Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2011., 13:49   #81
Quote:
swirla kaže: Pogledaj post
Lajoš, hoće li netko otvoriti novu temu o Prinzu, dugovima, općenito o nelikvidnosti? Od kada je ponovno Prinz kod tebe? Ako neće nitko, da otvoriš sam, kao štovani urednik još štovanijeg avavaza?
Otvoreno.... kad zbrojimo koliki je dug obznanimo na temi....
vuckici is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 11:19   #82
Ja ću se malo javiti, ko da sam pala s marsa, pomalo i jesam, povodom raznih rasprava koje su se zadnjih mjeseci povremeno vodile. A temu ću povremeno pratiti radi super fora, jer stvarno ne stignem.
A avavaz (nadam se ja je spelling dobar), banula sam potpuno iznenadno i nenajavljeno prošle zime dok je dina bila kod mene mjesec dana, nakon što je nađena. Došla sam po hranu. Dopala mi se lajoševa potpuna transparentnost. Pokazao mi je sve prostorije gdje borave psi, vidjela sam sve pse, vesele prijateljski nastrojene, s dovoljno mjesta, čiste, sve prostorije bile su čiste bez ikakvih mirisa, mislim da je čak i parket na podu, čist i bez mirisa. Čak mislim da u dvorištu nisam vidjela ni jedno govno. A vođa čopora je, kao i uvijek bio dobro raspoložen i pun elana.
I ima moju punu podršku da promijeni kilavog jeftinog veta. Ja sam ih već sve promijenila. Kaj je najgore, i oni skupi su kilavi. Čast iznimkama.
Sory na upadu-
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 22:35   #83
Quote:
Lajoš kaže: Pogledaj post
Hvala ti AvAvAze što te imam.
Neke teme se zatvaraju munjevito pa nisam stigao ni zahvaliti svima koji su spašavali Milu u njenim temama. Spasio me AvAvAz.
Kod Prinza je situacija potpuno različita i gotovo da nemam kome što zahvaliti. Nikako ne zaboravljam dobrotu povremenih šetačica pa skačem si u usta i zahvaljujem.
Janik je doveden iz brodskog azila u travnju. Spašen je od ubijanja. Blesav i razigran bio je naporan svojim cimericama. Kastriran, prejeftino ko u Liedlu. Bolilo ga i bio je ljut. Šav je bio posmaknut i obrađen jeftinim materijalom. Ranu je otvorio i radi bolova napadao sve oko sebe. Dodatno je operiran cca tjedan dana kasnije. Dobio je ovratnik, antibiotike i sve što je trebalo. Bio je lud i napadao radi bolova sve pa i mene. Kad sam skinuo ono plastično čudo oko vrata postao je moj fanatik. Pretjerano me čuvao od svega. Nije dozvoljavao pristup ni ljudima, ni psima u naš prostor.
Spasiteljica je zaključila da radi razbijene glave više ne želi pomagati i pojavila se udruga.
Pojavio se i šaptač i šaptačica. Potvrdili su moje mišljenje o njemu. Ovisan je o meni i mom prostoru u kojem živi. Izbivao je prilikom pokušaja udomljenja skoro cijeli dan. Bez obzira na stručno mišljenje vratio se i sretno boravi kod mene.
Prinza sam primio na plaćeno čuvanje, oprostio dio duga i bez moje odluke postao je pas na besplatnom čuvanju. Želim da se za njegovo čuvanje plaća. Neplaćeno čuvanje, hranu, veterinara i drugo imaju oni koje si sam odaberem, a ne oni koje mi se uvale. Danas je Prinz sasvim običan veliki pas. Razigrana maza.
Velika spasiteljica je opet utekla. Preuzela obvezu pa uvalila psa, zadužila se i po receptu pobjegla. Usput inscenirala sukobe, potjerala donatore, sponzore i ljude dobre volje. Sramota.
Udruga je opet radi ega zasrala.
Niti Prinz ni ja nismo zaslužili biti žrtve bahatosti Asin. Dama ima veliko srce, još veću jezičinu i gomilu problema radi posebnog psihofizičkog stanja, ali nije u redu da stopira temu koju je sama pokrenula, ubila i ugasila.
Kukavičkuk.
...nemogu odoleti..pa evo ti slušaj kaj mi je palo na pamet kad sam ovo proćitala...ja se od srca nasmejah...i ako je situacija daleko od smešne...

http://youtu.be/v3dkexvRWsg

...i još ovo..

http://youtu.be/aTD4UDCFaXg

..ne ljutiš se na mene!?
__________________
Budi to što jesi!

