi Alan Ford u boji?
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 15:47   #24
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Čitaj polako i svakako obrati pažnju na slike. Nema na svakoj, ali u ponekim slikama postoje detalji koje ne vidiš kada brzopleto preletiš (Magnusovi crteži ), ništa na tim slikama nije slučajno.
Ovo je točno - ništa na tim crtežima u stripu nije slučajno. Sve je razrađeno, osmišljeno i sa svojom svrhom i razlogom. Vjerovatno zato ti Magnusovi uradci, ni dan-danas ne gube na kvaliteti.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 16:53   #25
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
To su bili stripovi Alan Ford u boji?
Ne ne, crno-bijeli.
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 17:36   #26
Quote:
mugisugi kaže: Pogledaj post
Ne ne, crno-bijeli.
Ja sam, prije par mjeseci kupio takav jedan komplet od tri komada ( ZOO simfonija, Zimska idila, Daj, daj, daj ) - naravno na akciji. Htio sam imati ponovno te brojeve - posudio sam bratiću par trobroja, pa sam se poželio imati nešto pri ruci.
I kada sam ih otvorio, gle čuda, Alan Ford u boji. Nisam se baš navikao na takvo nešto, ali je kvalitetno odrađeno. Mislim na bojanje - sve u duhu djela Roberta Raviole i Luciana Secchi-ija.... ne smeta mi, ali nisam se još navikao - sjećam se, uvijek su naslovne bile obojane.... al' OK. Valjda se naviknem na to - "čudo".
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.