Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 09:36   #7661
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Ameri trenutno diktiraju situaciju u Siriji. Rusi su je diktirali nekoliko mjeseci, nakon što su pokrenuli svoju zračnu kampanju ali to nisu znali iskoristiti i dali su se naguziti. Do dan danas traje brutalno guženje Rusa i njihovih sirijskih saveznika.
Kakva glupa izjava.
Na čemu si ti
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 19.06.2017., 09:39   #7662
Quote:
Ziggy Pop kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako, Ameri potrošili 5 trilijuna $ na Rat u Iraku, epilog? Irak de facto u rukama smrtnog neprijatelja, ajatolaha. Ameri pokušali državni udar u Turskoj, epilog? Višedesetljetni NATO saveznik Turska više nije saveznik. Možemo spomenuti i najdugotrajniji američki rat u Afganistanu, epilog? Preporučujem svima ovaj novi film Brad Pitta ''War Machine''.

Ukratko, jaka je Amerika, ali ima i kod njih puno glupih ljudi te promašenih strategija.

Ruse je trebalo izbaciti s Tartusa i sa Krima. To je bio cilj broj jedan. Oba puta fail
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 19.06.2017., 09:42   #7663
kakvo rusko zatvaranje neba....samo je pitanje vremena kad ce ameri poceti obarati i njihove avione...kad mogu turci sto ne bi mogli ameri....razlog ce se vec naci
mr nice is offline  
Old 19.06.2017., 09:51   #7664
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
.........Ponovit ću još jednom - sirija mora skupiti sav oklop i mehaniziranu pješadiju koju može osloboditi i kroz pustinju otključati Dez - jer kada ga otključaju glavni dio plana SAD-a pada u vodu pa bi se i ova sranja kod raqe mogla smirit, a SAD-e bi morao preći na plan b pa tako sve do plana žnj. Vrijeme je, ovo sada nadilazi u potpunosti vojne aspekte i operacija postaje geopolitički imperativ - i sve to treba izvesti čim prije. Tako je, kako je i uz sve prigovore na rizičnost operacije stvar se bliži all in situaciji. Nemojte me sad poderat za ovo što sam rekao - već smo sve pretresli - sagledajte geopolitički situaciju i procijenite.
Strategija ti nije baš jača strana. Oklop u jurišu na DeZ kroz 350 km pustinje bi bila smrtna presuda SAA jer bi bili ko glineni golubovi na streljani. Važnije je osiguravanje koridora prema Aleppu nego prema DeZ kojeg treba nastaviti opskrbljivati i moći će se sam obraniti (ovo "sam" shvati uvjetno jer i tamo dolaze postrojbe u pomoć). Ima ovdje pametnih i iskusnih ljudi koji znaju iz prakse da tošto predlažeš je uzaludni i nepotrebni gubitak ljudi, tehnike......izjave tipa "ionako su puno ljudi izgubili pa mogu i još jedan oklopnu diviziju" je

Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Veliko postovanje za forumasa Hilderika!
Toliko volje, strasti, znanja koja je sam stekao... ostavio je srce na ovoj temi...U svetu generickih poruka i komunikacije, malo je pravih entuzijasta koji ovoliko vole ovo sto prate... Posle svega, mislim da zasluzuje da mu se obracamo sa Mister Oklop
Guderian Jr. S naglaskom na jr.

Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
....Vidjeli smo da rusi nisu vojno reagovali na rusenje svoga suhoja, a zato bi uzvratili na rusenje sirijskog aviona? Rusenje suhoja su naplatili na drugi nacin i to je najskuplji avion do sada proizveden (skuplji o od cuvene kante F-35). I sirijski avion bice naplacen, ali ne odmah i ne na ocekivani nacin. Strpljenja malo.
Taj suhoj kojeg su Turci srušili doveo je skoro do javnog raspada NATO saveza jer je Putin u 3 mjeseca natjerao Erdogana da mu se pokloni i prihvati skoro sve Ruske uvjete. Putin ima vrijeme na svojoj strani. I koristi ga.

Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
DeZ rusima nije bitan.
Asad ima bar 10 prioritetnijih stvari od otvaranja koridora Palmira - DeZ.
Kinezima treba za put svile, irancima za plinovod, a ni jedni ni drugi ni malim prsto ne mrdaju.
Ja da se pitam zaustavio bi prodor na istok i snage okrenuo u drugim pravcima prvenstveno trazeci lake zalogaje. Prvo treba smanjiti broj isilovaca pa podebljati podrucje oko Plamire i spica napada tigrova, pa tek onda razmisliti o daljnjem napredovanju, a onda opet ide prvo smanjivanje broja isilovaca. Najvjerovatnije da bi isao u stavljanje u kotlic one sto su se ukopali u brdima i koji ugrozavaju koridor za Alepo.
Slažem se. Treba osigurati oslobođeno, organizirati pozadinu, pratiti razvoj situacije u Idlibu (izbjegavati napad na to područje uz forsiranje unutarnjih sukoba potičući i oružane obračune i međusobne likvidacije - divide et impere), dogovoriti s Rusima stav prema Turskoj i Kurdskom pitanju u Siriji....pa DeZ.


Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
.....Ovo sa Staljinom ti i nije baš dobar primjer - nije staljin zaustavio mjemački oklop prije moskve - već zima, uniforme za havaje i hitlerovo forsiranje kijevskog đepa i uništenje ruskog oklopa u okolici kijeva čime je odnio njemačkom oklopu ključno vrijeme.

Nisi ni svjestan da si sam sebe pobio u istoj rečenici.....nedostaje ti uistinu osjećaj za strategiju jer kako nazvati ono što ti je već napisano "bacanje trupa pred Nijemce u naletu" nego dobijanje na vremenu....a s dobijenim vremenom je stigla i zima, stigla info da Japan neće otvoriti istočni front Sovjetima...i ostalo je povijest.

Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
A po pitanju đihadista je ista stvar - ako im DeZ stoji pod opsadom ovi će probati dogurati čim više ljudstva-kao što ga sad guraju iz raqe prema DeZu.
DeZ nije pitanje strategije nego taktike. DeZ neće pasti. bar ne tako lako i bar ne bez pokušaja njegove obrane vanjskim snagama. Ali, o tom potom.
HepokS2 is offline  
Old 19.06.2017., 09:52   #7665
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Koga briga za rat i Iraku tema je Sirija. Kako znaš da je SAD izvršio udar u Turskoj? Kojga briga za rat u Afganistanu kad je tema Sirija?
Mda, sad ćemo se pravit malo mutavi. Poznato je da su Irak i Sirija na različitim kontinentima i da ta dva rata nemaju ništa jedan s drugim. Otprilike kao što rat u Hrvatskoj i BiH nisu imali nikakvih dodirnih točaka.

Ovo za Tursku pitaj Erdogana, on kaže da su mu saveznici Ameri nasapunjali dasku, pa neće više da se druži s njima niti da bude saveznik.
Ziggy Pop is offline  
Old 19.06.2017., 10:23   #7666
https://twitter.com/Elly_Ammar/statu...82047350968320

Karta SAA prodora uz Iraačku granicu prema T3 i Zoru
roumpell is offline  
Old 19.06.2017., 10:35   #7667
Toliko o brutalnom sramoćenju Rusa i Sirijaca..

https://syria.liveuamap.com/en/2017/...rate-from-isis

Znam da mnogima ovdje Rusi nisu dragi pa samo čekaju ovakve trenutke da pričaju o "brutalnom sramoćenju Rusa" ali nek se ne zaboravi da svi ovi uspjesi SAA kojima se s druge strane radujete, recimo to tako, ne bi bili mogući bez tih istih Rusa...

Na koncu, samo nek se usporede resursi kojima raspolažu Rusi u Siriji i resursi kojima raspolažu Ameri u Siriji i okolnim državama. A rezultati su...?

Dal bi Rusi sada trebali oplesti po SDF-u? Vjerovatno bi? A tko je opleo...

http://syria.liveuamap.com/en/2017/1...during-clashes

http://syria.liveuamap.com/en/2017/1...hly-active-now

I šta je bitnije? Udariti Kurdima par šamara, koji ih ionako čekaju nakon što se završi sa ISISOm, ili oslobađati vlastiti teritorij od puno opasnijeg protivnika SDF-u, Amerima, Izraelcima i saudijcima unatoč...?

http://syria.liveuamap.com/en/2017/1...nt-with-syrian

I ne, uopće ne sumnjam u ruski odgovor na ovo rušenje. Samo se možda desi negdje oko Al Tanafa, tko zna, ili negdje drugdje.

I da, ne stojim na stajalištu da su Amerikanci bespomoćni i da u Siriji "gube". Sam rat je njihov dobitak i činjenica je da još uvijek igraju s bijelim figurama a Rusi sa crnim, ali ne pobjeđuju više tako olako kao nekad. Niti sve ide tako glatko kao što su navikli.
branko973 is offline  
Old 19.06.2017., 10:37   #7668
Tigrovi rade perverzije u juznoj Raki, oslobodjena Refasa, ovi iz Itrihaye se pokrenuli, kotlic, kotlic, Zvonac.na aparatima...
MObin is offline  
Old 19.06.2017., 10:51   #7669
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Ameri diktiraju situaciju u Siriji od samog početka i biraju proxije kako im paše. S time da imaju pravo ošinuti po trupama i avionima saveznika Rusa,dok Rusi prava napasti SDF nemaju.

Pošto svi znamo da je to istina,de mi reci,kada uključiš logički procesor...tko diktira situaciju na prostoru nekadašnje Sirije?

Evo Lavrov počeo kmečat po medijima,preklinje USA da prestane sa unilateralnim akcijama. Ovo je već bruka teža...
Rusi dobivaju i dominiraju ratom u Siriji na temelju poštivanja međunarodnog ratnog prava i sporazuma. Strategija: totalni legalizam. Razjebavaju bully Amere i ostatak đubradi pravicom
__________________
John_Wayne: Ajmo rednecksi, ajmo seljacine, ajmo krezubi, ognjistari i pecinari!!
yamunche is offline  
Old 19.06.2017., 10:54   #7670
Quote:
MObin kaže: Pogledaj post
Tigrovi rade perverzije u juznoj Raki, oslobodjena Refasa, ovi iz Itrihaye se pokrenuli, kotlic, kotlic, Zvonac.na aparatima...


