Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2014., 15:06   #1
Fili&Kili i Ori&Nori - mali borci žele happy end

Filija i Kili pokupili smo 25.6. iz dvorišta jedne automehaničarske radione, tada su bili stari 4 tjedna i imali su jako bolesne oči:
KILI (cura)


FILI (dečko)


Ubrzo smo u tom dvorištu našli još dva tigrića koji su otprilike tjedan dana stariji i koji su bili u puno boljem stanju. Tada smo uspijeli uloviti samo jednog od njih - Ori (ženka):


U međuvremenu smo se počeli lagano spremati za more kada je ulovljen i drugi tigrić, njemu je ustanovljena upala dišnih puteva pa je ostao u Zagrebu na liječenju. Preuzela sam ga prije tri dana tako da je dosta plašljiv tj. malo je izbezumljen zbog promjene okoline i tri mala mačorića koji posvuda jurcaju. Nori (dečko):


Fili&Kili sam othranila na bočicu i kao svi dudaši izrazito su privrženi ljudima, ogromne su maze, posebice dečko Fili. Njemu je jedno oko još djelomice zamućeno i tako će najvjerojatnije i ostati dok je cura Kili na početku bila potpuno slijepa a sada se skroz oporavila i to zamućenje je nestalo. Tigrica Ori je malo plašljivija na prvu ali vrlo zaigrana i kada se opusti prede na sav glas. Tigrić Nori nam se posljednji pridružio te na njegovoj socijalizaciji još radim.
Ovako Fili&Kili sada izgledaju:
Fili ♂:






Kili ♀ :

Liuwa Mau is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 15:18   #2
Ori ♀ :





Nori ♂ :



Maleni su naučeni na pijesak, očišćeni od svih parazita te se udomljavaju u stan ili kuću (izlasci samo ako je kuća daleko od bilo kakve ceste) u Zagreb i okolicu, prijevoz je osiguran. Sterilizacija / kastracija obavezni kada za to dođe vrijeme. Kontakt: 098/ 908 37 21

P.S. Hvala pravošapkama na liječenju i slikanju Norija :-)
Liuwa Mau is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 20:15   #3
I mali Nori se lijepo uklopio u čopor, znatiželjan je i vrlo živahan. Evo još par slika malaca:
Nori:



Fili:




Kili:



Ori:

Liuwa Mau is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 18:35   #4
Malci još uvijek čekaju svoje ljude:






Liuwa Mau is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 15:39   #5
Mace su zasada imale 2 poziva - jedna gospođa je htjela udomiti Kili i trebala mi je javiti u koliko sati ćemo se nać, međutim odustala je i nije više zvala. Nori je dva nepuna dana bio u svojoj novoj obitelji i onda je vraćen s obzirm da za to vrijeme nije htio jesti ni piti vodu nego se skrivao (iako sam napomenula da je plašljiv i da će mu trebati vremena da se opusti). Malci imaju oko četiri mjeseca i prekrasni su:

Liuwa Mau is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 14:49   #6
Ori i Kili su sterilizirane, malci imaju 5 mjeseci i dalje svi traže domove:


Liuwa Mau is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 12:37   #7
Kili je u međuvremenu udomljena i vraćena nakon dva dana jer je cura koja ju je uzela podstanarka a stanodavac joj ipak ne da da drži mačku u stanu (iako protiv njenog psa nema ništa). Ori je prije tri dana udomljena u jednu obitelj i nadam se da će ostati s njima - mama, sin i kćerka su, žive u stanu i svi su se jako angažirali oko priprema za njen dolazak i djeluju mi ok.
Filiju se nažalost počela skljupljati tekućina u abdomenu tako da smo u zadnja tri dana stalno kod veterinara koji sumnjaju na FIP. Ja se nadam da nije i da će se izvući, trenutno je u stacionaru i prima infuziju s ljekovima koji bi mu trebali izvući tekućinu iz abdomena, ako se to dogodi onda nije peritonitis. Malac se hrabro drži, cijelo vrijeme se mazi i prede i savršen je kao i uvijek.
Danas je Kili imala poziv i popodne je vozim na upoznavanje s potencijalnom udomiteljicom.
Nori i dalje traži dom i u međuvremenu je naučio donositi miša kada mu se baci:
https://www.youtube.com/watch?v=o31EiMPBw8M
Liuwa Mau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 18:38   #8
Kili već dugo uživa u svome domu, ima super udomiteljicu koja joj posvećuje puno pažnje i jako je voli. Nori je udomljen prije tjedan dana, s obzirom da je jako plašljiv trebalo mu je 5 dana da dođe k sebi i počne jesti ali sad je ok, udomitelj javlja da leži izvaljen na krevetu i uživa :-) Može ključ na temu.
Liuwa Mau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.