Zadnje uređivanje wlenarsi : 14.09.2011. at 22:40.
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 22:50   #84
wlenarsi, yu grupa
naja05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 00:11   #85
Quote:
naja05 kaže: Pogledaj post
wlenarsi, yu grupa
ahaaa i tekst je pravi...taman za njegov komentar...(al ja ga se ipak pribojavam,on je morski vuk.. )

__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 11:09   #86
Nije mi drago što se čeprka po starim postovima i quota, ali sam sam si kriv. Nije mi do rasprava.

Šteta što mi komp još nije čuo za zvučni film i slične stvari. Ne proizvodi zvukove osim drndanja harda i ventilatora. Nabavio sam ga povoljno od neke udruge gluhih i slabočujućih osoba.
Zec i braća Jelić su ko bračni drugovi. Vide se, ali tona nema. Oprosti W. tehnika me zakinula.

Oplela me FINA i ovrhe pa molim da se zaboravi onaj moj račun. Moram se snaći drugačije. Lova za čuvanje tako bi odlazila nekoj nepotrebnoj komori na ime kamata, državi za nabavu modernijih pendreka ili za krečenje tunela.
__________________
Prorok, kerovođa i jebivyetar.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 12:29   #87
...
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 16:51   #88
nažalost, ima nas puno koji otplaćujemo što svoje, što tuđe dugove preko računa zloglasne FINE.... teška vremena ....
ipak Te molim da "Dnevni avavaz" bude dnevni, jer volimo čitati tvoje duhovite dosjetke o tvojim štičenicima.........
puno sreće.....
mala30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 18:42   #89
Quote:
mala30 kaže: Pogledaj post
nažalost, ima nas puno koji otplaćujemo što svoje, što tuđe dugove preko računa zloglasne FINE.... teška vremena ....
ipak Te molim da "Dnevni avavaz" bude dnevni, jer volimo čitati tvoje duhovite dosjetke o tvojim štičenicima.........
puno sreće.....
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 02:21   #90
heeej lajoš...

ma budi ti nama ak nemre dnevni...tjedni ...mjesečni...al budi nam tu...
i brini nam se za peseke kao i do sada...

drž se!
zvončica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 11:38   #91
Zanima me da li je moj miljenik vili još tu. u njegovu temu se nitko ne javlja. A ni ne diže. S time da ne mislim da bi to lajoš trebao i stigao.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 18:39   #92
Vili je još uvijek građanin Mašastana. Obnaša funkciju zamjenika vrhovnika, a trenutno je u Maksimiru sa svojom malodobnom konkubinom Norom i pripadajućom šetalicom. Priznajem da sam postao po Vilijevom pitanju dio letargične prosječnosti. Naravno da bih se i ja trebao češće trebao javiti na njegovu temu.
Po pitanju urednosti moram priznati da čistim samo prije neke uvažene posjete. Problem je samo što ih imam i po nekoliko dnevno. Nemam pojma što misle dragi gosti i psi, ali meni smrad strašno smeta.
__________________
Prorok, kerovođa i jebivyetar.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 23:54   #93
Običan dan u Mašastanu mačkama počinje u 6. Vrhovnik srče kavu, psuje, češe guzicu, vadi drekove iz pijeska, sipa dehidrat, mjenja vodu i pokušava dati terapiju mački koja je zbilja treba.
Mrak je. U mraku su sve mačke crne. Samo jedna treba terapiju. Možda je dobije baš ona prava. U 6 je uvijek mrak bez obzira na rasvjetu i doba godine.
7 sati je optimalno vrijeme za pasji dio Mašastana. Prolazi kamion Čistoće pa je mir gotov.
Tako jutro počinje lajanjem službene pjesme Mašastana. Mašastanska himna se zove Mašaljeza i prilično je slobodnog teksta. Tekst zasad nije prevođen. Glazbu joj nitko nije napisao jer su svi psi nepismeni. Aranžman je dinamičan i mjenja se iz dana u dan.
Ponekad se s ulice građanima Mašastana pridruži i susjeda zvana Lepra Jula, sa svojim tekstom tek da pokvari vrhovniku veselje. Tu je riječ o razumljivijem tekstu i povremeno se priključim u refrenu. Npr.
Lepra Jula: Zakaj pesi lajeju?
Lajoš : Zato što karavane prolaze.
Lepra Jula : Idijot!
Iza toga je svakom psu doručak ukusniji.
__________________
Prorok, kerovođa i jebivyetar.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 08:02   #94
Eh, sad je i meni jutro odmah veselije. Kod mene se jutarnja pseća himna intonira uz prolazak bilo kojeg motorina ili bicikla ili pak, nedajbože, mrskih traktora.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 11:08   #95
Čekam dan da djeca se odškoluju pa da odselim negdje gdje će mi eventulano poneki traktor remetiti jutarnju kavu
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 21:01   #96
Danas se Mašastanu desio bjeg. Utekla je Mona. Otkako je napustio voljeni Bartol, nekako je smušena. Prestala je i lajati. Pokušala je isto i jučer, ali kiša je bila prejaka pa je bjeg bio samo do mog stana. Tragove bjega nije ostavila nijednom. Nemam pojma kako izlazi.
Trka je započela odmah. Auto i duge noge nisu dale rezultata. Odlučio sam poslužiti ranije večere i čekati. Zamoliti nekog da objavi slučaj na PŠ i nadati se. Spremio sam joj prijatelje u apartmane Inkontinental i čuo glodanje dehidrata posluženih na švedskom podu. DeMona se vratila na večeru točno na vrijeme.
Švedski pod je niska varijanta švedskog stola jer je ovaj previsok pa bi pesi ostali gladni. Apartmani se zovu Inkontinental zato što imaju pločice. Mona i cimerica Rea nemaju posebnih potreba za keramikom, ali ni mjesta na parketima.
__________________
Prorok, kerovođa i jebivyetar.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 23:43   #97