Ma kompletna Gornja Maoča na aparatima, propadoše im snovi o Kalifatu do Alpa.
Ziggy Pop is offline  
Old 19.06.2017., 11:33   #7671
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
A zasto bi to radili?
...I sirijski avion bice naplacen, ali ne odmah i ne na ocekivani nacin. Strpljenja malo....
Skoro sam siguran da ce naplata biti u obliku kurdskog povlacenja iz Tabaque, i to za veoma kratko vreme.


Quote:
roumpell kaže: Pogledaj post
https://twitter.com/Elly_Ammar/statu...82047350968320

Karta SAA prodora uz Iraačku granicu prema T3 i Zoru
T2 druze, ne T3, glasine su da je i T2 pred padom, ako ne vec i u rukama SAA. Do duse samo glasine, ceka se potvrda.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Old 19.06.2017., 11:45   #7672
Na kojim drogama su ovi Rusi
Quote:
Moscow is "alarmed and concerned" at US shooting down of Syrian govt jet. All operations on the ground "must get Damascus' approval".
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 19.06.2017., 11:46   #7673
South Front objavio kako je Resafa oslobođena bezobzira na američku opstrukciju. Sad Tigrovi mogu birati novi pravac napada, a ja imam osjećaj da će krenuti prema Eufratu kako bi se mogli nizvodno spustiti do Deir Ezzora. Jednostavno ih nije briga za moguće sukobe sa Kurdima. Još će Raka postati kao Hasaka i Kamišli čemu se nismo nadali.
Stipe Nula Dva is offline  
Old 19.06.2017., 11:46   #7674
Quote:
branko973 kaže: Pogledaj post

Znam da mnogima ovdje Rusi nisu dragi pa samo čekaju ovakve trenutke da pričaju o "brutalnom sramoćenju Rusa" ali nek se ne zaboravi da svi ovi uspjesi SAA kojima se s druge strane radujete, recimo to tako, ne bi bili mogući bez tih istih Rusa...
Zuikaku i Žerac su najveći rusofili na temi. Koriste sintagmu "brutalnog sramoćenja" samo zato jer misle i žele da Rusija može više.
Andrijakos is offline  
Old 19.06.2017., 11:48   #7675
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Na kojim drogama su ovi Rusi
Pravnim. Dao im Zapad kod Krima da probaju, navukli se.

PS: Ne kužim čemu konsternacija na temi Meričkim napadom. Nakon svakog Meričkog napada SAA napravi yuuge strategic gainz. I sada će.

Ignoriranje naj boli.
Andrijakos is offline  
Old 19.06.2017., 11:49   #7676
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Zuikaku i Žerac su najveći rusofili na temi. Koriste sintagmu "brutalnog sramoćenja" samo zato jer misle i žele da Rusija može više.
Smatram da su neodlučni i premlitavi. Šteta, jer su u Siriji pozitivci.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 19.06.2017., 11:54   #7677
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Na kojim drogama su ovi Rusi
Medjunarodno pravno leganim, i to u potpunosti.

Quote:
Stipe Nula Dva kaže: Pogledaj post
South Front objavio kako je Resafa oslobođena bezobzira na američku opstrukciju. Sad Tigrovi mogu birati novi pravac napada, a ja imam osjećaj da će krenuti prema Eufratu kako bi se mogli nizvodno spustiti do Deir Ezzora. Jednostavno ih nije briga za moguće sukobe sa Kurdima. Još će Raka postati kao Hasaka i Kamišli čemu se nismo nadali.
Skoro sam siguran da ce krenuti prema Raki, ne prema DeZ-u.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Old 19.06.2017., 12:00   #7678
Quote:
trpe grozni kaže: Pogledaj post
Skoro sam siguran da ce krenuti prema Raki, ne prema DeZ-u.
Mogu oboje. Nije da nemaju sredstava za to. Iako si upravu, tim putem će prvo riješiti u Raki sve šta su u stanju pa tek onda nizvodno uz Eufrat. Ionako je sad glavni krak ka DeZu uzvodno iz pustinje samo da ih na tom putu ne prekine kakav FSA helikopterski desant negdje kod npr. Majadina.
Stipe Nula Dva is offline  
Old 19.06.2017., 12:00   #7679
Quote:
trpe grozni kaže: Pogledaj post
Skoro sam siguran da ce krenuti prema Raki, ne prema DeZ-u.
Onda sam i ja skoro siguran da će biti puno obaranja SyAF zrakoplova i bombardiranja "režimskih snaga koje su predstavljale prijetnju koalicijskim i partnerskim snagama ali naglašavamo da se US ne želi boriti protiv režima i Rusa".
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 19.06.2017., 12:04   #7680
Slijedi daljne čišćenje desne obale Eufrata od ISILA, ali i od Kurda.
jpm is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.