pobjeglica važno da se vratila
možda to blago zna da se udomitelj dvoumio između nje i Bartola pa je nju ostavio a još joj oteo bartola (sretno mu bilo )

a jučer sam razmišljala o tome kako bi bilo dobro da joj dam napraviti pločicu sa imenom i brojevima telefona

nadam se da je sad negdje odkuda ne može otići u šetnju
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 10:20   #98
Quote:
Lajoš kaže: Pogledaj post
Danas se Mašastanu desio bjeg. Utekla je Mona. Otkako je napustio voljeni Bartol, nekako je smušena. Prestala je i lajati. Pokušala je isto i jučer, ali kiša je bila prejaka pa je bjeg bio samo do mog stana. Tragove bjega nije ostavila nijednom. Nemam pojma kako izlazi.
Trka je započela odmah. Auto i duge noge nisu dale rezultata. Odlučio sam poslužiti ranije večere i čekati. Zamoliti nekog da objavi slučaj na PŠ i nadati se. Spremio sam joj prijatelje u apartmane Inkontinental i čuo glodanje dehidrata posluženih na švedskom podu. DeMona se vratila na večeru točno na vrijeme.
Švedski pod je niska varijanta švedskog stola jer je ovaj previsok pa bi pesi ostali gladni. Apartmani se zovu Inkontinental zato što imaju pločice. Mona i cimerica Rea nemaju posebnih potreba za keramikom, ali ni mjesta na parketima.
kod vas bar nije dosadno
sad kad je opet sve pod kontrolom, molim za dnevne vijesti
mala30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 11:09   #99
Lajoš..znaš onu staru : Zagreb te zove....

Za Luna i Monu bi se mogla prepraviti:

Zagreb te zove
Dođi na ulice grada
Zagreb te zove
Dođi u Dubravu ....

Zagreb te zove
Razbi dosadu
Dubrava te zove ...........
luvi7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 13:23   #100
Lun i Mona su tipični primjeri dojdeka u Zagrebu. Prvo se dotepu u Dubravu. Onda postanu kriminalci, menadžeri ili političari, a najčešće sve to odjednom. Ovi naši repati imaju sreće što imaju nekog da brine o njima, a i došli su iz urbanih sredina Broda i Siska, a ne iz neke Pogane Kake.
DeMona je jučer obišla i Dubravu i Maksimir i vratila se točno na vrijeme na večeru.
Skužio sam kako bježi. Bio sam uporan ko ribič i uhvatio je na djelu. Komplicirano je za opisati pa neću. Nekakav Bau-Bau-Haus sutra će imati nešto prometa.
Promjenu u ponašanju prilikom odlaska nekog dragog već sam par puta registrirao i čini mi se da je među dlakavcima više emocija nego što se obično misli. Blaž, Marči, Vuco, Pika i sad Mona su puno drugačiji nakon odlaska najdražih Otta, Lloyda, Marte, Line i Bartola.
__________________
Prorok, kerovođa i jebivyetar.
Lajoš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.